Nandrolon
11.09.19,05:34
Duski kukurúzu varim max do 8min...
Lui.... cukrovú stačí max. 15min. Lenže túto ani po hodine som nedonútil, aby bola mäkká....
Mne jeden druh kukurice pripadá, že sa varí ako vajce. Čím dlhšie, tým je tvrdšia.
Nandrolon
11.09.19,06:57
To som nevedel. 2 som včera olúpal a dal do mraziaku a tie 3 mám ešte neolúpané v chladničke asi od piatku.
pavol54
11.09.19,07:19
Kua..... ako reťazce zarábajú....
Moja 3/4 kúpila 4 šúľky kukurice - vraj cukrová kukurica na varenie.
Reku - fajn - ani po hodine nebola mäkká (a vravím jej, že to nie je cukrová kukurica). Keď konečne akotak zmäkla, okoštujem - skoro žiadna chuť - bola to normálna kŕmna kukurica (známa aj ako svinská kukurica - takú nazbieraš aj popri ceste na poli - ak ťa nechytia :D)! Ani mi radšej nechcela povedať, koľko za to vycálovala. (Inak - kúpená v K........).
blbosť, aký mala šúľok(to je to čo je pod zrnami kukurice)?
pavol54
11.09.19,07:25
Dnes som kupil iba 2 ks, minule 3 ks a predtym 3 ks, ktore mi v chladnicke zhnili tak isli kuram. Tie 3, co som uvaril boli take vodove bez chuti, varil som vyse pol hodiny na plyne.
Nandy tebe ako horniakovi poradím. Kukurica v obchodoch je vždy lahôdková. Tá ktorá sa zbiera ráno je sladká tá čo v tých horúčavách 34+ nikdy nebude sladká(až ráno) ale treba ju nechať povariť (blanžírovať) vychladiť šupnúť do mrazáku a potom znova príležitostne vybrať a uvariť ( štipka soli do vodybude sladšia) a bude mäkšia. mám to overené ako bývalý pestovateľ kukurice na export( mraziarne mi nevyradili ani klások, všetko sežrali nemci).
Nandrolon
11.09.19,07:31
Ja som na 3 kukurice do vody dával 3 polievkové lyžice soli, samozrejme nie kopcovaté.
pavol54
11.09.19,08:56
Ja som na 3 kukurice do vody dával 3 polievkové lyžice soli, samozrejme nie kopcovaté.
na 8 litrový kastról tak pol kávovej lyžičky
pavol54
11.09.19,08:58
Kuwy maďarské...a hlavne tie, čo žijú na Slovensku.

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525319-organizacny-chaos-madarski-fanusikovia-obsadili-cast-slovenskeho-sektora/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525350-anketa-co-si-myslite-o-prejavoch-madarskych-fanusikov/
Ale aké problémy s právami majú v číne keď sa o ne zaujíma pani prezidentka ale že nemôžu mať na Slovensku slovenskú školu ju nebolí. A tie uniformy skoro ako kotlebove
Nandrolon
11.09.19,10:25
Ja som na 3 kukurice do vody dával 3 polievkové lyžice soli, samozrejme nie kopcovaté.
na 8 litrový kastról tak pol kávovej lyžičky
Díky za rady, experimentoval som už dosť, takže konečne niečo osvedčené. Už som dával do varu aj mlieko, aj maslo.
bjuty smis
11.09.19,10:50
Kuwy maďarské...a hlavne tie, čo žijú na Slovensku.

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525319-organizacny-chaos-madarski-fanusikovia-obsadili-cast-slovenskeho-sektora/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525350-anketa-co-si-myslite-o-prejavoch-madarskych-fanusikov/
Ale aké problémy s právami majú v číne keď sa o ne zaujíma pani prezidentka ale že nemôžu mať na Slovensku slovenskú školu ju nebolí. A tie uniformy skoro ako kotlebove
fíííha..a to ti kedy pošepkala ?

okrem toho, že tam je problém 5 rokov a ministerstvo školstva patrí tým najväčším z hejslovákov ??
nože nám to ozrejmi, odkedy to má v kompetencii prezidentka- čo je tam 3 mesiace, keď jej to vyčítaš ?
vicktor
11.09.19,11:02
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
vicktor
11.09.19,11:16
"Vážený zákazník,
predstavujeme Vám službu dostupnú na každej pošte: Rýchla platba faktúr.
Aj keď nemáte poštový poukaz, môžete svoje faktúry a iné poplatky zaplatiť na pošte. Stačí pri priehradke predložiť ľubovolnú faktúru s kódom PAY by square a zaplatiť ju.
Príjemca má platbu na svojom účte najneskôr nasledujúci deň
Výhodný poplatok už od 1,10 EUR"

Tak aby som rychlo zrusil internet banking s platbami zadarmo a zacal chodit na postu minat cas a peniaze... :eek:
bjuty smis
11.09.19,11:44
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
to naozaj nevieš ? tak ti to poviem

prezidentka reprezentuje slovensko navonok i dovnútra a vyykonáva svoju funkciu podľa svojho svedomia a nie je viazaná žiadnými príkazmi...

a jej kritika bola plne v súlade zo stanoviskom eú, ku ktorej sa obyvatelia slovenska hlásia
korela
11.09.19,12:05
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
to naozaj nevieš ? tak ti to poviem

prezidentka reprezentuje slovensko navonok i dovnútra a vyykonáva svoju funkciu podľa svojho svedomia a nie je viazaná žiadnými príkazmi...

a jej kritika bola plne v súlade zo stanoviskom eú, ku ktorej sa obyvatelia slovenska hlásia

Ak nedokážeš napísať Slovensko s veľkým S, nahraď ho radšej krajinou.
Diakritika ma nezaujíma.
korela
11.09.19,12:06
Kuwy maďarské...a hlavne tie, čo žijú na Slovensku.

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525319-organizacny-chaos-madarski-fanusikovia-obsadili-cast-slovenskeho-sektora/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

https://futbal.pravda.sk/reprezentacia/clanok/525350-anketa-co-si-myslite-o-prejavoch-madarskych-fanusikov/
Ale aké problémy s právami majú v číne keď sa o ne zaujíma pani prezidentka ale že nemôžu mať na Slovensku slovenskú školu ju nebolí. A tie uniformy skoro ako kotlebove
fíííha..a to ti kedy pošepkala ?

okrem toho, že tam je problém 5 rokov a ministerstvo školstva patrí tým najväčším z hejslovákov ??
nože nám to ozrejmi, odkedy to má v kompetencii prezidentka- čo je tam 3 mesiace, keď jej to vyčítaš ?
Hejslovákom? To by muselo naše školstvo inak prosperovať.
korela
11.09.19,12:10
Dnes som kupil iba 2 ks, minule 3 ks a predtym 3 ks, ktore mi v chladnicke zhnili tak isli kuram. Tie 3, co som uvaril boli take vodove bez chuti, varil som vyse pol hodiny na plyne.
Nandy tebe ako horniakovi poradím. Kukurica v obchodoch je vždy lahôdková. Tá ktorá sa zbiera ráno je sladká tá čo v tých horúčavách 34+ nikdy nebude sladká(až ráno) ale treba ju nechať povariť (blanžírovať) vychladiť šupnúť do mrazáku a potom znova príležitostne vybrať a uvariť ( štipka soli do vodybude sladšia) a bude mäkšia. mám to overené ako bývalý pestovateľ kukurice na export( mraziarne mi nevyradili ani klások, všetko sežrali nemci).
Síce ju nekupujem, ale odpoveď posúvam tým, ktorí ju majú radi. :-)
bjuty smis
11.09.19,12:24
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
to naozaj nevieš ? tak ti to poviem

prezidentka reprezentuje slovensko navonok i dovnútra a vyykonáva svoju funkciu podľa svojho svedomia a nie je viazaná žiadnými príkazmi...

a jej kritika bola plne v súlade zo stanoviskom eú, ku ktorej sa obyvatelia slovenska hlásia

Ak nedokážeš napísať Slovensko s veľkým S, nahraď ho radšej krajinou.
Diakritika ma nezaujíma.
dokážem, ale nenapíšem....
pavol54
11.09.19,12:26
Dnes som kupil iba 2 ks, minule 3 ks a predtym 3 ks, ktore mi v chladnicke zhnili tak isli kuram. Tie 3, co som uvaril boli take vodove bez chuti, varil som vyse pol hodiny na plyne.
Nandy tebe ako horniakovi poradím. Kukurica v obchodoch je vždy lahôdková. Tá ktorá sa zbiera ráno je sladká tá čo v tých horúčavách 34+ nikdy nebude sladká(až ráno) ale treba ju nechať povariť (blanžírovať) vychladiť šupnúť do mrazáku a potom znova príležitostne vybrať a uvariť ( štipka soli do vodybude sladšia) a bude mäkšia. mám to overené ako bývalý pestovateľ kukurice na export( mraziarne mi nevyradili ani klások, všetko sežrali nemci).
Síce ju nekupujem, ale odpoveď posúvam tým, ktorí ju majú radi. :-)
No aj zase odkedy mám vyklápačku v hube tak ju zatiaľ nejem ale počkám kým budú implantáty
vicktor
11.09.19,13:29
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
prezidentka reprezentuje slovensko navonok i dovnútra...
Navonok aj dovnutra - v jednom pripade nekona a ty ju branis ze nema kompetencie a v druhom pripade ju chvalis ze kona.
Ja v tom vidim nerovnost v jej pristupe aj v tvojom hodnoteni.
bjuty smis
11.09.19,14:05
Ake kompetencie ma voci Cine, ked kritizuje a dohovara cinskemu ministrovi?
prezidentka reprezentuje slovensko navonok i dovnútra...
Navonok aj dovnutra - v jednom pripade nekona a ty ju branis ze nema kompetencie a v druhom pripade ju chvalis ze kona.
Ja v tom vidim nerovnost v jej pristupe aj v tvojom hodnoteni.

to je v poriadku, je to tvoj názor
síce si si vytrhol čo sa ti hodilo a vládu, ktorá ho navrhla si z toho vynechal....
a samozrejme aj tu reaguješ iba na vytrhnuté....ty nečítaš celé príspevky ? zopakujem ti to :

vykonáva svoju funkciu podľa svojho svedomia a nie je viazaná žiadnými príkazmi...
a jej kritika bola plne v súlade zo stanoviskom eú, ku ktorej sa obyvatelia slovenska hlásia

vieš, keď neprečítaš celý príspevok a reaguješ iba na časť, strácaš sa v tom
vicktor
11.09.19,14:17
strateny si ty (strateny pripad)
bjuty smis
11.09.19,15:44
strateny si ty (strateny pripad)
Preco ? Slusne som ti dal argumenty..cakal som, ze ich vyvratis, alebo budes suhlasit..
.....a ty ma tak to dostanes :))
Tak si to teda vyriesil...
misoft
11.09.19,16:46
blbosť, aký mala šúľok(to je to čo je pod zrnami kukurice)?
Hnedastý.... a žiadna blbosť. Hádam cítim v zrnkách (surových) škrom a cukor. V kŕmnej je cukru minimum.
Dáša_
11.09.19,17:11
buchač
11.09.19,17:20
ani neviem,
Ja ale viem jedno...ty si nevážiš svoje zdravie. ;)
Šak riskuješ, že Ťa trafí šľak pri čítaní hentakých info.
Dáša_
11.09.19,17:30
ani neviem,
Ja ale viem jedno...ty si nevážiš svoje zdravie. ;)
Šak riskuješ, že Ťa trafí šľak pri čítaní hentakých info.
Junior doma konštatoval, že dúfa, že sú to aspon biologicky rozložiteľné krabičky, lebo inak netuší, prečo :D
buchač
11.09.19,17:33
ani neviem,
Ja ale viem jedno...ty si nevážiš svoje zdravie. ;)
Šak riskuješ, že Ťa trafí šľak pri čítaní hentakých info.
Junior doma konštatoval, že dúfa, že sú to aspon biologicky rozložiteľné krabičky, lebo inak netuší, prečo :D
Zbehni na úvod stránky...https://kamidueurofondy.sk/subjekty/
Kukni na tie cifry...oči sa jednému prekrútia od údivu.
bettylou
12.09.19,01:35
To som nevedel. 2 som včera olúpal a dal do mraziaku a tie 3 mám ešte neolúpané v chladničke asi od piatku.

Ludzé, šak kukuricu dajce sviňám, nech žerú a my si dáme potém krkovicu, šunkes, panenku aj klbás...
pavol54
12.09.19,02:21
To som nevedel. 2 som včera olúpal a dal do mraziaku a tie 3 mám ešte neolúpané v chladničke asi od piatku.

Ludzé, šak kukuricu dajce sviňám, nech žerú a my si dáme potém krkovicu, šunkes, panenku aj klbás...
Najlepšie chutí kukurica pretlačená, cez svinské črevo, a slivka pretlačená cez rúrky. Výrok jedného môjho známeho
pavol54
12.09.19,04:43
blbosť, aký mala šúľok(to je to čo je pod zrnami kukurice)?
Hnedastý.... a žiadna blbosť. Hádam cítim v zrnkách (surových) škrom a cukor. V kŕmnej je cukru minimum.
obchodná sieť kupuje kukuricu na celé nákladiaky a nie je možné aby sa tam dostala kŕmna kukurica to by ani dodávateľ neriskol. ešte za socíku sa zvykla predávať na tržniciach kŕmna kukurica ktorú niektorí aktivisti nalámali na družstevnom poli. Nevidím jeden jediný dôvod aby pestovateľ dodal miesto lahôdkovej kŕmnu. cena osiva rovnaká, technológia pestovania rovnaká, dokonca sa ľahšie vylamuje. Takže brzdi svoje predstavy
buchač
12.09.19,04:59
Byzňííííís...

https://profit.sme.sk/c/22209085/predaj-energy-drinkov-rastie-na-red-bull-utocia-konkurenti-z-ceska-i-madarska.html?ref=trz
" Jeho najčastejšími konzumentmi sú podľa Ptačinskej Jirátovej mladí ľudia vo veku do 30 rokov, ktorí tvoria významnú časť celkovej konzumácie energetických nápojov. "

Hm...takže vek DO by sme mali k dispo. Ale aký je vek OD ? Toto už nejak nezisťovali ?
Mám za to, že tieto nápoje by mali byť tak trochu sledované, predaj povolený len od určitého veku...minimálne od 15.
Nie raz som videl, že žiaci ZŠ si vykračujú do školy s tým už otvoreným energeťákom v ruke...prípadne zasmradia MHD.

Predvčerom šiel oproti mne jeden žiak...kúwa, som sa normálne otočil, či dobre vidím, že čo to za tlsté prasa.
Chlapec okolo pása pneumatiku jak na náklaďák, líčka červené a naliate, dvojitá brada, nohy jak stĺpy, šiel ťažkopádne jak brontosaurus (možno aj ten by bol mrštnejší)....ale v jednej ruke kus jedla a v druhej plechovka.
...a takých sa pohybuje po celom Slovensku vcelku dosť.
pavol54
12.09.19,05:56
Byzňííííís...

https://profit.sme.sk/c/22209085/predaj-energy-drinkov-rastie-na-red-bull-utocia-konkurenti-z-ceska-i-madarska.html?ref=trz
" Jeho najčastejšími konzumentmi sú podľa Ptačinskej Jirátovej mladí ľudia vo veku do 30 rokov, ktorí tvoria významnú časť celkovej konzumácie energetických nápojov. "

Hm...takže vek DO by sme mali k dispo. Ale aký je vek OD ? Toto už nejak nezisťovali ?
Mám za to, že tieto nápoje by mali byť tak trochu sledované, predaj povolený len od určitého veku...minimálne od 15.
Nie raz som videl, že žiaci ZŠ si vykračujú do školy s tým už otvoreným energeťákom v ruke...prípadne zasmradia MHD.

