Luciaa
22.08.06,15:13
Ahojte, v živnostnskom zákone § 17, ods. 5 som našla, že "Na základe živnostenského oprávnenia možno živnosť prevádzkovať aj v neskôr zriadených prevádzkarňach. Podnikateľ oznámi túto skutočnosť najneskôr v deň jej zriadenia príslušnému živnostenskému úradu. ......."

1. Má takúto povnnosť aj konateľ s.r.o., ktorá má odlišnú adresu sídla ako je miesto výkonu jej činnosti?

2. Ak áno, komu je potrebné ešte nahlásiť miesto takejto prevádkarne - daň. úrad, soc. poist.(ak má s.r.o. zamestnancov)?

3. Prípadne, aká je pokuta za nenahlásenie prevádzkarne:( ?

4. Myslíte - ale to je otázka do inej témy - že si môže dať podnikateľ do nákladov faktúry, ktoré sú síce na jeho obchodné meno, IČO aj DIČ, no adresa je iná ako je zapísané sídlo s.r.o. v obchodnom registri? Tých faktúr je asi 130 od začiatku roka a neviem, ako to čo "najbezbolestnejšie" vyriešiť - či žiadať všetkých tých dodávateľov o znovuvystavenie so správnym údajom alebo ...

Ak mi bude vedieť odpovedať niekto aspoň na jednu otázku, budem veľmi povďačná.
Lucia
lenkak
22.08.06,15:39
2. okrem tých čo spomínaš, aj na hygienu.
EkoMax
22.08.06,15:53
Prevádzku musíš nahlásiť aj na mestskom úrade. Ten vydáva povolenie na zriadenie prevádzky.
Luciaa
22.08.06,16:19
Ďakujem veľmi pekne za odpovede :-) Neviete náhodu, či je možné faktúrovať tovary a služby na adresu prevádzky? (Ak tam vôbec nebude uvedená adresa sídla).
lenkak
22.08.06,16:25
Luciaa
22.08.06,16:33
Dakujem Lenka, idem si to precitat, ale mam pocit, ze som to uz citala, ale pozriem sa , dakujem velmi pekne a pekny vecer :-)
Marykayka
16.10.07,12:05
Ahojte všetci, zostala som zhrozená o tom, čo tu čítam a vôbec nerozumiem súvislostiam.... Naša spoločnosť má sídlo v Púchove, je to sro, je zapísaná v OR. Minulý rok sme otvorili T-Com predajňu v ŽIline, tento rok zasa v Púchove, ale na inom mieste ako je zapísané sídlo v OR, a ešte máme aj pracovníkov v Bratislave. To všetko sa malo nahlásiť ako otvorenie novej prevádzky? My sme to nahlásili iba na daňovom úrade a z toho ostatného som zostala dosť moc prekvapkaná.... viete mi k tomu niekto niečo povedať, kedy sa to nahlasuje a kedy nie? Díky moc za každú radu....