Oliwa
19.03.19,12:53
Možnosť reklamácie o 5 rokov...
Omyl, reklamáciu ak treba urobí slušné slovensko a to v prípade voľby toho nesprávneho(nedemokratického), by dovtedy reklamovali, kým tam nebude tá správna osoba. Po piatich rokoch je možná len výmena
Výmena "tovaru" je predsa jednou z možností reklamácie. ;)
V prípade, že sa jedná o neodstrániteľnú vadu... :D
pavol54
19.03.19,12:31
Možnosť reklamácie o 5 rokov...
Omyl, reklamáciu ak treba urobí slušné slovensko a to v prípade voľby toho nesprávneho(nedemokratického), by dovtedy reklamovali, kým tam nebude tá správna osoba. Po piatich rokoch je možná len výmena
Výmena "tovaru" je predsa jednou z možností reklamácie. ;)
V prípade, že sa jedná o neodstrániteľnú vadu... :D
No veď som napísal či? aj pračku keď si kúpiš nečakáš dva roky, ale chceš buď opravu, výmenu alebo vrátenie podľa obchodných podmienok
misoft
19.03.19,16:14
Šak aňi poradne voľebne kortešačky ňebuli - aňi guľaš, ani pijatika - ta to ňe voľbi, to cirkus....
Terezia13
19.03.19,16:49
Také sociálne:rolleyes::cool:: https://plus7dni.pluska.sk/domov/smerak-ciz-kupil-byt-centre-bratislavy-700-eur-statu-ma-dalsi-zdarma?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_position=4
toto je také typicky slovenské - závisť:Dveď mu to chudákovi doprajme;)a pekne sa mu na to poskladáme a štát mu tie euríčka dá
Terezia13
19.03.19,16:51
Možnosť reklamácie o 5 rokov...
reklamácie? alebo reparátu?:rolleyes:;)
misoft
19.03.19,16:59
Možnosť reklamácie o 5 rokov...
Hmmm.... reklamácia... reklamovať prezidenta? Opravia ho? Asi nie. Vymenia kus za kus? V rovnakej kvalite? Asi nie. Vrátia volebný hlas? Asi nie. Toto sa - žiaľ - reklamovať asi nedá. Jedine výmena za lepší kus. Lenže kde zoženú ten lepší kus?
A prezident asi nie je Windows, žeby dostával pravidelné polročné Update.....
misoft
19.03.19,17:16
pavol54
19.03.19,17:23
taa jak po voľboch (podľa vzoru hroch) :) pačilo sa :D peneži rozjebane....
Keby Ondrej z Dobšinej konal o pár dní prv to by bolo hlasov
bettylou
20.03.19,03:24
Ja len,
videl niekto tento film? https://www.csfd.cz/film/329609-kandidat/prehled/
Ja pred pár rokmi, a teraz dívam na reprízu ..... podobnosť s vnútropolitickou situáciou čiste náhodná...
Keď pred rokmi išiel v kinách, nestihla som ho. Ale spomenula som si naň hneď, ako začala táto mediálna kampaň. Teraz to máme v priamom prenose.
Niekto robí kampaň na hygienické potreby, niekto na jogurty či autá a niekto na prezidentského kandidáta. Stačí, ak sú peniaze na to, aby sa produkt zviditeľnil a ľudia po ňom siahli. Obal predáva.

Pozerám, že dáke slabé obaly, keď ani polovicu národa všetci neoslovili :D
bettylou
20.03.19,03:26
Šak aňi poradne voľebne kortešačky ňebuli - aňi guľaš, ani pijatika - ta to ňe voľbi, to cirkus....

obrazovka še asi ľepšejše liže jag guľaš a pivo :D, v cirkuše aspoň ľevi a dikobraza maju..
bettylou
20.03.19,04:08
ta asi tak
bettylou
20.03.19,04:25
už dlšiu dobu ma niekto otravuje z tohto čísla, aj pred chvíľou. na interente sa to číslo prezentuje takto.
https://www.google.com/search?client=opera&q=0909177998+kto+je&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Má s tým niekto skúsenosť? či je to len robot? len zavolá a na druhej strane sa nikto neozve... dávam do pľacu, keby niekto...
bettylou
20.03.19,05:11
misoft
20.03.19,07:40
Asi tam má otvorený účet.....:D
kopretinka
20.03.19,09:27
už dlšiu dobu ma niekto otravuje z tohto čísla, aj pred chvíľou. na interente sa to číslo prezentuje takto.
https://www.google.com/search?client=opera&q=0909177998+kto+je&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Má s tým niekto skúsenosť? či je to len robot? len zavolá a na druhej strane sa nikto neozve... dávam do pľacu, keby niekto...
A ako sa to číslo prezentuje? Lebo na Tom tvojom linku nie je žiadne číslo.
misoft
20.03.19,09:29
mimotemy 0909177998 - tam je asi toto číslo. Operátor Juro (T-debil). Ovšem - môže to byť aj iný operátor, ak preniesol číslo.
Ja mám predné štvorčíslo od T-debilov, ale mám iného operátora = prenos čísla.
bettylou
20.03.19,10:45
len mi neni jasné, na kerú riť volá raz večer raz ráno, keď sa vôbec neozve z druhej strany hlas. čaká, že áno alebo čo??
bettylou
20.03.19,10:46
je tam po chuja fotiek, a nad nimi to číslo, to Kopretinke, keby, že má dačo s očami :)
0909177998
vicktor
20.03.19,13:39
Nasr... dilo: rano som na poste vybral oznam z banky, ze mi na hypo-uvere zdvihnu urokovu sadzbu o 0,9%. Vrrr
Stale citam, ze ECB drzi Euribor na nule a az do konca 2019 ho zrejme nezvysi. Tak preco hajzli mi zvysia urocenie?
Zasiel som do najblizsej pobocky a tam mi iniciativny zamestnanec ponukol zachovanie sadzby, ale aby som investoval do fondov - z blata do kaluze.
V inej banke na mna nemali cas, dali mi termin na zajtra.
Napisem do "materskej" pobocky ze Adieu, snad sa spamataju (ako pred 3 rokmi).
pavol54
20.03.19,15:23
Nasr... dilo: rano som na poste vybral oznam z banky, ze mi na hypo-uvere zdvihnu urokovu sadzbu o 0,9%. Vrrr
Stale citam, ze ECB drzi Euribor na nule a az do konca 2019 ho zrejme nezvysi. Tak preco hajzli mi zvysia urocenie?
Zasiel som do najblizsej pobocky a tam mi iniciativny zamestnanec ponukol zachovanie sadzby, ale aby som investoval do fondov - z blata do kaluze.
V inej banke na mna nemali cas, dali mi termin na zajtra.
Napisem do "materskej" pobocky ze Adieu, snad sa spamataju (ako pred 3 rokmi).
mne takto napísali že končí povolené prečerpanie a treba do 20 dní okamžite vrátiť celú sumu tomu sa hovorí "cros de fault" SVYNE JENNY.
buchač
21.03.19,06:07
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
alaya1
21.03.19,06:22
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
Platil si to ty??? Je kazdeho vec kde a ako pomaha.. Ale asi "najlepsia" pomoc je pindat na nete a neurobit nic.
pavol54
21.03.19,06:23
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
ak na to mala alebo dal sponzor
pavol54
21.03.19,06:28
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
Platil si to ty??? Je kazdeho vec kde a ako pomaha.. Ale asi "najlepsia" pomoc je pindat na nete a neurobit nic.
v našej dedine chodia takí chudáci chlapci 7 - 12 rokov rodičia hvezdári amatéri (pozorujú hviezdy cez pohárik ) nepomôžeš?
kopretinka
21.03.19,08:45
je tam po chuja fotiek, a nad nimi to číslo, to Kopretinke, keby, že má dačo s očami :)
0909177998
No veď preto sa pýtam,že ako kam si zadala vyhladavat to číslo,keď tam sú tie fotky.Hentak sa číslo nevyhľadáva,že ho dáš rovno do gugla.Najprv si otvoris nejaky vyhľadávač na čísla a
tam zadaš čislo.Mne to číslo nenašlo.
misoft
21.03.19,09:01
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
Keď sa to vezme - je to jej problém, keď si to sama platí, nech sa aj sama o ne stará.
Ale! Privezie ich na SK, rok sa bude o ne starať a potom bude na socialnych sieťach vypisovať žiadosti, aby si ich niekto zobral/adoptoval.
A ako už bolo napísané - nemáme na Slovensku dosť nečipovaných, nezaočkovaných psov? Nemáme dosť túlavých psov? Nemáme dosť psích svoriek v Romulánskych osadách, ktoré sú často pri "zdroji dreva" (lese) a tie psy si chodia niečo "uloviť"? A potom tu niektorí potom vypisujú, že poľovník zastrelil psa niekde za dedinou, ktorý odbehol od majiteľa na 50m - bum, prásk - pes je dole. Prečo? Lebo poľovníci si hneď myslia - pes na voľno = loví (pritom na tom poli často ani tá myš (Jerry :D) nie je.

Tá "dobrovoľníčka" by tú sumu za letenky do a z Číny + dovoz psov z Číny (buchač už naznačil) mala VENOVAŤ psím útulkom, alebo si SAMA zobrať hafana na adopciu - NAŠEHO psa (alebo sa bude hádam učiť čínštinu?).

Jednoducho - chce sa zviditeľniť (za každú cenu), ale už nemyslí, čo bude potom.
alaya1
21.03.19,09:11
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
Keď sa to vezme - je to jej problém, keď si to sama platí, nech sa aj sama o ne stará.
Ale! Privezie ich na SK, rok sa bude o ne starať a potom bude na socialnych sieťach vypisovať žiadosti, aby si ich niekto zobral/adoptoval.
A ako už bolo napísané - nemáme na Slovensku dosť nečipovaných, nezaočkovaných psov? Nemáme dosť túlavých psov? Nemáme dosť psích svoriek v Romulánskych osadách, ktoré sú často pri "zdroji dreva" (lese) a tie psy si chodia niečo "uloviť"? A potom tu niektorí potom vypisujú, že poľovník zastrelil psa niekde za dedinou, ktorý odbehol od majiteľa na 50m - bum, prásk - pes je dole. Prečo? Lebo poľovníci si hneď myslia - pes na voľno = loví (pritom na tom poli často ani tá myš (Jerry :D) nie je.

Tá "dobrovoľníčka" by tú sumu za letenky do a z Číny + dovoz psov z Číny (buchač už naznačil) mala VENOVAŤ psím útulkom, alebo si SAMA zobrať hafana na adopciu - NAŠEHO psa (alebo sa bude hádam učiť čínštinu?).

Jednoducho - chce sa zviditeľniť (za každú cenu), ale už nemyslí, čo bude potom.

Misoft- nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny.......nevies nic o tomto, ale opat vela slov....naco je to dobre, jedine vtedy, ak si v prvej linii pomoci, napr. psom, v osadach... a ides prikladom, aj tejto dievcine....inak je to jej osobna vec, aj keby sa s nimi dala vystrelit na Mars.
misoft
21.03.19,09:15
Misoft- nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny.......nevies nic o tomto, ale opat vela slov....naco je to dobre, jedine vtedy, ak si v prvej linii pomoci, napr. psom, v osadach... a ides prikladom, aj tejto dievcine....inak je to jej osobna vec, aj keby sa s nimi dala vystrelit na Mars.
Ja IDEM príkladom - ale DOMA! Nie síce psa, ale kocúra som si ADOPTOVAL z útulku - NAŠEHO útulku. Tak mi tu nevyčítaj niečo. Lebo jesto okrem psov i dosť túlavých mačiek.
BTW: a TY si tiež príkladom?
alaya1
21.03.19,09:17
Misoft- nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny.......nevies nic o tomto, ale opat vela slov....naco je to dobre, jedine vtedy, ak si v prvej linii pomoci, napr. psom, v osadach... a ides prikladom, aj tejto dievcine....inak je to jej osobna vec, aj keby sa s nimi dala vystrelit na Mars.
HJa IDEM príkladom - ale DOMA! Nie síce psa, ale kocúra som si ADOPTOVAL z útulku - NAŠÉHO útulku. Tak mi tu nevyčítaj niečo. Lebo jesto okrem psov i dosť túlavých mačiek.
BTW: a TY si tiež príkladom?

Tak vidis, ty si zobral to, co ti prirastlo k srdcu, ona tiez tak...a je jedno, odkial...zivy tvor je predsa tvoj kocurik, aj tie psiky.

P.S. Ja sa svojimi aktivitami na nete neprezentujem.
misoft
21.03.19,09:19
Psíkov má aj tu dosť... tak nech sa angažuje doma a nie u šikmoočkov.
(Možno jej to pošle Aliexpress.... :D:D - bez dopravného)
vicktor
21.03.19,09:20
Jednoducho - chce sa zviditeľniť (za každú cenu), ale už nemyslí, čo bude potom.
A mozno mysli na to, co bude potom po zviditelneni.
Ved sa blizi termin darovania dvoch percent.
Mnozstvo ludi uprednostnuje psie utulky pred detskymi domovmi, senior-hausmi, Ligou proti rakovine, Plamienkom, ...
misoft
21.03.19,09:25
Vidíš.... toto ma nenapadlo - 2%.... :D
Doplnenie: ja (zo svojho dôchodku) s bratom (z jeho platu) dotujeme každý 2% svojich rodičov, pretože ich dôchodky sú tak "vysoké", že by ani nemali právo dôstojne dožiť. Takto im prispievame na opatrovateľské domovy (a máme istotu, že je o nich postarané v každom smere).