Predvčerom šiel oproti mne jeden žiak...kúwa, som sa normálne otočil, či dobre vidím, že čo to za tlsté prasa.
Chlapec okolo pása pneumatiku jak na náklaďák, líčka červené a naliate, dvojitá brada, nohy jak stĺpy, šiel ťažkopádne jak brontosaurus (možno aj ten by bol mrštnejší)....ale v jednej ruke kus jedla a v druhej plechovka.
...a takých sa pohybuje po celom Slovensku vcelku dosť.
to je prijatá kultúra
byť prežraný, násilie ako norma a byť nekonečne zblbnutý.
buchač
12.09.19,10:57
to je prijatá kultúra
byť prežraný, násilie ako norma a byť nekonečne zblbnutý.
Serem ja na takúto "kultúru".
Ja si energeťák občas dám, aj v aute neustále mám k dispo...lenže u mňa je to z objektívnych dôvodov.

Som osobne veľmi rád, že moji mladí sú športovo založení...lietajú na bikoch, pravidelne vo Vysokých Tatrách, atď...a to aj s vnučkami, samozrejme podľa náročnosti.
korela
12.09.19,12:16
Vek do 30 asi preto, že niekedy nevedia čo skôr, škola, nároky v zamestnaní, zneužívanie prac. sily, nadčasy, často aj viac zárobkov naraz, uhnaná doba.
Tukové bunky zakladajú u malých detí ešte aj dnes neuvedomelé babky sladkosťami a vypekaním. Ak sa dieťa naučí od útla na zeleninu a nie koláče, tak je to doslova dar rodičov pre ich dieťa do budúcna. Svoje podľa mňa tiež robí umelá dojčenská výživa.
Takže ťažko paušálne zavaľovať vinu na dospievajúce deti, sú v tom v podstate nevinne, odsúdené na prísne dodržiavanie zdravej výživy po celý svoj život, čím sa ich organizmus ešte viac devastuje aj rôznymi nezmyselnými diétami, na čo doplácajú neskôr najmä ženy.
misoft
12.09.19,12:19
blbosť, aký mala šúľok(to je to čo je pod zrnami kukurice)?
Hnedastý.... a žiadna blbosť. Hádam cítim v zrnkách (surových) škrom a cukor. V kŕmnej je cukru minimum.
obchodná sieť kupuje kukuricu na celé nákladiaky a nie je možné aby sa tam dostala kŕmna kukurica to by ani dodávateľ neriskol. ešte za socíku sa zvykla predávať na tržniciach kŕmna kukurica ktorú niektorí aktivisti nalámali na družstevnom poli. Nevidím jeden jediný dôvod aby pestovateľ dodal miesto lahôdkovej kŕmnu. cena osiva rovnaká, technológia pestovania rovnaká, dokonca sa ľahšie vylamuje. Takže brzdi svoje predstavy
No práve - kupuje vo veľkom - teda nemôžu všetko skontrolovať. A dodávateľ môže (chtiac, alebo nechtiac) tam prihodiť i to, čo nemá!!!! Alebo si myslíš, že vysypú vagón a budú ručne - kus po kuse kontrolovať? Veď aj zemiaky sú niekedy deklarované ako slovenské a I.trieda a máš medzi nimi kopu rozsekaných, zhnitých... (čo je už II. a III. trieda) - a predávajú veselo AKO I.triedu.
buchač
12.09.19,13:51
Vek do 30 asi preto, že niekedy nevedia čo skôr, škola, nároky v zamestnaní, zneužívanie prac. sily, nadčasy, často aj viac zárobkov naraz, uhnaná doba.
Tukové bunky zakladajú u malých detí ešte aj dnes neuvedomelé babky sladkosťami a vypekaním. Ak sa dieťa naučí od útla na zeleninu a nie koláče, tak je to doslova dar rodičov pre ich dieťa do budúcna. Svoje podľa mňa tiež robí umelá dojčenská výživa.
Takže ťažko paušálne zavaľovať vinu na dospievajúce deti, sú v tom v podstate nevinne, odsúdené na prísne dodržiavanie zdravej výživy po celý svoj život, čím sa ich organizmus ešte viac devastuje aj rôznymi nezmyselnými diétami, na čo doplácajú neskôr najmä ženy.
Ale choď mi niekde do hája....

My sme tlačili do hlavy koláče od našich mám a babiek jedna radosť...pchali sme do seba ale aj zeleninu, čo sme si "kupovali" cez plot. ;)
Ale sme to teda že solídne vybehali...a kuwa solídne.
...a dnes ? Dnes je zázrak, ak sa na ihrisku niekto hrá = že sa zíde partia pár chlapcov, čo si zahrajú futbal. Vidím na školské ihriská, pusto a ticho...a to ešte aj počas vyučovania. Pritom je k dispo viacúčelové, ďalšie je na basket, obďaleč veľké na futbal s bežeckou dráhou.

Paušálne odcudzovanie ? No dobre...tak nie všetky sú tlusté a lemravé...tých 10% je výnimka. Zvyšok spadá do paušálu.
...a potom to dopadne asi tak, ako zdegenerované, hlúpe a obéééézne detičky v Amerike.

Vek do 30 rokov ?
Tak sorry...ale je rozdiel, ak si dá pár energeťákov nejaký makačenko vo veku 25 rokov a ak si tých pár dá 10-14 ročný. Ten dopad je festovne rozdielny.
pavol54
12.09.19,15:12
blbosť, aký mala šúľok(to je to čo je pod zrnami kukurice)?
Hnedastý.... a žiadna blbosť. Hádam cítim v zrnkách (surových) škrom a cukor. V kŕmnej je cukru minimum.
obchodná sieť kupuje kukuricu na celé nákladiaky a nie je možné aby sa tam dostala kŕmna kukurica to by ani dodávateľ neriskol. ešte za socíku sa zvykla predávať na tržniciach kŕmna kukurica ktorú niektorí aktivisti nalámali na družstevnom poli. Nevidím jeden jediný dôvod aby pestovateľ dodal miesto lahôdkovej kŕmnu. cena osiva rovnaká, technológia pestovania rovnaká, dokonca sa ľahšie vylamuje. Takže brzdi svoje predstavy
No práve - kupuje vo veľkom - teda nemôžu všetko skontrolovať. A dodávateľ môže (chtiac, alebo nechtiac) tam prihodiť i to, čo nemá!!!! Alebo si myslíš, že vysypú vagón a budú ručne - kus po kuse kontrolovať? Veď aj zemiaky sú niekedy deklarované ako slovenské a I.trieda a máš medzi nimi kopu rozsekaných, zhnitých... (čo je už II. a III. trieda) - a predávajú veselo AKO I.triedu.
a prečo by to robil? Riskovať že mu vrátia celú dodávku, riskovať stratu odberateľa, ? Tvoje uvažovanie je scestné.
buchač
12.09.19,15:34
Skúste si prečítať...a prípadne aj iné od autora.
https://komentare.sme.sk/c/22209796/slovensko-ma-nazisuperstar.html
Nemám síce Piano, no aj tak mám dosť.

Že je Havran dilino, to teraz nejak neriešim.
Aj keď má každý ten svoj štýl písania a vyjadrovania, tak ten jeho mi hlava neberie.
Lebo dať jednu vetu (síce s interpunkčnými znamienkami) do jedného odseku o 3-6 (aj viac) je trochu od veci.
Veď to jeden musí teda poriadne lúštiť, aby sa dostal k významu.
Nandrolon
12.09.19,16:07
Skúste si prečítať...a prípadne aj iné od autora.
https://komentare.sme.sk/c/22209796/slovensko-ma-nazisuperstar.html
Nemám síce Piano, no aj tak mám dosť.

Že je Havran dilino, to teraz nejak neriešim.
Aj keď má každý ten svoj štýl písania a vyjadrovania, tak ten jeho mi hlava neberie.
Lebo dať jednu vetu (síce s interpunkčnými znamienkami) do jedného odseku o 3-6 (aj viac) je trochu od veci.
Veď to jeden musí teda poriadne lúštiť, aby sa dostal k významu.
Havran mal pri pisani clanku zrejme "bad trip" z nekvalitneho materialu z Kys. Lieskovca :-))))))
bjuty smis
12.09.19,16:48
Skúste si prečítať...a prípadne aj iné od autora.
https://komentare.sme.sk/c/22209796/slovensko-ma-nazisuperstar.html
Nemám síce Piano, no aj tak mám dosť.

Že je Havran dilino, to teraz nejak neriešim.
Aj keď má každý ten svoj štýl písania a vyjadrovania, tak ten jeho mi hlava neberie.
Lebo dať jednu vetu (síce s interpunkčnými znamienkami) do jedného odseku o 3-6 (aj viac) je trochu od veci.
Veď to jeden musí teda poriadne lúštiť, aby sa dostal k významu.
Havran mal pri pisani clanku zrejme "bad trip" z nekvalitneho materialu z Kys. Lieskovca :-))))))
prečo

vypichni konkrétne 2 -3 jeho názory, pre ktoré ho podozrievaš z bad-tripu ?
buchač
12.09.19,17:00
vypichni konkrétne 2 -3 jeho názory, pre ktoré ho podozrievaš z bad-tripu ?
Buď bol po tripe alebo riadne zhúlený.

Robotník, ktorý nemá prácu, je lenivý nekomunikuje, alebo klame,” uviedol Truban v jednom zo svojich dnes už legendárnych vyjadrení.

Roboši, teda robotníci, to je úplne špeciálna sekta ľudí....

Známy je jeho výrok, že po politike “dve najhoršie veci sú lokálpatriotizmus a národovectvo…”

Hlavný problém je to, že voliť môžu všetci…”, povedal Truban.
Nandrolon
12.09.19,17:13
... keby fetakom zobrali volebne pravo, tak PS neprekroci hranicu 1% :-)))
Bjuty - cely jeho clanok sa nesie v "badtripovej" nalade.
bjuty smis
12.09.19,17:14
bavíme sa snáď o havranovi ?
Nandrolon
12.09.19,17:16
bavíme sa snáď o havranovi ?
Doplnil som skor ako si napisal, pochopil som, neboj.
bjuty smis
12.09.19,17:18
... keby fetakom zobrali volebne pravo, tak PS neprekroci hranicu 1% :-)))
Bjuty - cely jeho clanok sa nesie v "badtripovej" nalade.

kludne si dohladaj moje príspevky

prvý som tu písal, že sú to neomarxisti.....
buchač
12.09.19,17:22
bavíme sa snáď o havranovi ?
Omyl, takže datie na pravú mieru.
Truban je proti Havranovi ešte len učeň...ten vták postúpil do oveľa vyššieho levelu...
Len jeden výrok postačuje, aby si jedinec utvoril obraz o tej kuwe v teologickom hajzlovi.

”Atentáty z Nice, Paríža a iných miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity.”
Tieto slová zverejnil na svojom facebookovom profile.
misoft
12.09.19,17:24
.................

”Atentáty z Nice, Paríža a iných miest sú dôkazom životaschopnosti kozmopolitnej kultúry a európskej identity.”
Tieto slová zverejnil na svojom facebookovom profile.
Vtedy asi mal poriadne naložené v gebuli, alebo so "niekto" osvietil... ale 1000W laserom rovno do mozgu....
misoft
12.09.19,17:28
Týýýý brďo....
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/525668-pilot-vylial-kavu-na-kontrolny-panel-plny-airbus-musel-nudzovo-pristat/
O chvíľu bude nariadenie, že piloti počas riadenia lietadla (a to aj v prípade zapnutého autopilota) majú prísny zákaz piť a jesť.
:D:D:D
Mikae
12.09.19,18:15
Týýýý brďo....
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/525668-pilot-vylial-kavu-na-kontrolny-panel-plny-airbus-musel-nudzovo-pristat/
O chvíľu bude nariadenie, že piloti počas riadenia lietadla (a to aj v prípade zapnutého autopilota) majú prísny zákaz piť a jesť.
:D:D:D
Keby mali riadne porcelánové šálky, tak by sa to nestalo. Za všetko môže umelohmotné tégliky :-)
bettylou
12.09.19,18:31
Vek do 30 asi preto, že niekedy nevedia čo skôr, škola, nároky v zamestnaní, zneužívanie prac. sily, nadčasy, často aj viac zárobkov naraz, uhnaná doba.
Tukové bunky zakladajú u malých detí ešte aj dnes neuvedomelé babky sladkosťami a vypekaním. Ak sa dieťa naučí od útla na zeleninu a nie koláče, tak je to doslova dar rodičov pre ich dieťa do budúcna. Svoje podľa mňa tiež robí umelá dojčenská výživa.
Takže ťažko paušálne zavaľovať vinu na dospievajúce deti, sú v tom v podstate nevinne, odsúdené na prísne dodržiavanie zdravej výživy po celý svoj život, čím sa ich organizmus ešte viac devastuje aj rôznymi nezmyselnými diétami, na čo doplácajú neskôr najmä ženy.

No to je tak: Keď vidí žena v zrkadle, že potrebuje schudnúť, ide zháňať dáku diétu. To je pomalé... Chlap kukne do zrkadla a keď vidí, že má väčšie brucho ako by chcel, rieši to okamžite. Brucho vtiahne a problém vyriešený. :D:D
buchač
12.09.19,19:12
Pozerám novú reláciu na Tv Grc - Na hrane

Moderátor je nejaká nová tvár na obrazovke...je vcelku smiešny, prirovnal ku čerstvo vybľutému a nestrávenému leču...;)
Trubanovi sa mierne onačí...nejak neskáče do reči...dalo by sa povedať, že sa pchá do riti.
Bugárovi zasa naopak...lenže na starého psa kojacie šteňa proste nemá.

Na hrane ? Skôr na grc.
Nandrolon
13.09.19,03:48
Behom 2 mesiacov sme museli ísť 2 x do SLSP, lebo z ich bankomatu vyšla poškodená bankovka s chýbajúcim rohom. Pred 2 mesiacmi to bol 1 ks bankovky, dnes 2 ks bankoviek.
Pracovníčka hovorila, že za to nemôžu, že im to chodí z NBS, no neviem, či služba, ktorá im to plní tam nedáva aj bankovky z tržby v pobočke.
Aby už človek podrobne prezeral aj to, čo vyberie z bankomatu, lebo ináč si zacvaká pár eur za výmenu ICH CHYBOU.
vicktor
13.09.19,06:07
Ak si to vsimnes oneskorene, tak chod reklamovat po dalsom vybere.
vicktor
13.09.19,06:20
tu je super clanok o past simple https://www.anglictinarychlo.sk/minu...e-past-simple/

Za dobry uzitocny link schytala chudera dva buchnaty, este dobre ze sa nikto nevyhraza vylucenim...

oprava: https://www.anglictinarychlo.sk/minuly-cas-jednoduchy-v-anglictine-past-simple/
BXLmiami
13.09.19,07:38
No vidíte ako fajn rozoberáte Havrana.Po asi druhom článku z ktorého si pamätám, hlavne vulgarizmy som prišla k názoru,že toto k životu nepotrebujem a článok ktorého autor je Havran odvtedy neotvorím.Načo?Aby som si zopakovala ,,slušné" slovenské slová a expresívne výrazy?Za ten nepríjemný pocit po prečítaní takéhoto článku mi žiadny autor na svete nestojí.
misoft
13.09.19,08:05
tu je super clanok o past simple https://www.anglictinarychlo.sk/minu...e-past-simple/

