alaya1
10.04.19,19:37
Hmmmm......................
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508430-v-cirkusoch-budu-namiesto-levov-macky/

Tak sa mi zdá - koniec cirkusov na Slovensku, ostanú len tie kolotoče. Decká, ktoré nemajú možnosť sa dostať do ZOO - aj zabudnú, ako vyzerá taký lev, slon, ťava..... ibaže uvidia na videu na YT.

Bohu vdaka za take rozhodnutie. Cirkusy a Zoo utrpenie pre zvierata. Kosicku ZOO si pamatam len ako ten cierny vlk v tej malej klietke behal dookola ako zmyslov zbaveny. Chudak. To bol pre mna ako dieta "krasny" zazitok.

A ta "drezura" v cirkusoch, to uz hranicilo s brutalitou.
buchač
10.04.19,18:11
Cirkusy ?
Nie každý má možnosť (financie) ísť do nejakej ZOO...takže tie putovné cirkusy majú nejaký význam, prídu aspoň bližšie do menších lokalít, kde si (hlavne) deti prídu svojim spôsobom na svoje.

ZOO ?
Je potrebné si uvedomiť, že nie jedna z nich sa venuje práve záchrane ohrozených druhov.
Pre zaujímavosť (pre neinformovaných) by som snáď uviedol, že Pandy veľké, ktoré sú v tých ZOO po celom svete sú majetkom Číny...tá ich len zapožičiava, a to za celkom solídne peniaze.

Na hentú problematiku sa ale nedá pozerať čiernobielo...to dokážu len slniečkári, ochrancovia a podobne.
Vegetarián na verejnosti propaguje rabuje trávu a doma tlačí do hlavy krvavničky.
Bio zasa práškuje po nociach, následne predáva za nekresťanské love chémiou nasiaknuté plodiny.
Zelený sa necháva pripútať ku stromu, no k nemu sa privezie na smradľavom dízli...
Ochranár ide podľa hesla.." Zabi bobra, zachrániš strom."...

Týranie domácich miláčikov nespomínam...to je už iný level...ale hlavne budujme pre nich kaviarne, prípadne povoľme vstup do klasických podnikov.
bettylou
10.04.19,18:14
no tak decká budú kukať na psov na vodítkach, tak čo... :D
v Košicoch raz smykla cirkusová ťava, čo sa na lúke pri stanoch pásla, na šelke ju dobehli leboo vodiči bohovali, že je pomalá na ceste. To bol cirkus.

po22:

-Toto je cirkus? Šak to je bordel. Keď ja som mal bordel, too bol cirkus.Toto sú šelmy? Šak to sú k.rvy. Keď ja som mal K.rvy, to boli šelmy. A toto je krotiteľ? To je k.kot a ne krotiteľ. Keď ja som ešte mal k.kot, too bol krotiteľ. :D

Kúrňa striklo mi v krížovatke už druhý raz za 3 týždne, ta ležim s termoforom pod ricou, mastím flektor, konskú masť, šecko dokopy a špekulujem jak z teho von. ::confused:
Akurat teraz ked drevo došlo, a hriadky treba začať sadiť a okopávať
misoft
10.04.19,18:30
Cirkusy ?
Nie každý má možnosť (financie) ísť do nejakej ZOO...takže tie putovné cirkusy majú nejaký význam, prídu aspoň bližšie do menších lokalít, kde si (hlavne) deti prídu svojim spôsobom na svoje.

ZOO ?
Je potrebné si uvedomiť, že nie jedna z nich sa venuje práve záchrane ohrozených druhov.
Pre zaujímavosť (pre neinformovaných) by som snáď uviedol, že Pandy veľké, ktoré sú v tých ZOO po celom svete sú majetkom Číny...tá ich len zapožičiava, a to za celkom solídne peniaze.

Na hentú problematiku sa ale nedá pozerať čiernobielo...to dokážu len slniečkári, ochrancovia a podobne.
Vegetarián na verejnosti propaguje rabuje trávu a doma tlačí do hlavy krvavničky.
Bio zasa práškuje po nociach, následne predáva za nekresťanské love chémiou nasiaknuté plodiny.
Zelený sa necháva pripútať ku stromu, no k nemu sa privezie na smradľavom dízli...
Ochranár ide podľa hesla.." Zabi bobra, zachrániš strom."...

Týranie domácich miláčikov nespomínam...to je už iný level...ale hlavne budujme pre nich kaviarne, prípadne povoľme vstup do klasických podnikov.
https://macska.gulas.sme.sk/upload/posts/2/11/111672/large/363fae472569b8a9cae36244c99e3f53.jpg
:D
misoft
10.04.19,18:43
Bohu vdaka za take rozhodnutie. Cirkusy a Zoo utrpenie pre zvierata. Kosicku ZOO si pamatam len ako ten cierny vlk v tej malej klietke behal dookola ako zmyslov zbaveny. Chudak. To bol pre mna ako dieta "krasny" zazitok.

A ta "drezura" v cirkusoch, to uz hranicilo s brutalitou.
Keď sa to vzme podrobne: ZOO - zvieratá majú svoje ubikácie, svoje výbehy, dostávajú stravu, majú svojho veterinára. Lenže to je všetko! Ráno otvoria výbeh, vylezú a v niektorých prípadoch lozia len po betóne (nemýliť si to s Dvůr Králové). A kopa deciek od rána od 8:00 do 17:00, kedy ZOO zatvoria.
Cirkus - síce ich vozia v tých prepravných klietkach, ale na mieste im robia výbehy, dravce tiež majú svoj priestor. Lenže tie zvieratá sú ŽIVOBIT9M cirkusákov - zarábajú na nich i na seba. A preto cirkusáci sa o tie zvieratá starajú lepšie, ako ošetrovatelia v ZOO. Vystúpenia sú 2 - 3 denne, vystúpenie trvá pomerne krátko (oni cirkusáci vedia, ako dlho ich môžu takto "trápiť" - mimochodom - pre tie zvieratá je to hra - v ZOO žiadna hra, len nuda). V dobe medzi vystúpeniami je ich ošetrovanie, oddych.
Prečo si myslíš, že až TERAZ tie ZOO sa snažia robiť väčšie výbehy? Lebo náhodou dostanú nejaké sponzorské peniaze, lenže tie často nestačia na veľké výbehy.
Ak si zoberieme pražskú ZOO - oddelenie goríl - niekoľko rokov už "budujú" pre ne výbeh (a stále ešte nie je hotový), pretože terajší je v záplavovom pásme Vltavy! Vtedy ich naženú do záplavovej veže (pár desiatok m2).
alaya1
10.04.19,20:10
Kazdy ma svoj nazor, ja som zasadne proti zvieratam v cirkusoch a nemam rada ZOO klasickeho typu.. To, ze maju par predstaveni, ako si napisal, je aj tak pre tie zvierata, ktore maju zit svojim sposobom zivota stresujuce a sposoby, ako ich ucia a drezuruju, kto nevidel nepochopi tie zverstva.

Je svetoznamy cirkus bez zvierat. Dopredu stale vypredany. To je umenie, nie trapit slona dviihat nohy, ci medveda jazdit na motorke.

Existuju aj prirodne rezervacie, kde je o zvierata postarane a predsa mozu zit svojim sposobom zivota a clovek ich moze pozorovat.. A nie su len v Afrike.
misoft
10.04.19,20:41
........................

Je svetoznamy cirkus bez zvierat. Dopredu stale vypredany. To je umenie, nie trapit slona dviihat nohy, ci medveda jazdit na motorke.
Cirque de Soleil
Existuju aj prirodne rezervacie, kde je o zvierata postarane a predsa mozu zit svojim sposobom zivota a clovek ich moze pozorovat.. A nie su len v Afrike.

Safari Park
.
pavol54
11.04.19,02:43
Kazdy ma svoj nazor, ja som zasadne proti zvieratam v cirkusoch a nemam rada ZOO klasickeho typu.. To, ze maju par predstaveni, ako si napisal, je aj tak pre tie zvierata, ktore maju zit svojim sposobom zivota stresujuce a sposoby, ako ich ucia a drezuruju, kto nevidel nepochopi tie zverstva.

Je svetoznamy cirkus bez zvierat. Dopredu stale vypredany. To je umenie, nie trapit slona dviihat nohy, ci medveda jazdit na motorke.

Existuju aj prirodne rezervacie, kde je o zvierata postarane a predsa mozu zit svojim sposobom zivota a clovek ich moze pozorovat.. A nie su len v Afrike.
zakázal by som aj výcvik všetkých psov, lebo naučiť ich aportovať je prvý stupeň drezúry, alebo nútiť ich vykonávať potrebu nie po kuchyni či obyváku ale na trávniku kde sa hrajú deti(ale je ich už menej ako psov) a najmä policajných psov však to je taká istá drezúra. aká môže byť prirodzená radosť hľadať stopu či mŕtvolu alebo drogy,potom by som zakázal zatvárať andulky do klietok, ale ako mám tým mačkám vysvetliť že tým že ich každé ráno nakŕmim ich vlastne drezúrujem a týram pretože si na to navykli a touto drezúrou som ich donútil aby spokojne pol hodinu vyhrávali a pseudošťastne sa obtierali a ešte riskujem pokutu
kopretinka
11.04.19,03:35
Tak potom ani nikoho nezamestnavaj,aj to je drezúra.
Tvl,škoda slov a času s niektorými.
Smajlíkbúchajúcisihlavudosteny
pavol54
11.04.19,04:12
Tak potom ani nikoho nezamestnavaj,aj to je drezúra.
Tvl,škoda slov a času s niektorými.
Smajlíkbúchajúcisihlavudosteny
áno takí migranti čo nikdy nepracovali neboli drezúrovaní k práci a môžeme to posunúť ešte ďalej na príklad deti z osád neboli drezúrované nemajú základné hygienické návyky. Ty si začala s hlúposťou porovnávať formovanie návykov človeka s drezúrou zvieraťa. A prejdeme k voľnému predprvotnopospolnému životu kde si robil každý čo chcel.
Nandrolon
11.04.19,04:12
Misoft, nepochopil som ten Dvůr Králové. To je podľa mňa najlepšia ZOO v ČR/SR, je tam možnosť aj safari vlastným autom, aj okruh pre peších. Dali sme oba.
Potom ešte parádna je Ostrava /na bud. týždeň ak počasie dovolí valíme zase/. Zlín, krása. Slovenské bieda, hanba, biznis.
alaya1
11.04.19,04:39
,
Nandrolon
11.04.19,04:51
A to ťa potešilo, alebo rozčúlilo??
bjuty smis
11.04.19,05:08
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Nandrolon
11.04.19,05:12
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))
buchač
11.04.19,05:23
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

Včera som akurát čítal jeden blog....výňatok.