Tá "oná" to možno tiež časom zistí, že zachraňovať psov nie je to pravé orechové....
alaya1
21.03.19,09:26
Psíkov má aj tu dosť... tak nech sa angažuje doma a nie u šikmoočkov.
(Možno jej to pošle Aliexpress.... :D:D - bez dopravného)

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSBGA3aW0CCSNRnJk6w85lGVNnt281jB dmr4Vo_KFm8B-ChPg2G
buchač
21.03.19,13:08
Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
Platil si to ty??? Je kazdeho vec kde a ako pomaha.. Ale asi "najlepsia" pomoc je pindat na nete a neurobit nic.

Veru máš pravdu...ZASA si NEPOCHOPILA...TAK proste NEPINDAJ !!!






Misoft- nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny.......nevies nic o tomto, ale opat vela slov....naco je to dobre, jedine vtedy, ak si v prvej linii pomoci, napr. psom, v osadach... a ides prikladom, aj tejto dievcine....inak je to jej osobna vec, aj keby sa s nimi dala vystrelit na Mars.
HJa IDEM príkladom - ale DOMA! Nie síce psa, ale kocúra som si ADOPTOVAL z útulku - NAŠÉHO útulku. Tak mi tu nevyčítaj niečo. Lebo jesto okrem psov i dosť túlavých mačiek.
BTW: a TY si tiež príkladom?

Tak vidis, ty si zobral to, co ti prirastlo k srdcu, ona tiez tak...a je jedno, odkial...zivy tvor je predsa tvoj kocurik, aj tie psiky.

P.S. Ja sa svojimi aktivitami na nete neprezentujem.

Týýý kokso...kresťanka, čo porušuje Desatoro každým dňom, tu ide vravieť niečo o kameni...?


Hm...osobne si myslím, že adopcia jedného dieťaťa vydá za tisíc psov !!!

P.S.:
Kto pamätá, ten vie, čo tá posledná veta v mojom prípade znamená.
alaya1
21.03.19,13:27
Poviem ti buchac, ze nie vzdy je pre dieta adopcia terno. Ked sa dostane k psychopatovi, je to skor peklo.
misoft
21.03.19,13:30
Poviem ti buchac, ze nie vzdy je pre dieta adopcia terno. Ked sa dostane k psychopatovi, je to skor peklo.
To isté sa dá povedať i o zvieratách.... keď sa zviera dostane k psychopatovi, je to i pre neho peklo. Lenže to zviera to nikomu nepovie!
Len tak - zase si mimo... s tým prirovnávaním....
alaya1
21.03.19,14:06
Poviem ti buchac, ze nie vzdy je pre dieta adopcia terno. Ked sa dostane k psychopatovi, je to skor peklo.
To isté sa dá povedať i o zvieratách.... keď sa zviera dostane k psychopatovi, je to i pre neho peklo. Lenže to zviera to nikomu nepovie!
Len tak - zase si mimo... s tým prirovnávaním....
Ja som nic neporovnavala , kde to vidis???
Tweety
22.03.19,07:57
bettylou
22.03.19,08:28
pavol54
22.03.19,08:54
Tak nielen dvojaká kvalita potravín:https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/dvojaka-kvalita-aj-pri-liekoch-slovak-zaplati-2-krat-viac-dostane-polovicu-toho-co-nemec?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_position=4
prekvapivo :D
taká základňa všetko vyrieši, aký by to bol prínos servisovať amerických žoldákov s ich veľkými platmi
misoft
22.03.19,08:59
A čo toto?

Poviem ti buchac, ze nie vzdy je pre dieta adopcia terno. Ked sa dostane k psychopatovi, je to skor peklo.
Reakcia na buchača!



Týýý kokso...kresťanka, čo porušuje Desatoro každým dňom, tu ide vravieť niečo o kameni...?


Hm...osobne si myslím, že adopcia jedného dieťaťa vydá za tisíc psov !!!

P.S.:
Kto pamätá, ten vie, čo tá posledná veta v mojom prípade znamená.
Rozoberali sme toto:

Dobrovoľníčka zo Slovenska sa vybrala do Číny. Zachrániť chrty

https://domov.sme.sk/c/22076039/lucia-pastierova-sa-vybrala-do-ciny-zachranit-chrty.html#ixzz5imrRnVGZ

No ja neviem...ALE :
- nie je na Slovensku dosť problémov so psami ?
- nie je náhodou nedostatok útulkov ?
- nemajú tie (poniektoré) útulky problémy s financiami ?
- .... ???

...a mladá si urobí výlet do Číny, aby doniesla troch vychrtlých chrtov ?
Koľko asi tá celá sranda stála...?
alaya1
22.03.19,09:09
misoft, nechaj to uz tak, ja som reagovala len na adopciu deti......ze ta to bavi...to uz je naozaj nuda.

P.S. neviem vypnut upozornenia na prispevky, furt mi to tuka v mobile....
misoft
22.03.19,09:14
:D:D:D - tak tu máš ďalšie ťuknutie do mobilu....
Nandrolon
22.03.19,10:10
ťuky ťuky :-) si na príjme?
bjuty smis
22.03.19,11:28
Nandrolon
22.03.19,15:08
Petesila ma Caputova. Je velmi dobry vodic s obrovskym najazdom. 400 km/denne, super. :-))
Tweety
22.03.19,15:14
Petesila ma Caputova. Je velmi dobry vodic s obrovskym najazdom. 400 km/denne, super. :-))
Teba je teda ľahko potešiť.:---
Nandrolon
22.03.19,15:18
Petesila ma Caputova. Je velmi dobry vodic s obrovskym najazdom. 400 km/denne, super. :-))
Teba je teda ľahko potešiť.:---
:-))))) mam rad dobre vodicky!! Aj Matovicova matka je vodic ako hrom! Ak by bola Caputova starsia, myslel by som si, ze ide o tu istu osobu :-))))
afrikánka
22.03.19,16:33
pavol54
22.03.19,17:22
Petesila ma Caputova. Je velmi dobry vodic s obrovskym najazdom. 400 km/denne, super. :-))
Preto nemala čas na diplomovku
bettylou
22.03.19,20:47
Tak nielen dvojaká kvalita potravín:https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/dvojaka-kvalita-aj-pri-liekoch-slovak-zaplati-2-krat-viac-dostane-polovicu-toho-co-nemec?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_position=4
prekvapivo :D
taká základňa všetko vyrieši, aký by to bol prínos servisovať amerických žoldákov s ich veľkými platmi

že: šak nech prídu, už tu dávno nikto nebol...:D Stredoslováci (Piška)
bettylou
22.03.19,20:49
Tak nielen dvojaká kvalita potravín:https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/dvojaka-kvalita-aj-pri-liekoch-slovak-zaplati-2-krat-viac-dostane-polovicu-toho-co-nemec?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_position=4
nezabudaj na drogeriu, kozmetiku, pracie prášky...

nezabúdaj na stíhačky a vrtuľníky :D
Mila123
23.03.19,13:48
korela
23.03.19,15:27
Už to vo vhodnejšom čase nemohol mladý ani uverejniť.

Štefan Harabin: Zvláštny štatút extrémistov z tábora liberálov
https://www.youtube.com/watch?v=2Y_Dssr7bLw
misoft
23.03.19,15:50
Medzi nami - pioniermi :D
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.
korela
23.03.19,21:00
Medzi nami - pioniermi :D
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.

Pre jednoduché vysvetlenie: príspevok na yt mi prišiel pod ruku. Doteraz som nebola na jedinom denníku. Pozrela som si potom stránku školy.
Príspevok som pridala kvôli jeho obsahu, nie Harabínovi, pekne si tému odklonil.

Uvažujem, či by pred súdmi obstála obhajoba kohokoľvek za jeho výroky s vysvetlením, že išlo o satiru. Ak áno, máme sa na čo do budúcna tešiť.

https://www.napalete.sk/pripadom-gymnazistu-ktory-chcel-vystrielat-odporcov-caputovej-sa-uz-zaobera-policia/
.

CS Lewis Bilingual High School
20. marca, 10:58 ·
Pred pár dňami náš študent napísal na sociálnej sieti nerozvážny status.

STANOVISKO ŠKOLY K STATUSU NÁŠHO ŠTUDENTA:

„Obsah statusu nášho študenta nás hlboko pobúril, pretože nie je zlučiteľný s hodnotami, ktoré na Bilingválnom gymnáziu C.S. Lewisa vyznávame a ku ktorým našich študentov vedieme. V zmluve, ktorú so študentom a rodičmi na začiatku štúdia uzatvárame sa explicitne píše (v čl. VII. ODSTÚPENIE, ZRUŠENIE A ZÁNIK ZMLUVY O ŠTÚDIU): „Zriaďovateľ a riaditeľ Gymnázia môžu pred uplynutím dohodnutej doby odstúpiť od Zmluvy, ak: študent prejavuje alebo podnecuje rasovú, náboženskú, národnostnú alebo etnickú nenávisť alebo neznášanlivosť“.

Po konzultácii so študentom sme sa dozvedeli, že to napísal ako „satiru“. Krátko na to študent do FB skupiny napísal ospravedlnenie (uvádzame v plnom znení):
„Veľmi ma mrzí, že som nad svojim konaním nerozmýšľal a na satirický opis situácie, som volil jazyk neslušný, ofenzívny a nemiestny, skrátka nehodiaci sa do slušnej diskusie. Chcel by som sa týmto ospravedlniť za všetky nepríjemnosti, ktoré som mojím nezrelým chovaním spôsobil. Zároveň sa dištancujem od názorov ktoré som propagoval, verím že na Slovensku si musíme vážiť názory všetkých, či už kresťansky, liberálne alebo inak orientovaných a ich názory a postoje majú rovnakú hodnotu. Preto má často mrzí keď v tejto skupine vidím veci ktoré propagujú všemožnú diskrimináciu a dehonestujú názory iných a bola to práve táto frustrácia, ktorá ma podnietila k tomu napísať inkriminovaný komentár. Forma ale spôsobila rovnako škody a vyplodila rovnako nenávisti ako ten najhorší hoax alebo nenávistný prejav v tejto skupine. Preto dúfam, že si z mojej chyby vezmete práve toto posolstvo. Bez ohľadu na oponentovo presvedčenie, názor a jeho etnické pozadie, bez ohľadu na to, ako nás to uráža a ako nám to ubližuje, je dôležité držať sa jedného z hlavných pilierov demokracie, otvorenej, spravodlivej a hlavne slušnej diskusie, ktorá nie je vedená medzi kráľom a poddaným, ale dvoma svojprávnymi, rovnocennými partnermi.“

Žiaľ, neodhadnutie kontextu a „literárneho štýlu“ bude mať svoje dôsledky. Veríme, že sa z toho poučí.

Dušan Jaura
riaditeľ školy

Viac informácií nájdete v článku:


DENNIKN.SK
Emil chcel radikálom nastaviť zrkadlo, za status „o vystrieľaní pronárodných voličov“ ho rieši NAKA
Prípadom študenta sa okrem dezinformačných stránok venuje aj NAKA, Emil už svoje slová oľutoval a verejne sa ospravedlnil.
kukučka
23.03.19,22:13
vrrr...plná schránka...správa stratená...nemôže ostať uložená? alebo aspoň zobrazená, aby sa dala skopírovať? vrrr
buchač
24.03.19,05:32
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.
Dáša_
24.03.19,06:15
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
buchač
24.03.19,06:27
Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.

Poviem inak.
Nepoznám dotyčného ako učiteľa, takže si nedovolím hodnotiť jeho kvality...tiež nemám dôvod Ti neveriť.
No rýchly pohľad na net utvára aj iný obraz.
Tie učiteľské kvality negujú jeho iné názory...a tie si (možno) nedovolí prenášať za katedru.
pavol54
24.03.19,07:15
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Daška nepoznám, ale všeobecne pred deťmi sa dá ľahšie pretvarovať ako pred takými čo už prešli kus životnej cesty (zámerne nepíšem dospelými lebo..) Mali sme mladú učiteľku nemčiny veľmi radi nič nás nenaučila, pol hodiny prerozprávala hlúposti, potom niečo a zbytok doučiť sa doma (akurát čumieť na nohy v minisukniach, ak sa podarilo aj viac) Utiekla v 68, miesto nej prišla stará dôchodkyňa, povedala prvú vetu Nemčina je nepovinná kto nechce chodiť nemusí, kto sa chce naučiť bude poslúchať (nadávali sme na ňu, ale na vysokej som ľutoval že nás neučila skôr).
Dáša_
24.03.19,07:30
Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Daška nepoznám, ale všeobecne pred deťmi sa dá ľahšie pretvarovať ako pred takými čo už prešli kus životnej cesty (zámerne nepíšem dospelými lebo..) Mali sme mladú učiteľku nemčiny veľmi radi nič nás nenaučila, pol hodiny prerozprávala hlúposti, potom niečo a zbytok doučiť sa doma (akurát čumieť na nohy v minisukniach, ak sa podarilo aj viac) Utiekla v 68, miesto nej prišla stará dôchodkyňa, povedala prvú vetu Nemčina je nepovinná kto nechce chodiť nemusí, kto sa chce naučiť bude poslúchať (nadávali sme na ňu, ale na vysokej som ľutoval že nás neučila skôr).

no vidíš, a on má presne prístup tej starej dôchodkyne. A naviac, nemá problém správať sa férovo. Nehodnotí za názor, ale za to, či si vieš svoj názor obhájiť, vyargumentovať. Či je to naozaj tvoj názor, alebo si len prebral niečo, čo je aktuálne moderné. Učí ich rozmýšľať. Nie opakovať frázy. A dátumy :)
misoft
24.03.19,08:26
Medzi nami - pioniermi :D
"Pán" Harabín je SCHOPNÝ aj z komára urobiť vola! Je schopný dokonca za nejaký status popohnať pisateľa aj pred najvyšší súd, len aby dokázal, aký je "zástanca" zákona. Všetko vidí cez §. Bez rozdielu, či to napísal, povedal, podsunul 10-ročný fagan, alebo 100-ročný invalid.
Jemu je to jedno. Zo všetkého chce vytrieskať prospech pre SEBA a hodiť špinu na druhých.