Za dobry uzitocny link schytala chudera dva buchnaty, este dobre ze sa nikto nevyhraza vylucenim...
Tvoj link vedie do stratena.....
https://www.anglictinarychlo.sk/minuly-cas-jednoduchy-v-anglictine-past-simple/
toto je správne. Vyzerajú rovnako (tu na Porade, ale je v tvojom odkaze chyba.
babka - ježibabka
13.09.19,08:30
Preberáte tu príčinu obéznych detí. Jednou z príčin môže byť aj lenivá mater. Niektorej povieš, prídi si natrhať ovocie. Pozerá na mňa ako na blbca, čo si o ňom myslí, že ho považuješ za chudáka, čo si nemá za čo kúpiť v obchode chémiový kompót, alebo džem, prípadne inú blbosť pre dieťa. Keby som niekomu doniesla zoberie si. Ale obrať???????? Keď u mňa je už nie problém to spracovať, ale to vylezenie na humno a oberanie. Oberám posediačky zo stolčeka presuň sa, tak to nebudem lenivcom nosiť domov. Bejvávalo, keď som bola niekedy fit.
lujza.j
13.09.19,09:17
Ja ked vidim nakupny kosik plny sladkosti....akoze fajnovych mam dost.....je jedno ci obyc alebo "znackova"lebo este aj pri tomto treba afektovat....furt tam je len hromada hnusneho cukru....o sladkych dzusikoch a malibovkach ani nehovorim....
Vzdy sa doma daco upiect kde si viem..kolko cukru a co tam dam...
Ale kazdy po svojom...sak farmako priemysel sa potesi:(
BXLmiami
13.09.19,09:36
Pridávam sa-minule v obchode,obe deti sa ledva hýbali-že-chodte si povyberať chrumky.A najlepšie je.že aj do ambulancie sa dopracú pomaly ročné dieťa s chrumkami.Priznám sa že vtedy nie vždy príjemne zareagujem.
buchač
13.09.19,15:16
Hm...
https://laitman.blog.pravda.sk/2019/09/13/aky-je-prospech-z-fyzickeho-trestania-deti/

Hmmmm...by som bol zvedavý, že koľko detí vychoval.
Z netu som sa nejak nedozvedel...ale študoval všetko možné celý život....a možno študuje ešte aj teraz. ;)
Ale píše z toho Izraela na všetky možné strany....:rolleyes:
buchač
13.09.19,16:29
Extraliga ide neskutočne dole. Hráči sa živia ako stavbári či taxikári
https://hokej.pravda.sk/extraliga/clanok/525699-extraliga-ide-neskutocne-dole-hraci-sa-zivia-ako-stavbari-ci-taxikari/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Dlho som sa tak dobre nepobavil...:D :D :D

Kúúúwa...ak by to aj bola pravda, tak čo by chceli tí blbci robiť ?
Ak má z nich tak 10% učňovku/strednú školu, tak je to veľa...veď sa to ani vyjadrovať nevie, o čom svedčí nie jeden rozhovor pred mikrofónom.
Mikae
13.09.19,17:17
No vidíte ako fajn rozoberáte Havrana.Po asi druhom článku z ktorého si pamätám, hlavne vulgarizmy som prišla k názoru,že toto k životu nepotrebujem a článok ktorého autor je Havran odvtedy neotvorím.Načo?Aby som si zopakovala ,,slušné" slovenské slová a expresívne výrazy?Za ten nepríjemný pocit po prečítaní takéhoto článku mi žiadny autor na svete nestojí.
Robí hanbu všetkým protestantským teológom... Zbožňujem tieto premúdrelé osobnosti, ktoré značnú časť svojho života prežili mimo nášho Slovenska a potom sa vrátia domov a sú najmúdrejší... A ten spôsob vyjadrovania - o tom radšej pomlčím... ako toto mohlo vyštudovať teológiu? Aj jeho správanie počas štúdií svedčí o tom, že asi študoval niečo úplne iné, len neviem čo??:confused:
pavol54
13.09.19,18:15
No vidíte ako fajn rozoberáte Havrana.Po asi druhom článku z ktorého si pamätám, hlavne vulgarizmy som prišla k názoru,že toto k životu nepotrebujem a článok ktorého autor je Havran odvtedy neotvorím.Načo?Aby som si zopakovala ,,slušné" slovenské slová a expresívne výrazy?Za ten nepríjemný pocit po prečítaní takéhoto článku mi žiadny autor na svete nestojí.
Robí hanbu všetkým protestantským teológom... Zbožňujem tieto premúdrelé osobnosti, ktoré značnú časť svojho života prežili mimo nášho Slovenska a potom sa vrátia domov a sú najmúdrejší... A ten spôsob vyjadrovania - o tom radšej pomlčím... ako toto mohlo vyštudovať teológiu? Aj jeho správanie počas štúdií svedčí o tom, že asi študoval niečo úplne iné, len neviem čo??:confused:
alebo sa "preštudoval" niektorí z toho majú tik, iní sa potia alebo vypadajú vlasy a tomuto sa stalo toto.
alaya1
16.09.19,08:47
kopretinka
17.09.19,08:08
Kde sa môžem sťažovať na postup zdr.poisťovne a zdrav.zariadenia? Na úrade na dohľad.....?
Nejedná sa o ošetrenie,nechcú mi preplatiť/ vrátiť platbu.
Tweety
17.09.19,08:15
Nandrolon
17.09.19,08:38
Kde sa môžem sťažovať na postup zdr.poisťovne a zdrav.zariadenia? Na úrade na dohľad.....?
Nejedná sa o ošetrenie,nechcú mi preplatiť/ vrátiť platbu.
Ja som v podobnom prípade preplatenia mag. rezonancie zo zahraničia písal oficiálnu sťažnosť na prepočet na papier + zaslané doporučeným listom na ústredie sociálnej poisťovne do BA.
BXLmiami
17.09.19,08:43
Kde sa môžem sťažovať na postup zdr.poisťovne a zdrav.zariadenia? Na úrade na dohľad.....?
Nejedná sa o ošetrenie,nechcú mi preplatiť/ vrátiť platbu.
Mala si dopredu schválenie?
lubko6394
17.09.19,08:49
slovensko.sk dnes zase nefunguje.
misoft
17.09.19,09:10
................

Minule zmenili význam slova "intenzívne" = trvalo to 6 dní !
Teraz to možno bude 14 dní...... šak termíny, termíny.....;)
Ale milióny dostali....

"Termíny, termíny, kde vás ľudia berú?
Na horách nerastú, na poli nesejú.

Na horách nerastú, na poli nesejú,
byrokrati ich zo zadku vyserú!"
kopretinka
17.09.19,09:26
Kde sa môžem sťažovať na postup zdr.poisťovne a zdrav.zariadenia? Na úrade na dohľad.....?
Nejedná sa o ošetrenie,nechcú mi preplatiť/ vrátiť platbu.
Mala si dopredu schválenie?
Mala som schválené,tak som poslala doklad o zaplatení do poisťovne,a oni mi odpisali,že to zariadenie je zmluvné,preto mi to nemôžu preplatiť,že dané zariadenie bolo informované a má mi vrátiť poplatok a u poisťovne žiadať preplatiť podľa ich zmluvy.
Zdr.zariadenie sa vyhovára,že mi nemôžu vrátiť peniaze len na základe tel.z poisťovne a že nemajú limitya bla bla bla.Do poisťovne na revízne odd.sa nedá dovolať,tel.po pár zvoneniach sa odpojí a na mail nereagujú.
BXLmiami
17.09.19,10:25
No ale to majú pravdu,že nemôžu vrátiť peniaze len na základe telefonátu z poisťovne.účtovníčky asi vymyslia ako sa to dá,nie?
Nandrolon
17.09.19,10:45
No ale to majú pravdu,že nemôžu vrátiť peniaze len na základe telefonátu z poisťovne.účtovníčky asi vymyslia ako sa to dá,nie?
Zdravotné zariadenie by malo vedieť, že úkon im bude preplatený/bol preplatený z poisťovne, tak si nemôžu ponechať za 1 službu 2 platby. To by malo vyriešiť samo zariadenie.
To zariadenie bude mať asi dosť veľký bordel v účtovníctve...
Jedine zaslať nejaký doklad o tom /len či bude ochotná poisťovňa niečo také vystaviť/, že poisťovňa im to zaplatila, nech navalia duplicitnú platbu späť.
Ak máš elektronický prístup do svojho účtu zdravotného poistenia, tam sa ti to neobjaví? Možno by vtedy postačil aj vytlačený výpis so zvýraznenou platbou.
lubko6394
17.09.19,11:40
slovensko.sk Hlášku o nedostupnosti odstránili a prihlásiť sa nedá - dokonca ani poradcovi na zákazníckej linke...
Dáša_
17.09.19,11:48
No ale to majú pravdu,že nemôžu vrátiť peniaze len na základe telefonátu z poisťovne.účtovníčky asi vymyslia ako sa to dá,nie?
Zdravotné zariadenie by malo vedieť, že úkon im bude preplatený/bol preplatený z poisťovne, tak si nemôžu ponechať za 1 službu 2 platby. To by malo vyriešiť samo zariadenie.
To zariadenie bude mať asi dosť veľký bordel v účtovníctve...
Jedine zaslať nejaký doklad o tom /len či bude ochotná poisťovňa niečo také vystaviť/, že poisťovňa im to zaplatila, nech navalia duplicitnú platbu späť.
Ak máš elektronický prístup do svojho účtu zdravotného poistenia, tam sa ti to neobjaví? Možno by vtedy postačil aj vytlačený výpis so zvýraznenou platbou.

ono môže byť aj problém v limitoch - poisťovna im povedzme zaplatí za mesiac iba 10 takýchto vyšetrení. Ked sa do limitu nezmestíš, tak chcu od teba platbu, lebo zadarmo robiť nebudú.
Poisťovňa to zmetie zo stola, že majú s nimi zmluvu. To áno, ale to nemusí automaticky znamenať, že im to preplatia.
BXLmiami
17.09.19,12:41
No ale to majú pravdu,že nemôžu vrátiť peniaze len na základe telefonátu z poisťovne.účtovníčky asi vymyslia ako sa to dá,nie?
Zdravotné zariadenie by malo vedieť, že úkon im bude preplatený/bol preplatený z poisťovne, tak si nemôžu ponechať za 1 službu 2 platby. To by malo vyriešiť samo zariadenie.
To zariadenie bude mať asi dosť veľký bordel v účtovníctve...
Jedine zaslať nejaký doklad o tom /len či bude ochotná poisťovňa niečo také vystaviť/, že poisťovňa im to zaplatila, nech navalia duplicitnú platbu späť.
Ak máš elektronický prístup do svojho účtu zdravotného poistenia, tam sa ti to neobjaví? Možno by vtedy postačil aj vytlačený výpis so zvýraznenou platbou.
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
buchač
17.09.19,12:48
https://komentare.sme.sk/c/22214229/topiaci-sa-politik-sa-predsudkov-chyta.html
DNES PÍŠE JAKUB PAVLÚS
Autor je farár a teológ


Kuwa...nový Havran ???
Kuwa...nemal by sa farár venovať svojim ovečkám a politiku nechať na pokoji ? Ale zanedlho tu sú voľby a farári budú z kancľa nie Slovo Božie kázať, ale budú krestnú mater onačiť...
BXLmiami
17.09.19,12:49
Tých teologov sa nejalo namnožilo.Ani tým sa už nechce pracovať,radšej otravujú na nete.
misoft
17.09.19,13:25
https://komentare.sme.sk/c/22214229/topiaci-sa-politik-sa-predsudkov-chyta.html
DNES PÍŠE JAKUB PAVLÚS
Autor je farár a teológ


Kuwa...nový Havran ???
Kuwa...nemal by sa farár venovať svojim ovečkám a politiku nechať na pokoji ? Ale zanedlho tu sú voľby a farári budú z kancľa nie Slovo Božie kázať, ale budú krestnú mater onačiť...
Možno ďalší "spasiteľ" na obzore.... Takých už bolo a žiaľ ešte aj BUDE. Množia sa ako vši!
misoft
17.09.19,13:29
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....
Nandrolon
17.09.19,13:41
No ale to majú pravdu,že nemôžu vrátiť peniaze len na základe telefonátu z poisťovne.účtovníčky asi vymyslia ako sa to dá,nie?
Zdravotné zariadenie by malo vedieť, že úkon im bude preplatený/bol preplatený z poisťovne, tak si nemôžu ponechať za 1 službu 2 platby. To by malo vyriešiť samo zariadenie.
To zariadenie bude mať asi dosť veľký bordel v účtovníctve...
Jedine zaslať nejaký doklad o tom /len či bude ochotná poisťovňa niečo také vystaviť/, že poisťovňa im to zaplatila, nech navalia duplicitnú platbu späť.
Ak máš elektronický prístup do svojho účtu zdravotného poistenia, tam sa ti to neobjaví? Možno by vtedy postačil aj vytlačený výpis so zvýraznenou platbou.
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Ano, dopredu to nikdy nevies, to sa da este akceptovat. Ale musis na 100% neskor vediet, co bolo a co nebolo preplatene. A ak ona bude mat v rukach papier, ze to preplatene bolo, tak tie peniaze MUSIA poslat.
misoft
17.09.19,13:42
Máš pravdu - RAZ to MUSIA.... lenže často sa to udeje až príkazom súdu a prípadne exekúciou.....
buchač
17.09.19,14:16
...
lujza.j
17.09.19,14:28
:---:D
Som vedela,ze sa nevieeeš dockat...
kukučka
17.09.19,19:27
Nie som hudobne vzdelaný a nepoznám noty????. Som len obyčajný heligonkár ,ktorého to baví . Ďakujem za podporu a každý jeden lajk ,komentár či zdielanie ????????????
korela
17.09.19,20:30
Zdravotníctvo v CZdetto.
https://www.youtube.com/watch?v=AI5ZnhEVYdc&t=606s
Tomio Okamura: Mnoho lidí nemá ani na zuby, 16.9.2019
korela
17.09.19,20:45
Chcela som si overiť jedno vyšetrenie ešte v 2017, malo zmluvu s mojou poisťovňou, po odpovedi na otázku, v ktorej som poisťovni, mi oznámili, že sú do konca roka vybookovaní. Bol máj, jún? ... Že išlo o výmysel mi potvrdila aj moja poisťovňa. nemohli mi pomôcť.
O rok som to skúsila znova, pri objednávaní mi hneď oznámili, že to bude na priamu platbu.
O dva týždne som si doma pri riadnom svetle prečítala mini hlavičku zariadenia, išlo to na úplne inú s.r.o. ako boli oni. V ich priestoroch, tá istá lekárka. Mne išlo práve o tú suitu lekárov, čo tam bola. Žiadne mimoriadne vyšetrenie sa nekonalo, iba ďalšie rutinné. 80 eur som si mohla ušetriť.
Nandrolon
18.09.19,03:12
Máš pravdu - RAZ to MUSIA.... lenže často sa to udeje až príkazom súdu a prípadne exekúciou.....
Ale to, čo píšeš je už "svinstvo a chrapúňstvo" jednotlivcov. Ak raz niečo definitívne preukážem napr. výpisom zo zdravotného poistenia, prečo si chce niekto moje peniaze nechať až do momentu rozhodnutia súdu?
Toto už je čisté zlodejstvo, ako keď cigán ukradne pollitrovku v obchode. Nevidím v tom žiaden rozdiel. Aj jeden, aj druhý si neoprávnene prisvojuje cudzie...
bettylou
18.09.19,03:12
[QUOTE="lujza.j"]Ja ked vidim nakupny kosik plny sladkosti....akoze fajnovych mam dost.....je jedno ci obyc alebo "znackova"lebo este aj pri tomto treba afektovat....furt tam je len hromada hnusneho cukru....o sladkych dzusikoch a malibovkach ani nehovorim....
Vzdy sa doma daco upiect kde si viem..kolko cukru a co tam dam...

Cukor nie je hnusný, je fajný, ale treba mať mieru. Horšie sú tie umelé sladidlá a chemické farbičky vo všetkom, tie dokážu parádne nabúrať trávenie a pocit hladu okrem iného.
A čo vieš, možno má desať detí a kupuje to na mesiac.. ::D:D:D:D
bettylou
18.09.19,03:22
Preberáte tu príčinu obéznych detí. Jednou z príčin môže byť aj lenivá mater. Niektorej povieš, prídi si natrhať ovocie. Pozerá na mňa ako na blbca, čo si o ňom myslí, že ho považuješ za chudáka, čo si nemá za čo kúpiť v obchode chémiový kompót, alebo džem, prípadne inú blbosť pre dieťa. Keby som niekomu doniesla zoberie si. Ale obrať???????? Keď u mňa je už nie problém to spracovať, ale to vylezenie na humno a oberanie. Oberám posediačky zo stolčeka presuň sa, tak to nebudem lenivcom nosiť domov. Bejvávalo, keď som bola niekedy fit.