" Zuzana nikam nesmie súkromne chodiť ! Škodí tým štátu ! Musí si uvedomiť, že nie je turistka ! Žiadne súkromné výlety na pivo do Čiech ! Na Krym môže ! So Schwarzenbergom nemôže ! Zeman so Šefčovičom môže ! Diplomatický fail ! Ťažká sedlačina ! "
Zvyšok
https://tomasmihalik.blog.sme.sk/c/506695/ako-sa-poslanec-blaha-do-vlastnych-nazorov-zamotal.html
------------------------------
Je jedno, kde a za kým Čaputová išla....a mne je to teda fest šuma fuk...tebe nie ?
Páni si svoju politiku budú robiť aj tak naďalej.
bettylou
11.04.19,05:39
Tak potom ani nikoho nezamestnavaj,aj to je drezúra.
Tvl,škoda slov a času s niektorými.
Smajlíkbúchajúcisihlavudosteny
áno takí migranti čo nikdy nepracovali neboli drezúrovaní k práci a môžeme to posunúť ešte ďalej na príklad deti z osád neboli drezúrované nemajú základné hygienické návyky. Ty si začala s hlúposťou porovnávať formovanie návykov človeka s drezúrou zvieraťa. A prejdeme k voľnému predprvotnopospolnému životu kde si robil každý čo chcel.

Ha, tam mal každý na háku robotu. V predprvopospolnom živote sa každý kto bol schopný nasýtil, očistil, našiel úkryt, ak ho náhodou potreboval a mal na háku. Vyberal si najvhodnejšieho druha/družky pre silné potomstvo. Užíval dňa i noci.
Nandrolon
11.04.19,05:48
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

Včera som akurát čítal jeden blog....výňatok.

" Zuzana nikam nesmie súkromne chodiť ! Škodí tým štátu ! Musí si uvedomiť, že nie je turistka ! Žiadne súkromné výlety na pivo do Čiech ! Na Krym môže ! So Schwarzenbergom nemôže ! Zeman so Šefčovičom môže ! Diplomatický fail ! Ťažká sedlačina ! "
Zvyšok
https://tomasmihalik.blog.sme.sk/c/506695/ako-sa-poslanec-blaha-do-vlastnych-nazorov-zamotal.html
------------------------------
Je jedno, kde a za kým Čaputová išla....a mne je to teda fest šuma fuk...tebe nie ?
Páni si svoju politiku budú robiť aj tak naďalej.
Mne je to jedno, ale nech sa potom nerobí "nezávislá" keď stále dokazuje, ku ktorým stranám inklinuje.
bettylou
11.04.19,05:55
tak jej to skús vysvetliť :D
bjuty smis
11.04.19,06:30
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

ako správne píšeš, nie je prezidentka

táto cesta je za swarzenbergerom, ktorý ju podporil ťa prekvapuje ??
je to krásna facka senilnému proruskému a čínskému ožranovi, za ktoré sa česi hanbia po celom svete.... ktorý ako prezident susedného štátu verejne podporil birmovaného komunistu...čím zasahoval do naších volieb.....
Nandrolon
11.04.19,07:00
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

ako správne píšeš, nie je prezidentka

táto cesta je za swarzenbergerom, ktorý ju podporil ťa prekvapuje ??
je to krásna facka senilnému proruskému a čínskému ožranovi, za ktoré sa česi hanbia po celom svete.... ktorý ako prezident susedného štátu verejne podporil birmovaného komunistu...čím zasahoval do naších volieb.....
Napríklad v moravskoslezskom kraji má Zeman obrovskú podporu /ako na Kysuciach LSNS/ tam pekne TOP09 dostáva pravidelne v každých voľbách na hubu a nie iba tam.
Zeman je predsa prezident, či nie? To znamená, že má zhruba rovnakú podporu ako Čaputová u nás, nakoľko tiež vyhral vtedy voľby. Ale ona sa vybrala radšej za starým koktákom...
Dúfam, že jej to Zeman vráti takým spôsobom a v takej chvíli, že jej PS bude musieť najať psychologičku :-)))))))))))))))
Nandrolon
11.04.19,07:02
tak jej to skús vysvetliť :D
A čo som ja slizský had Truban?
misoft
11.04.19,07:02
Misoft, nepochopil som ten Dvůr Králové. To je podľa mňa najlepšia ZOO v ČR/SR, je tam možnosť aj safari vlastným autom, aj okruh pre peších. Dali sme oba.
Potom ešte parádna je Ostrava /na bud. týždeň ak počasie dovolí valíme zase/. Zlín, krása. Slovenské bieda, hanba, biznis.
Dvůr Králové som uviedol ako príklad, ako by to malo byť. Pozri si niektoré ZOO na Slovensku. I keď majú "výbehy" - koľko árové sú? Dvůr Králové bol, je a bude stále ponímaný ako Safari Park - a alaya1 tiež spomínala tie parky - Safari parky v Afrike a inde. V nich je práve človek chránený v klietke :D (aute) a zvieratá majú voľnosť - síce nie kilometre štvorcové, ale aspoň hektáre štvorcové.
misoft
11.04.19,07:11
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
bettylou
11.04.19,07:16
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

ako správne píšeš, nie je prezidentka

táto cesta je za swarzenbergerom, ktorý ju podporil ťa prekvapuje ??
je to krásna facka senilnému proruskému a čínskému ožranovi, za ktoré sa česi hanbia po celom svete.... ktorý ako prezident susedného štátu verejne podporil birmovaného komunistu...čím zasahoval do naších volieb.....
Napríklad v moravskoslezskom kraji má Zeman obrovskú podporu /ako na Kysuciach LSNS/ tam pekne TOP09 dostáva pravidelne v každých voľbách na hubu a nie iba tam.
Zeman je predsa prezident, či nie? To znamená, že má zhruba rovnakú podporu ako Čaputová u nás, nakoľko tiež vyhral vtedy voľby. Ale ona sa vybrala radšej za starým koktákom...
Dúfam, že jej to Zeman vráti takým spôsobom a v takej chvíli, že jej PS bude musieť najať psychologičku :-)))))))))))))))


možno sa jej páči a sce sa mu rovnať, hádam aj šľachtický titul získa, keď už je prezidentka :D
Tweety
11.04.19,07:17
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
Neviem, čo tu toľko konšpirujete, bola na koncerte Boba Dylana ako súkromná osoba, a koho potom navštívila je iba jej vec. Svoje antipatie si nechajte.
bettylou
11.04.19,07:18
Misoft, nepochopil som ten Dvůr Králové. To je podľa mňa najlepšia ZOO v ČR/SR, je tam možnosť aj safari vlastným autom, aj okruh pre peších. Dali sme oba.
Potom ešte parádna je Ostrava /na bud. týždeň ak počasie dovolí valíme zase/. Zlín, krása. Slovenské bieda, hanba, biznis.
Dvůr Králové som uviedol ako príklad, ako by to malo byť. Pozri si niektoré ZOO na Slovensku. I keď majú "výbehy" - koľko árové sú? Dvůr Králové bol, je a bude stále ponímaný ako Safari Park - a alaya1 tiež spomínala tie parky - Safari parky v Afrike a inde. V nich je práve človek chránený v klietke :D (aute) a zvieratá majú voľnosť - síce nie kilometre štvorcové, ale aspoň hektáre štvorcové.

Aj tam sú lákané, prevádzkovateľmi parku, aby sa pri trasách s turistami ukazovali. to sa volá jemná drezúra
Nandrolon
11.04.19,07:18
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
To, čo si napísal v ničom nekoliduje s mojim príspevkom vyššie. Škoda, že sa nestretávali častejšie, hlavne pred voľbami.
misoft
11.04.19,07:18
No veď to Nandymu vysvetľujem - Čaputka je zatiaľ len občan s určitými výhodami.
bettylou
11.04.19,07:19
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
Neviem, čo tu toľko konšpirujete, bola na koncerte Boba Dylana ako súkromná osoba, a koho potom navštívila je iba jej vec. Svoje antipatie si nechajte.

Noo, to nie je celkom tak, lebo ako prezident stále reprezentuješ štát, to nie je osemhodinová šichta dakde v cukrárni a potom padla
bettylou
11.04.19,07:21
jak fasa stíhame dva témy naraz, keď sa zídeme :D
Tweety
11.04.19,07:21
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
Neviem, čo tu toľko konšpirujete, bola na koncerte Boba Dylana ako súkromná osoba, a koho potom navštívila je iba jej vec. Svoje antipatie si nechajte.

Noo, to nie je celkom tak, lebo ako prezident stále reprezentuješ štát, to nie je osemhodinová šichta dakde v cukrárni a potom padla
Ešte oficiálne prezidentkou nie je.
bettylou
11.04.19,07:23
Nejdem sa vadiť.Možno má "rozlúčku so slobodou", keby náhodou. Tak potom o čom točíme?
kukučka
11.04.19,07:24
De iure, ale de facto? Už ju tak vníma celý svet a ide sa z nej zjančiť.
bettylou
11.04.19,07:24
Misoft, nepochopil som ten Dvůr Králové. To je podľa mňa najlepšia ZOO v ČR/SR, je tam možnosť aj safari vlastným autom, aj okruh pre peších. Dali sme oba.
Potom ešte parádna je Ostrava /na bud. týždeň ak počasie dovolí valíme zase/. Zlín, krása. Slovenské bieda, hanba, biznis.
Dvůr Králové som uviedol ako príklad, ako by to malo byť. Pozri si niektoré ZOO na Slovensku. I keď majú "výbehy" - koľko árové sú? Dvůr Králové bol, je a bude stále ponímaný ako Safari Park - a alaya1 tiež spomínala tie parky - Safari parky v Afrike a inde. V nich je práve človek chránený v klietke :D (aute) a zvieratá majú voľnosť - síce nie kilometre štvorcové, ale aspoň hektáre štvorcové.

