zuzjom84
28.01.19,19:48
Zo zákona vyplýva nahlasovanie voľných pracovných miest - ak viem, že idem prijať zamestnanca (už konkrétne viem ktorého) od 1.2.2019 do s.r.o., mám toto pracovné miesto považovať za voľné a musím ho nahlásiť do tohto dátumu? Alebo to nahlasujem len vtedy, keď by sme chceli obsadiť pracovnú pozíciu a nemáme zatiaľ nikoho konkrétneho (čo u nás nebýva)? U nás sa zvyčajne uzatvárajú zmluvy takpovediac zo dňa na deň, a vždy viem koho ideme brať..ďakujem
Zuzy
29.01.19,08:46
áno, treba nahlásiť, (ja som nahlásila cez istp.sk , po obsadení prac. miesta som ho zrušila obsadením)
zuzjom84
29.01.19,09:01
ďakujem..ale dnes ešte googlim a našla som nasledovné : https://www.istp.sk/clanok/14255/co-je-este-dobre-vediet-o-povinnom-nahlasovani-volnych-pracovnych-miest-

kde vyberám :
Keď pracovné miesto vznikne a v ten istý deň aj zanikne/hneď sa obsadí, je potrebné takéto miesto inzerovať?
- Tieto miesta nie je potrebné nahlasovať.

• Ako postupovať v prípade, že je kandidát na nejakú pozíciu vopred vybraný? Prípadne, ak sa jedná o interne obsadzovanú pozíciu?
- Tieto miesta nie je potrebné nahlasovať.

..takže podľa tohto sa nad tým zrejme nemám trápiť, kedže my vždy berieme konkrétnu, dopredu dohodnutú osobu..
Zuzy
29.01.19,09:25
aj ja ďakujem , dobré rady do budúcna