cervenaciapocka
24.01.19,17:36
Pri dohode o pracovnej činnosti som sa pomýlila v počte odpracovaných dní. Pracovník s pravidelným príjmom bol do ZP prihlasovaný a odhlasovaný každý mesiac na pár dní. Robil 1 hod. denne 15 dní v mesiaci a nesprávne som mu preplatila len za 13 dní. 2 dni mám menej v mzdách, ale v ZP je prihlásený na 15 dní. Môžem mu dať náhradné voľno a v iný deň že drobil po 2 hodiny? Alebo návšteva lekára, či P? Ďakujem za radu.
Mila123
24.01.19,17:02
dohodni sa s dohodárom , že mu doplatíš v budúcom mesiaci, a pre ZP by som dala po pol hodinu tak aby si mala 13 hodín ale za 15 dní vykázaných.....
cervenaciapocka
24.01.19,17:19
Diky za odpoveď. Nejde o doplatenie pracovníkovi, to sa dá. Ide o súlad dochádzky, miezd, ZP a Dohody samotnej, kde je uvedené 1 hod. denne.
cervenaciapocka
24.01.19,17:27
Ja mám vykázané v mzdách 13 dní, v zdr. poisťovni 15 dní. Na 2 dni bez mzdy potrebujem alibi
Zuzanka_ba
28.01.19,14:27
Pri prihlasovani/odhlasovani a v mesacnom vykaze ZP by si mala dohodarovi vykazovat tie dni, ktore dotycny pracoval. To, ci si mu za prislusne dni aj vyplatila alebo nevyplatila odmenu, teda ci si mu tu odmenu ktoru si on odpracoval aj zuctovala, alebo sa stala chyba a zabudla si ju scasti zuctovat (vid tvoj rozdiel 13 a 15 dni) je vedlajsie.

Vid metodicky pokyn č. 12/4/2014 Urad pre dohlad nad ZS, , dufam ze este stale plati - Zamestnávateľ bude kódom 2D nahlasovať zamestnanca pracujúceho na dohodu na tie dni, ktoré reálne odpracuje (za ktoré má právo na príjem zo závislej činnosti).

Dohodar by nemal mat prekazky ako navstevu lekara/paragraf..??

Urcite je vhodne zabezpecit, aby si vo vykaze mala taky pocet dni ako je nahlaseny, t.j. ak pracoval 15 dni, aj si ho prihlasila na 15 dni, tak logicky vo vykaze tiez ma byt 15 dni. Samozrejme v dochadzke by si mala mat tiez 15 dni. Ze ti mzdy nesedia s dochadzkou lebo tam mas len 13 dni, nie je podla mna kriticke, ak mu to dalsi mesiac doplatis.