Aj tam sú lákané, prevádzkovateľmi parku, aby sa pri trasách s turistami ukazovali. to sa volá jemná drezúra

he?
misoft
11.04.19,07:25
Noo, to nie je celkom tak, lebo ako prezident stále reprezentuješ štát, to nie je osemhodinová šichta dakde v cukrárni a potom padla
Ešte NIE JE prezidentka!!!!!!! ) Ňou sa stáva až inauguráciou a zložením sľubu! Zatiaľ je LEN zvolená do funkcie prezidenta/tky SR na základe volieb. Až inauguráciou a sľubom sa stáva predstaviteľom štátu - a ten sľub končí až jej smrťou. Takže ak skončí svoje volebné obdobie, má určité výhody z titulu svojej bývalej funkcie, vrátane čiastočnej reprezentácie vo svete (a mnoho ex-prezidentov to tak robí).
Nandrolon
11.04.19,07:26
Twety tam doplnila to slovíčko "oficiálne" lebo bez neho to vyznieva dosť úsmevne.
Áno, oficiálne nie, ale neoficiálne už reprezentuje každým krokom SR a je pod drobnohľadom.
Nandrolon
11.04.19,07:29
Trošku som sa minule nasmial keď sa pochválila, že s partnerom /idiotské a ponižujúce pomenovanie pre frajera/ chodili každý rok k nejakému splavu či kde to. Pričom rozvedená má byť iba od jesene. Darmo, podvádzať je dnes v móde.... No, žumpa nad žumpou.
Radšej už nejdem čítať, koho sme si zvolili, lebo ani obed mi nebude chutiť.
bettylou
11.04.19,07:30
Ešte nepochopila, že medzištátne vzťahy sa nadväzujú dopredu a neoficiálne, :D
misoft
11.04.19,07:40
.............
Radšej už nejdem čítať, koho sme si zvolili, lebo ani obed mi nebude chutiť.
Radšej čítaj.... bude menší príjem kalórií... pomôže postave.....:D:D:D
bjuty smis
11.04.19,07:47
ale no tak, snád by si nechcel , aby sa pokazili naše dobré vzťahy s čechmi

zeman podporil štetkoviča....čaputová podakovala knížemu....nič sa nestalo,1. návšteva bude určite zeman....
Nandrolon
11.04.19,07:49
..... máš tam chybu, lebo Ševčovič nie je štetkovič, ale štetkovičKA je práve Čaputová :-)
pepsikova
11.04.19,08:13
..na kafu radšej nepozývam..vypijem aj sama..
lujza.j
11.04.19,11:05
Potesilo:)skutocne dozrete na strome...zabka dakujem....šupky krasne vonaju....joj fajny olej si urobim...
kukučka
11.04.19,12:30
Jeden do koláčov! Ja ešte mám kôru s cukrom v patentnej fľaši. Rybka je z Tvojej dielne?
lujza.j
11.04.19,13:13
Ano miska je moja dielna:)
bjuty smis
11.04.19,13:54
Ano miska je moja dielna:)
to nie je kapor...akú rybu si tam odtlačila ??
misoft
11.04.19,13:58
Ano miska je moja dielna:)
to nie je kapor...akú rybu si tam odtlačila ??
Jednookú platesu
https://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif
vicktor
11.04.19,14:12
Dnes ma prekvapil vtacik velkosti vrabca so sivym chrbatom a cervenohnedym bruskom vrabcim stylom poskakoval KOLMO k zemi po kmeni stromu hlavou nadol, to som este nevidel.
bjuty smis
11.04.19,14:36
passer kamikadze
Tweety
11.04.19,14:41
misoft
11.04.19,15:48
Dnes ma prekvapil vtacik velkosti vrabca so sivym chrbatom a cervenohnedym bruskom vrabcim stylom poskakoval KOLMO k zemi po kmeni stromu hlavou nadol, to som este nevidel.
Hmmm.... potom sú tu dve možnosti:
A) Je to špeciálny vtáčik, popierajúci fyzikálne zákony;
alebo
B) Mal si naklonenú hlavu, alebo si ležal a videl si to otočené o 90°.
https://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif
kukučka
11.04.19,15:55
joj Duški, Duški, čo keby si to overil? Jediný vtáčik chodiaci dole hlavou je brhlík. Ja to predsa musím vedieť. A to hneď 2x. :---
misoft
11.04.19,16:02
Ale šak dobre, dobre - veď sranda mosí byt..... ;)
lujza.j
11.04.19,16:12
Ano miska je moja dielna:)
to nie je kapor...akú rybu si tam odtlačila ??
Jednookú platesu
https://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif
Cerstvú:---
lujza.j
11.04.19,16:17
Kuki ja mam zas citronovu sol...ja neviem piect:)
misoft
11.04.19,16:24
Náááá....
M.K. zrušili jedno obvinenie..... len aby sme sa náhodou nedočkali, že M.K bol vlastne zavraždený.....
bettylou
11.04.19,16:29
dáš do marinády pod mäso ku grilovačke,

to bolo na tú citrónovú soľ. Duški je rýchlik
buchač
11.04.19,17:12
Hmmm...zaujímavé.

https://mytrnava.sme.sk/c/22097283/opity-sofer-zavinil-celnu-zrazku-prisiel-o-vodicsky-a-skoncil-v-nemocnici.html?ref=tit

...a čo je na tom zaujímavé ???
Že vodičom, ktorý spôsobil nehodu, je KAPLÁN...nie je to meno, je to kňaz.
Kňaz, o ktorom sa vedelo, že má s chlastom už dlhšiu dobu problémy...dokonca bol v rámci diecézy preložený.

Zaujímavé je ale hlavne to, že hentú info o jeho povolaní proste a jednoducho SMEčkári zamlčali.
misoft
11.04.19,18:10
A to ešte nenapísali, že predtým ho tiež načapali. Že je to dušpastier - to radšej nepísali, aby si proti sebe nepoštvali veľkého kresťana PlagDr. kpt. A.D..
Len ako bude ten dušpastier vysvetľovať to manko v zásobách omšového vína....
buchač
11.04.19,19:23
Aj ja...4ks v domacnosti....jedno parkuje vonku....

He...fasa logika :

" Presne o tom to je. Minule tu jeden zmätok písal, že on príde do BA autom, odstaví auto pred barákom kde má prenajatý byt a celý týždeň jazdí MHD. Zabiť takých je málo.
Karubmur

Taki by mali platit. Bez debaty. Ale nevidim dovod aby som ja domaci mal za daco platit. Obzvlast ked sa nic nespravilo. Platit som ochotny az ked vsetko zlyha tj. zachytne parkoviska, zeleznice, elektricky, mhd... Hawk
fo3nix "
http://debata.pravda.sk/debata/508520-volte-valla-zaplatite-za-parkovanie/

Takže dotyčný by mal prísť do Blavy jedine a zásadne bez auta ???
Majiteľ bytu berie ťažké love za prenájom bytu..to je asi v poriadku, ale ten zvyšok už nie ???
By som bol zvedavý, že kde býva...že koľko má áut v danej domácnosti a kde tieto parkujú.

Henten Karambol je kuwa zmätok prírody...a nie ten nájomca.
korela
11.04.19,21:37
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Nandy... nechápeš. Ona ešte NIE JE prezidentka (je síce zvolená, má zo zákona ochranku), prezidentkou sa stáva v okamihu inaugurácie a zložením sľubu.
Do tej doby je len obyčajný občan, ktorý má navyše ochranu.
Alebo si snáď myslíš, že okamihom víťazstva vo voľbách má sedieť doma na riti? Má okamžitý zákaz niekam chodiť? Niekoho navštíviť? Ísť za hranice? Dovolenkovať?

Ajajaj....
Neviem, čo tu toľko konšpirujete, bola na koncerte Boba Dylana ako súkromná osoba, a koho potom navštívila je iba jej vec. Svoje antipatie si nechajte.

Noo, to nie je celkom tak, lebo ako prezident stále reprezentuješ štát, to nie je osemhodinová šichta dakde v cukrárni a potom padla
Ešte oficiálne prezidentkou nie je.
Bola už dávno pred voľbami. :-)))
korela
11.04.19,21:48
Buchac, Lujza - toto je prava tvar Progresivneho Slovenska.
Caputova prva cesta do CR za "spiacim zidom" z TOP09, to co je toto???
Aka prva cesta ? Este je ander prezident...
Ja nepíšem prvá cesta prezidentky. Ale je zvláštne, že ide práve za Schwarzenbergom, možno tebe nie, ale nám ostatným áno.
TOP09 je totiž obdoba nášho PS, chválabohu na českej politickej scéne sú permanentne v prdeli :-))

ako správne píšeš, nie je prezidentka

táto cesta je za swarzenbergerom, ktorý ju podporil ťa prekvapuje ??
je to krásna facka senilnému proruskému a čínskému ožranovi, za ktoré sa česi hanbia po celom svete.... ktorý ako prezident susedného štátu verejne podporil birmovaného komunistu...čím zasahoval do naších volieb.....
Kto začal prvý?
korela
11.04.19,22:11
Ešte k ZOO.
Dvur Králové malo dobrý vhodný štart na veľkom 4,6 ha arizovanom pozemku
"Krátce po skončení II. světové války a znárodnění arizované Neumannovy vily, která se stala sídlem nového královédvorského městského muzea, dal královédvorský rodák a pozdější krátkodobý ředitel Zoo Praha Otakar Štěpánek podnět pro založení zvířecích expozic. Na ploše 4,6 ha původní květinové zahrady pak přičiněním řady dobrovolníků pod vedením pozdějšího správce Josefa Fabiána vzniklo několik klecí a výběhů, které byly osazeny především nenáročnými středoevropskými zvířaty (lišky, jezevci, sovy, straky, srny aj.). Slavnostní otevření tohoto zookoutku pro veřejnost se konalo 9. května 1946.[3][4]