Babík, možno je to lenivosť a možno degenerácia a dôsledok vymývania mozgov na každom kroku. :(
bettylou
18.09.19,03:32
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....

xixi, nezabudnem, ked som bola na štúdiách vonku, a musela som byť zo slovenskej ZP odhlásená, prišla otcovi domov faktúra, za moju gynekologickú preventívnu prehliadku. Tak sa tam išiel opýtať, ako sa to pánovi doktorovi podarilo na diaľku 16000 km. :D
bettylou
18.09.19,03:35
Zdravotníctvo v CZdetto.
https://www.youtube.com/watch?v=AI5ZnhEVYdc&t=606s
Tomio Okamura: Mnoho lidí nemá ani na zuby, 16.9.2019

A ja mi dumala, že každému človeku zuby od prírody narástli.. :D:D:D
lujza.j
18.09.19,11:47
Cukor je fajny....veru... aj rakovina si pošmákne....ked ho je navyse....
vicktor
18.09.19,13:09
misoft
18.09.19,13:14
:)
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/babicka-bojuje-proti-neukaznenym-ridicum-s-fenem-v-ruce-40296677
Hehehe.... aj u nás sa pokúšali s takýmto niečim
https://webmiumeshopblob.azureedge.net/eshops/3067/product-primary/cbcc22dc-1f88-4c1b-853a-7fd00e0c9167_lrg.jpg
a keď zistili, že je to atrapa, kašlali na to. A často - chudák - padol "v službe".
kopretinka
18.09.19,14:21
Nový druh plastu,rozloží sa za niekoľko týždňov na prírodné zložky
https://nonoilen.com/#
bettylou
18.09.19,14:56
dúfam, že nie ten plast, z ktorého sa kontajnery na odpad vyrábajú... prípadne príslušenstvo kuchynských robotov.. :D už vidím revolúciu vo výrobe liniek na plastové obaly na celom svete... to bude labúžo.. ale ked musíš tak musíš :)
bettylou
18.09.19,14:58
Cukor je fajny....veru... aj rakovina si pošmákne....ked ho je navyse....
cukor versus umelé sladidlá je v počte prípadov rakoviny ďaleko pozadu
Terezia13
18.09.19,16:58
............to je život............
buchač
18.09.19,17:03
to je život
Máš tam dve chyby. ;)
Na začiatku vety sa píše veľké písmeno a na konci vety sa dáva bodka (prípadne iné znamienko...teda okrem materinského). :D :D :D
Terezia13
18.09.19,17:08
to je život
Máš tam dve chyby. ;)
Na začiatku vety sa píše veľké písmeno a na konci vety sa dáva bodka (prípadne iné znamienko...teda okrem materinského). :D :D :D
:confused::rolleyes::Dopravené:D:D:D
sito
18.09.19,17:37
Zobral si príklad z príkladu. Kolumbus, objavil Ameriku. :D
Terezia13
18.09.19,17:39
......aj toto je život......
sito
18.09.19,17:43
Aby to nezobral ako provokáciu. Začne sa hádať? :D
Terezia13
18.09.19,17:59
...........za život............
vicktor
19.09.19,06:48
Vcera ma rozosmial plagat pred Justicakom, nejake fitko ma novu reklamu:

NESEĎ AKO MARIÁN,

Poď cvičiť!

Dnes som to videl uz na viacerych miestach.
kopretinka
19.09.19,07:21
Vcera ma rozosmial plagat pre Justicakom, nejake fitko ma novu reklamu:

NESEĎ AKO MARIÁN,

Poď cvičiť!

Dnes som to videl uz na viacerych miestach.
:D:D
bettylou
19.09.19,13:22
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....

xixi, nezabudnem, ked som bola na štúdiách vonku, a musela som byť zo slovenskej ZP odhlásená, prišla otcovi domov faktúra, za moju gynekologickú preventívnu prehliadku. Tak sa tam išiel opýtať, ako sa to pánovi doktorovi podarilo na diaľku 16000 km. :D

16 000 km ?

Jedine , že sa ti tam pozrel telepaticky

20 hodín, medzi pristátím bolo najrýchljšie Laudaerom, pardon za toho trolola .. som zle prečítala
bettylou
19.09.19,13:24
to je život
Máš tam dve chyby. ;)
Na začiatku vety sa píše veľké písmeno a na konci vety sa dáva bodka (prípadne iné znamienko...teda okrem materinského). :D :D :D

na kerú riť sa potom vytvárali iq testy.. hej.. narokom s malymi pismenani :D
pavol54
19.09.19,15:47
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....

xixi, nezabudnem, ked som bola na štúdiách vonku, a musela som byť zo slovenskej ZP odhlásená, prišla otcovi domov faktúra, za moju gynekologickú preventívnu prehliadku. Tak sa tam išiel opýtať, ako sa to pánovi doktorovi podarilo na diaľku 16000 km. :D
a to bolo kde v Moskve cez New York? Lebo obvod zemegule je 20 000 aj nejaké drobné
Katy a R
19.09.19,16:17
pali - napr som našla: cit
"Vzdušná vzdialenosť Sydney-Bratislava: 15921.4 km"
alaya1
19.09.19,17:25
to je život
Máš tam dve chyby. ;)8
Na začiatku vety sa píše veľké písmeno a na konci vety sa dáva bodka (prípadne iné znamienko...teda okrem materinského). :D :D :D

No, ten pravy " Sturovec" napomina. Pamatame, pamatame.
buchač
19.09.19,17:40
to je život
Máš tam dve chyby. ;)8
Na začiatku vety sa píše veľké písmeno a na konci vety sa dáva bodka (prípadne iné znamienko...teda okrem materinského). :D :D :D

No, ten pravy " Sturovec" napomina. Pamatame, pamatame.

Stále a neustále pripomínam, že si nechápavá...a v tomto prípade nechápeš rozdiel medzi opravovaním pravopisu a tým, o čo v tom príspevku vlastne išlo.
Keď pozrieš na sledovanie príspevkov a na čo som vlastne reagoval, tak to by malo byť aj jasné...či ? ...a ani nevravím o použití náležitých smajlíkov.

Terézia to pochopila svojsky a aj náležite text upravila...

P.S.:
Chcela si si kopnúť ? ...ale aj my (ja) pamätáme tiež ....
Mám pripomenúť ???
pavol54
19.09.19,17:43
pali - napr som našla: cit
"Vzdušná vzdialenosť Sydney-Bratislava: 15921.4 km"
ospravedlňujem sa, ale táto vzdialenosť miest ma presne napadla tak som si hodil vzdialenosť Bratislava Sydney, vraj necelých 6000 km, ani som sa nezamýšľal nad tým ďalej následne som si túto informáciu preveril a zistil som že mi gúgl ukázal vzdialenosť v Sydney v Kanade. Ako ľahko je uveriť hlúpej informácii (pritom napr transisibírska magistrála je dlhšia)
Terezia13
19.09.19,17:45
kohútiky moje! a či nejaký ten pravopis stojí za hádku - figu borovú! nič nestojí za hádku ani dokazovanie si pravdy, čo tam po veľkých a malých písmenách, sme tu spolu, tešme sa tomu, pomôžme si, keď vieme a ostatné nie je dôležité!!!!!!!!! nič nie je dôležité, len náš pokoj
Terezia13
19.09.19,17:50
dávam sem príspevky práve preto, aby sme si uvedomili, že žijeme tu teraz a raz, žijeme tu teraz a spolu, neodsudzujme! neposudzujme! každý má svoje skúsenosti, z ktorých tu vychádza a chce radiť
a nuž aha hromada chýb! ale viem, že po každom "výkričníku! - koniec vety! má byť veľké písmeno............ale pre mňa to neplatí:D:D:D - to nech riešia školopovinní a úradníci, ja na dôchodku si robím vlastné pravidlá slovenského pravopisu - tak ako to cítim
korela
19.09.19,18:10
Za hádku pravopis síce nestojí, v diskusiách pripúšťam prítomnosť dyslexie, ale naša mama vravievala, že pravopis musíme vedieť aj o polnoci, keby nás zobudili.
korela
19.09.19,18:13
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....

xixi, nezabudnem, ked som bola na štúdiách vonku, a musela som byť zo slovenskej ZP odhlásená, prišla otcovi domov faktúra, za moju gynekologickú preventívnu prehliadku. Tak sa tam išiel opýtať, ako sa to pánovi doktorovi podarilo na diaľku 16000 km. :D

16 000 km ?

Jedine , že sa ti tam pozrel telepaticky
Či jedine je otázne. Nikdy nevieš, kto pri tebe stojí.
bettylou
19.09.19,20:32
Nebudú to ambulancie čo majú bordel.NIKDY neviem na 100% čo preplatia a čo nie.
Môj názor.... celé zdravotníctvo je jeden veľký bordel. Jedni sa vyhovárajú na druhých, nechávajú si preplácať aj dvojito a keď sa pacient ozve a upozorní na chybu - tak VŽDY je na vine ten druhý.... ale prachy nevrátia....

xixi, nezabudnem, ked som bola na štúdiách vonku, a musela som byť zo slovenskej ZP odhlásená, prišla otcovi domov faktúra, za moju gynekologickú preventívnu prehliadku. Tak sa tam išiel opýtať, ako sa to pánovi doktorovi podarilo na diaľku 16000 km. :D
a to bolo kde v Moskve cez New York? Lebo obvod zemegule je 20 000 aj nejaké drobné
šak ale letíš v nejakej výške či? a dotankovalo sa v malajzii v kuala lumpur, ... pravopis viem, vyťukávať som lenivá niekedy :D

http://vzdialenost.1km.net/au/sydney/at/vienna/
vicktor
20.09.19,05:58
Obvod zemegule je cca 40 tisic km a holub tam nedoleti za 228 hodin, ale nikdy, pretoze od hladu a vycerpania spadne do oceana a utopi sa.
Nandrolon
20.09.19,07:14
Potešilo, konečne normálny europoslanec, narozdiel od análnych alpinistov, riťolízačov, chameleónov a posratých zbabelcov.
https://www.youtube.com/watch?v=hjDW64V6JBk
Nandrolon
20.09.19,10:07
Potešilo, konečne normálny europoslanec, narozdiel od análnych alpinistov, riťolízačov, chameleónov a posratých zbabelcov.
https://www.youtube.com/watch?v=hjDW64V6JBk

Ak je xenofób a malý nacista pre teba normálny , tak : škoda mlčať.
Pre mňa je najdôležitejšie, že povie narovinu tak, ako to je.
A keď toto povie aj homosexuálny transvestita, možno ich konečne začnem uznávať...
:-)))))))))))))))))))))))
BXLmiami
20.09.19,10:12
Nevolila som ch,nebudem ich voliť,ale veci treba pomenovať pravým menom.A nie tlieskať odchádzajúcemu komisárovi ktorý má za sebou hlavne ničenie EU.Je veľmi smutné,že tieto veci nedokáže pomenovať niekto kto nie je nácek,len si to potichu myslí a zbabelo mlčí.
Nandrolon
20.09.19,10:17
Nevolila som ch,nebudem ich voliť,ale veci treba pomenovať pravým menom.A nie tlieskať odchádzajúcemu komisárovi ktorý má za sebou hlavne ničenie EU.Je veľmi smutné,že tieto veci nedokáže pomenovať niekto kto nie je nácek,len si to potichu myslí a zbabelo mlčí.
Čo si kto myslí je hovno platné, keď potom hlasujú tak ako hlasujú, lebo sú dosratí až za ušami...
Treba si nielen myslieť, ale aj povedať a hlavne podľa toho hlasovať. A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť.
buchač
20.09.19,10:26
Nemecko - aktivisti, Austrália - deti,...svetové stretnutie v USA za prítomnosti drbnutej (a zasranej švédky)...
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526457-australski-skolaci-otvorili-celosvetovy-strajk-za-ucinnejsiu-ochranu-klimy/
https://domov.sme.sk/c/22216891/klimaticky-strajk-a-zhromazdenie-za-slusne-slovensko.html

...ach jo...akurát tí, ktorí by to mali zvrátiť, tak na to serondia.
Taktiež sa to dotýka vo veľkej miere práve tých, čo sa zhromaždili na tých štrajkoch.
bettylou
20.09.19,12:03
Obvod zemegule je cca 40 tisic km a holub tam nedoleti za 228 hodin, ale nikdy, pretoze od hladu a vycerpania spadne do oceana a utopi sa.

možno poletí kolo brehu :D
bettylou
20.09.19,12:23
Potešilo, konečne normálny europoslanec, narozdiel od análnych alpinistov, riťolízačov, chameleónov a posratých zbabelcov.
https://www.youtube.com/watch?v=hjDW64V6JBk

Ak je xenofób a malý nacista pre teba normálny , tak : škoda mlčať.

Pre teba je asi normálne toto

https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/rikejte-uz-konecne-pravdu-sef-policejnich-odboru-zmrazil-cele-nemecko-zdrcujicim-projevem-o-imigrantech/?fbclid=IwAR1jIgPYJDX2oMEI_Egbl2bhAxMNhNov-7paoBSRMeXzSHEwTtlnaV4EUAU

alebo toto

https://www.youtube.com/watch?v=NNEZQTSJv4Y
vicktor
20.09.19,12:58
bettylou
20.09.19,14:35
Aj Macron otaca: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/526456-emmanuel-macron-prestava-byt-voci-migrantom-velkorysy/

už sa ich chce zbaviť... šak aj talianom ich každú chvíľu na tajnáša nelegálne podstrkuje...

Ono jedna vec je predvolebná politika a vec druhá je skutočný stav..
misoft
20.09.19,17:03
Obvod zemegule je cca 40 tisic km a holub tam nedoleti za 228 hodin, ale nikdy, pretoze od hladu a vycerpania spadne do oceana a utopi sa.

možno poletí kolo brehu :D
Ale tam stretne možno priateľského jastraba, alebo nepriateľského poľovníka....:D:D:D
bettylou
21.09.19,05:11
Obvod zemegule je cca 40 tisic km a holub tam nedoleti za 228 hodin, ale nikdy, pretoze od hladu a vycerpania spadne do oceana a utopi sa.

možno poletí kolo brehu :D
Ale tam stretne možno priateľského jastraba, alebo nepriateľského poľovníka....:D:D:D
Alebo zakotví v nejakom meste po ceste a vyprdne sa na austráliu.
korela
21.09.19,07:19
Mňa by zaujímalo, ako sa prekladajú do posunkovej reči členovia etník, občania jednotl. štátov, ev. názvy kontinentov a pod. Vie niekto poradiť, kde to nájsť?
alaya1
21.09.19,07:44
Mňa by zaujímalo, ako sa prekladajú do posunkovej reči členovia etník, občania jednotl. štátov, ev. názvy kontinentov a pod. Vie niekto poradiť, kde to nájsť?
Predsa u tlmocnika z ponunkovej reci .napr. effeta.sk
misoft
21.09.19,08:04
Mňa by zaujímalo, ako sa prekladajú do posunkovej reči členovia etník, občania jednotl. štátov, ev. názvy kontinentov a pod. Vie niekto poradiť, kde to nájsť?
http://www.atlprenes.szm.com/
https://www.translata.sk/uradne-tlmocenie-posunkovej-reci (do viac ako 70 svetových jazykov)
Inak - v posunkovej reči sú medzinárodné znaky pre písmená (takže Afriku preloží týmito znakmi) a tiež sú medzinárodné znaky pre určité výrazy. Tie sa používajú všade. A potom - sú národné posunkové znaky pre danú krajinu a tak musí nastúpiť tlmočník, ktorý ovláda znaky oboch krajín.
bettylou
21.09.19,13:02
ešte k tej včerajšej debate : z pred dvoch dní v MIláne


https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/382198979377662/UzpfSTEwMDAwMDk2NDM4NjAwMDozMDcyMDQ0Mzc5NTA0MzQ1/

A ty 143nora si otváraj, čo chceš, ja sa na tvoju úroveň stiahnuť nedám :D
korela
21.09.19,15:20
Mňa by zaujímalo, ako sa prekladajú do posunkovej reči členovia etník, občania jednotl. štátov, ev. názvy kontinentov a pod. Vie niekto poradiť, kde to nájsť?
http://www.atlprenes.szm.com/
https://www.translata.sk/uradne-tlmocenie-posunkovej-reci (do viac ako 70 svetových jazykov)
Inak - v posunkovej reči sú medzinárodné znaky pre písmená (takže Afriku preloží týmito znakmi) a tiež sú medzinárodné znaky pre určité výrazy. Tie sa používajú všade. A potom - sú národné posunkové znaky pre danú krajinu a tak musí nastúpiť tlmočník, ktorý ovláda znaky oboch krajín.
Ďakujem za linky, mne sa dostávali pod ruku iné.

