viktoria111
23.01.19,18:07
Dobry den,chcela by som sa opytat,moja 16 rocná dcéra má deformitu jablcka kolena,zistil to lekár na rtg,ked jej zacali boliet kolená,teraz berie Condrosulf 800mg,viete mi poradit,má s tym nieko skusenosti?Som zufalá,dakujem za kazdu odpoved.Váhu má 49kg na 170cm,nebehá,obcas chodime plávat,a robi len lahké cviky na chrbticu.
Terezia13
23.01.19,17:20
viktoria111
23.01.19,19:44
Dakujem,uz som o tom citala,no bola by so rada keby mi niekto potvrdil,ze v Malackách co robia tie kmenove bunky ,naozaj pomahaju.
kristina11
24.01.19,10:12
moja dcera ma deformitu na obidvoch kolenach. lekar odporucil, aby absolvovala poriadnu (s dorazom na poriadnu) rehabilitaciu, aby sa spevnili svaly okolo kolena.cviky, ktore sa na rehabke nauci, treba cvicit pravidelne a cely zivot. treba sa vyhybat aktivnemu sportovaniu - hadzana, volejbal,futbal a pod. treba sa pravidelne venovat plavaniu, bicyklovaniu. Obcasny pohyb treba zmenit na pravidelny, lebo svaly treba posilnovat. Na telocvik jej predpisali specialne ortezy, tie nosi ked hraju loptove hry, alebo skacu. Dcera aktivne tancuje. Sama na sebe vidi, ze ked zanedba cvicenie, kolena jej to vratia....Treba sa zmierit s tym, ze je to diagnoza na cely zivot. O kmenovych bunkach som nepocula. K operacii kolien sa pristupuje len v krajnom pripade, ak by sa kolena pravidelne vyklbovali. Vyzivove doplnky pri tejto diagnoze neuskodia, ale ani nepomozu.