V roce 1950 byl původní palmový skleník u vily přestavěn na první pavilon exotické zvěře, kde nalezly útočiště opice, cibetky, exotičtí ptáci a největší lákadlo zookoutku: lví kocour Rémus, vysloužilé cirkusové zvíře...."
.
Wagner bol najvýraznejšou osobnosťou zo všetkých jej riaditeľov, a najviac posunul ich ZOO.
.
Jedna verejnosti málo známa udalosť.
"V dubnu 1975 však byla celá zoo uzavřena pro návštěvníky až do konce roku. Příčinou byla nutnost izolace a celkové karantény poté, co se v dubnu u některých žiraf v zimovišti objevily příznaky afrického typu slintavky a kulhavky SAT1. Na základě rozhodnutí veterinární správy bylo celé stádo žiraf (28 žiraf Rothschildových a 18 žiraf síťovaných) v noci z 29. na 30. dubna 1975 postříleno. Toto rozhodnutí nebylo nikdy zcela objasněno a zdokumentováno, protože k němu došlo zřejmě jen na základě nepřímých důkazů a příznaků, nikoliv na základě cíleného sérologického vyšetření (jedinou laboratoří v té době disponovala Velká Británie, kam bylo zřejmě nepřípustné až nemožné dovézt vzorky) a ČSSR o něm ani neinformovala příslušné mezinárodní orgány. Ředitel Vágner v tom spatřoval cílenou akci československé kontrarozvědky s cílem ho profesně diskreditovat – podkladem pro toto tvrzení bylo mj. to, že ostatní vnímavá zvířata z bezprostředního okolí žirafí ubikace (od buvolů po hospodářská zvířata v zázemí zoo) vyšetřena (natož utracena) také nebyla.[8][9][6] Žirafí chov byl sice záhy obnoven novým dovozem z Afriky, ale již nikdy nedosáhl podobné velikosti jako původní 46hlavé stádo."
https://cs.wikipedia.org/wiki/ZOO_Dv%C5%AFr_Kr%C3%A1lov%C3%A9
Dáša_
12.04.19,03:42
Hmmm...zaujímavé.

https://mytrnava.sme.sk/c/22097283/opity-sofer-zavinil-celnu-zrazku-prisiel-o-vodicsky-a-skoncil-v-nemocnici.html?ref=tit

...a čo je na tom zaujímavé ???
Že vodičom, ktorý spôsobil nehodu, je KAPLÁN...nie je to meno, je to kňaz.
Kňaz, o ktorom sa vedelo, že má s chlastom už dlhšiu dobu problémy...dokonca bol v rámci diecézy preložený.

Zaujímavé je ale hlavne to, že hentú info o jeho povolaní proste a jednoducho SMEčkári zamlčali.

máš pocit, že pri ostatných účastníkoch dopravných nehôd povolanie zverejňujú?
bettylou
12.04.19,04:09
Hmmm...zaujímavé.

https://mytrnava.sme.sk/c/22097283/opity-sofer-zavinil-celnu-zrazku-prisiel-o-vodicsky-a-skoncil-v-nemocnici.html?ref=tit

...a čo je na tom zaujímavé ???
Že vodičom, ktorý spôsobil nehodu, je KAPLÁN...nie je to meno, je to kňaz.
Kňaz, o ktorom sa vedelo, že má s chlastom už dlhšiu dobu problémy...dokonca bol v rámci diecézy preložený.

Zaujímavé je ale hlavne to, že hentú info o jeho povolaní proste a jednoducho SMEčkári zamlčali.

máš pocit, že pri ostatných účastníkoch dopravných nehôd povolanie zverejňujú?

šak keď môžu lekárku, poslanca, športovca zverejniť... :)
BXLmiami
12.04.19,04:10
Hmmm...zaujímavé.

https://mytrnava.sme.sk/c/22097283/opity-sofer-zavinil-celnu-zrazku-prisiel-o-vodicsky-a-skoncil-v-nemocnici.html?ref=tit

...a čo je na tom zaujímavé ???
Že vodičom, ktorý spôsobil nehodu, je KAPLÁN...nie je to meno, je to kňaz.
Kňaz, o ktorom sa vedelo, že má s chlastom už dlhšiu dobu problémy...dokonca bol v rámci diecézy preložený.

Zaujímavé je ale hlavne to, že hentú info o jeho povolaní proste a jednoducho SMEčkári zamlčali.

máš pocit, že pri ostatných účastníkoch dopravných nehôd povolanie zverejňujú?
Ano,lekárov s pélným menom,fotkou ambulancie a fotkou tváre zblízka,jednoducho lov.
bettylou
12.04.19,04:12
Ako čítam článok, že z nezistených príčin prešiel do protismeru, asi šiel v ústrety svetlu

Aj poslancov zverejňujú
buchač
12.04.19,04:17
Hmmm...zaujímavé.

https://mytrnava.sme.sk/c/22097283/opity-sofer-zavinil-celnu-zrazku-prisiel-o-vodicsky-a-skoncil-v-nemocnici.html?ref=tit

...a čo je na tom zaujímavé ???
Že vodičom, ktorý spôsobil nehodu, je KAPLÁN...nie je to meno, je to kňaz.
Kňaz, o ktorom sa vedelo, že má s chlastom už dlhšiu dobu problémy...dokonca bol v rámci diecézy preložený.

Zaujímavé je ale hlavne to, že hentú info o jeho povolaní proste a jednoducho SMEčkári zamlčali.

máš pocit, že pri ostatných účastníkoch dopravných nehôd povolanie zverejňujú?
Ano,lekárov s pélným menom,fotkou ambulancie a fotkou tváre zblízka,jednoducho lov.

Nie, nemám pocit...tu ide o fakt.

Presne, jak oči...a vojakov, či policajtov s veľkou radosťou...
Je ale predsa jedno, čo za opilec sedí za volantom....či sa henten kaplán spoliehal na Pána ? Silne pochybujem, lebo Pán ho potrestal primerane, teraz si to kaplánko odleží a potom aj (teda dúfam) aj náležite odserie.
lujza.j
12.04.19,04:34
Chraneny druh...
buchač
12.04.19,04:40
Nandrolon
12.04.19,04:49
Nandýýýýý....môžeš zasa nadávať...;) :D :D :D

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine/
A ty jej môžeš robiť obhajcu :-))
alaya1
12.04.19,05:39
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine - to uz politici rozvojovych statov plynule hovoria anglicky - tato pani ani netusi co sa s nou deje ale ego ma teda dostatocne a sebaobdiv detto. Toto je poriadna hanba .
Nandrolon
12.04.19,05:56
Možno, že sa dohovorí, len zabudla doplniť, že "rukami-nohami" :-)))))))))))))))))))))))
Môj názor je taký, že inteligentná, vzdelaná a silná osobnosť by sa nikdy nedala nahovoriť na túto primitívnu a priehľadnú hru z dielne Progresívneho Slovenska a Andreja Kisku.
bjuty smis
12.04.19,06:07
prečo by mal slovenský prezident-ka rozprávať s cudzími novinármi ich jazykom ?

nandy. tak si ujasnime, čo chceme ?? ideme do tankoch na budapešť, alebo sme proamerikánsky , :)))
Nandrolon
12.04.19,06:11
prečo by mal slovenský prezident-ka rozprávať s cudzími novinármi ich jazykom ?

nandy. tak si ujasnime, čo chceme ?? ideme do tankoch na budapešť, alebo sme proamerikánsky , :)))
Prečo vôbec by mal niekto na Slovensku rozprávať cudzím jazykom? Načo sa vyučuje?
Ale aby som neodpovedal na tvoju otázku otázkou, tak ti odpoviem. Preto, aby ukázala že nie je **bnutá ako tágo. Lebo to by mohol byť prezidentom aj dežo z osady so základnou školou a výzorom mentálne retardovaného.
bjuty smis
12.04.19,06:13
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine - to uz politici rozvojovych statov plynule hovoria anglicky - tato pani ani netusi co sa s nou deje ale ego ma teda dostatocne a sebaobdiv detto. Toto je poriadna hanba .
asi preto, že rozvojové krajiny sú anglické kolonie a majú angličtinu úradný jazyk

never všetko pravde a blahovi

doplnené - platí aj pre nandyho...tu ju priamo úplaca šereš a svetová židovská lobby...

https://www.youtube.com/watch?v=Qsix55wgzLQ
Nandrolon
12.04.19,06:18
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine - to uz politici rozvojovych statov plynule hovoria anglicky - tato pani ani netusi co sa s nou deje ale ego ma teda dostatocne a sebaobdiv detto. Toto je poriadna hanba .
asi preto, že rozvojové krajiny sú anglické kolonie a majú angličtinu úradný jazyk

never všetko pravde a blahovi

doplnené - platí aj pre nandyho...tu ju priamo úplaca šereš a svetová židovská lobby...