Vychádzala som z článku:
Zahnutý nos, protažení oka. Židé a Číňané našli rasismus ve znakové řeči
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/znakovy-jazyk-vlamsko-novy-zeland-zid-zahnuty-nos-rasismus.A190918_152113_zahranicni_dtt
a tak by ma zaujímali znaky pre ostatných obyvateľov našej krásnej planéty.
korela
21.09.19,15:24
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Nandrolon
21.09.19,17:11
123 nejde mi sutak, overujem.
buchač
21.09.19,17:30
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Otázka na zamyslenie :
Drbe ime alebo nedrbe ?

Drbe...a ešte ako.
Terezia13
21.09.19,17:52
dávam sem príspevky práve preto, aby sme si uvedomili, že žijeme tu teraz a raz, žijeme tu teraz a spolu, neodsudzujme! neposudzujme! každý má svoje skúsenosti, z ktorých tu vychádza a chce radiť
a nuž aha hromada chýb! ale viem, že po každom "výkričníku! - koniec vety! má byť veľké písmeno............ale pre mňa to neplatí:D:D:D - to nech riešia školopovinní a úradníci, ja na dôchodku si robím vlastné pravidlá slovenského pravopisu - tak ako to cítim

"ja na dôchodku si robím vlastné pravidlá slovenského pravopisu - tak ako to cítim "

Veru
Najlepšie sa rozpráva tak , ako ti huba narástla
tomu všetci rozumejú
Terezia13
21.09.19,17:53
obedňajšia prestávka
Terezia13
21.09.19,18:00
nuž aby šickie vedeľi, mne huba narástla po Slovensky zo šických krajof..od Tatier k Dunajúúúúúú
pavol54
21.09.19,20:12
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
korela
21.09.19,21:53
Mne to prišlo v tomto poňatí.
.

To kojení na veřejnosti se už vymklo kontrole https://ci3.googleusercontent.com/proxy/zjeeuCbazKztedlNakqq64IOSzbvrUKsZrgjsjeZcUYXob754G Ibus0d8AQ_wbn5yvUxVt0J8-cA--dFcNhoojGitW399PUikp-Ito0Q442TiMRUFw=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf0/2/16/1f603.png:-D ������https://mail.google.com/mail/e/1f698������������Na margo "kojenia na verejnosti".https://ci6.googleusercontent.com/proxy/rAVT0nUqzHrMQYfZ_oAFVkbD_LsJGAbmeHOIu4hB8fYqe-5H8x8gaTQTuuCGIEzg4Z2u0X8yJ0nKtgAjjwIL9ptkZLhPIkIL 74z3REmDRbHj15XX4w=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/teb/2/16/1f642.png:-)

https://ci3.googleusercontent.com/proxy/y202vWwvMtkB8UdckZuvVAEabSAEfCQQpWWyhR8xN_eds9wyEe jp87XJo6p14wTmuF7ttPZF5E-o7S4KoTqiHHT86qte3MLQHAZWZE2bniiPkkwn71fwadDubcptR hbkDLcFYpS19ivRG4fTfyzRXoVtrMnzEL8fg5QHRJGoDp4e_yJ 4Az3313wgsWSM3QB9zRSW6UM9dqu6J933MAZ-1GKFPC381uBtpVsyRQ19ygEnW10an-P83JFENai4sGx5T3mDpqHYFQlvFX6GFMEqToFH2YCZ6YpPJY7P ibM23XvN46jQF5MUsbaQqVV0Aw9xQaKl7omrdtVsjVyVCqiKuk v4xh08KeoR6FgveW2dXbYMY6AqAKu-4DlvnOdjoNWP21RfXDhjqXpDQmKtEg=s0-d-e1-ft#https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/70178815_1127561377577652_7829135436785123328_n.jp g?_nc_cat=1&_nc_oc=AQlpIo2Bh5-NWPcYQGSjbIQLLvJsq9EYUAH4Lxxg5b88ozSARksfDWn3RNn3p FHAZQJC-oZIvrjXzecIs1211R7p&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=32324c53b524868b13ed909911e2a13d&oe=5DF0FF2C
(https://www.facebook.com/VtipovnikZabavny/photos/a.350570458610085/1127561374244319/?type=3&eid=ARCeAZrB8Wtk1y5CZf6zBSWe3CcO0MkCFHEStri72CZ683 bqDSNfiQe7HkpitrlToBGAiD9ZNAxQ0TIZ&__xts__%5B0%5D=68.ARD0Xq4HiR0KFKnZJCEwVcto44lHtwIu yF7c4ZpNWr35gcwPNpVa3pQ-rDjewR5DMqfwkY7NnDjtcCiMT7_mpuhyN1vvfcL5IyXBlAhNqk c-Iy9XkyKMQBkXXuxYCF1g3VjwEaG0s24isZ1ysZyh9VVC4MirD3 KhwxFbQfU2zFOKL4IDb_iacecE84VbkT_14Pi2oELqK7NHnzSk a3lq6rlz2bgAVuzzAe3XjAhZrypUAYWMMkBvZSkahxDFihJSq8 Ry8mCLGNo9WuLhZ6m863MVUcWnCNR_RVrW07Hm7jPprQ-KqzH-HjtZ_0sgmZIaqgGhd6MrwbB1IdF1lJrP6zCRzLC5z4Xd2vO8kp OjdZXgo7s&__tn__=EHH-R)
Nandrolon
22.09.19,06:52
Nejde sutak niektorym...
Babke jezibabke, Zabinke, Marjankaj, Korele a Buchacovi ide, dalej nejdem analyzovat.
Vsetci tito sa pripajaju bud cez PC, notebook, alebo mobilom s androidom viac ako 5.X.
To uz Richard co robis? :-)))))))))))))))
kopretinka
22.09.19,11:48
Nejde sutak niektorym...
Babke jezibabke, Zabinke, Marjankaj, Korele a Buchacovi ide, dalej nejdem analyzovat.
Vsetci tito sa pripajaju bud cez PC, notebook, alebo mobilom s androidom viac ako 5.X.
To uz Richard co robis? :-)))))))))))))))
Akože nejde? Mne ide.To znamená,že mám lepší android,či?:eek::---:D
misoft
22.09.19,12:06
Ďakujem za linky, mne sa dostávali pod ruku iné.

Vychádzala som z článku:
Zahnutý nos, protažení oka. Židé a Číňané našli rasismus ve znakové řeči
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/znakovy-jazyk-vlamsko-novy-zeland-zid-zahnuty-nos-rasismus.A190918_152113_zahranicni_dtt
a tak by ma zaujímali znaky pre ostatných obyvateľov našej krásnej planéty.
Vytrhli to z kontextu!
Chceli poukázať na posunky tzv. slangové. Tie sa používajú miesto oficiálnych v niektorých krajinách - nuž a niekedy tak aj vyzerajú.
Ako keby napr. niekto nepovedal Róm, ale murgoš a pod.... je to jedno a to isté, ale inak povedané, napísané.
bettylou
22.09.19,14:04
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz

:)
v angličtine to nie je mrcha ale doslova suka - teda bitch, to len češi si to tak jemne prekladajú :)
bettylou
22.09.19,14:10
[QUOTE="korela"]Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Otázka na zamyslenie :
Drbe ime alebo nedrbe ?

Buchi, to máš tak, ... každý blbne svojím spôsobom. Dakto sadí stromy, dakto vypaľuje pralesy, dakto hejtuje na internete... :D:D:D
kopretinka
22.09.19,20:22
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz

:)
v angličtine to nie je mrcha ale doslova suka - teda bitch, to len češi si to tak jemne prekladajú :)

Samica od psa je suka = normálny výraz
Normálne by to bolo,keby bolo v slovníku ako synonymum pre muža slovo pes :D
vicktor
23.09.19,08:11
Pobavilo :)
Terezia13
23.09.19,18:19
:D
Keď som bol decko, nevzali ma
k psychológovi
Matka mi jednou fackou * otvorila čakru, stabilizovala karmu a očistila auru...!
alaya1
23.09.19,18:25
:D
Keď som bol decko, nevzali ma
k psychológovi
Matka mi jednou fackou * otvorila čakru, stabilizovala karmu a očistila auru...!
Co si nspisala Terezka patri skor k vestici ako psychologovi.
Nandrolon
24.09.19,03:22
Nedávno jeden psychiater hovoril, že sa dosť často stáva hlavne po niekoľkých desaťročiach praxe u daných lekárov, že dotyčný začne používať slovník a slovné spojenia častokrát ako jeho pacienti.
Alaya1 síce nemá medicínske vzdelanie, ani nie je lekár, ale asi niečo podobné sa deje už aj u nej.
Včera som obodoval príspevok mínuskou, všimol som si, že ho písala ona /obodoval by som aj keby to písal ktokoľvek, však na to je tu bodovanie/.
O chvíľu obodované 4 dni staré príspevky v počte 4 ks....
Trošku choré a retardované.
Čo už, vek a prichádzajúcu demenciu človek nezastaví :-)
PS: kukám, že tie príspevky boli 2, ale obidva pohotovo a taktne už zmazala, no, asi sebareflexia, škoda, že neskoro.
alaya1
24.09.19,04:23
Nedávno jeden psychiater hovoril, že sa dosť často stáva hlavne po niekoľkých desaťročiach praxe u daných lekárov, že dotyčný začne používať slovník a slovné spojenia častokrát ako jeho pacienti.
Alaya1 síce nemá medicínske vzdelanie, ani nie je lekár, ale asi niečo podobné sa deje už aj u nej.
Včera som obodoval príspevok mínuskou, všimol som si, že ho písala ona /obodoval by som aj keby to písal ktokoľvek, však na to je tu bodovanie/.
O chvíľu obodované 4 dni staré príspevky v počte 4 ks....
Trošku choré a retardované.
Čo už, vek a prichádzajúcu demenciu človek nezastaví :-)
PS: kukám, že tie príspevky boli 2, ale obidva pohotovo a taktne už zmazala, no, asi sebareflexia, škoda, že neskoro.
1. Prispevky som nevymazala ja. Bolo odstranenych viac prispevkov, nielen moje
2. Dala som nesuhlas s prispevkami v tejto teme, tusim z 20.9., nesedim tu kazdy den, ohladne fasistickeho europoslanca. Aj keby som ti odminuskovala kazdy tvoj prispevok mam na to moznost danu touto strankou. Ak ti to prekaza neprispievaj. Nemusi s tebou kazdy suhlasit. To je riziko diskusneho fora.
3. Pred casom si nemiestne urazal inu poradacku, potom si sa v sutaku ospravedlnoval. Teraz urazas mna, moju profesiu. Ja netusim co ty robis, ani ma to nezaujima, Tvoje urazky mojej profesie su pre mna len bezvyznamne pismena na nejakej stranke.
4. Co je chore a retardovane si nazor urobi kazdy tu sam.
P.s. aby som bola v teme- pobavilo ma to.
Nandrolon
24.09.19,04:28
- nauč sa pravopis, lebo lepšie ho ovláda moja 8 ročná dcéra
- tvoju profesiu tu dosť často VEREJNE prezentuješ, dokonca ju máš aj vo svojom profile
- od 20.9.2019 si tu bola najmenej XY krát, tak rob vola z niekoho iného, ja vidím realitu
- 4. súhlasím

Dúfam, že číslam trošku rozumieš.
Z tvojho príspevku vyplýva, že vlastne si dala mínusky NEZÁVISLE na mojom hodnotení, takže toto bude čisto náhoda:
23.9. 14:01 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 15:15 hod. si mi dala svoje hodnotenie
23.9. 16:47 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod. - 3 x hodnotenie
- predpokladám, že po tom si si dala od svojho psychiatra lexaurín :-))
alaya1
24.09.19,04:58
- nauč sa pravopis, lebo lepšie ho ovláda moja 8 ročná dcéra
- tvoju profesiu tu dosť často VEREJNE prezentuješ, dokonca ju máš aj vo svojom profile
- od 20.9.2019 si tu bola najmenej XY krát, tak rob vola z niekoho iného, ja vidím realitu
- 4. súhlasím

Dúfam, že číslam trošku rozumieš.
Z tvojho príspevku vyplýva, že vlastne si dala mínusky NEZÁVISLE na mojom hodnotení, takže toto bude čisto náhoda:
23.9. 14:01 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 15:15 hod. si mi dala svoje hodnotenie
23.9. 16:47 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod. - 3 x hodnotenie
- predpokladám, že po tom si si dala od svojho psychiatra lexaurín :-))

" Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup
Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady."....


Asi tak. Dovi....
buchač
24.09.19,04:58
3. Pred casom si nemiestne urazal inu poradacku, potom si sa v sutaku ospravedlnoval. Teraz urazas mna, moju profesiu. Ja netusim co ty robis, ani ma to nezaujima, Tvoje urazky mojej profesie su pre mna len bezvyznamne pismena na nejakej stranke.
4. Co je chore a retardovane si nazor urobi kazdy tu sam.
P.s. aby som bola v teme- pobavilo ma to.

K bodu 3.
Zaujímavé je, že sa urážaš, keď niekto uráža tvoju profesiu...fakt zaujímavé.
Ale že ty nemiestne urážaš tie iné profesie, tak to je akože v poriadku ?????
Poznámka - môžem kľudne pridať screeny daných príspevkov.

K bodu 4.
Choré a retardované je tiež to, že niekto má viacero nickov...neboj, nie som sám, čo o nich vie a urobil si názor o tebe.

Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

P.S.:
Aby som bol v téme - vcelku si ma na ráno pobavila.



Asi tak... dovi, dopi, dopo...
bettylou
24.09.19,05:02
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz

:)
v angličtine to nie je mrcha ale doslova suka - teda bitch, to len češi si to tak jemne prekladajú :)

Samica od psa je suka = normálny výraz

hej, ale ako oslovenie ženy je to už niečo úplne iné

"u bitch" - ty suka , prípadne "u fuckig bitch" - ty yebajúca suka, u nás sa prekladá ako ty poyebaná suka...

dámy prepáčia
Nandrolon
24.09.19,05:06
3. Pred casom si nemiestne urazal inu poradacku, potom si sa v sutaku ospravedlnoval. Teraz urazas mna, moju profesiu. Ja netusim co ty robis, ani ma to nezaujima, Tvoje urazky mojej profesie su pre mna len bezvyznamne pismena na nejakej stranke.
4. Co je chore a retardovane si nazor urobi kazdy tu sam.
P.s. aby som bola v teme- pobavilo ma to.

K bodu 3.
Zaujímavé je, že sa urážaš, keď niekto uráža tvoju profesiu...fakt zaujímavé.
Ale že ty nemiestne urážaš tie iné profesie, tak to je akože v poriadku ?????
Poznámka - môžem kľudne pridať screeny daných príspevkov.

K bodu 4.
Choré a retardované je tiež to, že niekto má viacero nickov...neboj, nie som sám, čo o nich vie a urobil si názor o tebe.

Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

P.S.:
Aby som bol v téme - vcelku si ma na ráno pobavila.