Ako právnik je odborník, ako človek - je to truľo, narcista.

Pre jednoduché vysvetlenie: príspevok na yt mi prišiel pod ruku. Doteraz som nebola na jedinom denníku. Pozrela som si potom stránku školy.
Príspevok som pridala kvôli jeho obsahu, nie Harabínovi, pekne si tému odklonil.

................
Veď ti to nevyčítam - len konštatujem... ;)
buchač
24.03.19,16:48
misoft
24.03.19,17:33
Hmmmm.....
http://www.tvnoviny.sk/domace/1959872_vyvolavaci-system-na-poste-v-povazskej-bystrici-dviha-ludom-tlak
Žiaľ - je to pravda!
Posielal som synovi doporučený list, na počte som cez tento systém zobral ten smiešny lístok a čakal som, kedy padne moje "číslo". Padlo! Po 20-tich minútach, pričom k okienkám (ktoré boli viac prázdne, ako s klientami) sa za tú dobu dostali celkovo 6 (slovom šiesti) zákazníci.....
Za tých 20 minút by som stihol (že som to neurobil - to ľutujem) dôjsť na inú poštu, podať ten list. Tam totiž tú *ujovinu nemajú (malá pošta).
To "vyvolávanie" je naozaj chaotické, podľa toho, ako ten systém vygeneruje poradie. A ako spomínal jeden - často sa stáva, že niekto s číslo (napr.) *123 čaká, ale druhého s *987 zavolá ihneď (* = rovnaké písmeno).
bettylou
24.03.19,20:03
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Teľo ščesca naraz ... :D
pavol54
24.03.19,21:16
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Teľo ščesca naraz ... :D
za menšie priesery letia študáci zo školy ale kto má správnych rodičov ... silne mi to pripomína príbeh Weisa ml.
Nandrolon
25.03.19,06:57
afrikánka
25.03.19,11:07
misoft
25.03.19,15:23
Tak toto je sila..


:confused:
Šak naši predkovia mali jedno porekadlo: BEZ práce NIE SÚ koláče.
Žiaľ - toto sa tu zvrhlo (v rámci potierania "diskriminácie") na: BEZ práce BUDÚ koláče. A preto to aj takto vyzerá.... veď u nás - "Méchikosity" na kraji mesta - každý rok mesto vyváža 4-8 TON odpadu - samozrejme z rozpočtu mesta, samozrejme z miestnych daní samozrejme od občanov, ktorí tieto dane a poplatky PLATIA. A keď sa náhodou "nedostáva" - tak sú dve možnosti - buď zobrať úver, alebo zvýšiť poplatky. Ale v konečnom dôsledku - zase to zaplatia poctiví daňoví poplatníci.
korela
25.03.19,15:47
Bolo by zahodno okrem smetí z mesta povynášať z republiky iné smeti a poupratovať. Zostalo by nielen čisto, ale odišli by aj problémy.
Nemám na mysli Rómov v žiadnom prípade. Nech tu žijú ako predtým. To by stačilo.

Má svoj vek, tak verím, že pri preberaní ceny ešte nezabudol, ako tu ich deti chodili do škôl a rodičia boli v pracovných pomeroch. Že vždy zvlákali kovy do šrotu, je fakt, jednak je to zrejme ich hobby a dobre sa za ne platilo. A obyvateľstvu uľahčili prácu.

Mňa by hanba prefackala pri preberaní tohto ocenenia.
.
Kde zostali radcovia? Však je všetko zdokumentované, na každom ministerstve je všetko. Keby len tam.
Novinári dnes u nás nejdú do hĺbky, články povrchné, napísané narýchlo.
Bežní čitatelia nemajú ako porovnávať jednotlivé problematiky, o mladých už ani nehovorím.

Vraj už 25 rokov. Nech len čistia naďalej, ale poriadne.
https://www.youtube.com/watch?v=TXJ2Kjyjrs0
korela
25.03.19,15:53
Viac informácií



Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Smatana je učiteľ, máme s ním priamu skúsenosť. A poviem ti, keby včetci učitelia boli ako on, tak by decká do školy chodili aj s radosťou. Nielen z povinnosti.
Ja som chodila do školy s radosťou, nie z donútenia. Na svojich učiteľov nikdy nezabudnem.
Čo robili vo svojom súkromnom čase nás ako žiakov aj rodičov nezaujímalo, na to boli vtedy zrejme iné orgány.
.
Takých liahní ako je táto a podobných je po Slovensku dosť.
misoft
25.03.19,18:06
Ak vozíte deti v aute, pozrite si toto:
https://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Narodny-trh-SR.soi?contentk=articleflags2&contentf=starostlivost-o-deti
Ak ste nedávno kupovali autosedačku, skontrolujte si, či nie je náhodou z týchto. Uvedené autosedačky sú pre deti nebezpečné.
Terezia13
25.03.19,18:19
:mad:
Terezia13
25.03.19,18:55
jasné, krátke a hlavne zrozumiteľné
Terezia13
25.03.19,18:58
taký je život
Terezia13
25.03.19,19:29
jaj ako dobre, my už koksom nekúrime
vicktor
26.03.19,09:38
Nasr... dilo: rano som na poste vybral oznam z banky, ze mi na hypo-uvere zdvihnu urokovu sadzbu o 0,9%. Vrrr
Napisem ze Adieu, snad sa spamataju (ako pred 3 rokmi).
:)
Pred chvilou ma potesili telefonatom a potvrdzujucim mailom - od 10.4. mi terajsiu sadzbu znizia o 0,15%. :D
Nechapem ze tie cisla hadzu od buka do buka...?
misoft
26.03.19,15:23
Hmmmmm........
http://www.teraz.sk/zahranicie/smernica-o-copyrighte-presla-ale-rozde/386219-clanok.html
"Článok 11, v pôvodnom znení označovaný tiež ako „daň z odkazu“ alebo „link tax“ upravuje ochranu tlačových publikácií v súvislosti s digitálnym užitím. Jeho cieľom je nahradiť ušlý zisk vydavateľom, ktorých články, resp. ich časti sa šíria internetom (napr. prostredníctvom Google) bez kompenzácie.
V reakcii na kritiku tohto článku v jeho pôvodnom znení však Európsky parlament hlasoval o zmene a doplnení smernice tak, aby sa jasne uviedlo, že právo na uverejnenie tlače sa nevzťahuje na hyperlinky, ktoré sú doplnené samostatnými slovami a tiež, že toto nové „susedské“ právo vydavateľov nebráni legitímnemu súkromnému a nekomerčnému využívaniu tlače a publikácií jednotlivými používateľmi.
Článok 13 označovaný tiež ako „upload filters“ alebo „meme-killer“ upravuje využívanie chráneného obsahu poskytovateľmi služieb informačnej spoločnosti, ktorí ukladajú a sprístupňujú veľké množstvo diel a iných predmetov ochrany nahrávaných ich užívateľmi (tzn. online content sharing providers) napr. Google, Facebook, Youtube.

Pokiaľ by chcel teda napríklad užívateľ sociálnej siete nahrať fotografiu, povinnosťou online platformy (napr. Google) bude prostredníctvom softvéru filtrujúceho obsah overiť či neporušuje autorské práva. V prípade, ak by automatický algoritmus na fotografii rozpoznal autorsky chránený obsah, sociálna sieť bude povinná takýto obsah nepublikovať. V zásade na tomto princípe funguje v súčasnosti contentID na Youtube."

Takže - niekto na FB zavesí svoju fotku (s úsmevom od ucha k uchu :D), lenže na pozadí bude nejaká budova nejakého známeho architekta. V podstate - stáva sa to. Lenže sociálna sieť to môže vyhodnotiť ako porušenie autorského práva (architekt) a fotku jednoducho VYMAŽE (aspoň takto to chápem ja).
kukučka
26.03.19,20:38
afrikánka
27.03.19,06:02
Vraj uz prileteli lastovicky...
Terezia13
27.03.19,18:13
nuž nepotešilo
buchač
27.03.19,18:27
nuž nepotešilo
Boooože...to je taká ujovina, že to až dverami trieska !!!
Terezia13
27.03.19,18:33
ale veď to je jasné!!!!! že je to od nejakého uja, ale na pobavenie dobré, kde tí ujovia na to chodia:D;):D
afrikánka
29.03.19,14:17
lujza.j
29.03.19,14:24
Pre boha...to aj niekto kupuje:eek:?!
alaya1
29.03.19,14:43
Pre boha...to aj niekto kupuje:eek:?!

Lujza, chodim okolo jednej masiarne- polska. Videla by si, kolko ludi tam stoji a nakupuje. Ja Bohu vdaka nejem maso, je mi to jedno, moji doma jedia, ale nakupuju si vo farmarskom obchode.
vicktor
29.03.19,14:44
Vcera som cital ako polsky prezident vychvaloval kvalitu polskych potravin a vyhlasil ze Polsko je lidrom v kvalite a cely svet sa od nich moze ucit. :)
afrikánka
29.03.19,14:56
Eurobyrokrati teda namiesto toho, aby začali vo veľkom preverovať a keď treba, aj postihovať Poľsko a jeho výrobcov potravinového odpadu a podporili každý krok zameraný na ochranu zdravia občanov členských štátov EU, prikazujú Česku, aby s týmito kontrolami v rámci voľného trhu a spoločnej politiky prestala! Už je každému jasné o čo byrokratom z EK ide? Im je srdečne jedno, či tu my budeme jesť nakazené mäso alebo iný potravinový odpad, u nich je hlavný voľný trh, korporátny lobbing a veľké peniaze. Je to podobná nehoráznosť ako fakt, že ako štát nemôžeme svojvoľne zakázať dovoz potravín z niektorej členskej krajiny EU, pretože sme odovzdali právomoci ohľadom povolení a zákazu importu a exportu potravín z krajín v rámci EU Európskej komisii!

A z toho teda vyplýva, že ak budú eurobyrokrati chcieť, môžu nechať poľský a iný zahraničný potravinový odpad cez niektorú členskú krajinu EU aj naďalej prúdiť v rámci EU na Slovensko a do iných štátov EU a naša vláda, ani iné vlády, s tým nič nemôžu urobiť! A to je niečo skutočne nehorázne s čím treba začať konečne niečo robiť. Najlepšie vziať si plné kompetencie v oblasti poľnohospodárstva a potravinovej politiky do vlastných rúk. Nie je totiž možné, aby o niečom tak závažnom ako je ľudské zdravie rozhodovali nikým nevolení a od reality odtrhnutí papaláši z Eurokomisie…
buchač
29.03.19,14:59
Pre boha...to aj niekto kupuje:eek:?!
To varovanie je o čom ?
Veď chyba nemusela byť práve v tom mäse...čím netvrdím opak.
Ale kľudne mohlo ísť o nedodržanie určitých výrobných procesov.

Hej, kupuje...iné im neostáva...sa majú ísť pásť.
Alebo čo majú ľudia kupovať ? Hovädzinu, teľacinu, jahňacinu, zajačinu...ryby ?
Nebudem Ťa urážať tým, že nepoznáš ceny týchto potravín ;), takže zvyšok je jasný.
afrikánka
29.03.19,15:02
A nie je jedno, kde sa to mäso znehodnotilo?
O tom je to varovanie...
Nandrolon
29.03.19,15:28
Tatarsky biftek som kvoli obave z pasomnic a fekalnych bakterii este nejedol a asi ani nebudem.... pasomnice prenecham inym gurmanom. A farmarske obchody, to je co??? Nejake speci maso? Aha, na Tahity nechodia top manageri obchodov, ale farmar :-)))
Pri strave je najdolezitejsie pouzivat vlastny mozog. Mam dojem, ze v hosp. novinach pred tyzdnom sa zaoberali skodlivostou vegetarianstva u zdravych ludi. Mozno to ma Alaya naordinovane lekarom, clovek nikdy nevie.
pavol54
29.03.19,15:34
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/varovanie-slovaci-toto-nejedzte-znamy-retazec-stahuje-pultov-nakazene-polske-maso?itm_site=pluska&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_position=1

VAROVANIE
Spracovávam zeleninu teplota nad 90oC Pred uvedením do prevádzky som musel vypracovať HaCCP (kto robil vie aká je to veda) ruvz ma poriadne zmačkala a bol som skrútený ako chvostík ošípanej. Ako môže taká poctivá prevádzka podľa nemeckých noriem, ktorá ide vo vyššom hygienickom štandarde podľa ich TUV predávať znehodnotené mäso. Ja by som pri vrátení žiadal okrem vrátenia ceny aj stratu času a náklady na vrátenie
lujza.j
29.03.19,16:05
Pre boha...to aj niekto kupuje:eek:?!
To varovanie je o čom ?
Veď chyba nemusela byť práve v tom mäse...čím netvrdím opak.
Ale kľudne mohlo ísť o nedodržanie určitých výrobných procesov.