https://www.youtube.com/watch?v=Qsix55wgzLQ
Iné je niečo naučiť sa naspamäť ako básničku, alebo ešte lepšie to čítať rovno z papiera, na to nemusíš vedieť jazyk.
Ale "naživo" odpovedať na rôzne otázky novinárov, na to už jazyk musíš vedieť...
alaya1
12.04.19,06:19
Prosim ta, kolonie boli aj frankofonne. Ja nepotrebujem nazor inych ,, napr
ani neviem kto je ten menovany pan, mam svoj nazor, a ze je to hanba ze v takej funkcii nevie po anglicky je fakt.
misoft
12.04.19,06:21
Radšej nech vraví slovensky (veď oni to preložia, bude mať tlmočníka), ako sa strápňovať chabou angličtinou, ako istý náš minister , komunikejšn with minister Jahnátek.
https://www.youtube.com/watch?v=cLeF4IUUNe4
Nandrolon
12.04.19,06:24
Oni obaja vedia ten jazyk rovnako, ale uznávam, že Jahnátek je aspoň starší, takže možno by vedel po rusky. Táto zrejme neovláda nič. Tá jej naučená básnička na bjutyho videu, to hovorí po slovensky, len anglickými vetami.
bjuty smis
12.04.19,06:25
nandy, to si si ju asi pomýlil s jahnátkom :)))

takže s kiskom ste boli teda spokojní...dobre vedieť

a čo ičo snajper gašparovič ?? vtedy som vás nejako nepočul ...
bjuty smis
12.04.19,06:31
Oni obaja vedia ten jazyk rovnako, ale uznávam, že Jahnátek je aspoň starší, takže možno by vedel po rusky. Táto zrejme neovláda nič. Tá jej naučená básnička na bjutyho videu, to hovorí po slovensky, len anglickými vetami.
ked si vypočuješ ju a jahnátka a povieš, že vedia anglicky rovnako je úplne jasné, že nevieš ani tak, ako jahnátek....
Nandrolon
12.04.19,06:33
Nechápeš, že pre 65 ročného človeka nieje hanba, že nevie anglicky, ale u relatívne mladých ročníkov to už hanba je?
Ináč máš pravdu, tak, ako Jahnátek a Čaputová, to teda neviem, dokonca by som sa to ani nedokázal naučiť ako ďalší cudzí jazyk :-)
bjuty smis
12.04.19,06:36
ty nechápeš, že vie po anglický ? tebe stačí blahov štekot ?
buchač
12.04.19,06:43
Nandýýýýý....môžeš zasa nadávať...;) :D :D :D

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine/
A ty jej môžeš robiť obhajcu :-))

Ale ja jej nerobím obhájcu...ja v podstate poukazujem na fakt, že ako sa realizujú "investigatívni" novinári....to sú tí žalobcovia, prokurátori, sudcovia a katovia v jednej osobe...a pritom nie jeden z nich by sa ani nevedel po engliš opýtať, kde sa má ísť vyserondieť.
Pre mňa je dôležitá hentá veta :

" Aj pre Pravdu Čaputová povedala, že sa po anglicky "dohovorí". "

Čo to znamená, to je snáď jasné...či ?
V článku sa spomínajú Fico a Dzurinda....a pokiaľ sa nemýlim, tak ich prejav v engliš bol v tých politických začiatkoch úbohý.

....a apropó...Putin je teda iný level politiky, a predsa :

" Tým, že žil dlhé roky v Nemecku vie veľmi dobre po nemecky ale anglickým prejavom na verejnosti sa vyhýba. V angličtine si toľko neverí a používa ju verejne iba zriedkavo. "


Znova opakujem, neobhajujem Čaputovú (nebol som ani na voľbách)...zatiaľ ju treba nechať na pokoji. Ešte nie je ani ustanovená do funkcie, nedali jej ani len tých 100 dní, aby sa rozkukala...ale idú po nej jak cigán po údenom.
Pre mňa, za mňa...nemusí vedieť žiaden cudzí jazyk, to nie je žiadne valné kritérium.
Za politika majú vravieť činy a nie pindy......na pindanie sú voliči.
Nandrolon
12.04.19,06:43
čo tu furt spomínaš toho Blahu? veď ja konkrétne ho ani nečítam, ani nesledujem na FB. Akurát ho registrujem, ak je niekde článok o jeho veľavravnom statuse.
Ale zrejme ak Blaha uverejní nejaký status, tak slniečkári musia hromadne siahať po lexaurine. A to mu kvitujem, to robí dobre!
bjuty smis
12.04.19,06:48
lebo nikomu okrem blahu to nevadí...teda ešte teraz tebe a alayi...:))

však ani netušíš, čo v tom rozhovore povedala ? tako ju ten novinár vyzdvihol ? o je pre teba úplne nepodstatné....len si potrebuješ ventilovať svoju frustráciu, že zvalcovala tvojho štetináča
Nandrolon
12.04.19,06:49
Nandýýýýý....môžeš zasa nadávať...;) :D :D :D

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508644-caputovej-anglictina-cez-bbc-poslala-do-sveta-odkaz-v-slovencine/
A ty jej môžeš robiť obhajcu :-))

Ale ja jej nerobím obhájcu...ja v podstate poukazujem na fakt, že ako sa realizujú "investigatívni" novinári....to sú tí žalobcovia, prokurátori, sudcovia a katovia v jednej osobe...a pritom nie jeden z nich by sa ani nevedel po engliš opýtať, kde sa má ísť vyserondieť.
Pre mňa je dôležitá hentá veta :

" Aj pre Pravdu Čaputová povedala, že sa po anglicky "dohovorí". "

Čo to znamená, to je snáď jasné...či ?
V článku sa spomínajú Fico a Dzurinda....a pokiaľ sa nemýlim, tak ich prejav v engliš bol v tých politických začiatkoch úbohý.

....a apropó...Putin je teda iný level politiky, a predsa :

" Tým, že žil dlhé roky v Nemecku vie veľmi dobre po nemecky ale anglickým prejavom na verejnosti sa vyhýba. V angličtine si toľko neverí a používa ju verejne iba zriedkavo. "


Znova opakujem, neobhajujem Čaputovú (nebol som ani na voľbách)...zatiaľ ju treba nechať na pokoji. Ešte nie je ani ustanovená do funkcie, nedali jej ani len tých 100 dní, aby sa rozkukala...ale idú po nej jak cigán po údenom.
Pre mňa, za mňa...nemusí vedieť žiaden cudzí jazyk, to nie je žiadne valné kritérium.
Za politika majú vravieť činy a nie pindy......na pindanie sú voliči.
Prečo by jej mal niekto dať pokoj? Ktorému prezidentovi dali jeho odporcovia pokoj, v ktorom štáte?
Aha, zabudol som, že podľa teba ešte nie je prezidentka.
Ja si myslím, že všetky médiá do jedného jej dali pred voľbami pokoj, narozdiel od jej súperov, ktorých grilovali zaživa a to ešte ani neboli zvolení, iba kandidáti.
Podľa mňa má prezident reprezentovať krajinu. Tým pádom má mať vzdelanie, inteligenciu, charizmu, a jazyky tam automaticky patria tiež.
Dnes už každá sekretárka musí ovládať aspoň angličtinu.
Ak ju ona neovláda a bude nás reprezentovať vo svete pomocou slovenčiny a tituliek, prípadne tlmočníkov, budeme vypadať ako krajina nevzdelaných idiotov, ktorá si spomedzi seba zvolila adekvátnu osobu.
Musíš uznať, že post prezidenta je výnimočný a prezident nemôže byť "hocijaký človek", ktorého vzdelaním, inteligenciou strčí do vrecka hocijaká pokladníčka v supermarkete.
bjuty smis
12.04.19,06:54
dobre...máš pravdu..
koho si ty volil ? :))))) ako je na tom s aj ? tam ti to nevadilo ??
on nevie vôbec...čapútová nevie podla teba , blahu a pravdy ...

howg...končím na túto tému, ty máš aj tak svoj názor :)..
Tweety
12.04.19,07:04
Nandrolon :ak ju ona neovláda a bude nás reprezentovať vo svete pomocou slovenčiny a tituliek, prípadne tlmočníkov, budeme vypadať ako krajina nevzdelaných idiotov, ktorá si spomedzi seba zvolila adekvátnu osobu.

Vypadať??? Snáď vyzerať. Vypadnúť, padať môžeš tak akurát z fúrika, z auta, zo stromu .....
Nandrolon
12.04.19,07:05
Bjuty: súhlasím s poslednou vetou v tvojom príspevku a som na to hrdý.
Tweety: bez komentára. Zo stromu môžeš vypadnúť akurát Ty, my ostatní sme zo stromov padali...
Nandrolon
12.04.19,07:17
Tweety.....
........ ten pocit, keď chceš vypadať múdro a napíšeš totálnu p*******, ktorú musíš čím skôr po udelení mínusu editovať......
- čo si vypadla zo stromu rovno na hlavu?
PS: padať z auta? práve, že z auta môžeš vypadnúť, ani z fúrika nemôžeš padať, ale iba vypadnúť.
Ale zo stromu sa nedá vypadnúť, iba padať - padnúť, takže zas si zle zeditovala, možno druhý pokus.....
Dáša_
12.04.19,07:18
k tej angličtine :) Pamätníci si možno ešte spomenú na serial Inžinierska odysea. Odohrával sa okrem iného aj v prostredí podnikov zahraničného obchodu. Šéf išiel na jednanie so svojim pracovníkom (Dočolomanský). A požiadal ho, aby tlmočil. Ten sa velmi čudoval, že však šéf vie oveľa lepšie po anglicky ako on. No a šéf mu vysvetlil: Jasne, že viem lepšie. Lenže kým ty pretlmočíš, čo on povedal, ja mám čas si veľmi dobre premyslieť odpoveď....
afrikánka
12.04.19,07:24
Wooow...:---:D...:)
Nandrolon
12.04.19,07:28
Wooow...:---:D...:)
Je piatok a všetko som porobil včera, čo sa čuduješ :-)
misoft
12.04.19,07:39
Nandy - niekedy trepeš fakt riadne chobotiny.
Ryješ do Čaputky - a to ešte ani nie je vo funkcii prezidenta/tky.
Je to rovnaké, ako keby si pred majstrovstvami sveta v hokeji začal hlásať, že tí naši hokejisti ho*no urobili, že prehrali, že nič neukázali - a to ešte ani na ľade NEBOLI.
Ty snáď vidíš budúcnosť 100 rokov dopredu?
BXLmiami
12.04.19,07:42
:-)).No nateraz skonštatujeme,že žiadneho poriadneho reprezentatívneho prezidenta sme nateraz nemali a dalších 5 rokov mať nebudeme.Ale je fakt,že ktokoľvek lepší ako IČO blatník.
Nandrolon
12.04.19,07:46
Misoft:
1. ja som nezačal
2. je sloboda slova a názorov
3. nevidím 100 rokov dopredu /ani ty/, stačí mi, keď viem dobre odhadnúť ľudí
4. všetky krčmové športy čo uvádzaš mám hlboko na háku
misoft
12.04.19,07:56
No - odhadnúť ľudí.... niekedy sa i majster tesár utne :D:D:D

