Fazu
21.01.19,12:04
Dobrý deň, mal by som takú otázku. Robil som nejakú prácu pre Anglický firmu a teraz od nich idem dostať peniaze. Problém je ale v tomto, že to vyplatia iba na Anglický bankový účet. Je teda možné si ho vytvoriť na diaľku cez internet, aj keď nie som občan UK? Alebo by bola nejaká iná možnosť? Prosím o radu.
PS. ak som to dal do zlej oblasti, tak prosím o presun. Ďakujem
ivka70
21.01.19,11:17
Tu mas zoznam najlepsich, studuj, ktory by mohol pripadnut do uvahy v tvojom pripade (nie kazdy je pre neobyvatelov UK, nektory potrebuje obrat, niektory ma poplatok, a pod.)
https://www.money.co.uk/current-accounts/online-current-accounts.htm
Fazu
23.01.19,11:24
Ďakujem za odpoveď, potreboval by som ale niečo konkrétnejšie poradiť. Či má už niekto s takýmto niečím skúsenosti, atď. Ďakujem.
vicktor
23.01.19,12:02
Preco iba na anglicky ucet?
Ak to bola jednorazovka, co potom s tym uctom?
Mozu poslat dohodnutu sumu, konverzne poplatky budes znasat ty. Ak s tym TY budes suhlasit, im by to malo byt jedno. Ale treba zvazit pomer platby a poplatkov.

Nasiel som iba riadne staru otazku (vsak len jeden pokus, mozes tam hladat viac) na tuto problematiku, ale napis tomu moderatorovi (Patrik Chrz), je to expert a "kolenovrt" na setrenie a ziskavanie bonusov.
Opytaj sa na anglicky ucet aj na platbu k nam.
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=300729
Fazu
23.01.19,17:30
Ďakujem, skúsil som tam napísať čo potrebujem, hádam niekto poradí...
mona091
23.01.19,20:02
REVOLUT - on line bnka, ucet zalozis na dialku cez app, odskusane, funguje, bez poplatkov, na presun, konverziu vyborne, cez kartu okamzitz presun penzi

Revolut je mobilná aplikácia, ktorá vznikla v Londýne a stoja za ňou dvaja chlapíci ruského pôvodu: Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Hlavným cieľom tejto appky je možnosť jednoducho a rýchlo platiť za tovary a služby kdekoľvek na svete a taktiež vyberať peniaze z bankomatov po celom svete. Všetko prostredníctvom platobnej karty MasterCard.
Aplikácia je dostupná zdarma pre zariadenia s iOS alebo Androidom od verzie 4.2. aplikácia je zatiaľ vedená v angličtine.
Fazu
24.01.19,02:32
Ďakujem, a dostanem pri zriadení klasické číslo účtu, ktoré môžem niekomu dať, aby mi naň poslal peniaze?
vicktor
24.01.19,06:16
Predpokladam ze tu appku si bude musiet instalovat aj dosielatel, co je otazne pri neochote poslat platbu do zahranicia.
vicktor
24.01.19,06:19
Alebo najst kamarata, ktory posobi v UK, zrejme tam ma ucet.
Ale tak ci tak poplatky za prevod na domaci ucet budes znasat ty.
Preco odosielatel trva na tom ze to musi byt iba na tamojsi ucet?
chandler
24.01.19,06:41
volakedy bol velky problem zalozit ucet v anglicku aj ked bol clovek tam (asi je to kvoli praniu penazi), pochybujem ze by sa dal ucet zalozit na dialku. skor najdi niekoho kto tam ucet ma, nech to poslu jemu.
veva125
24.01.19,07:47
Odosielatel nemusi mat aplikaciu. Ziadatel mu posle napr cez messenger (cez aplikaciu revolut) vyzvu na zaplatenie nejakej konkretnej sumy, odosielatel vyplni udaje ako pri platbe kartou na internete a peniaze sa odoslu. Da sa to aj z pc.
mona091
24.01.19,08:46
Máš tam svoj IBAN, môže aj prevodom, je to dlhšie, poplatky neviem cez prevod
Fazu
24.01.19,17:57
Je to moja chyba. Už pred tou mojou prácou bolo v podmienkach uvedené, že peniaze za to dávajú iba šekom alebo na UK účet. Myslel som že tú prácu nedostanem, tak som to neriešil. A potom som ju dostal a zabudol som, že to bola podmienka... Takže budem rád, keď dostanem akúkoľvek sumu aj za cenu vyšších poplatkov. Za hlúposť sa platí ????
vicktor
25.01.19,06:16
Radsej cez ucet, preplatenie seku trva dlho a je drahsie.
Skusil si uz podla rad od Ivky a Mony? Necakaj ze ti niekto zalozi ucet za teba.
Fazu
27.01.19,09:52
Tak už som si účet aktivoval. Už len čakať či sľúbené peniažky prídu. Ešte mám jednu otázku: Ako názov banky môžem uviesť Revolut? Ďakujem všetkým za rady.
profesional
29.01.19,06:29
V UK sa účet na diaľku založiť nedá. Podľa britských zákonov musí banka overiť tvoju totožnosť tak, že prídeš osobne do banky s dokladom totožnosti.
Ak nemáš v UK pobyt, banka ťa spravidla odmietne.
misoft
29.01.19,08:06
chlapíci ruského pôvodu: Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko.....
-----------------------------------------------------------------------------------
Hmmmm.... možno funguje, ale za AKÚ cenu? Nemyslím v okamihu platby, ale neskôr....
Okrem toho - osobné údaje!!
https://www.duofinance.cz/revolut-recenze
"Vaše telefonní číslo slouží zároveň jako přihlašovací číslo. Pak už jen vyplníte osobní údaje, adresu a čeká vás kontrola identity, která probíhá opět přes telefon. K tomu potřebujete platný doklad totožnosti, kde je vidět fotka i údaje. Poté ještě vyfotíte svůj obličej pro srovnání se zaslanými doklady a tímto selfíčkem to končí.

Data by měla být velmi dobře zabezpečená a bohužel jiná možnost, z důvodu neexistence poboček, není. Po potvrzení identity je účet aktivován a lze jej používat. Teď už zbývá objednat si kartu. To však není povinné."
Je tam vyjadrenie "by mala byť" - ale je to naozaj tak?
Už len to, žo v tom majú prsty "ruskí chlapíci" nedáva 100% istotu, že sa údaje nezneužijú iným spôsobom.
mona091
29.01.19,18:35
Súhlasím, no tiez viem, že moje údaje má kde kto, a kde kto si ich vie získať bez toho, aby som o tom tušila, dokonca aj upratovačka v banke si môže všetky moje údaje prečítať, aj s celým mojim majetkom - zažila som, viem o čom hovorím,