hana22
27.01.19,22:08
Pekný večer prajem... potrebujem radu.... sme SRO. každoročne organizujeme beh, spustí sa elektronická registrácia, kde účastníci zaplatia štartovné.. Chcem sa spýtať, môžme dať k štartovnému do ponuky nejakú spomienkovú, praktickú vec s logom behu, ktorú by si štartujúci mohli zakúpiť, ako napr. šálka na kávu, ekologická taška, kľúčenka ....??? je to možné? a ako by som to účtovala? Ďakujem.
veronikasad
27.01.19,21:13
to čo je za názov témy ?
hana22
27.01.19,21:16
ospravedlňujem sa, ale nenapadalo ma vôbec, ako ju nazvať..
Mária27
27.01.19,21:55
hocijaký názov lepší, ako si dala = ???
hana22
27.01.19,22:06
ok riešte názov, to je naozaj najpodstatnejšie. za rady ďakujem... dúfam, že raz, keď budete potrebovať pomoc, budú všetci okolo Vás riešiť totálne hovadiny. dobrú noc
ivka70
28.01.19,07:55
prestuduj si a neurazaj sa, maria ta len upozornila, ze tak ak osi nazov zadala, sa to nerobi .... http://www.porada.sk/etiketa-porady
Onko
28.01.19,08:26
No mne to príde tak, že chcete predávať tovar, tak by som to účtoval ako predaj tovaru.
Dav
28.01.19,08:31
Názov som opravila.
misoft
28.01.19,09:51
Ako laik.... elektronická registrácia a platenie štartovného - to sa dá pochopiť, takáto akcia niečo stojí. Ovšem - do nákladov za organizovanie sa dajú započítať i rôzne reklamné predmety - a všetko sa pekne objaví vo "vyúčtovaní" akcie.
Ale PREAVAŤ tieto predmety - to už nesúvisí s akciou, je to len obyčajný obchod! Takže to by sa muselo evidovať a účtovať ako v obchode - príjem tovaru, predaj tovaru, DPH a všetko okolo toho.
Pokiaľ by ste ako organizátori pouvažovali, aby niekto tieto predmety poskytol ako SPONZORSKÝ príspevok, nemuseli by ste ich predávať, ale dávať v rámci registrácie a účasti na akcii.
Mária27
28.01.19,15:59
Veď aj ja som ho opravila - ona totiž dala len tri otázniky bez otázky. Takže každý nech si jej príspevok otvára - účtovník, právnik, daniar ... My riešime hovadiny, lebo zadala ona kravinu. To už vytočila aj mňa.