A pokiaľ Čaputová nie je oficiálne vo funkcii - je pre mňa len obyčajná aktivistka.
Až bude tam hore - potom sa uvidí... a možno i prekvapí.... ako Ander z Popradu na začiatku i teraz na konci... :D
afrikánka
12.04.19,08:00
Ved to...nech hodi prvy kamenom, kto je na 100% inteligentny;)
vicktor
12.04.19,08:08
ja sa hlasim ... ale iba ak mysou
pavol54
12.04.19,08:31
čo tu furt spomínaš toho Blahu? veď ja konkrétne ho ani nečítam, ani nesledujem na FB. Akurát ho registrujem, ak je niekde článok o jeho veľavravnom statuse.
Ale zrejme ak Blaha uverejní nejaký status, tak slniečkári musia hromadne siahať po lexaurine. A to mu kvitujem, to robí dobre!
lexaurin nie je v lekárňach dostať: správy rtvs
BXLmiami
12.04.19,08:36
:-)) možno preto :-))) Nadmerná spotreba :-)))
kukučka
12.04.19,08:55
Stačí pozrieť, koho pozýva Kraus.
misoft
12.04.19,09:12
Hlásia - o 6€ (slovom ŠESŤ) sa zvýši rodičovský príspevok.
Si teda z nás ten štát prdel robí. Politici nadelia rodičom 6€, sebe 1000€.
Nandrolon
12.04.19,09:20
Tweety.....
........ ten pocit, keď chceš vypadať múdro a napíšeš totálnu p*******, ktorú musíš čím skôr po udelení mínusu editovať......
- čo si vypadla zo stromu rovno na hlavu?
PS: padať z auta? práve, že z auta môžeš vypadnúť, ani z fúrika nemôžeš padať, ale iba vypadnúť.
Ale zo stromu sa nedá vypadnúť, iba padať - padnúť, takže zas si zle zeditovala, možno druhý pokus.....
Nepochopil si podstatu, vypadať je od slova padať a to má diametrálne odlišný význam. V tom texte, ako aj v iných, kde to slovo stále používaš , robíš rovnakú gramatickú chybu.
Ak tu budem písať slohovú prácu, sľubujem, že si dám pozor na správne vyjadrovanie. Ale keďže píšem rýchlopisom, píšem tak ako ma to napadne. https://corectus.webnode.sk/news/vyzerat-alebo-vypadat/

edit: napíšem reakciu a Tvoj príspevok tu už nie je. No nič, musím pridať na počte úderov za minútu :D:D:D:D:D
Nandrolon
12.04.19,09:25
Hlásia - o 6€ (slovom ŠESŤ) sa zvýši rodičovský príspevok.
Si teda z nás ten štát prdel robí. Politici nadelia rodičom 6€, sebe 1000€.
mne to stačí, tebe nie?
:-))))))))))))))))))))))))))))))
Tweety
12.04.19,09:25
Tweety.....
........ ten pocit, keď chceš vypadať múdro a napíšeš totálnu p*******, ktorú musíš čím skôr po udelení mínusu editovať......
- čo si vypadla zo stromu rovno na hlavu?
PS: padať z auta? práve, že z auta môžeš vypadnúť, ani z fúrika nemôžeš padať, ale iba vypadnúť.
Ale zo stromu sa nedá vypadnúť, iba padať - padnúť, takže zas si zle zeditovala, možno druhý pokus.....
Nepochopil si podstatu, vypadať je od slova padať a to má diametrálne odlišný význam. V tom texte, ako aj v iných, kde to slovo stále používaš , robíš rovnakú gramatickú chybu.
Ak tu budem písať slohovú prácu, sľubujem, že si dám pozor na správne vyjadrovanie. Ale keďže píšem rýchlopisom, píšem tak ako ma to napadne. https://corectus.webnode.sk/news/vyzerat-alebo-vypadat/

edit: napíšem reakciu a Tvoj príspevok tu už nie je. No nič, musím pridať na počte úderov za minútu :D:D:D:D:D
Nechcela som ťa ešte viac štekliť :---, tak som ho ihneď vymazala. Podstatné je, že si mi dal za pravdu. Polepši sa.
Nandrolon
12.04.19,09:29
V niečom áno, v niečom nie.
Určite sa nedá zo stromu vypadnúť, ale iba spadnúť. Ale z fúrika sa tiež dá iba vypadnúť, hoci ak to človek urobí viac krát /napríklad vezie niekoho z krčmy/ tak použije množné číslo, že "furt mi padal z fúrika", pardón, nie furt, ale stále.
Tiež som to tu nechcel ešte viac zamotať, tak som pre istotu ani nepísal, ale teraz je to dúfam už jasné.
Nikdy som netvrdil, že som to napísal gramaticky správne. Lenže ak niekto urputne hľadá v mojich príspevkoch iba chyby a sám ich má habadej, je to trochu čudné, možno piatok, možno sa dotyčný človek veľmi nudí...
Tu nie je materská škola a my nie sme učitelia.
edit: ešte pre šetrenie času http://slovniky.juls.savba.sk/?w=urputne&s=exact&c=zccb&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8#
bjuty smis
12.04.19,09:47
nandy...a ked si vo velkej dutine stroma ? ty z nej spadneš , alebo vypadneš ?

twety určite myslela toto....
korela
12.04.19,12:04
Tweety.....
........ ten pocit, keď chceš vypadať múdro a napíšeš totálnu p*******, ktorú musíš čím skôr po udelení mínusu editovať......
- čo si vypadla zo stromu rovno na hlavu?
PS: padať z auta? práve, že z auta môžeš vypadnúť, ani z fúrika nemôžeš padať, ale iba vypadnúť.
Ale zo stromu sa nedá vypadnúť, iba padať - padnúť, takže zas si zle zeditovala, možno druhý pokus.....
Nepochopil si podstatu, vypadať je od slova padať a to má diametrálne odlišný význam. V tom texte, ako aj v iných, kde to slovo stále používaš , robíš rovnakú gramatickú chybu.
Ak tu budem písať slohovú prácu, sľubujem, že si dám pozor na správne vyjadrovanie. Ale keďže píšem rýchlopisom, píšem tak ako ma to napadne. https://corectus.webnode.sk/news/vyzerat-alebo-vypadat/