Hej, kupuje...iné im neostáva...sa majú ísť pásť.
Alebo čo majú ľudia kupovať ? Hovädzinu, teľacinu, jahňacinu, zajačinu...ryby ?
Nebudem Ťa urážať tým, že nepoznáš ceny týchto potravín ;), takže zvyšok je jasný.
Nepochpil si ma....ja ked uz tatarak :eek: surove maso-vynimocny stav-mimoriadna udalost...urcite nie hentak spracovany....a nie nekupim si maso ani v rakúsku.....vyuzijem rodinneho masara.....ako pred x rokmi...ked si moji...ze tatarat na silvestra....
misoft
29.03.19,16:13
Eurobyrokrati teda namiesto toho, aby začali vo veľkom preverovať a keď treba, aj postihovať Poľsko a jeho výrobcov potravinového odpadu a podporili každý krok zameraný na ochranu zdravia občanov členských štátov EU, prikazujú Česku, aby s týmito kontrolami v rámci voľného trhu a spoločnej politiky prestala! Už je každému jasné o čo byrokratom z EK ide? Im je srdečne jedno, či tu my budeme jesť nakazené mäso alebo iný potravinový odpad, u nich je hlavný voľný trh, korporátny lobbing a veľké peniaze. Je to podobná nehoráznosť ako fakt, že ako štát nemôžeme svojvoľne zakázať dovoz potravín z niektorej členskej krajiny EU, pretože sme odovzdali právomoci ohľadom povolení a zákazu importu a exportu potravín z krajín v rámci EU Európskej komisii!

A z toho teda vyplýva, že ak budú eurobyrokrati chcieť, môžu nechať poľský a iný zahraničný potravinový odpad cez niektorú členskú krajinu EU aj naďalej prúdiť v rámci EU na Slovensko a do iných štátov EU a naša vláda, ani iné vlády, s tým nič nemôžu urobiť! A to je niečo skutočne nehorázne s čím treba začať konečne niečo robiť. Najlepšie vziať si plné kompetencie v oblasti poľnohospodárstva a potravinovej politiky do vlastných rúk. Nie je totiž možné, aby o niečom tak závažnom ako je ľudské zdravie rozhodovali nikým nevolení a od reality odtrhnutí papaláši z Eurokomisie…
Lepšie by ich asi presvedčilo jedno: napchať ich tatarákom z toho mäsa - až by ochoreli, alebo aj pokapali, potom by asi konečne prišli k rozumu. A pokiaľ pokapú - ani tie veľké peniaze ich nezachránia a do hrobu si ich nevezmú.... Možno potom by už začali používať aj MOZOG.
buchač
29.03.19,16:14
Nepochpil si ma....ja ked uz tatarak ...
Ale hej, čoby nie...len som šiel do širšieho okruhu ponuky a cien.
Ten tatarák nejak neriešim...mne to nechutí, takže by som si ho nedal ani z tej najlepšej biofarmy s najkvalitnejšieho kusa sviečkovice.
lujza.j
29.03.19,16:36
Na tatarak..teda ja....musi byt chut a potom aj u mna ...rocne obdobie a jedine doma...ale ja ho skrabkat nebudem.....:D..
...ja zas suši...ani za svet..aj keby moja ryba to bola...mam voci tomu blok...
A potom hento....a mlete maso z obchodu...no konec japonec:---
pavol54
29.03.19,17:25
Na tatarak..teda ja....musi byt chut a potom aj u mna ...rocne obdobie a jedine doma...ale ja ho skrabkat nebudem.....:D..
...ja zas suši...ani za svet..aj keby moja ryba to bola...mam voci tomu blok...
A potom hento....a mlete maso z obchodu...no konec japonec:---
Keď ho predo mnou pomelie tak prečo nie, minule som si kúpil 5 kg slaniny na masť, oškvarky aj tak vždy meliem, tak som si tú slaninu nechal hneď pomlieť. to si mala vidieť to belmo predavačky. Ryby sú na to aby čúrali do vody a potom v tom plávali ( to bol vždy dôvod prečo nejesť )
Mila123
29.03.19,17:26
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
Tweety
29.03.19,17:27
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
Nemôžeš.
pavol54
29.03.19,17:28
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
to máš jedno "kostky jsou vrženy"
Žabinka
29.03.19,17:30
Mila123
29.03.19,17:38
Nandrolon
29.03.19,18:10
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
V prvom kole v TV prizvukovali, ze staci AKYKOLVEK platny doklad s fotkou. Platny pas by mal byt rovnocenny doklad ako OP. Nejaka preukazka na vlak asi nie, ale pre pas nevidim dovod nestotoznenia osoby.
Podla clanku zrejme nie, ak je to pravda, ale pamatam, co som pocul v spravach pred 1. kolom...
Žabinka
29.03.19,18:46
ešte som našla toto https://www.minv.sk/?prezident-info1 bod V Spôsob hlasovania..
ale skús, možno sa to bude dať..
babka - ježibabka
29.03.19,18:49
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
Akú máme na dedine výhodu. Tu nás každý pozná, nepotrebujem nič. Nemusím povedať ani meno a už som v ich zozname voličov odfajčená - pardón odfajknutá.
Nandrolon
29.03.19,19:01
zabudla som si v práci OP, môžem ísť voliť s pasom?
Akú máme na dedine výhodu. Tu nás každý pozná, nepotrebujem nič. Nemusím povedať ani meno a už som v ich zozname voličov odfajčená - pardón odfajknutá.
U nas detto. :-)
kukučka
29.03.19,19:29
OP chcú vždy, aj keď ma niektorí poznajú, ale čo mňa prekvapilo, že ich bolo málo a cudzí, z iného mesta. Nečítala som vaše odkazy, ale napr. s neplatným OP sa voliť nedá. nie?
misoft
29.03.19,19:34
OP chcú vždy, aj keď ma niektorí poznajú, ale čo mňa prekvapilo, že ich bolo málo a cudzí, z iného mesta. Nečítala som vaše odkazy, ale napr. s neplatným OP sa voliť nedá. nie?
Teoreticky - nedá.... ale priznajme si, kontrolujú platnosť OP? Máloktorí....
Nandrolon
29.03.19,19:50
OP chcú vždy, aj keď ma niektorí poznajú, ale čo mňa prekvapilo, že ich bolo málo a cudzí, z iného mesta. Nečítala som vaše odkazy, ale napr. s neplatným OP sa voliť nedá. nie?
Sak ale zas tebe hladia, ci to neni jaka 20 rocna ruska, v Tatroch!
buchač
30.03.19,18:10
korela
30.03.19,20:36
misoft
30.03.19,21:55
buchač
30.03.19,22:00
On? No čatár to nebude.... :D:D:D
Vlhová je muž ??? :eek: :eek: :eek:

No fasa...
misoft
31.03.19,07:45
No Vlhová je len OZ. V článkoch sa spomína: "Skúsený športový manažér, ktorý sa v minulosti zviditeľnil na tomto poste aj v Slovenskej kanoistike či v armádnom stredisku VŠC Dukla Banská Bystrica, kde bol dokonca riaditeľom,....." (Richard Galovič).
Vlhová je manažér? :confused: No fasa.....
buchač
31.03.19,09:20
No Vlhová je len OZ. V článkoch sa spomína: "Skúsený športový manažér, ktorý sa v minulosti zviditeľnil na tomto poste aj v Slovenskej kanoistike či v armádnom stredisku VŠC Dukla Banská Bystrica, kde bol dokonca riaditeľom,....." (Richard Galovič).
Vlhová je manažér? :confused: No fasa.....
...a že ma ty serondíš...šak čítaj pozorne.
Článok nie je predsa o managerovi, ALE o Vlhovej.

V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Petra_Vlhov%C3%A1

Koľkí plakali a plačú, že nemajú love....kuwa, a naraz vysvitlo, že sú nejak v plnke.
misoft
31.03.19,09:56
Šak píšem - OZ (občiansky zamestnanec :D:D:D)
A za ďalšie - manažér - ten je asi kmeňový, ten sa stará o financie, cesty a pod. Tréner len trénuje - ten sa stará o to, aby na lyžiach stála, ako sa patrí a vyhrávala :D.
VŠC Dukla tu vystupuje ako domovský klub. To však neznamená, že musí byť v služobnom pomere!
Alebo snáď chceš naznačiť, že aj Kuzminka je vojačka v našej armáde?
Zobuď sa už konečne.
afrikánka
31.03.19,10:25
Tazko sa budi, ked jeden len looove vidi:cool::D
afrikánka
31.03.19,17:22
Ako vidia nase volby bezni ludia u susedov...:)
Žabinka
01.04.19,12:12
mňa dnes potešilo leto.. :) konečne..
afrikánka
01.04.19,15:53
buchač
01.04.19,16:09
Ako toto nazvať ?
https://svet.sme.sk/c/22088761/knazi-v-polsku-palili-knihy-v-ohni-skoncil-harry-potter-aj-sumrak.html

Že nie sú normálni, o tom niet pochýb...ale ako nazvať (slušne) hentých jedincov v sutanách ?
misoft
01.04.19,16:25
Tmári! Tak sa im hovorí.
misoft
01.04.19,16:29
A čo toto?
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/507113-video-policia-kona-v-kauze-odpadu-pod-obchvatom-bratislavy/
Prachy sa sypú, odpad sa sype. Prachy do vreciek Španielov, odpad do podkladu diaľnice. A dozerajú na to Rakušáci.
buchač
01.04.19,16:58
Tmári! Tak sa im hovorí.
Tmárstvo bolo niekedy v 13-15 storočí.
Hentých by som nazval len tak, že "ujovia"..
Nandrolon
02.04.19,03:22
misoft
02.04.19,06:32
Tmári! Tak sa im hovorí.
Tmárstvo bolo niekedy v 13-15 storočí.
Hentých by som nazval len tak, že "ujovia"..
Terminus technicus :D - ale v podstate je to jedno.....
misoft
02.04.19,06:35
Potešilo https://www.facebook.com/tojenapad/videos/264408834312998/
A kde je záver videa? Keď sa dovalila "mamička"? :D:D:D
Nandrolon
02.04.19,07:12
Potešilo https://www.facebook.com/tojenapad/videos/264408834312998/
A kde je záver videa? Keď sa dovalila "mamička"? :D:D:D
To nie je moje, ale dotyčný zrejme urobil svoj životný rekord v šprinte, alebo to bolo kamerované zo stromu.
:-))
misoft
02.04.19,07:16
.
misoft
02.04.19,07:59
Kuzminka podľa streľby nebude v armáde !
A "bozkávajúci kapitáň" už dupľom nie. A Kuzminová je LEN v Dukle, ale nie je v armáde. Tak isto ako Vlhová. Dukla je klub, ktorý financuje MO (samozrejme, že sú tam športovci, ktorí sú aj v armáde).
korela
02.04.19,12:38
Z celého sveta si musel Kaník vybrať ako vzor práve čilský model. Iný nebol, alebo vytvoriť dôchodkovú reformu šitú na Slovensko podľa našich reálií, alebo sa mu hodilo Slovákov potrestať práve týmto spôsobom
"Keď je systém nastavený so správnymi pravidlami, tak stačí skratka počkať, kým ľudia s nárokom na dôchodok z prvého piliera vymrú(viem ako to znie, ale paradoxne práve týmto sa dá zariadiť aby sme nemali dôchodcov umierajúcich od hladu) a následne je vplyv politických populistov v ťahu. "
K autorovi článku, z ktorého citujem, sa radšej vyjadrovať nebudem. Azda iba, že jeho pôvod bude možno tiež z nejakej umelo vytvorenej liahne.
(Dodatočne pozrela na autora, a :-))). Však nech sa vráti domov a zažíva. Aké zreteľné sú ich podpisy.)
alaya1
02.04.19,20:21
buchač
03.04.19,03:44
K autorovi článku, z ktorého citujem, sa radšej vyjadrovať nebudem. Azda iba, že jeho pôvod bude možno tiež z nejakej umelo vytvorenej liahne.
(Dodatočne pozrela na autora, a :-))). Však nech sa vráti domov a zažíva. Aké zreteľné sú ich podpisy.)

Dáš tu nejaké kritické vety, no link je kde ?
bjuty smis
03.04.19,05:44
Z celého sveta si musel Kaník vybrať ako vzor práve čilský model. Iný nebol, alebo vytvoriť dôchodkovú reformu šitú na Slovensko podľa našich reálií, alebo sa mu hodilo Slovákov potrestať práve týmto spôsobom
"Keď je systém nastavený so správnymi pravidlami, tak stačí skratka počkať, kým ľudia s nárokom na dôchodok z prvého piliera vymrú(viem ako to znie, ale paradoxne práve týmto sa dá zariadiť aby sme nemali dôchodcov umierajúcich od hladu) a následne je vplyv politických populistov v ťahu. "
K autorovi článku, z ktorého citujem, sa radšej vyjadrovať nebudem. Azda iba, že jeho pôvod bude možno tiež z nejakej umelo vytvorenej liahne.
(Dodatočne pozrela na autora, a :-))). Však nech sa vráti domov a zažíva. Aké zreteľné sú ich podpisy.)

vytrhnúť jednu vetu z kontextu, to nie je moc seriozne korela...ale takto sa ti evidentne k tvojmu názoru o trestaní slovákov kaníkom hodí.....
korela
03.04.19,10:07
Zakaždým uvádzam link, zabudla som, alebo sa to stalo pri úprave textu. Nakoniec ešte existuje aj google, dávno máte prečítané.

S tým potrestaním, to mi napadlo prvé ako sa uviedla reforma do života. A ten skok medzi starodôchodcami, koľko ľudí doplatilo kvôli jednému dátumu. Koľkí o tom vedeli? Prečo sa neurobil postupný prechod ale sek?
Hrabal sa do politiky úplne mladý. Čo ho v tých rokoch tak motivovalo?
Koľkokrát som tu písala, že sa nevedeli pohnúť z miesta, po výmene stráží sa na miesta dostali predovšetkým ľudia, kde najdôležitejším kritériom bolo nemať červ. knižku, konkurzy robili oveľa dlhšie ako bol stanovený čas, to sa im pardónovalo.
Nepostupovalo sa podľa našich reálií a možností, neanalyzovalo sa, preberali sa reformy podľa jednotlivých štátov, odtiaľ to, od tých to a tak nejak. A vonku armáda nezamestnaných.
Prepásli sme dobrý štart.

https://putra.blog.sme.sk/c/505744/zrusme-dochodky-nech-je-pokoj.html?ref=viacrubrika
korela
03.04.19,10:21
M. Holzner: Onedlho budú Rakúšania chodiť za prácou do Bratislavy
No, neviem, či tie myšlienky v perexe myslel vážne. Po vojne boli najchudobnejším štátom minimálne v regióne.

