cmd
27.01.19,12:45
dobry den,
ma nejaky vyznam nesuhlasit so skoncenim pracovneho pomeru dohodou pocas pn z dovodu rizikoveho tehotenstva? skoncit chcem, pracujem tam vyse rok a pol, ide len o to ci to moze mat nejaky dopad na neskorsie davky a pod.; dakujem
veronikasad
27.01.19,12:00
Moze, ukoncenim pracovneho pomeru skonci aj poistenie v nezamestnanosti. Ak si nemala predtym ziadne ine zamestnanie, narok na davku v nezamestnanosti ti nevznikne.

Podmienku pre vznik naroku na materske mas splnenu, bude ti vyplacane z ochrannej doby. Rovnako narok na nemocenske bude trvat aj po skonceni prac.pomeru
veronikasad
27.01.19,12:01
Dovod?
cmd
27.01.19,19:40
velmi pekne dakujem, presne taketo veci som mala na mysli, situacie ktore cloveka nenapadnu, a je to presne tak, nemala by som narok na davku v nezmestnanosti pretoze pred tymto zamestnanim som som bola nezamestnana a vycerpala som davku v nezamestnanosti. takze keby "dnes" podpisem dohodu o skonceni a "zajtra" potratim mala by som smolu a podporu nedostala. moc moc dakujem.
veronikasad
27.01.19,19:53
Z akého dôvodu chceš ukončiť pracovný pomer ?
veronikasad
27.01.19,19:54
Poistenie v nezamestnanosti trvá aj počas PN, toto obdobie je pri výpočte dávky vylučitelná doba
cmd
27.01.19,20:17
prilisne nervy v praci, nenormalny sef, uz toto trva prilis dlho, uz dvno nad tym uvazujem, len v tejto praci jedina moznost ako odist v dobrom bez vykonstruovanych obvineni a nevyplatenia mzdy je ze zamestnavatel sam chce skoncit :-) alebo teda odchod na matersku ak nechce skoncit.
veronikasad
27.01.19,20:29
Nekonči počas PN-ky dohodou, výpoveď ti zamestnávatel dať nemôže, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede. Rovnako počas materskej a rodičovskej dovolenky, do kontaktu so šéfom počas tohto obdobia prichádzať nebudeš ...