edit: napíšem reakciu a Tvoj príspevok tu už nie je. No nič, musím pridať na počte úderov za minútu :D:D:D:D:D
:-)))) Čo ťa napadlo? Zviera?
Myšlienka ti môže iba napadnúť, nie ťa napadnúť. Ani herci v seriáloch to však nehovoria správne. A vôbec málokto. Rozhlasáci sú dobrí v slovenčine, a výslovnosť s.j. okrem pár oblastí a na Orave, keď som počula vo videu to mäkké le, to ja nedám nikdy, pričom našu family ešte nikto nepasoval na B-čanov.
veronikasad
12.04.19,12:59
Hlásia - o 6€ (slovom ŠESŤ) sa zvýši rodičovský príspevok.
Si teda z nás ten štát prdel robí. Politici nadelia rodičom 6€, sebe 1000€.
veď okrem zvýšenia RP sa zvyšuje aj daňový bonus, na ten však mamičky na RD pokial nemaju zdanitelny prijem, nárok nemajú ...
pavol54
12.04.19,13:14
Hlásia - o 6€ (slovom ŠESŤ) sa zvýši rodičovský príspevok.
Si teda z nás ten štát prdel robí. Politici nadelia rodičom 6€, sebe 1000€.
A niektorí si dokonca spravia štvorčlennú parlamentnú politickú sro a to už je balík na jedného
bjuty smis
12.04.19,13:16
zamestnávatelia už majú lepší prehľad o kvalite naších škôl ako celá sns...
https://www.etrend.sk/ekonomika/maturita-ako-bakalar-firma-v-inzerate-pise-ktore-gymnazia-berie-ako-vysoku-skolu.html
Terezia13
12.04.19,15:44
najnovší výskum ukázal, že::D
misoft
12.04.19,16:32
Hlásia - o 6€ (slovom ŠESŤ) sa zvýši rodičovský príspevok.
Si teda z nás ten štát prdel robí. Politici nadelia rodičom 6€, sebe 1000€.
mne to stačí, tebe nie?
:-))))))))))))))))))))))))))))))
Ja už nemám nárok.
Nandrolon
12.04.19,16:32
zamestnávatelia už majú lepší prehľad o kvalite naších škôl ako celá sns...
https://www.etrend.sk/ekonomika/maturita-ako-bakalar-firma-v-inzerate-pise-ktore-gymnazia-berie-ako-vysoku-skolu.html
Myslis tych zamestnavatelov, ktori v Adelacentre, pokial maserka /zamestnanec/ "visi", teda jej zamestnavatel nepriradil pracu, jej nakaze zohnat si priepustky, alebo jej na sucet tych hodin da dovolenku?
Alebo jedneho lekara, ktory ma na svojej nastenke prosbu, aby si neziadali o prispevok na rekreaciu, nakolko nema na to peniaze. A ma rocne 5 "timbildinkof", ktore ho stoja tolko, ako pre 60 zamestbancov poukazy? A este ten bradaty penis aj na nastenku zavesil kopiu ucteniek?
Ak sa zle vyspim, v pondelok to idem sfotit a ihned poslat na inspektorat prace.
Dnes sme so zenou skonstatovali, ze poctivy sukromnik SLOVAK na Slovensku neexistuje.
Nandrolon
12.04.19,16:45
pokracovanie...
alebo ti zamestnavatelia, ktori do inzeratu daju mzdu v "cistom". To su asi vestci, ktori presne vedia, kto prijde na konkurz a kolko ma deti, lebo cista mzda je u kazdeho ina. Ale oni to vedia. Zamestnaju ta za minimalku /polovicny uvazok/ a zvysok kes. Manzelka sa po skole tiez stretla s podnikatelkou, ktora ju dala na polovicny uvazok a keby nieco, tak je neter a je iba za pultom, kym majitelka isla na zachod... Aspon, ze teraz im to spocitava :-))))) Ale 90-te roky robili svoje. Skoda, ze tych podnikatelov zamestnanci nepostrielali. Mozno to este prijde.
bjuty smis
12.04.19,18:59
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
veronikasad
12.04.19,19:19
pokracovanie...
alebo ti zamestnavatelia, ktori do inzeratu daju mzdu v "cistom". To su asi vestci, ktori presne vedia, kto prijde na konkurz a kolko ma deti, lebo cista mzda je u kazdeho ina. Ale oni to vedia. Zamestnaju ta za minimalku /polovicny uvazok/ a zvysok kes. Manzelka sa po skole tiez stretla s podnikatelkou, ktora ju dala na polovicny uvazok a keby nieco, tak je neter a je iba za pultom, kym majitelka isla na zachod... Aspon, ze teraz im to spocitava :-))))) Ale 90-te roky robili svoje. Skoda, ze tych podnikatelov zamestnanci nepostrielali. Mozno to este prijde.
Robila som výpočet predčasného dôchodku jednej pani, ktorej zamestnávatel vykazoval mesačnú odmenu dohodára viac ako dva roky 40€ mesačne ...
Nandrolon
13.04.19,05:15
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Suhlasim. To gymnazium ma vacsiu hodnotu ako dialkova VS, ktoru si clovek urobi v 40, 50 rokoch.
pavol54
13.04.19,07:23
pokracovanie...
alebo ti zamestnavatelia, ktori do inzeratu daju mzdu v "cistom". To su asi vestci, ktori presne vedia, kto prijde na konkurz a kolko ma deti, lebo cista mzda je u kazdeho ina. Ale oni to vedia. Zamestnaju ta za minimalku /polovicny uvazok/ a zvysok kes. Manzelka sa po skole tiez stretla s podnikatelkou, ktora ju dala na polovicny uvazok a keby nieco, tak je neter a je iba za pultom, kym majitelka isla na zachod... Aspon, ze teraz im to spocitava :-))))) Ale 90-te roky robili svoje. Skoda, ze tych podnikatelov zamestnanci nepostrielali. Mozno to este prijde.
Robila som výpočet predčasného dôchodku jednej pani, ktorej zamestnávatel vykazoval mesačnú odmenu dohodára viac ako dva roky 40€ mesačne ...
Tiež som mal problém s jednou dohodárkou robila len pár mesiacov a pár dní v mesiaci , musela byť nezamestnaná aby dostala miesto ktoré sa malo uvolniť, Keď som mal robiť výplaty tak prosíkala že chce len keš aj to radšej zemiaky, zeleninu miesto peňazí po piatich rokoch začala vypisovať že som ju podviedol že som nezaplatil za tri mesiace celé odvody ale len niečo a že jej to chýba do dôchodku, tak jej to potom ostatné zamestnankyne vysvetlili "potom sa rozpamätala že tak chcela" Takže nie vždy je len podnikateľ "SVYNA JENNA"
kopretinka
13.04.19,10:22
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Kde sa tam študuje sociálna práca?
http://www.dti.sk/p/10-prijimacie-konanie-pre-bc-studium
Nandrolon
13.04.19,11:23
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Kde sa tam študuje sociálna práca?
http://www.dti.sk/p/10-prijimacie-konanie-pre-bc-studium
On si to pomylil s Katolickou univerzitou Ruzomberok.
Dti je kapitola sama o sebe...
korela
13.04.19,11:33
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Suhlasim. To gymnazium ma vacsiu hodnotu ako dialkova VS, ktoru si clovek urobi v 40, 50 rokoch.
Vidím, že veľa ľudí tu má "slabosť" pre určité veci. Večerné a diaľkové štúdium beží hádam po celom svete.
To iba niektorí noví čerství rektori po 89 horlivo bojovali za ich ukončenie, našťastie im to podnes neprešlo.
A čo sa týka toho veku, nemusíš vôbec špekulovať, prečo si školy robia v takom veku. Dôvody určite majú.
Nandrolon
13.04.19,11:45
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Suhlasim. To gymnazium ma vacsiu hodnotu ako dialkova VS, ktoru si clovek urobi v 40, 50 rokoch.
Vidím, že veľa ľudí tu má "slabosť" pre určité veci. Večerné a diaľkové štúdium beží hádam po celom svete.
To iba niektorí noví čerství rektori po 89 horlivo bojovali za ich ukončenie, našťastie im to podnes neprešlo.
A čo sa týka toho veku, nemusíš vôbec špekulovať, prečo si školy robia v takom veku. Dôvody určite majú.
Dovod maju vzdy iba 1. Nedostatocna kvalifikacia na stolicku na ktorej sedia. Gymnazista bude mat vzdy vacsie vedomosti ako ucnovkar s diplomom socialna praca.
bjuty smis
13.04.19,11:47
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Kde sa tam študuje sociálna práca?
http://www.dti.sk/p/10-prijimacie-konanie-pre-bc-studium
Netuším, to bol príklad.....chcela si sa tam prihlásit??
kopretinka
13.04.19,12:18
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Kde sa tam študuje sociálna práca?
http://www.dti.sk/p/10-prijimacie-konanie-pre-bc-studium
Netuším, to bol príklad.....chcela si sa tam prihlásit??
Tak keď netušíš,nepíš.
Keby som chcela niekde študovať,tak si to vyhľadám sama a nespolieham sa tu na nejaký komentár o ničom.
korela
13.04.19,12:45
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Suhlasim. To gymnazium ma vacsiu hodnotu ako dialkova VS, ktoru si clovek urobi v 40, 50 rokoch.
Vidím, že veľa ľudí tu má "slabosť" pre určité veci. Večerné a diaľkové štúdium beží hádam po celom svete.
To iba niektorí noví čerství rektori po 89 horlivo bojovali za ich ukončenie, našťastie im to podnes neprešlo.
A čo sa týka toho veku, nemusíš vôbec špekulovať, prečo si školy robia v takom veku. Dôvody určite majú.
Dovod maju vzdy iba 1. Nedostatocna kvalifikacia na stolicku na ktorej sedia. Gymnazista bude mat vzdy vacsie vedomosti ako ucnovkar s diplomom socialna praca.
Zakaždým, keď tu príde na diaľkové štúdium, tak tu zavýjaš ako vlk na mesiac.
Áno, ale to ťa v podstate nemusí zaujímať, sú to ich životy, o ktorých sa môžu sami rozhodovať. Nájdu sa aj ľudia so štyrmi VŠ, a čo? Alebo aj SŠ. Keď má niekto chuť, nech študuje. Pre mnohých diaľkárov by inak bolo vzdelanie nemožné aj z rod. dôvodov. Niekto sa dodatočne spamätá a pod.
Keby si kritizoval konkrétne školy, tak sa neozvem.
Ja som si chcela presne v 40-ke splniť sen iným odborom, vtedy tam bola presne určená veková hranica. A o tej nedostatočnej kvalifikácii tiež nemáš úplne pravdu, v súčasnosti podmienky spĺňa, ale odchodom na dôchodok by jeho vzdelanie nezodpovedalo požiadavkám pre založenie ŽL, ako malý príklad.
Gymnazisti budú mať vždy väčšie všeobecné vedomosti ako ľudia z odbor. stred. škôl, to je logické. Ale zato ľahšie štúdium na VŠ ich smeru.
A nakoniec pri vývine nielen v našej spoločnosti prichádzam na to, či tých soc. pracovníkov bude v budúcnosti dostatok. Úplne vážne.
Nandrolon
13.04.19,12:54
Ty zavyjas pri inych temach, nebudem rozvadzat.
Problem vidim v tom, ze dialkove studium u nas sluzi zvacsa na kupenie titulu a nie nadobudnutie vedomosti. Co uz taka KU Ruzomberok da vysetrovatelovi, dopravakovi, ci mestskemu policajtovi???
Ako mozu byt 2 rovnake tituly rovnocenne, ked jeden studoval ako 18 rocny denne niekolko hodin a druhy ako 55 rocny cez vikend?
Ved je to uplne smiesne a som rad, ze zamestnavatelia uz zacinaju pozerat aj na sposob studia a konkretny odbor. A to nehovorim, ze VS by mala nadvazovat na SS. Lebo filozoficka fakulta tazko rozsiri vedomosti mechatronikovi.
bjuty smis
13.04.19,13:27
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Kde sa tam študuje sociálna práca?
http://www.dti.sk/p/10-prijimacie-konanie-pre-bc-studium
Netuším, to bol príklad.....chcela si sa tam prihlásit??
Tak keď netušíš,nepíš.
Keby som chcela niekde študovať,tak si to vyhľadám sama a nespolieham sa tu na nejaký komentár o ničom.
Ale ba,, je to naopak...pisat treba..o tom su poviedky, romany aj knihy.
Že nechceš studovať je jasne s tvojho príspevku....
korela
13.04.19,13:38
Nepokračujem, nemá zmysel, prečo by priemyslovák nemohol pokračovať na práve, ak urobí prijímacie skúšky?
Kvalita titulu záleží od školy a jej vyučujúcich.Ak niekto nevie, tak ho predsa nepustím ďalej.
O EUBE išli tiež chýry, decká si to medzi sebou nenechávali. Nehovoriac o rozvrhu na dva - tri dni v týždni, to sa na iných školách nedalo uskutočniť.
Nandrolon
13.04.19,13:45
Preco by skoly vyhadzovali svojich platiacich studentov? Nepoznam ziadneho dialkara, ktory by to nedokoncil. A to hovorim o ludoch, co na ucilisti mali 4-ky /otec tam ucil/.
Dennych, co nedokoncili poznam.
buchač
13.04.19,13:51
Nepokračujem, nemá zmysel, prečo by priemyslovák nemohol pokračovať na práve, ak urobí prijímacie skúšky?
Čoby nemohol...