"„Viedeň zaznamenáva masívny rast populácie. Kým pred tromi desaťročiami mala 1,5 milióna obyvateľov, teraz sa už blíži k hranici dvoch miliónov. "

http://www.teraz.sk/ekonomika/m-holzner-onedlho-budu-rakusania-ch/387853-clanok.html
vicktor
03.04.19,11:11
...akurat ze pribudaju iba taki silne opaleni.
lujza.j
03.04.19,12:24
V nemecku je taky "vtip"-hadanka....ktore je druhe najvacsie turecke mesto na svete po istambule...no berlin...
vicktor
03.04.19,12:33
Chyba - Ankara.
lujza.j
03.04.19,12:37
Uz vidim ako "indiani" z wídne idu makat na zapadne sk...
misoft
03.04.19,12:44
Za socializmu sa pýtali:
"Čo urobíte, ak otvoria hranice na východ?"
"Vyleziem na strom."
"A prečo?"
"Aby som videl tých bláznov."
"A keď otvoria na západ?"
"Vyleziem na ešte vyšší strom."
"A prečo?"
"Aby ma dav neušliapal."

A možno takto to bude i v AT :D.
buchač
04.04.19,05:37
bjuty smis
04.04.19,05:57
Zakaždým uvádzam link, zabudla som, alebo sa to stalo pri úprave textu. Nakoniec ešte existuje aj google, dávno máte prečítané.

S tým potrestaním, to mi napadlo prvé ako sa uviedla reforma do života. A ten skok medzi starodôchodcami, koľko ľudí doplatilo kvôli jednému dátumu. Koľkí o tom vedeli? Prečo sa neurobil postupný prechod ale sek?
Hrabal sa do politiky úplne mladý. Čo ho v tých rokoch tak motivovalo?
Koľkokrát som tu písala, že sa nevedeli pohnúť z miesta, po výmene stráží sa na miesta dostali predovšetkým ľudia, kde najdôležitejším kritériom bolo nemať červ. knižku, konkurzy robili oveľa dlhšie ako bol stanovený čas, to sa im pardónovalo.
Nepostupovalo sa podľa našich reálií a možností, neanalyzovalo sa, preberali sa reformy podľa jednotlivých štátov, odtiaľ to, od tých to a tak nejak. A vonku armáda nezamestnaných.
Prepásli sme dobrý štart.

https://putra.blog.sme.sk/c/505744/zrusme-dochodky-nech-je-pokoj.html?ref=viacrubrika


jááj..
lebo je zaujímavé, že OECD to vníma inak ako ty...
https://dennikn.sk/1430966/sef-rozpoctovej-rady-podla-oecd-sme-mali-najlepsi-dochodkovy-system-uz-to-platit-nebude/?ref=tit

a to aj napriek tomu, ako ty smeráci svojími zásahmi domrvili....
vicktor
04.04.19,06:06
Nandrolon
04.04.19,06:10
Zakaždým uvádzam link, zabudla som, alebo sa to stalo pri úprave textu. Nakoniec ešte existuje aj google, dávno máte prečítané.

S tým potrestaním, to mi napadlo prvé ako sa uviedla reforma do života. A ten skok medzi starodôchodcami, koľko ľudí doplatilo kvôli jednému dátumu. Koľkí o tom vedeli? Prečo sa neurobil postupný prechod ale sek?
Hrabal sa do politiky úplne mladý. Čo ho v tých rokoch tak motivovalo?
Koľkokrát som tu písala, že sa nevedeli pohnúť z miesta, po výmene stráží sa na miesta dostali predovšetkým ľudia, kde najdôležitejším kritériom bolo nemať červ. knižku, konkurzy robili oveľa dlhšie ako bol stanovený čas, to sa im pardónovalo.
Nepostupovalo sa podľa našich reálií a možností, neanalyzovalo sa, preberali sa reformy podľa jednotlivých štátov, odtiaľ to, od tých to a tak nejak. A vonku armáda nezamestnaných.
Prepásli sme dobrý štart.

https://putra.blog.sme.sk/c/505744/zrusme-dochodky-nech-je-pokoj.html?ref=viacrubrika


jááj..
lebo je zaujímavé, že OECD to vníma inak ako ty...
https://dennikn.sk/1430966/sef-rozpoctovej-rady-podla-oecd-sme-mali-najlepsi-dochodkovy-system-uz-to-platit-nebude/?ref=tit

a to aj napriek tomu, ako ty smeráci svojími zásahmi domrvili....
DenníkN považujem za rovnaký zdroj ako bádateľ a podobné sračky.
Aj Topky sú oproti denníkuN objektívne a korektné spravodajstvo. Tí eseťáci všetko čo mohli dosrali, počnúc antivírusom, končiac denníkomN.
Eset je taký antivírus, ako Čaputová prezidentka :-))))))))))
bjuty smis
04.04.19,06:25
dakujem za info..

a teraz čo hovoríš na názor OECD a predsedu rozpočtovej rady šramka, bývalého guvernára národnej banky ??
Nandrolon
04.04.19,07:14
dakujem za info..

a teraz čo hovoríš na názor OECD a predsedu rozpočtovej rady šramka, bývalého guvernára národnej banky ??
"Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N."
Ten slint som teda nečítal.
bjuty smis
04.04.19,10:44
dakujem za info..

a teraz čo hovoríš na názor OECD a predsedu rozpočtovej rady šramka, bývalého guvernára národnej banky ??
"Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N."
Ten slint som teda nečítal.
ale no tak :))
však je v nadpise, ten si čítal :

Šéf rozpočtovej rady: Mali sme podľa OECD najlepší dôchodkový systém, už to platiť nebude
pavol54
04.04.19,12:50
dakujem za info..

a teraz čo hovoríš na názor OECD a predsedu rozpočtovej rady šramka, bývalého guvernára národnej banky ??
"Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N."
Ten slint som teda nečítal.
ale no tak :))
však je v nadpise, ten si čítal :

Šéf rozpočtovej rady: Mali sme podľa OECD najlepší dôchodkový systém, už to platiť nebude
ale on myslel, čo nemôže verejne vysloviť, len s dôchodkom pre tých horných ktorí môžu zotrvať v práci aj do osemdesiatky(politici, právnici, či herci ktorí si môžu donekonečna skúšať úlohy kým bude výstup bez chýb) ale nechcel by som vidieť takého 70 ročného vodiča autobusu alebo leteckého dispečéra či operátora jadrovej elektrárne(ktorí sa takého veku nedožijú) potom samozrejme že vyjde vyšší priemerný dôchodok. ALE LEN PRE TÝCH ČO SA HO DOŽILI. Tak je o čo bojovať nech sa čím menej ľudí sa dožije dôchodku, tým bude vyšší.
buchač
04.04.19,17:52
Síce všeobecne napísané...

https://ahojmama.pravda.sk/clanky/krajsie-detstvo-10-veci-ktore-boli-v-minulost/10932-clanok.html

ALE čo tieto dve dali za slint dokopy, to sa len tak často nevidí.
lujza.j
04.04.19,18:26
Žabinka
04.04.19,18:27
potešila štebotavá návšteva.. :)
korela
04.04.19,21:52
Prišiel pozrieť, či u vás tiež nenájde ešte nejaké bobule. :-)
Bojím sa teraz von niečo vyvesiť, po zemi samé tmavé ďobky po nich.
korela
04.04.19,21:56
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/53866-video-muz-spadol-pri-vystupovani-z-autobusu-mhd-a-pomstil-sa-mu-za-to-rozbitim-skla-na-dverach

Tipujem to skôr na nejakého mimomestského, nezvyknutého na vyvýšené sedadlá, on sa skoro zrúbal, keď zosadol, nevšimol si stupník. Mne sa nedávno niečo podobné podarilo tiež, pretože som si nevšimla že sú tam dva po sebe, našťastie som to nejako vybalansovala, ale málo chýbalo, že sa zastavím dolu nosom až na chodníku.
korela
04.04.19,22:03
Okrem toho vyslovene neznášam, čo je vidno aj na obr., keď nezastavia busy hneď pri chodníku. Vraj šetria pneumatiky. Tak nech sa naučia jazdiť, pretože tá nízkopodlažnosť stráca svoju funkciu.
Robí mi to problém najmä ak nastupujem, vystupujem s plne naloženou "nákupnou taškou na kolieskach", iba mi to komplikuje situáciu. Ako sú na tom mamičky s kočíkmi, neviem.
korela
04.04.19,22:15
K tomu obkladu sa mohli tiež šetrnejšie zachovať, išlo o dosť veľkú plochu, v meste by sa pre neho našlo využitie. Rýchla doba, na niektorom mieste nezostane kameň na kameni.
https://www.bratislavskenoviny.sk/nasa-tema/54187-video-co-sa-deje-na-trnavskom-myte-pred-istropolisom-sa-zacalo-burat
buchač
05.04.19,04:26
Každý desiaty človek na Slovensku žije mimo trvalého bydliska
Údaje skúmali vládni analytici.
Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22092066/kazdy-desiaty-clovek-zije-mimo-trvaleho-bydliska.html#ixzz5kCBCw73p


No paráda, aj keď sa to mňa netýka...v diskusii to celkom pekne zdôvodnili, že o akú íčovinu ide...proste Bláva a jej "problémy"....
https://ekonomika.sme.sk/diskusie/3529542/1/kazdy-desiaty-clovek-zije-mimo-trvaleho-bydliska.html
bettylou
05.04.19,04:43
V nemecku je taky "vtip"-hadanka....ktore je druhe najvacsie turecke mesto na svete po istambule...no berlin...

nee, Hamburg
veronikasad
05.04.19,06:16
vicktor
05.04.19,06:32
https://www.bratislavskenoviny.sk/nasa-tema/53374-monika-si-zaspominala-na-detstvo-v-bratislave-a-jej-text-zdielalo-niekolko-tisic-ludi
Beriem s rezervou.
"Na telocvik som chodiť jednoducho MUSELA" - chuderku skolske osnovy nutili cvicit a pritom hrala hadzanu.
"meter a pol snehu" - napadlo 30 centimetrov.
To este pamatam.
misoft
05.04.19,08:31
Okrem toho vyslovene neznášam, čo je vidno aj na obr., keď nezastavia busy hneď pri chodníku. Vraj šetria pneumatiky. Tak nech sa naučia jazdiť, pretože tá nízkopodlažnosť stráca svoju funkciu.
Robí mi to problém najmä ak nastupujem, vystupujem s plne naloženou "nákupnou taškou na kolieskach", iba mi to komplikuje situáciu. Ako sú na tom mamičky s kočíkmi, neviem.
Ja našťastie nemám takéto problémy. Ale stretol som sa s tým osobne, keď som otca doprevádzal k lekárovi. Tiež nízko podlažný trolejbus - zastal 30cm od obrubníka. A otec (ťažko chodiaci) mal problém prekonať tých 20 cm výškového rozdielu medzi vozovkou a podlahou. Ale našťastie, bola to výnimka od jedného vodiča (vyriešil to telefonát na DPMP s odkazom na linku, číslo vozidla a čas). Inak v PO ak videl vodič dôchodcu (ako napr. môj otec), tak sa snažil zastaviť čo najbližšie k obrubníku (raz jeden zastal tak, že sa skoro obrubníka dotýkal).
Mamičky s kočíkmi - rozdiel medzi chodníkom a vozidlom do 20 cm nie je problém - to sa dá prekonať i bez pomoci. Horšie je to u starších vozidiel (s normálnou podlahou) - tam bez pomoci nemá žiadnu šancu (a žiaľ - mládež zahľadená so iPodov, smartfónov si to ani nevšimne, že by mohli pomôcť a tak pomáhajú často práve dôchodcovia, v PO som i ja takto pomáhal).
Ale niekedy (už som dávnejšie spomínal, ako ma "pomenovala" jedna fiflena :D) sa práve mladší rozčuľujú, že nemajú kde sedieť. Takže v ja radšej v *buse stojím (aj keď idem v PO z jedného konca mesta na druhý).
misoft
05.04.19,08:33
Hmmm....
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/507933-afp-senzor-zacal-lietadlu-po-starte-v-etiopii-vysielat-chybne-udaje/
Ak je toto pravda - Boening sa už z toho nevyvlečie. Dokonca v Čechách jeden letec tvrdošijne obhajoval, že je to chyba pilotov, lebo to nevypli. A až teraz vyšlo najavo , že systém MCAS aj napriek vypnutiu autopilota opätovne všetko zapne a koná samostatne, navzdory snahám pilotov.
korela
05.04.19,08:56
Okrem toho vyslovene neznášam, čo je vidno aj na obr., keď nezastavia busy hneď pri chodníku. Vraj šetria pneumatiky. Tak nech sa naučia jazdiť, pretože tá nízkopodlažnosť stráca svoju funkciu.
Robí mi to problém najmä ak nastupujem, vystupujem s plne naloženou "nákupnou taškou na kolieskach", iba mi to komplikuje situáciu. Ako sú na tom mamičky s kočíkmi, neviem.
Ja našťastie nemám takéto problémy. Ale stretol som sa s tým osobne, keď som otca doprevádzal k lekárovi. Tiež nízko podlažný trolejbus - zastal 30cm od obrubníka. A otec (ťažko chodiaci) mal problém prekonať tých 20 cm výškového rozdielu medzi vozovkou a podlahou. Ale našťastie, bola to výnimka od jedného vodiča (vyriešil to telefonát na DPMP s odkazom na linku, číslo vozidla a čas). Inak v PO ak videl vodič dôchodcu (ako napr. môj otec), tak sa snažil zastaviť čo najbližšie k obrubníku (raz jeden zastal tak, že sa skoro obrubníka dotýkal).
Mamičky s kočíkmi - rozdiel medzi chodníkom a vozidlom do 20 cm nie je problém - to sa dá prekonať i bez pomoci. Horšie je to u starších vozidiel (s normálnou podlahou) - tam bez pomoci nemá žiadnu šancu (a žiaľ - mládež zahľadená so iPodov, smartfónov si to ani nevšimne, že by mohli pomôcť a tak pomáhajú často práve dôchodcovia, v PO som i ja takto pomáhal).
Ale niekedy (už som dávnejšie spomínal, ako ma "pomenovala" jedna fiflena :D) sa práve mladší rozčuľujú, že nemajú kde sedieť. Takže v ja radšej v *buse stojím (aj keď idem v PO z jedného konca mesta na druhý).
Keďže nastupujem na zastávke, kde je vždy viac ľudí, tak si už dopredu vyhliadnem niektorého mladíka, a ten vozíček má dolu dobrý úchyt, tak sa dá vynájsť ako-tak. Ale nie vždy, a horšie pri vystupovaní.
Oslovila som s tým pár vodičov, že to robia kvôli pneumatikám, nebudú ich ničiť.
P.S. Si sa vynašiel s objednávkou. Milé od nich.
misoft
05.04.19,09:03
Nie všetci vodiči *busov v PO sú nevrlí. Toto (s otcom) bol asi ojedinelý prípad. Inak - to musím tých vodičov pochváliť - snažia sa zastať čo najbližšie, keď vidia starších cestujúcich. Okrem toho v PO opravujú aj tie zastávky - dávajú tam, kde je to riadne vyjazdené, betón (napr. pri Čiernom moste posunuli zastávku a je tam betón, nie asfalt).