Asi tak... dovi, dopi, dopo...
To ale reagovala na mňa a nie na Teba :-))))))))))
alaya1
24.09.19,05:08
Chlapci, venujte sa polovickam, politike, srandickam , hubam a dobrej nalade. :). . Na body sa vyprdnite, usetrite vela dusevneho zdravia.

Krasny den je, uzivajte :) :)


P.S. Buchac, tie nicky a akoze moje urazky inych profesii si myslel zo zartu Ak nie, je mi to aj tak jedno.
buchač
24.09.19,05:09
To ale reagovala na mňa a nie na Teba :-))))))))))
To ale nevylučuje moju reakciu...či ?
Nandrolon
24.09.19,05:09
- nauč sa pravopis, lebo lepšie ho ovláda moja 8 ročná dcéra
- tvoju profesiu tu dosť často VEREJNE prezentuješ, dokonca ju máš aj vo svojom profile
- od 20.9.2019 si tu bola najmenej XY krát, tak rob vola z niekoho iného, ja vidím realitu
- 4. súhlasím

Dúfam, že číslam trošku rozumieš.
Z tvojho príspevku vyplýva, že vlastne si dala mínusky NEZÁVISLE na mojom hodnotení, takže toto bude čisto náhoda:
23.9. 14:01 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 15:15 hod. si mi dala svoje hodnotenie
23.9. 16:47 hod. som ti dal hodnotenie
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod.
23.9. 16:56 hod. - 3 x hodnotenie
- predpokladám, že po tom si si dala od svojho psychiatra lexaurín :-))

" Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup
Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy, hlasovaním posúvam takéto príspevky smerom dolu ako nevhodné, prípadne nahlásim príspevok moderátorom Porady."....


Asi tak. Dovi....
Myslím, že v tom prípade by si tu ani nemala byť, lebo podľa mňa nemáš ani jedno, tak dovi.
bettylou
24.09.19,05:13
[QUOTE="korela"]Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz

:)
v angličtine to nie je mrcha ale doslova suka - teda bitch, to len češi si to tak jemne prekladajú :)

Samica od psa je suka = normálny výraz

hej, ale ako oslovenie ženy je to už niečo úplne iné

"u bitch" - ty suka , prípadne "u fuckin´ bitch" - ty yebajúca suka, u nás sa prekladá ako ty poyebaná suka...

dámy prepáčia
buchač
24.09.19,05:16
Chlapci, venujte sa polovickam, politike, srandickam , hubam a dobrej nalade. :). . Na body sa vyprdnite, usetrite vela dusevneho zdravia.

Krasny den je, uzivajte :) :)


P.S. Buchac, tie nicky a akoze moje urazky inych profesii si myslel zo zartu Ak nie, je mi to aj tak jedno.
Dievča...choď už radšej niečo (po dvoch mesiacoch vegetovania) konečne robiť...

P.S.:
Žiadne žarty, je to proste fakt. Ako vravím, screeny nie sú žiaden problém.
Nandrolon
24.09.19,05:18
Načo by robila, však policajti jej tam naženú 100 alkoholikov, každého vyinkasuje 250 eurami a vegetuje ďalej :-)))))))))))))))))))))))))
buchač
24.09.19,05:46
Choré a retardované je tiež to, že niekto má viacero nickov...neboj, nie som sám, čo o nich vie a urobil si názor o tebe.
P.S.:
Aby som bol v téme - vcelku si ma na ráno pobavila.
Asi tak... dovi, dopi, dopo...
Sám si chorý ! ! !

Písal som všeobecne...ale nešlo mi o teba.
bettylou
24.09.19,09:17
Načo by robila, však policajti jej tam naženú 100 alkoholikov, každého vyinkasuje 250 eurami a vegetuje ďalej :-)))))))))))))))))))))))))

Ta to ši teraz hlbokú pravdu povedal, ja keby bola vedela, že také časy prídu, ta sejem na dajaké obchodné riadenie idem za psychologa.
bettylou
24.09.19,09:18
Choré a retardované je tiež to, že niekto má viacero nickov...neboj, nie som sám, čo o nich vie a urobil si názor o tebe.



P.S.:
Aby som bol v téme - vcelku si ma na ráno pobavila.



Asi tak... dovi, dopi, dopo...

Sám si chorý ! ! !

On o tom vie, ale teba do toho vôbec nič nie je, mr. najmúdrejší :)
misoft
24.09.19,09:24
Možno skôr :

uvolnila čakru , stabilizovala auru , očistila karmu, poslala na farmu.


Dôležitý princíp je, že musí prísť bez varovania a do 2 sekúnd.

....:D
Oliwa
24.09.19,12:40
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
pavol54
24.09.19,18:34
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
misoft
24.09.19,19:10
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
A hento č.1, hento č.2, hento č.3 si už vyradil z domácnosti?
Alebo len tu robíš bla-bla-bla.
kopretinka
24.09.19,20:11
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
Že nemáš sušičku a mikrovlnu,to verím,ale že nemáš autom.pračku???
To pereš na potoku alebo na rumpli?
korela
24.09.19,21:52
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
Asi tak. Okrem práčky u nás plus TV. Detto deti. Mať maminu práčku možno ešte z prvej republiky alebo Slov. štátu, tak automatickú nepotrebujem. Geniálna. S plnou vážnosťou.
Tento týždeň dcéra doplňovala detské knihy, hľadala titul vyslovene pre dievčatká, v jednej .. že dievčatko vzalo jedlo a išlo použiť mikrovlnku, ... hneď ju vrazila späť do regálu. Tam začína výchova k ŽP a k sebe.
kukučka
24.09.19,22:56
Už dávnejšie dcéra kvôli nedostatku miesta vytriedila knihy, našla na FB burzu kníh, že ponúkneme na predaj. Skúste hádať, ako to to skončilo. Naše ešte v škatuliach a pribudli nové, za babku, nádherné knihy, napr. Kallayove Slovensko za 1 €. Toť môj večerný relax, okrem záhradkárov aj vypratávame dom po starých rodičoch. Našťastie bezproblémovi kuriéri. Hádam po uskladnení úrody bude čas aj fotiť, aj ponúknuť na predaj moje nepotrebné veci.
buchač
25.09.19,03:05
Už dávnejšie dcéra kvôli nedostatku miesta vytriedila knihy, našla na FB burzu kníh, že ponúkneme na predaj.
My sme svojho času tiež triedili knihy po rodičoch...niečo skončilo na chalupe. Ten zvyšok (dokopy ich bolo zo 8 veľkých prepraviek) skončil vo verejnej knižnici. Keď som prišiel s ponukom za pracovníčkou, myslela si, že sa bude jednať o pár kusov...nečakala také množstvo.
Nandrolon
25.09.19,03:58
Že nemáš sušičku a mikrovlnu,to verím,ale že nemáš autom.pračku??? To pereš na potoku alebo na rumpli? Asi má ROMO so spotrebou 200l vody na pranie:D:D:D:D:D Kedysi sme namontovali na vlastnú studňu svoj merák pre informáciu. Niekedy sme mali za deň to, čo na byte za mesiac :-)
Nandrolon
25.09.19,04:06
Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)
bettylou
25.09.19,04:36
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
Asi tak. Okrem práčky u nás plus TV. Detto deti. Mať maminu práčku možno ešte z prvej republiky alebo Slov. štátu, tak automatickú nepotrebujem. Geniálna. S plnou vážnosťou.
Tento týždeň dcéra doplňovala detské knihy, hľadala titul vyslovene pre dievčatká, v jednej .. že dievčatko vzalo jedlo a išlo použiť mikrovlnku, ... hneď ju vrazila späť do regálu. Tam začína výchova k ŽP a k sebe.


To mi chcete povedať, že nikto nemáte chladničku a mrazák ??:eek::D
bettylou
25.09.19,04:39
Už dávnejšie dcéra kvôli nedostatku miesta vytriedila knihy, našla na FB burzu kníh, že ponúkneme na predaj. Skúste hádať, ako to to skončilo. Naše ešte v škatuliach a pribudli nové, za babku, nádherné knihy, napr. Kallayove Slovensko za 1 €. Toť môj večerný relax, okrem záhradkárov aj vypratávame dom po starých rodičoch. Našťastie bezproblémovi kuriéri. Hádam po uskladnení úrody bude čas aj fotiť, aj ponúknuť na predaj moje nepotrebné veci.

U nás máme knihobúdku v parku. čo chceš čítať vezmeš, s čím sa chceš podeliť, vložíš. super vec, ani eurofondy netrebalo, decká v rámci praxe zhlobili
bjuty smis
25.09.19,05:37
Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

aspoň ich neodsudzujú a nevykopávajú z parlamentu, ako tých vaších...
vicktor
25.09.19,05:41
Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!:-)
To je ocistny proces.
Alebo delenie buniek. V tomto pripade strany / grupy kvazipolitikov.
Nandrolon
25.09.19,06:11
Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

aspoň ich neodsudzujú a nevykopávajú z parlamentu, ako tých vaších...
Len sa robíš nechápavý, alebo ti nevadí, že s tými ako si ich nazval "kolísavými oportunistami" odpadnú strane aj nemalé percentá vo voľbách 2020?
Alebo ako uspokojenie ti stačí chabá vízia, že MOŽNO zabodujú vo voľbách za 8, 12, 16 rokov? Lebo v 2020 to teda nebude...
Ale povedzme si, že by to bol teoreticky iba vypočítavý ťah a po voľbách by sa zase chceli kamarátiť a byť spolu v koalícii. Vtedy by vypadali ako nesvojprávni idioti. Ako manželia, ktorí sa rozvedú a ktorí sa znovu zosobášia /sú také prípady/.
Jedno je isté, SaS ako taká smeruje do hnoja podobne ako kedysi SDKÚ s Frešom.
Predpokladám, že väčšina nadšencov, ktorí kedysi volili SaS budú voliť PS a SPOLU.
kopretinka
25.09.19,06:35
Ešte k tým práčkam.......no neverím,že dnes niekto používa Romo alebo niečo podobné.
Je to neskutočný zabijak času,minie to 100x viac vody a elektriny,a že sa pri tom človek narobí jak hovado,ani nehovorím.
Keby som nemala automatickú,tak by som strašne veľa vecí musela prať ručne,čo je ďalšie míňanie vody,elektriny,času a námahy a veľa vecí by som musela nosiť do práčovne,čo je zase kopa peňazí a strata času,keďže u nás čistiareň 25 rojov nie je.
Tak tu netvrďte nikto takú hovadinu,že nepoužívate automatiku.
Jedine,že to nosí niekomu,kto to operie za neho.
bjuty smis
25.09.19,06:44
Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

aspoň ich neodsudzujú a nevykopávajú z parlamentu, ako tých vaších...
Len sa robíš nechápavý, alebo ti nevadí, že s tými ako si ich nazval "kolísavými oportunistami" odpadnú strane aj nemalé percentá vo voľbách 2020?
Alebo ako uspokojenie ti stačí chabá vízia, že MOŽNO zabodujú vo voľbách za 8, 12, 16 rokov? Lebo v 2020 to teda nebude...
Ale povedzme si, že by to bol teoreticky iba vypočítavý ťah a po voľbách by sa zase chceli kamarátiť a byť spolu v koalícii. Vtedy by vypadali ako nesvojprávni idioti. Ako manželia, ktorí sa rozvedú a ktorí sa znovu zosobášia /sú také prípady/.
Jedno je isté, SaS ako taká smeruje do hnoja podobne ako kedysi SDKÚ s Frešom.
Predpokladám, že väčšina nadšencov, ktorí kedysi volili SaS budú voliť PS a SPOLU.
naších.....jasne som písal, že volím matoviča...

aké percentá odpadnú strane kvôli nejakému slobodovi, kiššovej a galkovi ?
nesranduj....sas je klasická strana alfasamca...

volič sas určite neprejde k neomarxistom a slniečkáárom z ps/spolu...to snád sranduješ ty...
ked už, tak k anderovi....prípadne kdh...teraz, ked vykopli talibancov
Nandrolon
25.09.19,06:49
Galko mal dosť silné postavenie v SaS, Kiššová zas je žena.
Keď nebolo PS, tak jediní liberálni slniečkári boli z SaS, čo si už zabudol? Žiadna iná liberálna slniečkárska strana na scéne nebola.
pavol54
25.09.19,06:53
Toto je na zamyslenie:
"Už žádná mrcha! Petice chce ze slovníku odstranit hanlivé výrazy pro ženu

...Téměř třicet tisíc lidí už podepsalo na portálu Change.org petici, která požaduje úpravu hesla žena v Oxfordském slovníku angličtiny. Petice se ohrazuje proti tomu, že se na internetu jako synonyma pro ženu zobrazují hanlivé a urážlivé výrazy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovnik-synonyma-zeny-hanlive-vyrazy-oxfordsky-slovnik.A190918_172313_zahranicni_zaz
Ja som v rámci boja proti klimatickým zmenám odstránil zo svojho slovníka výrazy sušička prádla ,mikrovlnka, automatická pračka aj to sa ráta alebo len poskakovanie na námestiach a žiadať zmenu spôsobu života od druhých. Ale pre ohlúpenie národa stačí protest na uvedenom portáli.
Ide o to, či len zo svojho slovníka alebo aj z domácnosti... ;):)
ak by bolo v domácnosti tak ako by som to mal nazývať "hento č.1, 2, 3 "?
Že nemáš sušičku a mikrovlnu,to verím,ale že nemáš autom.pračku???
To pereš na potoku alebo na rumpli?
Romo kombi- a je ďaleko úspornejšia ako automatická pračka záleží od metodiky a postupu pretože ak vyperieš posteľné a nohavičky vodu nevypúšťaš ale postupne dávaš tmavšie ako posledné pracovný odev a to automatická pračka nedokáže Inak sme mali aj automatickú a keď deti prestali batoliť, tak bola vyradená.
bjuty smis
25.09.19,06:58
Galko mal dosť silné postavenie v SaS, Kiššová zas je žena.
Keď nebolo PS, tak jediní liberálni slniečkári boli z SaS, čo si už zabudol? Žiadna iná liberálna slniečkárska strana na scéne nebola.

aké má galko silné postavenie si mohol vidieť na mimoriadnom zjazde, čo mali teraz..
a hlavne 5.10. ked sa budú schvalovať kandidátku...

