merry123789
25.01.19,05:17
Stala sa mi taká vec: Včera bol výplatný termín, peniaze prišli na účet no podľa výplatnej pásky som zistila, že za mesiac december mi neboli zaplatené sviatky. Samozrejme som to riešila so mzdárkou, tá povedala že podá reklamáciu a že mi to doplatia až v ďalšej výplate. Som ja povinná resp. nútená čakať na "svoje" peniaze tak dlho? Je nejaká možnosť aby som ich "prinútila" mi to doplatiť ešte do konca januára? (Už sa mi stala takáto istá vec a bývalý zamestnanec mi zvyšok doplatil behom 2 dní).
Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
25.01.19,05:35
Máš mesacnu alebo hodinovu mzdu? Rovnomerne alebo nerovnomerne rozvrhnuty pracovny čas (pracujes pondelok-piatok)?
merry123789
25.01.19,07:06
Hodinovú mzdu a pracujem od pondelka do piatku.
Chobot
25.01.19,08:48
Vyúčtovanie mzdy sa robí raz mesačne. Neviem, čo sa trasieš, v budúcej mzde ti to doplatia.

Keď nechceš čakať na výplatu, choď za riaditeľom s basebalovou pálkou a povedz mu, že mu rozbiješ kanceláriu, keď ti to do hodiny nevyplatia.
lubko6394
25.01.19,09:47
Dá sa predsa vyplatiť záloha na tú opravnú výplatu a o to pri doúčtovaní dostaneš menej.
veronikasad
25.01.19,11:58
V tom prípade by si mala mať sviatok preplatený priemerným zárobkom, ak "padol" na pracovný deň.
merry123789
28.01.19,04:14
No tak toto mi je štát a odpoveď ! Prečo by som ja mala byť škodná??? Dnes každý potrebuje peniaze, tak nechápem aký má účtovníčka problém to poslať na účet hneď. Čo si to potom nevie "zaúčtovať" . Sila toto !!! A keď mi to vyplatí v ďalšej výplate, tak zase budem ja na tom škodná pretože budem mať väčšie odvody, nemám pravdu???
merry123789
28.01.19,04:18
Myslela som, že tu odpovedajú slušní a vzdelaní ľudia, ale ako vidím tak to tak vôbec nie je! Do budúcna mi p. Chobot už radšej neodpovedajte, ďakujem.
merry123789
28.01.19,04:19
Ďakujem :)
neva19
28.01.19,04:45
odvody sú vždy určité % z príjmu, je jedno či pri minulej, alebo najbližšej výplate
Chobot
28.01.19,09:21
Neviem prečo by si mala byť škodná. Že dostaneš nejaké peniaze o mesiac neskôr? To je taká strašná tragédia? A môžem odpovedať, kedy budem chcieť, nikto mi to zakazovať nebude. Je to voľné fórum a nie každý názor musí byť len tebe po vôli.

Rozumiem, že ti to vadí, že ti zle vypočítali mzdu, ale takú tragédiu rozbiť z toho... A že chcem peniaze hneď, lebo chcem a chcem... No samá ješitnosť.

Asi si nerobila mzdové účtovníctvo. To nie je len poslať na účet nejaké peniaze. Na to sú naviazané výkazy do zdravotnej a sociálnej poisťovne. To znamená opraviť celé mesačné výkazy. Opraviť odvedené preddavky na daň a pod.

O žiadne peniaze neprídeš. Odvody aj dane zaplatíš rovnaké. Ak ti chýbajú peniaze, treba sa dohodnúť so zamestnávateľom, nech ti rozdiel vyplatia ako zálohu mzdy a v najbližšom výplatnom období ti to zúčtujú v mesačnej mzde. Ale neviem, či máš na to zákonný nárok.