janavrbovska
28.01.19,16:49
Mám 2 faktúry z ALZY. Prvá je z ALZA.CZ so slovenským IČ DPH, s 0% DPH a je na nej uvedený "Prenos daňovej povinnosti". Druhá je od ALZA.SK, s o slovenským IČ DPH, s 0% DPH a nie je na nej uvedený žiaden text o prenesení daňovej povinnosti. Aké vzory v
OMEGE mám použiť na zaúčtovanie týchto dvoch faktúr?
space bag
29.01.19,06:24
... nuž čo čakať od tejto takejto spoločnosti, ktorá v roku 2017 predávala viacúčelové darčekové poukážky s DPH20% ... " Za správnosť údajov vo faktúre zodpovedá dodávateľ tovaru, alebo služby a zároveň faktúra musí obsahovať aj text prenesenie daňovej povinnosti, ak osobou povinnou platiť daň je príjemca tovaru, alebo služby" neodpoviem na Vašu otázku, ako to správne zadať do OMEGY, lebo v nej nerobím, ale pokiaľ sú správne fakturačné údaje u Kupujúceho (odberateľa), tak je dôležité hlavne to aby ste do KVDPH dostali správne IČ DPH dodávateľa.

-ešte uvediem, že častým problémom pri fakturácií je u odberateľov existencia viacerých registrácií a raz nakúpia ako PLATITELIA DPH, inokedy ako NEPLÁTCI DPH, niekedy na registráciu fyzickej osoby... (inak to môže mať aj logickú podstatu, firma sa registrovala, keď ešte nebola platiteľom DPH a neskôr vytvorila nové konto ako platiteľ DPH...)

-osobne už u nich nenakupujem z týchto dôvodov:
1. podstatnú časť sortimentu zoženiete aj inde a takmer vždy lacnejšie
2. neviem ako dnes, ale neboli ochotní dodávať tovar na inú adresu ako sídlo firmy, resp. prevádzky pokiaľ nakupujete ako platiteľ DPH
3. agresívna TV reklama
4. neschopnosť riešiť problém pri výdaji tovaru (objednávka za cca 500€ a 45min hľadali tovar za 1,30€, takže prišli aj o tých 500€)
5. telefonická podpora v Čechách, nikdy nič nevyriešila (aspoň v mojom prípade)

inak Watchasamahááá...gl..all