sas- nikdy nebola slniečkarská strana, nevymýšlaj si..však sulíka kritizujú za postoj k utečencom a podobne

jediný tam bol hašišman poliačik, ale ten " už odpadol "...práve do ps
pavol54
25.09.19,07:01
Že nemáš sušičku a mikrovlnu,to verím,ale že nemáš autom.pračku??? To pereš na potoku alebo na rumpli? Asi má ROMO so spotrebou 200l vody na pranie:D:D:D:D:D Kedysi sme namontovali na vlastnú studňu svoj merák pre informáciu. Niekedy sme mali za deň to, čo na byte za mesiac :-)
spotreba je závislá na množstve dávok prádla jedna dávka pracej vody 10 - 15 dávok prádla (napr.jedna dávka jedno posteľné oblečenie = 6 min prania )
Nandrolon
25.09.19,07:12
S tým ROMOm to bolo myslené ako žart. :-)))))))
Nandrolon
25.09.19,07:14
Bjuty, uvidíme vo voľbách, ale obávam sa, že SaS kári budú škrípať zubami, keď bude mať ĽSNS viac ako 2 x toľko...
Tweety
25.09.19,07:18
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.
bjuty smis
25.09.19,07:27
Bjuty, uvidíme vo voľbách, ale obávam sa, že SaS kári budú škrípať zubami, keď bude mať ĽSNS viac ako 2 x toľko...
a slovensko plakať...
Nandrolon
25.09.19,07:45
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.
Fašistami ich nazývate iba vy, skutoční fašisti...
Obete boli, sú a aj budú v každej jednej vojne, takže asi tak.
Neviem, kde sa chválim ich obdivovaním, len píšem, že pre SaS to bude poriadna rana.
PS: ak sú fašisti, tak mali byť dávno zrušení, v opačnom prípade sa dá nad tým slovom v súvislosti s ĽSNS iba pousmiať.
Tweety
25.09.19,07:54
Veru krátku pamäť máš a ešte si aj protirečíš.Nandrolon
BXLmiami
Nevolila som ch,nebudem ich voliť,ale veci treba pomenovať pravým menom.A nie tlieskať odchádzajúcemu komisárovi ktorý má za sebou hlavne ničenie EU.Je veľmi smutné,že tieto veci nedokáže pomenovať niekto kto nie je nácek,len si to potichu myslí a zbabelo mlčí.
Čo si kto myslí je hovno platné, keď potom hlasujú tak ako hlasujú, lebo sú dosratí až za ušami...
Treba si nielen myslieť, ale aj povedať a hlavne podľa toho hlasovať. A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť.
Nandrolon
25.09.19,08:28
Vôbec si neprotirečím, ale ty zase ako vždy máš problém pochopiť písaný text, tak ti dám k tomu aj výklad.
To, že niekoho volím, tak súčasne znamená, že ho obdivujem?
Ako je podľa Teba a podobných indivíduí možné, že je na Slovensku možnosť voliť fašistov, keď samotná propagácia a vyznávanie fašizmu, fašistické prejavy, fašistické svastiky a ostatné ich znaky sú trestné pod príslušnými sankciami? Prezradím ti ako. Tak, že fašisti sú iba vo vašich jednoduchých hlavách, ale ústava SR, Zákony SR a súdy SR to vidia trochu ináč ako Vy.
Tweety
25.09.19,09:05
Nevolila som ch,nebudem ich voliť,ale veci treba pomenovať pravým menom.A nie tlieskať odchádzajúcemu komisárovi ktorý má za sebou hlavne ničenie EU.Je veľmi smutné,že tieto veci nedokáže pomenovať niekto kto nie je nácek,len si to potichu myslí a zbabelo mlčí.
Čo si kto myslí je hovno platné, keď potom hlasujú tak ako hlasujú, lebo sú dosratí až za ušami...
Treba si nielen myslieť, ale aj povedať a hlavne podľa toho hlasovať. A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť.
Čítaj príspevky, aj svoje s porozumením. Stále trváš na tom, že si neprotirečíš?
Vyberiem z príspevku aby si to mal polopate.
A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť. Ale aj tak si myslím, že škoda strácať čas.
Nandrolon
25.09.19,09:12
Nevolila som ch,nebudem ich voliť,ale veci treba pomenovať pravým menom.A nie tlieskať odchádzajúcemu komisárovi ktorý má za sebou hlavne ničenie EU.Je veľmi smutné,že tieto veci nedokáže pomenovať niekto kto nie je nácek,len si to potichu myslí a zbabelo mlčí.
Čo si kto myslí je hovno platné, keď potom hlasujú tak ako hlasujú, lebo sú dosratí až za ušami...
Treba si nielen myslieť, ale aj povedať a hlavne podľa toho hlasovať. A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť.
Čítaj príspevky, aj svoje s porozumením. Stále trváš na tom, že si neprotirečíš?
Vyberiem z príspevku aby si to mal polopate.
A takí sú iba tí fašisti, ktorých aj budem voliť. Ale aj tak si myslím, že škoda strácať čas.
To je len moje súkromné konštatovanie, žiaden obdiv. A áno, neprotirečím si. Ak by bolo koho voliť, určite by som nebol odkázaný na ĽSNS, nie som ani ich člen a ani ich sympatizant, dokonca si myslím, že Uhrík by sa mal odtrhnúť od Mariána... Ale u mňa je to vždy lepšia voľba ako všetko ostatné, čo je na scéne.
misoft
25.09.19,09:19
Z iného konca.....
https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/thomascookgrup-logo-1.png
KRACHLI!
A lavína sa svetom šíri. Cez 600000 dovolenkárov je v
https://www.hovno.sk/img/full/428/1.jpg
pavol54
25.09.19,09:27
Je tragédia koho voliť? čo si povie radový občan?
Jekotu nie
blekotu nie
smerákov označených za zlodejov nie
sns nie
kopulantov nie
vyznavačov 5 g bieleho nie
mivka nie
pozemkárov nie
kto nič neukradol? tí čo sú označení za fašistov, teda stranu zo vzdoru. Dajte na moje slová
misoft
25.09.19,09:29
A svätuškárov máš kde? Zabudol si na nich, zabudol!!!!
Nandrolon
25.09.19,09:30
Svätuškárom to posral satan v ľudskej koži menom Figeľ. Ten im poškodil zo všetkých najviac.
pavol54
25.09.19,09:41
A svätuškárov máš kde? Zabudol si na nich, zabudol!!!!
No tí budú ťahať los ale nebudú pri hráčskom stole
kukučka
25.09.19,09:51
misoft, ty si už načisto stratil súdnosť? Spolu s Kamilom? Prečítajte si obaja niečo o úchylkách. A vy ostatní čo? Bojíte sa mínuskovať?
Nandrolon
25.09.19,09:55
On to vymaže, len nás nechá riadne sa po ťažkom obede vyzvracať.
alaya1
25.09.19,10:00
Z iného konca.....
https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/thomascookgrup-logo-1.png
KRACHLI!
A lavína sa svetom šíri. Cez 600000 dovolenkárov je v
https://www.hovno.sk/img/full/428/1.jpg

Naco cestuju cez cestovku. Nie je nic jednoduchsie si dovolenku vybavit sam.
buchač
25.09.19,10:56
Z iného konca.....
KRACHLI!
A lavína sa svetom šíri. Cez 600000 dovolenkárov je v

...a koho sere ? Teba ? Lebo mňa teda rozhodne nie.
Otázka je niekde úplne inde.
Odkiaľ je tých 600k dovolenkárov ? Koľko ich je zo Slovenska ?
Kto je vlastníkom cestovky ?
Žeby náhoda je ten krach v spojení s brexitom...??? Nejak sa mi nechce veriť na náhody.
BXLmiami
25.09.19,12:27
Nemôžem si pomôcť,ale vždy ked si pozriem Harryho z kráľovskej rodiny,podobá sa mi na Henricha 8.
bettylou
25.09.19,12:42
[QUOTE="Nandrolon"]Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

na národovca máš veľmô zvláštne slová nie rodnie nášmu národu
bettylou
25.09.19,12:46
Ešte k tým práčkam.......no neverím,že dnes niekto používa Romo alebo niečo podobné.
Je to neskutočný zabijak času,minie to 100x viac vody a elektriny,a že sa pri tom človek narobí jak hovado,ani nehovorím.
Keby som nemala automatickú,tak by som strašne veľa vecí musela prať ručne,čo je ďalšie míňanie vody,elektriny,času a námahy a veľa vecí by som musela nosiť do práčovne,čo je zase kopa peňazí a strata času,keďže u nás čistiareň 25 rojov nie je.
Tak tu netvrďte nikto takú hovadinu,že nepoužívate automatiku.
Jedine,že to nosí niekomu,kto to operie za neho.

kvietok, ak by nebolo toľko chemikálií, tak je to u riti koľko vody v tom dunaji pretečie
bettylou
25.09.19,12:49
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
pavol54
25.09.19,12:57
[QUOTE="Nandrolon"]Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

na národovca máš veľmô zvláštne slová nie rodnie nášmu národu
dobre si počúval Husáka po trinástom zjazde čo?
bjuty smis
26.09.19,05:22
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
bjuty smis
26.09.19,05:23
[QUOTE="Nandrolon"]Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

na národovca máš veľmô zvláštne slová nie rodnie nášmu národu
dobre si počúval Husáka po trinástom zjazde čo?


samozrejme..ešte som síce nebol na svete, ale počúval...
ale neprekvapuje ma, že práve ty si to jediný spoznal....
bola aj slzička v oku ?
vicktor
26.09.19,06:15
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.
pavol54
26.09.19,07:15
[QUOTE="Nandrolon"]Bjuty, SaS sa ti akosi rozpadá!
:-)

Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť....

na národovca máš veľmô zvláštne slová nie rodnie nášmu národu
dobre si počúval Husáka po trinástom zjazde čo?


samozrejme..ešte som síce nebol na svete, ale počúval...
ale neprekvapuje ma, že práve ty si to jediný spoznal....
bola aj slzička v oku ?
No vidíš ja som to študovalv dobe keď to bolo povinné, a ty si si to naštudoval dobrovoľne teda z nadšenia a teraz budeš tvrdiť to bola na teba spáchaná pasca ako na blekotu
lubko6394
26.09.19,07:28
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

Náckovia nenáckovia, chyba je v systéme. Zoberiem partiu 76+ a robím si čo chcem a ako chcem. Navrhnem vo vláde, schválim v parlamente ja kamošom, kamoši mne bubáčiky na chod strany a straníkov tečú. Ak koaličák zhrabne viac ako sme sa dohodli spravím bu-bu a navrhnem svoj biznis aby sme ostali vyrovnaní. A predstavte si to naopak. Vládu vyžrebujeme z obyvateľstva bez straníckej príslušnosti. A parlamentník by nemal byť viazaný na stranu a hlasoval by sám za seba. Je jedno kto predloží zákon, dôležité je či poslúži ľuďom alebo oligarchom a keď ľudia budú mať 76+ tak prejdú len zákony pre ľudí a na tie oligarchické nebude dosť hlasov ( teda ak si správne vyberieme). Teraz je to tak že Sulík sa nezhodne s Galkom Fico sa drží ako kliešť a Pelegríniho má pod kontrolou. Vládne tu Smer či oligarchia na Smer napojená, čosi sa ukázalo ako u Gorily tak aj pri Kočnerovi. Ministraničky prezentujú tvrdé názory na Mariána - však je to fašista a s tým sa baviť nebudeme, Sulík potopil Radičovej vládu, Matovičovi sa veriť nedá lebo je schopný aj Gazdu potopiť, Fico si nasáčkuje za naše prachy mafiánsku krásku aby mu radila, zametač vysvetlí hliadke že Bašternák je náš človek a namiesto toho aby bol zbavený funkcie pred nastúpenou jednotkou, poliaty smolou, posypaný perím a vyhnaný za hranice našej demokracie je odmenený funkciou policajného pridelenca kdesi v zahraničí... však čo už môže byť horšie ? Ak je zákon dobrý tak mi je jedno či ho podporí Fico, Danko,Bugár, Sulík, Matovič, Kollár alebo Kotleba. Ak je zlý tak by sme mali mať možnosť schvalovateľov odvolať. A k tomu jedna myšlienka ktorú vyslovil Matovič pri odvolávaní Pelegríniho. Parafrázujem: Pelegríni bol podávačom zmien zákonov výhodných pre oligarchov, to čo teraz robí Kondrót. Chcelo by to investigatívca čo by to preveril a ukázal nám výsledok
Žabinka
26.09.19,07:50
:)
alaya1
26.09.19,08:55
vicktor
26.09.19,11:06
Cina aj Japonsko...?
alaya1
26.09.19,12:51
Cina aj Japonsko...?
Nemoze sa Europan ucit cinsky a japonsky?
misoft
26.09.19,12:52
:)
Fíha - tóóóóóľko vodyyyy, tóóóóóľko mačiek.....:D
alaya1
26.09.19,13:38
korela
26.09.19,17:12
Aj Slovák.

66 ODRAN, Milan slavista, orientalista, prekladateľ, žurnalista Horné Rykynčice Žije v Bernolákove. Vyrastal v Rykynčiciach. V rodisku nadobudol záklané vzdelanie. Od detstva mal vzťah k jazykom. Ako dvanásťročný sa naučil po rusky a mama, ktorá vyrástla v Spojených štátoch amerických ho naučila po anglicky. Gymnázium absolvoval v Šahách, kde sa naučil po maďarsky. Po maturite študoval na Karlovej univerzite v Prahe kórejčinu a ruštinu. Býval s Mongolmi a čiastočne sa naučil mongolčinu. Sám sa učil slovanské jazyky, poľštinu, macedónčinu, bulharčinu a srbštinu. Ďalšie štúdiá absolvoval na univerzite v Sofii, kde študoval balkánske jazyky, turečtinu, gréčtinu, a rumunčinu. V Bulharsku sa zoznámil s manželkou. Ako samouk sa naučil po rumunsky. Na štúdiách v Baku dosiahol vedeckú hodnosť kandidát filologických vied. Záverečnú prácu obhajoval v azerbajdžanskom jazyku. V Baku sa začal učiť aj perzský, uzbecký a turkménsky jazyk. V r učil na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave bulharský jazyk a slavistiku. Tlmočil zo slovanských jazykov. Začiatkom osemdesiatych rokov odišiel do Líbye tlmočiť z arabského jazyka. Pôsobil tu takmer štyri roky. V 90-tych rokoch pracoval ako novinár v rôznych slovenských periodikách. V súčasnosti sa stále zdokonaľuje v jazykoch. Patrí medzi rekordmanov v ovládaní cudzích jazykov. Články o ňom boli uverejnené vo viacerých zahraničných novinách a časopisoch. Slovenská televízia v r odvysielala o ňom dokument pod názvom Tlmočník. Prvé básne začal písať už ako štrnásťročný na strednej škole. Písal aj v ruštine a v bulharčine. Venoval sa prekladom starých perzských a tureckých autorov. Z turečtiny preložil štyri romány, poviedky a ľudové rozprávky. Na orientálnu tematiku starých rozprávok napísal vyše desať rozhlasových hier pre deti a mládež, ktoré boli odvysielané v slovenskom rozhlase. Vydal učebnicu bulharčiny Učebné 65
https://docplayer.cz/42446596-Literarne-osobnosti-mesta-a-okresu-krupina.html

V súčasných článkoch sa o ňom píše, že ovláda už 30 jazykov.
korela
26.09.19,17:16
Uhádni, z akého jazyka pochádzajú jazykolamy a vyhraj hodnotné ceny!

https://www.europa2.sk/sutaze/29915-uhadni-z-akeho-jazyka-pochadzaju-jazykolamy-a-vyhraj-hodnotne-ceny
Pod súťažou je dvadsiatka ukážok jazykolamov z ďalších jazykov.
Terezia13
26.09.19,18:51
buchač
26.09.19,19:31
:eek:

Ikea by sa mala skôr zapodievať tým, čo sa deje vo Švédsku a nie o oblasť Stredného východu...
Keď si spojíš jedno z druhým, tak z toho vyjde len jediné.
bettylou
27.09.19,02:07
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?

hovorím o ľudovcoch, ale ty to máš zjavne pomýlené
bettylou
27.09.19,02:08
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

aj majster tesár sa niekedy utne, ale je dosť zaujímavé, že práve ľudia "demo" sa citili a v určitých častiach našej krásnej vlasti ešte stále cítia ohrození. ... Po tebe cigánčatá nehádžu kameňmi keď za bieleho dňa stojíš na ulici a rozprávaš sa s niekým, nenapadnú tvoju mater, keď ide z lekárne, neukradnú dôchodcovi tašku s nákupom rovno z ruky... nebehajú ti cez barovú terasu s nadávkami a vyhrážkami v ich sprostej reči, keď tam s deckami a rodinu popíjaš džús...
U nás je to žiaľ realita a ani policajti s tým nedokážu nič spraviť, hoci oznámení je kopec a kamery sú tiež všade...
bettylou
27.09.19,02:20
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

