PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Príspevok na rekreáciu - skola v prirode



sona.k.
21.01.19, 11:13
V súvislosti s novozavedeným príspevkom na rekreáciu sa ma zamestnanci pýtajú, či je možné príspevok využiť aj na školu v prírode. Je to možné? Alebo sem spadajú striktne tábory počas prázdnin?

Tweety
21.01.19, 11:20
Prečítaj si :https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/3924/category/zakonne-povinnosti-podnikatela/article/rekreacne-poukazy-zamestnancov-2019.xhtml

ivka70
21.01.19, 11:23
na skolu v prirode dostane rodic fakturu menovite na jeho dieta?

sona.k.
21.01.19, 11:32
ak o to požiada, tak vraj ano

ivka70
21.01.19, 11:38
Nie je to mozne, iba ak by sa konali pocas prazdnin, kedze zakon striktne definuje, ze ide o aktivity pre deti pocas skolskych prazdnin. zze/2001-311/152a/4/d

sona.k.
21.01.19, 11:43
jasne, dakujem

Lubos1978
22.01.19, 16:34
Bože, tento dankovský nezmysel treba okamžite po voľbách zrušiť. A plošne znížiť zamestnancom dane a odvody. A nech sa rozhodnú sami, čo spravia so svojimi peniazmi.

Toto čo tu riešite, je v princípe podvod na zamestnávateľovi. Iba ak by ten zamestnanec išiel do letného tábora pre dospelých.

karka
23.01.19, 06:54
Nie.

Mila123
23.01.19, 08:21
fa musí byť (i v prípade preplatenia za detské poukazy...) musí byť na meno žiadateľa, t.j. rodiča dieťaťa, nie dieťa

Mila123
23.01.19, 08:26
citované podľa § 152a ZP, ods. 6
(6) Ak nebol príspevok na rekreáciu poskytnutý prostredníctvom rekreačného poukazu, zamestnanec preukáže zamestnávateľovi oprávnené výdavky podľa odsekov 4 a 5 najneskôr do 30 dní odo dňa skončenia rekreácie predložením účtovných dokladov, ktorých súčasťou musí byť označenie zamestnanca. Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi príspevok na rekreáciu po predložení účtovných dokladov v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak. Ak nebol príspevok na rekreáciu poskytnutý prostredníctvom rekreačného poukazu, na žiadosť zamestnanca sa príspevok na rekreáciu, ktorá začala v jednom kalendárnom roku a nepretržite trvá v nasledujúcom kalendárnom roku, bude považovať za príspevok na rekreáciu za kalendárny rok, v ktorom rekreácia začala.