A doplnenie:

P.S. Si sa vynašiel s objednávkou. Milé od nich.
Možno ten šofér-vodič (ako to v RND raz pomenovali :D) mal zlý deň (asi mu v noci nedala :D:D:D)
lujza.j
05.04.19,09:08
Dumam kedy som videla matku s kocikom na zastavke hmd....ked idem mhd...minuly rok....asi skoro šecky auto...
Ja ked som....zdrapila decko v kociku a sama som si:D
korela
05.04.19,09:12
Moji chodili do škôl v centre, tie plné školské naložené tašky tiež nie sú na závidenie, plus čakania na zastávkach, nemáme k nám krátke intervaly. 10 r. syn sa nepostavil po vyučovaní 60 r. susedovi z paralelnej ulice, tak ho začal kopať do nôh, išlo o sudcu. Osobne sme sa nepoznali. Doma sa rozplakal, že mu bolo zle, preto ho nepustil. Inak vstávali vždy obaja. O dva dni bol na stole, akútny prípad. Ako sme tam prišli, hneď ho brali.
Ale to poníženie, zahanbenie, to niesol ťažko.
Doba vtedy tak rýchlo zbrutálnela.
korela
05.04.19,09:44
Dumam kedy som videla matku s kocikom na zastavke hmd....ked idem mhd...minuly rok....asi skoro šecky auto...
Ja ked som....zdrapila decko v kociku a sama som si:D
Tak v Prahe je v tomto prípade úplne iná situácia, bežne v električke vedľa seba sa nachádza 6 kočíkov. A detičky radi medzi sebou komunikujú. :-)
Čo si ja neviem predstaviť.
Osvedčilo sa jej sem chodiť vlakom, chodí pred víkendom, a späť po, tak do Brna ide väčšinou sama. A tie detské kupé sú už o inom ako kedysi. Priestorné, plochy na hranie na podlahe.
Na čo sa nedalo pozerať za mojich čias, keď ženy dvíhali kočíky naopak, proti prírode. Matky držali kočík pod búdou, išli hore prvé, a niekto zo zastávky zdvíhal za rúčku pomaly až nad svoju hlavu, čo bolo oveľa nebezpečnejšie. Aspoň v BA to bolo tak bežne zaužívané pri hlbokých aj športových kočíkoch.
pepsikova
05.04.19,12:03
..tak som sem nazízla po strašne dlhom čase..lebo facebook ma vyšmaril, vraj som rasistka,ked som k príspevku starostu, ktorý dal zlikvidovať romsku osadu v dezolátnom stave,napísala, že "v takomto chlieve a bordeli žijú.."..nuž, som rasistka..nevadí, to som ešte nebola..ale chcela som niečo iné..v novom príspevku bude..

..a ešte vás tu všetkých zdravím, stískam a dúfam, že ste na mňa nezabudli a nezanevreli..
buchač
05.04.19,12:05
..a ešte vás tu všetkých zdravím, stískam a dúfam, že ste na mňa nezabudli a nezanevreli..

Striga jedna slniečkárska...vrať sa do hrobu...:D :D :D
pepsikova
05.04.19,12:05
..Miruš, Mirík, Mirka Marcineková, prajem Ti k meninám veľa lásky, veľa zdravia, pohody a hlavne šťastný úsmev a posielam stískanec..
pepsikova
05.04.19,12:06
..dobre nám tam spolu bolo, hejže, ti je za mnou smutno, šakal!..
Dáša_
05.04.19,15:40
ja som už veľmi dávno chcela povedať - funguje tu Zoznam neželaných. Ak má niekto s niekym iným problém, skúste použiť túto voľbu. Nebudete sa musieť stretávať s príspevkami danej osoby a možno sa niektoré vášne ukľudnia. Priznávam, ja som danú možnosť využila a pomohlo mi to.
afrikánka
05.04.19,15:44
Hm, ale funguje to aj opačne, že neželaná osoba neuvidí moje príspevky, komentáre napr. pri odpovediach?
To by som potom rada použila.
misoft
05.04.19,15:47
..dobre nám tam spolu bolo, hejže, ti je za mnou smutno, šakal!..
Jééééééj... pepsi sa objavila..... jupííííí :---:---:---
misoft
05.04.19,15:49
Hm, ale funguje to aj opačne, že neželaná osoba neuvidí moje príspevky, komentáre napr. pri odpovediach?
To by som potom rada použila.
Ty nevidíš jeho/ju. Jeho/jej príspevky. Ale komentáre a citácie vložené v iných príspevkoch - vidíš.
Naopak - ten neželaný ťa vidí, lebo on si ťa na svojej strane nezablokoval.
afrikánka
05.04.19,15:52
Ďakujem za vysvetlenie
alaya1
05.04.19,16:56
Potesil - predlzeny vikend...
buchač
05.04.19,17:16
...ale ešte som sa tu s tak priamymi atakmi na umiestnenie odpovede nestretla.

Amen !
Kuwa...už mi tu len Biblia, svätená voda a oplátka chýba...
buchač
05.04.19,17:38
Niektorým jedincom neverím, že vravia pravdu, aj keby umierali na stohu Biblií.
afrikánka
05.04.19,17:42
Od teba nik nevyžaduje, aby si veril, to nie je tvoja úloha, ani povinnosť
afrikánka
05.04.19,17:57
A na českú som skoro zabudla - Kralickeho vydanie z roku 1613, teda podľa vydania
To vieš, nebudem o jednej, treba v každej izbe, v každom kúte:cool:

Okrem toho, mať v domácej knižnici Bibliu, patrí k vybaveniu každej priemernej domácnosti, nie je to len o svätuškárení, jej nahliadnutie patrí do základného všeobecného rozhľadu.

Biblia sa pokladá aj za cenný kultúrno-historický dokument ľudstva. Bibliou sa zaoberajú okrem (kresťanskej teológie) aj vedné disciplíny ako biblická kritika, výklad Biblie (exegéza), religionistika, dejiny literatúry, hebraistika atď.

Nie je to len kniha, je to kultúra, literárny žáner i história Izraela. Bola preložená do viac ako 2 000 jazykov a je jednou z najpredávanejších kníh na svete.
buchač
05.04.19,19:36
...ale ešte som sa tu s tak priamymi atakmi na umiestnenie odpovede nestretla.

Amen !
Kuwa...už mi tu len Biblia, svätená voda a oplátka chýba...


Niektorým jedincom neverím, že vravia pravdu, aj keby umierali na stohu Biblií.


A na českú som skoro zabudla - Kralickeho vydanie z roku 1613, teda podľa vydania
To vieš, nebudem o jednej, treba v každej izbe, v každom kúte:cool:

Okrem toho, mať v domácej knižnici Bibliu, patrí k vybaveniu každej priemernej domácnosti, nie je to len o svätuškárení, jej nahliadnutie patrí do základného všeobecného rozhľadu.

Tie moje narážky na Bibliu si nepochopila...?
Nuž objasním a zároveň pribrzdím v tom rozlete sebaľútosti ?

Spomínaš priame ataky ?
Hm...takže nie si spokojná, ak sú tieto vedené voči tebe ?
Hm...zaujímavé.
Teda v konečnom dôsledku by sa dalo povedať, že ak niekto takto činí, tak je jeho konanie neférové.
Lenže otázka znie aj inak...to tvoje konanie je férové voči iným ?


Lebo toto konanie versus Biblia som mal na mysli....ako vravím, ani stoh Biblií nepomôže, ak sa nesprávaš ani podľa tej jedinej.

...a že sa nesprávaš podľa bežnej etiky, nevraviac už aj o Biblii, tak to je neodškriepiteľný fakt.
afrikánka
05.04.19,19:51
Ale hej, od teba, ktorého admin tak "vychválil" si to veľmi beriem k srdcu a kajám sa v prachu zeme.

Kašlem na tvoje pochopenie, či nepochopenie tvojich niekoľkozmyselných narážok, ktoré zmeníš podľa aktuálnej ľubovôle.

Ty si kto, keď v spojitosti knihy kníh si dovolíš použiť výraz kuwa, amen...?! KTO?!

Spomeň si na svoje mnohé vulgárne rozlety ohľadne bodovania, mínusiek, tvojho "neuznania, to vyhrešovanie, tie uvítačky nováčikov. Až si zabudol, tak ja veru nieeeee.
afrikánka
05.04.19,19:55
Nebudem tebe, ani nikomu sluzit za kopacieho panacika
Mila123
05.04.19,20:11
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
sadla som si na zadok, keď jej oznámil, že musí byť pol roka na UP, aby jeho sro dostala nejakú dotáciu a potom navrhol jej základný plat (žiadne príplatky a ani nič také nebude dostávať, pretože ju musí prv naučiť pracovať) , ten plat je 500,- € "na ruku"
normálne sa už nečudujem, že mladí tu na SK nechcú pracovať, utekajú preč
buchač
05.04.19,20:23
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
afrikánka
05.04.19,20:25
Ten plat by mal isť rýchlo hore, to iba dočasne tak málo, ale horšia je tá podmienka, že musí byť evidovaná pol roka. Vydierači!
Mila123
05.04.19,20:36
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
bože, ale dcéra bude zubnou lekárkou !!!!
rozumiete prečo nie sú dr. u nás?
prečo idú do najmä do DE?
afrikánka
05.04.19,20:38
Neboj, to sa rozbehne...potom bude super príjem
Mila123
05.04.19,20:40
Neboj, to sa rozbehne...potom bude super príjem
myslíš? neverím, pretože sa dcéra rozprávala so svojimi spolužiakmi, a každý jeden z nich "musí" pracovať za minimálnu mzdu
afrikánka
05.04.19,21:02
Neboj, to sa rozbehne...potom bude super príjem
myslíš? neverím, pretože sa dcéra rozprávala so svojimi spolužiakmi, a každý jeden z nich "musí" pracovať za minimálnu mzdu
A blahoželám dcérke k úspešnému ukončeniu štúdia a tebe k takej vydarenej dcére:)
To tak...keď sú správne gény a k tomu dobrá výchova, tak úspech potomka je zaručený a aj zaslúžený.
bettylou
06.04.19,04:09
Nie všetci vodiči *busov v PO sú nevrlí. Toto (s otcom) bol asi ojedinelý prípad. Inak - to musím tých vodičov pochváliť - snažia sa zastať čo najbližšie, keď vidia starších cestujúcich. Okrem toho v PO opravujú aj tie zastávky - dávajú tam, kde je to riadne vyjazdené, betón (napr. pri Čiernom moste posunuli zastávku a je tam betón, nie asfalt).

A doplnenie:

P.S. Si sa vynašiel s objednávkou. Milé od nich.
Možno ten šofér-vodič (ako to v RND raz pomenovali :D) mal zlý deň (asi mu v noci nedala :D:D:D)

To je iná sranda, keď vlak u nás zastane a dvere akurát presne nad prechodom cez perón, takého pol metra výška, to už je potom iné bohovanie, keď tetky idúce po fabrickej šichte z mesta domov s taškami vystupujú. :D
pavol54
06.04.19,04:45
Ten plat by mal isť rýchlo hore, to iba dočasne tak málo, ale horšia je tá podmienka, že musí byť evidovaná pol roka. Vydierači!
To je na vine Fico, nebyť jeho tak má minimálnu mzdu možno 275. Ktorý kapitalista dá viac ako musí ? ako by sa splnil jeho sen dostať sa medzi 1% najbohatších?
buchač
06.04.19,05:35
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
bože, ale dcéra bude zubnou lekárkou !!!!
rozumiete prečo nie sú dr. u nás?
prečo idú do najmä do DE?

