filka
22.08.06,19:23
Je možné kúpiť "časť" domu?mám na mysli,sú dvaja vlastníci a jeden,ktorý vlastní 2/3 nám ho predať chce,kdežto druhý vlastník (1/3) nie.
Môže to byť takto právne čisté,že kúpime vlastne len podiel toho jedného väčšinového vlastníka?
Aj keď viem,že v budúcnosti s tým môžu byť len problémy ked sa s ním nebudeme vedieť dohodnúť...
durisovad
22.08.06,18:12
Ak si chces vyrobit hryzovisko, tak to len kup.
Ivana Š
22.08.06,18:44
Poblémy budú na 100%
Palino
23.08.06,05:52
Vlastník 2/3 musí najskôr ponúknuť na predaj svoj podiel spoluvlastníkovi a až keď on odmietne kúpiť jeho podiel, tak ho môže predať inému.
josh
23.08.06,11:05
Upresnim palina - vlastnik musi ponuknut druhemu spoluvlastnikovi podiel za kupnu cenu, za ktoru ponuka ten podiel na kupu tebe. Odporucam pisomnu komunikaciu. Ak vlastnik tej tretiny odmietne kupit, vtedy ho moze predat Tebe.
Este nezabudni na to, ze nekupujes idealny podiel, tzn. nebudes mat z troch izieb dve a on jednu z tych troch, ale budete mat spoluvlastnicky podiel na vsetkych izbach tak, ze ty 2/3 a on 1/3.
Po nadobudnuti mu mozes dat ziadost o odkupenie a ked nesuhlasi, mozes skusit dat navrh na sud na zrusenie vasho spoluvlastnictva - dom sa preda, peniaze si rozdelite, alebo sa prisudi jednemu a ten druhy mu musi zaplatit podla znaleckeho posudku a podla vysky podielu.
elli
23.08.06,12:34
Este nezabudni na to, ze nekupujes idealny podiel, tzn. nebudes mat z troch izieb dve a on jednu z tych troch, ale budete mat spoluvlastnicky podiel na vsetkych izbach tak, ze ty 2/3 a on 1/3.

Prave ze KUPUJES idealny, a nie REALNY, a preto, ako napisal JOSH, budes mat idealnu 2/3 cast v kazdom centimetri stvorcovom ci kubickom priestoru, ale sama pre seba si vyclenit nemozes nic.
josh
24.08.06,07:08
oops, elli ma pravdu, poplietol som si slovicka