Náckovia nenáckovia, chyba je v systéme. Zoberiem partiu 76+ a robím si čo chcem a ako chcem. Navrhnem vo vláde, schválim v parlamente ja kamošom, kamoši mne bubáčiky na chod strany a straníkov tečú. Ak koaličák zhrabne viac ako sme sa dohodli spravím bu-bu a navrhnem svoj biznis aby sme ostali vyrovnaní. A predstavte si to naopak. Vládu vyžrebujeme z obyvateľstva bez straníckej príslušnosti. A parlamentník by nemal byť viazaný na stranu a hlasoval by sám za seba. Je jedno kto predloží zákon, dôležité je či poslúži ľuďom alebo oligarchom a keď ľudia budú mať 76+ tak prejdú len zákony pre ľudí a na tie oligarchické nebude dosť hlasov ( teda ak si správne vyberieme). Teraz je to tak že Sulík sa nezhodne s Galkom Fico sa drží ako kliešť a Pelegríniho má pod kontrolou. Vládne tu Smer či oligarchia na Smer napojená, čosi sa ukázalo ako u Gorily tak aj pri Kočnerovi. Ministraničky prezentujú tvrdé názory na Mariána - však je to fašista a s tým sa baviť nebudeme, Sulík potopil Radičovej vládu, Matovičovi sa veriť nedá lebo je schopný aj Gazdu potopiť, Fico si nasáčkuje za naše prachy mafiánsku krásku aby mu radila, zametač vysvetlí hliadke že Bašternák je náš človek a namiesto toho aby bol zbavený funkcie pred nastúpenou jednotkou, poliaty smolou, posypaný perím a vyhnaný za hranice našej demokracie je odmenený funkciou policajného pridelenca kdesi v zahraničí... však čo už môže byť horšie ? Ak je zákon dobrý tak mi je jedno či ho podporí Fico, Danko,Bugár, Sulík, Matovič, Kollár alebo Kotleba. Ak je zlý tak by sme mali mať možnosť schvalovateľov odvolať. A k tomu jedna myšlienka ktorú vyslovil Matovič pri odvolávaní Pelegríniho. Parafrázujem: Pelegríni bol podávačom zmien zákonov výhodných pre oligarchov, to čo teraz robí Kondrót. Chcelo by to investigatívca čo by to preveril a ukázal nám výsledok

jasné, stručné, výstižné...
-len kam za hranice vyhnať??? lebo takých asi nikde nechcú
- zákonov je zbytočne veľa, už sa v tom ani divá sviňa nevyzná... teda jedine, žeby bola myšlienka ako úplne zotročiť človeka, aby mu neostal ani ten kúsok slobody, a mal ostať len špekulantom pomedzi zákony... a tie sa fakt dajú aplikovať len na určitú skupinu ľudí a nie celoplošne, ale to tí v kancloch a svojich haciendach mimo reality nepochopia
pavol54
27.09.19,04:57
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

Náckovia nenáckovia, chyba je v systéme. Zoberiem partiu 76+ a robím si čo chcem a ako chcem. Navrhnem vo vláde, schválim v parlamente ja kamošom, kamoši mne bubáčiky na chod strany a straníkov tečú. Ak koaličák zhrabne viac ako sme sa dohodli spravím bu-bu a navrhnem svoj biznis aby sme ostali vyrovnaní. A predstavte si to naopak. Vládu vyžrebujeme z obyvateľstva bez straníckej príslušnosti. A parlamentník by nemal byť viazaný na stranu a hlasoval by sám za seba. Je jedno kto predloží zákon, dôležité je či poslúži ľuďom alebo oligarchom a keď ľudia budú mať 76+ tak prejdú len zákony pre ľudí a na tie oligarchické nebude dosť hlasov ( teda ak si správne vyberieme). Teraz je to tak že Sulík sa nezhodne s Galkom Fico sa drží ako kliešť a Pelegríniho má pod kontrolou. Vládne tu Smer či oligarchia na Smer napojená, čosi sa ukázalo ako u Gorily tak aj pri Kočnerovi. Ministraničky prezentujú tvrdé názory na Mariána - však je to fašista a s tým sa baviť nebudeme, Sulík potopil Radičovej vládu, Matovičovi sa veriť nedá lebo je schopný aj Gazdu potopiť, Fico si nasáčkuje za naše prachy mafiánsku krásku aby mu radila, zametač vysvetlí hliadke že Bašternák je náš človek a namiesto toho aby bol zbavený funkcie pred nastúpenou jednotkou, poliaty smolou, posypaný perím a vyhnaný za hranice našej demokracie je odmenený funkciou policajného pridelenca kdesi v zahraničí... však čo už môže byť horšie ? Ak je zákon dobrý tak mi je jedno či ho podporí Fico, Danko,Bugár, Sulík, Matovič, Kollár alebo Kotleba. Ak je zlý tak by sme mali mať možnosť schvalovateľov odvolať. A k tomu jedna myšlienka ktorú vyslovil Matovič pri odvolávaní Pelegríniho. Parafrázujem: Pelegríni bol podávačom zmien zákonov výhodných pre oligarchov, to čo teraz robí Kondrót. Chcelo by to investigatívca čo by to preveril a ukázal nám výsledok

jasné, stručné, výstižné...
-len kam za hranice vyhnať??? lebo takých asi nikde nechcú
- zákonov je zbytočne veľa, už sa v tom ani divá sviňa nevyzná... teda jedine, žeby bola myšlienka ako úplne zotročiť človeka, aby mu neostal ani ten kúsok slobody, a mal ostať len špekulantom pomedzi zákony... a tie sa fakt dajú aplikovať len na určitú skupinu ľudí a nie celoplošne, ale to tí v kancloch a svojich haciendach mimo reality nepochopia
Keby neboli skorumpovaní policajti, sudcovia a najlepšie platení právnici obhajujúcich porušovateľov zákonov tak by nemali živnú pôdu náckovia a extrémisti. Viem o čom píšem
buchač
27.09.19,05:11
U nás je to žiaľ realita a ani policajti s tým nedokážu nič spraviť, hoci oznámení je kopec a kamery sú tiež všade...

Ak to nevedia ,
- vymeňte policajtov
- vymeňte zákony
Dig šun more...to už nie je demokracia, to je o level vyššie = liberalizmus. ;)

Kto má vymeniť zákony ? Jožko, Ferko, .... z Hornej Dolnej a z Kocúrkova ?
Tí, ktorí menia zákony sedia inde...a tie zákony si kurewsky prispôsobujú sami pre tých svojich.
Príkladom je napríklad zavedenie psychotestov na tie či oné povolania.

Vymeniť policajtov ?
Nuž všade sa vyskytujú čierne ovce...a kde by bola záruka, že tí noví by neboli o nič horší ako tí vymenení ?
Horšia je ale situácia, ak poliš pridrbe degešovi...a kurewský problém pre poliša na svete.
Príkladom je napríklad vytrieskanie degešov v Moldave.
lubko6394
27.09.19,05:45
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

Náckovia nenáckovia, chyba je v systéme. Zoberiem partiu 76+ a robím si čo chcem a ako chcem. Navrhnem vo vláde, schválim v parlamente ja kamošom, kamoši mne bubáčiky na chod strany a straníkov tečú. Ak koaličák zhrabne viac ako sme sa dohodli spravím bu-bu a navrhnem svoj biznis aby sme ostali vyrovnaní. A predstavte si to naopak. Vládu vyžrebujeme z obyvateľstva bez straníckej príslušnosti. A parlamentník by nemal byť viazaný na stranu a hlasoval by sám za seba. Je jedno kto predloží zákon, dôležité je či poslúži ľuďom alebo oligarchom a keď ľudia budú mať 76+ tak prejdú len zákony pre ľudí a na tie oligarchické nebude dosť hlasov ( teda ak si správne vyberieme). Teraz je to tak že Sulík sa nezhodne s Galkom Fico sa drží ako kliešť a Pelegríniho má pod kontrolou. Vládne tu Smer či oligarchia na Smer napojená, čosi sa ukázalo ako u Gorily tak aj pri Kočnerovi. Ministraničky prezentujú tvrdé názory na Mariána - však je to fašista a s tým sa baviť nebudeme, Sulík potopil Radičovej vládu, Matovičovi sa veriť nedá lebo je schopný aj Gazdu potopiť, Fico si nasáčkuje za naše prachy mafiánsku krásku aby mu radila, zametač vysvetlí hliadke že Bašternák je náš človek a namiesto toho aby bol zbavený funkcie pred nastúpenou jednotkou, poliaty smolou, posypaný perím a vyhnaný za hranice našej demokracie je odmenený funkciou policajného pridelenca kdesi v zahraničí... však čo už môže byť horšie ? Ak je zákon dobrý tak mi je jedno či ho podporí Fico, Danko,Bugár, Sulík, Matovič, Kollár alebo Kotleba. Ak je zlý tak by sme mali mať možnosť schvalovateľov odvolať. A k tomu jedna myšlienka ktorú vyslovil Matovič pri odvolávaní Pelegríniho. Parafrázujem: Pelegríni bol podávačom zmien zákonov výhodných pre oligarchov, to čo teraz robí Kondrót. Chcelo by to investigatívca čo by to preveril a ukázal nám výsledok

jasné, stručné, výstižné...
-len kam za hranice vyhnať??? lebo takých asi nikde nechcú
- zákonov je zbytočne veľa, už sa v tom ani divá sviňa nevyzná... teda jedine, žeby bola myšlienka ako úplne zotročiť človeka, aby mu neostal ani ten kúsok slobody, a mal ostať len špekulantom pomedzi zákony... a tie sa fakt dajú aplikovať len na určitú skupinu ľudí a nie celoplošne, ale to tí v kancloch a svojich haciendach mimo reality nepochopia
Keby neboli skorumpovaní policajti, sudcovia a najlepšie platení právnici obhajujúcich porušovateľov zákonov tak by nemali živnú pôdu náckovia a extrémisti. Viem o čom píšem

Zákony a korupcia. Tu sú viaceré problémy. Oligarcha má prachy nato aby si zaplatil zákon podľa jeho predstáv a ak by mu to náhodou neprešlo tak zaplatí najlepšieho advokáta aby bolo po jeho. Však to vidíme u Penty JaT ... Keď nechce ísť cez korupciu tak to spraví cez pritlačenie k múru ako nám to predvádza Kočner.
Náckovia a extrémisti sú výsledkom nekonania zodpovedných. Vlastne nezodpovedných vládcov. Ako však zmeniť vládcov ? Voľbami ? Koho voliť ? Kisku ktorý v podstate držal hubu a nevyužil ani tie malé právomoci čo mal ? Trubana pre ktorého je problémom sabatikal ? Sulíka smerujúceho k diktátorstvu ? Matoviča ktorý je schopný našvať pomaly aj sám seba ? Kollára budujúceho si naozaj na naše pomery širokú rodinu ktorú by neschválil ani arabský šejk ? Kotlebu s potenciálnym sklonom k diktatúre a onálepkovaného ako fašista s ktorým sa všetci ostatní zaryto bránia čo len rozprávať ? Hlinu ktorý ovládol KDH potom čo ho totálne potopili Fígel s Hrušovským ? Takže ostáva Fico Bugár a Danko, ale to sú tí ktorí udržujú tento neutešený stav. Jediné čo ma teší je že nezávidím Čechom Zemana a Bureša, tak hlboko sme zatiaľ neklesli.
bjuty smis
27.09.19,06:12
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?

hovorím o ľudovcoch, ale ty to máš zjavne pomýlené
https://www.google.com/search?q=kotleba+v+uniforme&oq=kotleba+v+uniforme&aqs=chrome..69i57.19012j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#
pavol54
27.09.19,06:26
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?

hovorím o ľudovcoch, ale ty to máš zjavne pomýlené
https://www.google.com/search?q=kotleba+v+uniforme&oq=kotleba+v+uniforme&aqs=chrome..69i57.19012j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#
že by skonzumoval 5 g bieleho. alebo čo je horšie kričiaci nacista, alebo nadrogovaný jedinec ktorý ti podreže rodinu ani o tom nevie (lebo si myslel že reže jaštera)?
Nandrolon
27.09.19,06:28
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
bjuty smis
27.09.19,06:44
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
bjuty smis
27.09.19,06:45
Chváliť sa obdivom k fašistickej strane a jej voľbou vo voľbách toľko rokov po strašnej druhej svetovej vojne, je nemorálne a neúctive k jej obetiam.

majka,chceli ste demokraciu, hlas ľudu a už zase pičujete ak sa dáky ľud po svojom ozve... o čom to je???

demo- kratia
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?

hovorím o ľudovcoch, ale ty to máš zjavne pomýlené
https://www.google.com/search?q=kotleba+v+uniforme&oq=kotleba+v+uniforme&aqs=chrome..69i57.19012j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#
že by skonzumoval 5 g bieleho. alebo čo je horšie kričiaci nacista, alebo nadrogovaný jedinec ktorý ti podreže rodinu ani o tom nevie (lebo si myslel že reže jaštera)?
A kto ti dal take moznosti na vyber?
Nandrolon
27.09.19,06:57
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Budem sa opakovať, ale ja fašistov netolerujem. Ak sú fašisti, treba ich okamžite bezodkladne zrušiť a posadiť do basy.
Ale ako vidím, nič z toho sa nedeje, takže si tie fašistické drísty láskavo nechaj pre nejakých slaboduchých.
bjuty smis
27.09.19,08:41
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Budem sa opakovať, ale ja fašistov netolerujem. Ak sú fašisti, treba ich okamžite bezodkladne zrušiť a posadiť do basy.
Ale ako vidím, nič z toho sa nedeje, takže si tie fašistické drísty láskavo nechaj pre nejakých slaboduchých.
A co myslis, preco ich davam vám sem ?
vicktor
27.09.19,08:56
Navrhujem kompromis:
Krasavec ich bude volat fašouni a kto chce tak fešouni.
bjuty smis
27.09.19,09:00
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....
alaya1
27.09.19,16:09
Nandrolon
27.09.19,16:50
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....
Náckovia? to som nikde v slovníku nenašiel. Ale možno v nejakom tlačenom slovníku osobitnej školy by to bolo.
Nácek, to je nacionalista, teda národovec? Tak áno, to som.
korela
27.09.19,19:51
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

Čo povieš na tieto mundúry a ich názorovú orientáciu?
http://www.outono.net/elentir/2019/05/08/hungary-the-left-joins-the-racists-of-the-jobbik-party-against-the-conservative-viktor-orban/

https://live.staticflickr.com/65535/33923515728_6d1b1caa88_b.jpg
korela
27.09.19,19:58
buchač
27.09.19,20:07
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

" Podpredseda extrémne pravicovej strany Jobbik otvoril v Dunajskej Strede svoju kanceláriu. Chce v nej prijímať Maďarov, ktorí žijú na Slovensku. István Szávay tvrdí, že ako poslanec maďarského parlamentu na to má nárok. "

Teda dosť sila.
Si ani neviem predstaviť, čo by sa udialo so slovenským poslancom (na strane vonkoncom nezáleží), ak by si niečo také dovolil.

...a maďari samotní ? Škoda reči.
korela
27.09.19,21:56
korela
27.09.19,22:01
Pre odľahčenie, práve som sa dočítala, že Košice mali prezývku československý orient.
Info z práce doktorandky.
https://kosicednes.sk/historia/najstarsie-remeslo-prekvitalo-aj-v-kosiciach/?fbclid=IwAR3iE4J9DhyFBxOlxfS4PsRL8C5fPDkoaUW9Jb2U uLsziLWiLNRyrS85iFs
bettylou
27.09.19,23:29
a čo majú náckovia spoločné s demokraciou ?
Nedemokraticky chceli poriadok vo vlakoch a odstranenie ciernej stavby.
Demokrati to toleruju.

aj majster tesár sa niekedy utne, ale je dosť zaujímavé, že práve ľudia "demo" sa citili a v určitých častiach našej krásnej vlasti ešte stále cítia ohrození. ... Po tebe cigánčatá nehádžu kameňmi keď za bieleho dňa stojíš na ulici a rozprávaš sa s niekým, nenapadnú tvoju mater, keď ide z lekárne, neukradnú dôchodcovi tašku s nákupom rovno z ruky... nebehajú ti cez barovú terasu s nadávkami a vyhrážkami v ich sprostej reči, keď tam s deckami a rodinu popíjaš džús...
U nás je to žiaľ realita a ani policajti s tým nedokážu nič spraviť, hoci oznámení je kopec a kamery sú tiež všade...


Ak to nevedia ,
- vymeňte policajtov
- vymeňte zákony

optimista