Veď praktiky, ktoré spomínaš, sú bežné...na toto som narážal.
Podnikatelia vyjebabrávajú so zamestnancami jedna radosť. Moja 1/2ka robí už pekných pár rokov za minimálku a ten zvyšok keš.
Zubárka alebo úradníčka...nie je to v tomto prípade jedno, respektíve rovnaký odrb ?

Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.
pavol54
06.04.19,06:29
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
Vitaj v klube...
Mladá je na úrade, odišla sama z firmy...už to tam bolo psycho.
Pred mesiacom sa jej niečo vyskytlo...celkom fasa robota. Takže prvé kolo konania...prešla. Potom druhé...tiež. Vyzeralo to tak, že už nastupuje do novej roboty.
Včera-dnes telefonát, že miesto je obsadené...prišiel nejaký manager danej firmy, dovliekol synovca a vybavené.
bože, ale dcéra bude zubnou lekárkou !!!!
rozumiete prečo nie sú dr. u nás?
prečo idú do najmä do DE?

Veď praktiky, ktoré spomínaš, sú bežné...na toto som narážal.
Podnikatelia vyjebabrávajú so zamestnancami jedna radosť. Moja 1/2ka robí už pekných pár rokov za minimálku a ten zvyšok keš.
Zubárka alebo úradníčka...nie je to v tomto prípade jedno, respektíve rovnaký odrb ?

Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou, lenže z tej kešovky by jej zamestnávateľ strhol 13,4% odvody a 19 % daň tak že miesto kešovej 100 dostane len 67,6 (dnes pri toľkých voľných miestach) ak s tým nesúhlasí žiadny podnikateľ vyjedrbávač si toto nedovolí rešpektovať
buchač
06.04.19,07:22
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
pavol54
06.04.19,07:44
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
divím sa, dnes dokonca ponúkajú zamestnávatelia rôzne benefity pre udržanie dobrých pracovníkov. Nie každý je podnikateľ zamestnávajúci predavačky na tržnici.
buchač
06.04.19,08:00
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou,
Hehe...ako keby si nepoznal praktiky ...nesúhlasiť síce môže...ale len raz.
divím sa, dnes dokonca ponúkajú zamestnávatelia rôzne benefity pre udržanie dobrých pracovníkov. Nie každý je podnikateľ zamestnávajúci predavačky na tržnici.
Uhm...benefity jak oči.

Tu máš názorný príklad, že jak sa oyebe zamestnanec.
https://kosicednes.sk/udalosti/rekreacne-poukazy-kritizuju-na-priklade-t-systems/

P.S.:
Sorry, ale predavačka na tržnici si nezaslúži rovnaký prístup ako ten VŠ vzdelaný jedinec ?
lujza.j
06.04.19,09:55
Moj chlap ma benefit....ked u neho na papanicu a slopanicu.....50% sléva....:D
bettylou
06.04.19,14:57
.Nech sa páči, želáš si v jazyku slovenskom, či anglickom?:rolleyes:

to je tá, čo z neba faxom prišla..???

dosť brutálna literatúra, mne radšej Kubko a maťko
bettylou
06.04.19,14:59
Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.[/QUOTE]
manželka môže nesúhlasiť s kešovkou, lenže z tej kešovky by jej zamestnávateľ strhol 13,4% odvody a 19 % daň tak že miesto kešovej 100 dostane len 67,6 (dnes pri toľkých voľných miestach) ak s tým nesúhlasí žiadny podnikateľ vyjedrbávač si toto nedovolí rešpektovať[/QUOTE]

NWO :D
Nandrolon
06.04.19,17:32
..... zubna lekarka si casom otvori vlastnu ambulanciu a za 10 rokov zarobi obnos ako priemerny slovak za 150 rokov, takze bez stresu.
Anik
06.04.19,17:42
buchač
08.04.19,06:02
Že prečo u nás nie sú lekári, to ja neriešim a ani neovplyvním.
Mám svoje názory na školstvo...to zodpovední dali solídne dole.

Som šokovaný z tohoto spávania, jednania, konania. Prečo nie sú u náš lekári ?
Kuwa, lebo peniaze !!!
Kollár toho nepovedal síce nič moc, ale na druhej strane až príliš dosť.
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/19695-televizne-noviny

...a riešenie nedostatku lekárov pred časom bolo to, že na medecínu sa prijalo o pár desiatok viac študentov....no Amen riešenie.
By bolo zaujímavé vedieť, koľkí z nich ostanú na Slovensku.

...a možno ani nebude dlho trvať, že sa za VŠ bude platiť...aj tak to bude menej, ako náklady na štúdium v zahraničí.
afrikánka
08.04.19,06:18
Preco asi...a nejde iba o lekarov a nie iba tych, co vystuduju u nas. Ich presuny su zname...kazdy ide za lepsim zarobkom.
afrikánka
08.04.19,06:29
"buchač"

Som šokovaný z tohoto spávania, jednania, konania. Prečo nie sú u náš lekári ?
Kuwa, lebo peniaze !!!


...a možno ani nebude dlho trvať, že sa za VŠ bude platiť...aj tak to bude menej, ako náklady na štúdium v zahraničí.[/QUOTE]

===========================================

Ono to vyštudovanie nie je až tak zadarmo, ako to tu predkladáš...a tiež celoživotné dovzdelávanie, to nie, že dostaneš diplom a napr. potom brúsiš nožíky.
A keď už, že platiť za štúdium medicíny, tak potom platiť aj pekné pálky za liečenie a iné odvody, ako sa doteraz platia.
Buď ty len rád, ako to je zatiaľ u nás...

Taká poznámočka...štúdium medicíny už za totality znamenalo pre rodiča náklady v cene chatičky, alebo auta. A to sa veruže dodnes nezmenilo;)
misoft
08.04.19,06:50
Keď sa to vezme.... ono totiž školstvo, zdravotníctvo je úplne v pérdeli.
Mladý učiteľ učí, dostáva plat, nad ktorým zaplače, naháňa kredity... lenže príde minister/ka a ZMENÍ pravidlá tak, že ten učiteľ si povie - a načo sa budem naháňať za kreditmi? A načo budem učiť za takú almužnu? A ide kade tade - dokonca tam, kde jeho učiteľské vzdelanie je len zdrapom papiera.
Mladý lekár po škole príde na svoje prvé pracovisko a je opäť ten posledný chudák. Rôzne odbornosti, atestácie - to všetko musí urobiť, lenže často ani za to nie je ohodnotený a čo urobí? Adiu nemocnica na Slovensku, inde si moje vzdelanie, skúšky, atestácie inak ohodnotia.
A odrazu nemáme dostatok učiteľov, učia dôchodkyne, ktoré sú prakticky vyhorené (veď aj tu už boli o tom témy), nemáme dostatok lekárov, tí čo sú ťahajú ako len vládzu, ešte im drbnú pohotovosti (za smiešny peniaz) a tak často sú lekári, ktorí liečia a slúžia dokonca do doby, keď sám skoná v práci. A výsledkom je 3000 chýbajúcich lekárov. Prídu z Ukrajiny, ale ich nepustia k pacientovi (žiaľ - toto paradoxne robí nejaká komora lekárov) - tak ČO VLASTNE CHCÚ?

Nech si to konečne ujasnia. Učitelia, lekári a ich rezortné ministerstvá.
afrikánka
08.04.19,07:06
Donedávna stačili na prvú atestáciu cirkulovať tri roky, tá druhá atestácia už bola ľubovoľná. Dnes treba u nás cirkulovať 5 rokov, čím sa obdrží tzv. veľká atestácia, ktorá vydá za tie dve predchádzajúce.
Platy lekárov vo fakultných nemocniciach ešte ujdú, pravdaže u starších lekárov, ale u súkromných je to kritické, body a platba od poisťovní za úkony sú smiešne malé. Tí veru budú musieť pracovať, takpovediac do smrti...
afrikánka
08.04.19,10:04
"member.php?u=105474"...viac nickov na mínusky nemáš?:D:---
korela
08.04.19,10:28
Aj iné odbory štúdia sú finančne náročné.
.
Prvé miesto po štúdiu medicíny v Budapešti v budapeštianskej nemocnici bez atestácie, plat 500 eur.
Prvé miesto ako praktický lekár v Nemecku na vidieku po štúdiách vo Viedni 5 tis. eur plus byt.
Nástupy prebehli v rovnakom čase.
korela
08.04.19,10:31
Ono to niekomu aj vyhovuje, že je toľko ľudí vonku, nemôžu sa zúčastniť na voľbách. Nejde o malé číslo. Ešte vedieť pomer ľudí s VŠ a bez.
afrikánka
08.04.19,10:42
Dobrá rada pre mužov
Dbajte na výber matky svojich detí...pokiaľ už nie je príliš neskoro;)


https://mysmezeny.sk/2018/10/inteligenciu-dedia-deti-hlavne-po-mame-a-nie-otcovi-je-to-z-niekolkych-vedeckych-dovodov/


Pred pár dňami som čítala, že najnovšie sa zistilo...hlavne synovia dedia po matke inteligenciu, to vraj aj vysvetľuje vysoký počet mužov, ako nositeľov Nobelovej ceny.
Neviem to už nájsť...badateľ to s určitosťou nebol;)
afrikánka
08.04.19,10:50
Aj iné odbory štúdia sú finančne náročné.
.
Prvé miesto po štúdiu medicíny v Budapešti v budapeštianskej nemocnici bez atestácie, plat 500 eur.
Prvé miesto ako praktický lekár v Nemecku na vidieku po štúdiách vo Viedni 5 tis. eur plus byt.
Nástupy prebehli v rovnakom čase.

Súhlas s finančnou náročnosťou...ale medicína sa študuje 6 rokov, to zvyšuje náklady a čo ešte, že medicína je náročné štúdium a študentom nezostáva čas, ani chuť, aby si popri škole privyrobili brigádami a tak zmiernili financovanie zo strany rodičov. Zostávajú iba prázdniny a to zase až tak nepomôže.
bjuty smis
08.04.19,11:18
Dobrá rada pre mužov
Dbajte na výber matky svojich detí...pokiaľ už nie je príliš neskoro;)


https://mysmezeny.sk/2018/10/inteligenciu-dedia-deti-hlavne-po-mame-a-nie-otcovi-je-to-z-niekolkych-vedeckych-dovodov/


Pred pár dňami som čítala, že najnovšie sa zistilo...hlavne synovia dedia po matke inteligenciu, to vraj aj vysvetľuje vysoký počet mužov, ako nositeľov Nobelovej ceny.
Neviem to už nájsť...badateľ to s určitosťou nebol;)
prečo nedostali tú nobelovú cenu tie inteligentné matky ?? :)
buchač
08.04.19,11:19
Aj iné odbory štúdia sú finančne náročné.
.
Prvé miesto po štúdiu medicíny v Budapešti v budapeštianskej nemocnici bez atestácie, plat 500 eur.
Prvé miesto ako praktický lekár v Nemecku na vidieku po štúdiách vo Viedni 5 tis. eur plus byt.
Nástupy prebehli v rovnakom čase.


Ďalšie informácie

Uchádzači prijatí na denné vojenské bakalárske štúdium na AOS sa stávajú profesionálnymi vojakmi v prípravnej štátnej službe. Profesionálnemu vojakovi v prípravnej štátnej službe patrí služobný plat vo výške 50% hodnostného platu vojaka 2. stupňa v 1. platovom stupni.
Štúdium je bezplatné. Bezplatne je poskytované aj ubytovanie a stravovanie počas štúdia.
Študenti sa písomnou dohodou zaväzujú zotrvať po skončení prípravnej štátnej služby v služobnom pomere profesionálneho vojaka v dočasnej štátnej službe po dobu 9 rokov a zároveň v prípade neúspešného ukončenia štúdia uhradiť náklady vynaložené na materiálne a finančné zabezpečenie počas jeho štúdia.
afrikánka
08.04.19,11:34
A to čo prikladáš, veď toto platí už celé desaťročia! Ako inak by si udržali vojačikov?
Na iných VŠ nie je ubytovanie, ani strava, ani učebnice zadarmo.
pavol54
08.04.19,11:36
Keď sa to vezme.... ono totiž školstvo, zdravotníctvo je úplne v pérdeli.
Mladý učiteľ učí, dostáva plat, nad ktorým zaplače, naháňa kredity... lenže príde minister/ka a ZMENÍ pravidlá tak, že ten učiteľ si povie - a načo sa budem naháňať za kreditmi? A načo budem učiť za takú almužnu? A ide kade tade - dokonca tam, kde jeho učiteľské vzdelanie je len zdrapom papiera.
Mladý lekár po škole príde na svoje prvé pracovisko a je opäť ten posledný chudák. Rôzne odbornosti, atestácie - to všetko musí urobiť, lenže často ani za to nie je ohodnotený a čo urobí? Adiu nemocnica na Slovensku, inde si moje vzdelanie, skúšky, atestácie inak ohodnotia.
A odrazu nemáme dostatok učiteľov, učia dôchodkyne, ktoré sú prakticky vyhorené (veď aj tu už boli o tom témy), nemáme dostatok lekárov, tí čo sú ťahajú ako len vládzu, ešte im drbnú pohotovosti (za smiešny peniaz) a tak často sú lekári, ktorí liečia a slúžia dokonca do doby, keď sám skoná v práci. A výsledkom je 3000 chýbajúcich lekárov. Prídu z Ukrajiny, ale ich nepustia k pacientovi (žiaľ - toto paradoxne robí nejaká komora lekárov) - tak ČO VLASTNE CHCÚ?

