rennka
28.01.19,11:49
Radový zamestnanec štátnej správy, bez funkcie, dostal oznámenie že podľa § 114 odst 5) bod b) zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe je štátny zamestnanec povinný podať majetkové priznanie. Otázka: podávajú aj radoví zamestnanci štátnej správy MP?, myslela som že len vedúci a funkcionári. Alebo neviem či im to posielali hromadne na všetky služobné maily. Prosím poradte.
ivka70
28.01.19,11:26
Nasla som toto, ak sa stav nemenil.
Len pri zamestnancoch vo verejnom zaujme plati tusim to, ze len veduci zamestnanci maju povinnost.
http://www.epi.sk/tlacivo-formular/majetkove-priznanie-statneho-zamestnanca.htm

Majetkové priznanie štátneho zamestnanca
Štátny zamestnanec je počas trvania štátnozamestnaneckého pomeru povinný podať majetkové priznanie. Štátny zamestnanec je povinný podať majetkové priznanie do 30 dní odo dňa vzniku štátnozamestnaneckého pomeru podľa stavu ku dňu vzniku štátnozamestnaneckého pomeru a do 31. marca každého kalendárneho roka podľa stavu k 31. decembru predchádzajúceho kalendárneho roka.

Právny stav od: 8. 2. 2017
Dátum publikácie: 8. 2. 2017
rennka
28.01.19,12:04
Ďakujem Ivka, toto som našla aj ja, len nikde sa mi nepodarilo nájsť o ktorých štátnych zamestnancov sa jedná, či sa to týka všetkých, alebo len tých čo majú nejakú vedúcu funkciu....
ivka70
28.01.19,12:06
Podla tohoto je to akykolvek zamestnanec v statnozamestnaneckom poemre.