Nech si to konečne ujasnia. Učitelia, lekári a ich rezortné ministerstvá.
ale treba plniť 2% HDP na obranu proti nikomu (na vyprášenie migrantoov netreba 2% keď už nie sú samopaly treba vyrobiť BMsDBR (brezová metla s dlhou bukovou rúčkou) a peňazí by bolo dosť aj na školstvo aj lekárov.
afrikánka
08.04.19,11:44
Dobrá rada pre mužov
Dbajte na výber matky svojich detí...pokiaľ už nie je príliš neskoro;)


https://mysmezeny.sk/2018/10/inteligenciu-dedia-deti-hlavne-po-mame-a-nie-otcovi-je-to-z-niekolkych-vedeckych-dovodov/


Pred pár dňami som čítala, že najnovšie sa zistilo...hlavne synovia dedia po matke inteligenciu, to vraj aj vysvetľuje vysoký počet mužov, ako nositeľov Nobelovej ceny.
Neviem to už nájsť...badateľ to s určitosťou nebol;)
prečo nedostali tú nobelovú cenu tie inteligentné matky ?? :)

Tak po prvé...lebo vychovávali a pripravovali do života tých nositeľov:---
Po druhé...nemám k dispo článok, aby som dala link. Ono je to totiž zložitejšie, ide tam aj o prarodičov. Dcéra ziskava geneticky inteligenciu od otca, ktorému IQ odovzdala jeho matka...
Záver taký, že ak chce mať muž "múdre potomstvo" má si zobrať za manželku dcéru "múdreho otca", lebo dedí jeho IQ, ktoré prenesie na mužského potomka...asi tak:---

Hľadám ten článok tri dni!!!
vicktor
08.04.19,12:13
Tak potom to mozeme poopravit / doplnit - zeny, hladajte si inteligentnych muzov, aby ste mali inteligentnych vnukov.
A zuniverzalnit - muzi aj zeny, hladajte si inteligentnych partnerov.
(A este vylepsit - ale aj bohatych.)
afrikánka
08.04.19,12:20
Áno aj...keď inteligentného manžela, tak očakávajme, že po ňom sa podajú dcéry, syn asi nie.
misoft
08.04.19,12:39
ale treba plniť 2% HDP na obranu proti nikomu (na vyprášenie migrantoov netreba 2% keď už nie sú samopaly treba vyrobiť BMsDBR (brezová metla s dlhou bukovou rúčkou) a peňazí by bolo dosť aj na školstvo aj lekárov.
Treba, treba.... ale neplatí sa! Ešte furt neplatíme 2% HDP, len 1,8%. A koľko sa platí na školstvo, zdravotníctvo? Furt ta plátajú nejaké diery, dlžoby (žiaľ, ani ten minister obrany nie je boh vie čo.... exgenerál a diriguje ho polokapitán - to sme teda dopadli :( ).
kukučka
08.04.19,17:58
Začiatočník to má ťažšie, podradnejšie práce za menej peňazí, to je predsa všade tak.
Svojho času bol populárny Artur Hailey, pamätáte jeho Letisko, Kolesá a Konečnú diagnózu?
buchač
08.04.19,18:28
No fasa....

https://ekonomika.sme.sk/c/22092573/kupele-brusno-skoncili-v-konkurze.html

Bol som tam pred pár rokmi.
Parádne kúpele, zariadenie jak lusk ... izby, procedúrne miestnosti, strava, atď...
http://www.kupelebrusno.sk/sk

Zasa sa niekto nabalí. ? !
bettylou
09.04.19,00:59
Aj iné odbory štúdia sú finančne náročné.
.
Prvé miesto po štúdiu medicíny v Budapešti v budapeštianskej nemocnici bez atestácie, plat 500 eur.
Prvé miesto ako praktický lekár v Nemecku na vidieku po štúdiách vo Viedni 5 tis. eur plus byt.
Nástupy prebehli v rovnakom čase.

Súhlas s finančnou náročnosťou...ale medicína sa študuje 6 rokov, to zvyšuje náklady a čo ešte, že medicína je náročné štúdium a študentom nezostáva čas, ani chuť, aby si popri škole privyrobili brigádami a tak zmiernili financovanie zo strany rodičov. Zostávajú iba prázdniny a to zase až tak nepomôže.

Keď sa nad tým zamyslím, tak zase len kšefty v pozadí. Čo je na tom finančne náročné? Podávame si skriptá, idem na prednáškay na cviká...rozmýšľam, konec A ako vravíš, nie je chuť na brigády. Poumývajú študenti za sebou priestory, v kuchyni si podelia služby a ďalšie náklady na štúdium sa znížia. Lenže to by nesmela byť civilizácia na úpadku
pavol54
09.04.19,08:50
boeingy dozreli, preto amíci zavádzajú dodatočné clá na airbusy no paráda
BXLmiami
09.04.19,09:07
Som šokovaná, resp. stále naivná
moja druhá dcéra má poslednú štátnu skúšku 22.5.2019 a ukončí štúdium
dnes sa bola dohodnúť so "svojim novým potenciálnym šéfom" na tom, kedy nastupuje do práce a za koľko?
sadla som si na zadok, keď jej oznámil, že musí byť pol roka na UP, aby jeho sro dostala nejakú dotáciu a potom navrhol jej základný plat (žiadne príplatky a ani nič také nebude dostávať, pretože ju musí prv naučiť pracovať) , ten plat je 500,- € "na ruku"
normálne sa už nečudujem, že mladí tu na SK nechcú pracovať, utekajú preč
Vzali si príklad od právnikov,tam je to bežné.
misoft
09.04.19,09:08
boeingy dozreli, preto amíci zavádzajú dodatočné clá na airbusy no paráda
Myslíš toto?
https://www.etrend.sk/ekonomika/usa-chcu-uvalit-na-eu-nove-cla-za-vyse-11-miliard-za-dotacie-pre-airbus.html
Káčer si vlastne serie do vlastného hniezda.
Vraj dotácie EU pre Airbus, ale že USA dotuje Boening - tak to je OK. A najmä, ak iné štáty kupujú Boeningy a žiadne clá.

Ak bude takto pokračovať - dopadne nemdobre :D
pavol54
09.04.19,09:38
boeingy dozreli, preto amíci zavádzajú dodatočné clá na airbusy no paráda
Myslíš toto?
https://www.etrend.sk/ekonomika/usa-chcu-uvalit-na-eu-nove-cla-za-vyse-11-miliard-za-dotacie-pre-airbus.html
Káčer si vlastne serie do vlastného hniezda.
Vraj dotácie EU pre Airbus, ale že USA dotuje Boening - tak to je OK. A najmä, ak iné štáty kupujú Boeningy a žiadne clá.

Ak bude takto pokračovať - dopadne nemdobre :D
áno, a prial by som si aby všetkých poškodených zastupovali štáty a poriadne tú firmu vydojili. Veď americké inštitúcie uvalia ako páni sveta na kohokoľvek kto sa im nepáči a americké súdy pohotovo vyrubujú pokuty za ich porušenie. To nemdobre bude v tvare, že ľudia budú just voliť stranu ktorá sľubuje odstrihnutie od tých vydieračov, bude im jedno či ju nazvú politici fašistická alebo komunistická
bettylou
09.04.19,10:21
boeingy dozreli, preto amíci zavádzajú dodatočné clá na airbusy no paráda

šak trump vyhlásil, že keď bude prezident, povedie ekonomickú vojnu
misoft
09.04.19,10:24
Aj ju začal, lenže v jeho prípade - on víťazom asi nebude.
Ak bude takto pokračovať - ostatný (neamerický) svet začne bojkotovať tie Boeningy - a odrazu káčer Donald nebude mať odbyt "svojich" lietadiel.
BTW: pozerám Letecké katastrófy. V 75% všetko o Boeningoch (25% potom Airbusy, Fokkery Embraery, Tupolevy, Suchoje....). Od chybných súčiastok, ich zlých konštrukcií a pod. až po chyby pilotov. No sú tam aj ukážky, ako práve piloti zachránili lietadlo, ktoré bolo chybné. A mimochodom - všetko to, čo ukazujú, NIE JE vymyslené, je to podľa skutočných záverov vyšetrovaní.
bettylou
09.04.19,10:28
ta neže ti ho bude ľúto :D
misoft
09.04.19,10:32
Mne? Šak je to káčer - aj s tým jeho "super" účesom.... :D:D:D
A ako sa vraví - chcel vojnu, tak ju bude mať.
vicktor
09.04.19,10:55
amíci zavádzajú dodatočné clá na airbusy
Myslim ze to budu vseobecne cla na vybrane komodity, nie na Airbusy, ved Amici maju vlastne lietadla, nekupuju od konkurencie.
Zatial ma osvedcene postrasenie clami na auta.
bettylou
09.04.19,10:56
že, závidíme američanom. ani nie prezidenta, skôr jeho kaderníka. aj zo štyroch vlasov spraví účes. no aľe už dákeho misíme aj my pridať kaderníka, ked už prezidentka :D
vicktor
09.04.19,11:33
Bobkomet 3000 - revoluce ve sbírání bobků :D
https://www.vaschovatel.cz/98431-bobkomet-3000.html
lujza.j
09.04.19,11:44
Nenasla som dostrel:D
pavol54
09.04.19,12:57
Aj ju začal, lenže v jeho prípade - on víťazom asi nebude.
Ak bude takto pokračovať - ostatný (neamerický) svet začne bojkotovať tie Boeningy - a odrazu káčer Donald nebude mať odbyt "svojich" lietadiel.
BTW: pozerám Letecké katastrófy. V 75% všetko o Boeningoch (25% potom Airbusy, Fokkery Embraery, Tupolevy, Suchoje....). Od chybných súčiastok, ich zlých konštrukcií a pod. až po chyby pilotov. No sú tam aj ukážky, ako práve piloti zachránili lietadlo, ktoré bolo chybné. A mimochodom - všetko to, čo ukazujú, NIE JE vymyslené, je to podľa skutočných záverov vyšetrovaní.
Ani by som nepovedal, išiasova prdelka junker nabehol na apel a už sa rozhodlo že sa bude voziť viac modifikovanej sóje a ešte niečo a keď nie tak zase bude problém s autami.
bettylou
09.04.19,14:10
No, mne ani jedna z týchto komodít nechýba. či to má byť v rámci obnovy čisto slovenských chovov ošípaných a dobytka? A následný prevoz do iných krajín??
Následný krok, dáka celevrita napíše kuchárku o jedlách z tofu. ..
bettylou
09.04.19,14:18
Bobkomet 3000 - revoluce ve sbírání bobků :D
https://www.vaschovatel.cz/98431-bobkomet-3000.html

Lujza:
Nenasla som dostrel

kým sa nerozstrekne na okolo idúcich, prípadne dakomu do okna, potom konec japonec aj so strelcom aj s dostrelom :D
buchač
10.04.19,14:50
lujza.j
10.04.19,15:32
Aj ja...4ks v domacnosti....jedno parkuje vonku....
misoft
10.04.19,17:06
Hmmmm......................
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508430-v-cirkusoch-budu-namiesto-levov-macky/

Tak sa mi zdá - koniec cirkusov na Slovensku, ostanú len tie kolotoče. Decká, ktoré nemajú možnosť sa dostať do ZOO - aj zabudnú, ako vyzerá taký lev, slon, ťava..... ibaže uvidia na videu na YT.
Nandrolon
10.04.19,17:12
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
lujza.j
10.04.19,17:15
Treba plnit dohody....
misoft
10.04.19,17:15
http://www.tvnoviny.sk/domace/1962192_tesila-sa-na-navrat-syna-zo-zahranicia-zatial-sa-tak-nestane-chlapec-skoncil-u-pestunov

Nezodpovedný foter -nadrogovaný - v base v UK. Syn v pestúnskej rodine, matka sa snaží, aby sa dostal domov. A odrazu (už keď sa očakávalo, že sa vráti) - požiadavka od kurátora, aby zodpovedala na otázky a chce skontrolovať, kde bude chlapec. A aké otázky - spomínala.... či berie drogy, či pije....

Jednoducho - sociálna kuratela chce "vyhovieť" tej náhradnej rodine, aby malý (mimochodom občan SR) ostal v ich starostlivosti, aby ANGLIČANIA na neho dostávali prachy. Teda anglická strana NECHCE, pustiť domov nášho občana, zadržiavajú ho protiprávne - tomu sa vraví LEGÁLNY ÚNOS.

A pritom tí Angláni ani sami nevedia čo chcú - brexit/nebrexit.
kopretinka
10.04.19,17:20
Hmmmm......................
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508430-v-cirkusoch-budu-namiesto-levov-macky/

Tak sa mi zdá - koniec cirkusov na Slovensku, ostanú len tie kolotoče. Decká, ktoré nemajú možnosť sa dostať do ZOO - aj zabudnú, ako vyzerá taký lev, slon, ťava..... ibaže uvidia na videu na YT.
Vážne si myslíš,že spoznávať zvieratá sa dá IBA v cirkuse???Ja som bola v cirkuse iba 1x a odvtedy cirkusu neznášam.V zoo som ako decko bola tiež len 1x.Ani trúba za mojich detských čias nebola.Myslíš si,že neviem,ako vyzerá ťava,slon alebo lev???? Dávno som takúto hovadinu nečítala.
misoft
10.04.19,17:26
Kvietoček..... my sme zo staršej generácie. No niektoré dnešné decká vidia zvieratá akurát na monitoroch.
kopretinka
10.04.19,17:31
Kvietoček..... my sme zo staršej generácie. No niektoré dnešné decká vidia zvieratá akurát na monitoroch.
A ty si myslíš,že ja som ich videla kde?
misoft
10.04.19,17:36
Aj aj v ZOO :D - s rodičmi sme ja i bráška chodievali do ZOO. Vždy sme sa na to tešili.
Vari nechceš tvrdiť, že ty len na monitore - ibaže by si bola žubrienka :D:D:D