Nandy ale spomenul niečo úplne iné.
Že napríklad policat so strednou školou (kľudne aj gympel) si urobí titul zo sociálnej práce...to mu pomôže jak mŕtvemu kabát.
Lenže nie jeden poliš s dlhoročnou praxou je nútený z určitých dôvodov si urobiť titul. Ten získa práve na takýchto školách. Titul má, no je mu na trt...poliš využíva len svoje nadobudnuté skúsenosti z praxe.
Vlk sýty a baran celý...všetko je len o peniazoch.

P.S.:
Raz som vypovedal pred vyšetrovateľom...som zdúpnel, keď som podpisoval zápisnicu, kde svietil titul vyšetrovateľa...že MVDr.
afrikánka
13.04.19,14:18
Sa nečudujem, že MVDr...vypočúvajú sa často takí, čo sa správajú sťa divá zver, alebo dobytok:cool:
afrikánka
13.04.19,14:23
Mna zaujal tento oznam z roku 2016...ktovie, ci este tato prevadzka funguje...BB:)
Mária27
13.04.19,19:12
Nandrolon
14.04.19,05:28
:-)) ako sa k nemu ta mala natahuje. Bohuzial on ju ma v pazi, lebo sa obracia bokom a ani sluchadla si nedal dole!
bjuty smis
14.04.19,07:34
Trogir?
afrikánka
14.04.19,07:42
.
afrikánka
14.04.19,07:46
.
tak si zacni plnit sny a nesed cely den za PC .
Prečo reaguješ na môj príspevok práve ty?!
afrikánka
14.04.19,08:06
Pobalena, uz iba nastupit do vrtulnika a domov...tak sa tesim!!!
Esteze som tam mala Wifi:---
korela
14.04.19,12:22
Preco by skoly vyhadzovali svojich platiacich studentov? Nepoznam ziadneho dialkara, ktory by to nedokoncil. A to hovorim o ludoch, co na ucilisti mali 4-ky /otec tam ucil/.
Dennych, co nedokoncili poznam.
Urob si pri diaľkároch svoj vlastný prieskum aspoň na jednej škole, inak asi neuveríš.
Môžeme sa poďakovať Ruskovi za stav našich VŠ, dobre že mu neprešla vietnamská tržnica v novej budove SND.
Tie jeho priblblé koláčiky sledovanosti, ach jo.
Nandrolon
14.04.19,15:35
Preco by skoly vyhadzovali svojich platiacich studentov? Nepoznam ziadneho dialkara, ktory by to nedokoncil. A to hovorim o ludoch, co na ucilisti mali 4-ky /otec tam ucil/.
Dennych, co nedokoncili poznam.
Urob si pri diaľkároch svoj vlastný prieskum aspoň na jednej škole, inak asi neuveríš.
Môžeme sa poďakovať Ruskovi za stav našich VŠ, dobre že mu neprešla vietnamská tržnica v novej budove SND.
Tie jeho priblblé koláčiky sledovanosti, ach jo.
Ja chodím do práce, mám 2 malé deti, mám milión drahých koníčkov a na to všetko musím sám zarobiť. Takže na priblblé prieskumy nemám a ani nebudem mať čas.
Takže ten prieskum mám hlboko vieš kde. Myslím, že rozhľad mám veľmi dobrý, nakoľko osobne žijem na tomto svete, mám spolužiakoch s ktorými sa stretávame, a komunikujeme.
Okrem toho mám info aj z prvej ruky, s ktorými som síce BOL spolužiak iba na základke, ale viem ako sa učili na učilišti, keďže na základke išli so 4-kami a na učilišti taktiež. Dnes majú vážené tituly z rôznych električkových škôl.
Neviem, prečo zase zavýjaš na môj príspevok, kde si mi aj udelila mínusku. Či ty, alebo tvoje deti boli odkázané na diaľkové štúdium pre svoje nedostatočné mentálne vedomosti a schopnosti, nakoľko na denné asi neboli prijaté, alebo možno niekto z rodiny...
Ale ako píšeš, mňa do toho nič, za to Teba je do všetkého niečo.
Ty máš svoj názor a svoje dlhoročné výskumy a ja mám iba svoj mozog a odžitých 40r. v tvrdom reále.
korela
14.04.19,21:38
Mínusku si dostal, pretože reaguješ zbytočne zaujato. Kritizuj školy a vyučujúcich. To sa už opakujem. Je to ich poslanie a svedomie, oni sa podieľajú na vytváraní budúcej inteligencie a rovnako aj úrovne celého školstva, čiže národa.
Moje chodili na denné.
Ostatní ľudia mimo teba žijú mimo reality. :-)
Oháňaš sa tu s pár učňovkármi, to nepokladám za argument. Každý pozná zo svojho okolia niekoho. Na učňovkách kedysi končili z bezmocnosti z prijatia na vytúženú SŠ jednotkári s vyšším IQ možno ako ich vyučujúci, ale pre nedostatok miesta sa tam nedostali. Dnes už k takej frustrácii nedochádza, a že niektorí z utrpenia kašlú na školu, to sa dá pochopiť. Nevravím, že ide práve o prípady z tvojho bezprostredného okolia.
Slovensko je malé, tak nemôžem byť konkrétna, ale žiaka, čo na strednej celý zbor nemohol ani cítiť, zaujaté profky na gymnáziu zaradeného v hornej päťke, nedokázal prekročiť prah školy na ústne.O pár rokov nad jeho tridsiatkou zarobil viac, ako všetky jeho vyučujúce za celú životnú dráhu. A s titulom.
Myslím si, že ja ťa v príspevkoch neurážam, prečo nedokážeš udržať konfrontačný tón?

Keby si si urobil v CZ aspoň jeden ročník, tak by si pochopil aký je rozdiel v kvalite škôl, to ti povedia všetci, čo prestúpili späť na SK alebo naopak. Týka sa to aj medikov.
Potom by si slovenské ani nebral do úst.
A práve tebe sa čudujem, že nevidíš, kde je pes zakopaný.
korela
14.04.19,22:12
Stále niet kde vkladať dobré skladby. :-(((
Nandrolon
15.04.19,05:00
Korela, keď už spomínaš tie české školy.
Poznám plno ľudí zo svojho okolia a aj zo svojej rodiny, kde sa ľudia nedostali na VŠDS Žilina kvôli "neurobeniu prijímacích skúšok" na denné štúdium, teraz Žilinská univerzita a vieš kde skončili a úspešne dokončili školy, i keď nikoho nepoznám, kto by mal aj zamestnanie vo "fachu"?
Slezská univerzita a Vysoká škola báňská. To hovorí za všetko. Na tie školy na moravu chodí polovicu slovákov kvôli menším nárokom na štúdium.
buchač
15.04.19,05:02
Oháňaš sa tu s pár učňovkármi, to nepokladám za argument. Každý pozná zo svojho okolia niekoho. Na učňovkách kedysi končili z bezmocnosti z prijatia na vytúženú SŠ jednotkári s vyšším IQ možno ako ich vyučujúci, ale pre nedostatok miesta sa tam nedostali. Dnes už k takej frustrácii nedochádza, a že niektorí z utrpenia kašlú na školu, to sa dá pochopiť. Nevravím, že ide práve o prípady z tvojho bezprostredného okolia.
Slovensko je malé, tak nemôžem byť konkrétna, ale žiaka, čo na strednej celý zbor nemohol ani cítiť, zaujaté profky na gymnáziu zaradeného v hornej päťke, nedokázal prekročiť prah školy na ústne.O pár rokov nad jeho tridsiatkou zarobil viac, ako všetky jeho vyučujúce za celú životnú dráhu. A s titulom.
Myslím si, že ja ťa v príspevkoch neurážam, prečo nedokážeš udržať konfrontačný tón?

S tým IQ to nemôžeš myslieť vážne...či ?
Na tých jednotkárov by som oponoval snáď argumentom, že poznám XX takých...vyštudovali strednú, poniektorí aj vysokú a....a v podstate utrum. Nie jeden vyštudovaný jednotkár je v praxi ľavý, jak závit vytočený do prava.
Dnes samozrejme k takejto frustrácii nedochádza...veď predsa učňovky v podstate skončili a stredné školy padli na úroveň tých bývalých učňoviek.
Dnes sa na stredné školy prijímajú v pohode trojkári...tie študijné odbory ? Fujtajbl, ak sa na strojníckej priemyslovke dá študovať odbor letuška, tak to je fak sila.

---------------------------

Takých jedincov, čo spomínaš je na Slovensku habadej.
Občas sa dá ale aj uvažovať nad tým, či sa k svojmu zárobku dostal poctivou a statočnou prácou.
Nandrolon
15.04.19,05:15
Učňovky boli aj kvalitné /jedna strojárska na orave/, ale boli aj také, kde chodili najväčší vyvrheli, v podstate sa tam nič neučilo, stroje z prvej republiky... išlo iba o to, dokončiť povinnú školskú dochádzku.
bettylou
15.04.19,05:54
Prosim ta, kolonie boli aj frankofonne. Ja nepotrebujem nazor inych ,, napr
ani neviem kto je ten menovany pan, mam svoj nazor, a ze je to hanba ze v takej funkcii nevie po anglicky je fakt.

Horšie na tom je, že nehovorí po slovensky, keď je v takej funkcii. Má mať normálne tlmočníka a nie sa pchať do riti anglánom.
bettylou
15.04.19,06:17
Ešte k pani Čaputovej. Aj keby bola american native speaker, chlapi, povedzme si úprimne, keď sa o dačom jedná a je tam ženská, tak sa celá téma v okamžiku zmení... nech si o tom myslí, kto chce, čo chce, je to proste tak :)
bettylou
15.04.19,07:51
Veronikasaad, neukazuje mi tam link na príspevok, tak neviem presne wo co gou, hlavne sa to musí páčiť tebe, o mňa nejde :), aj ja koľkokrát sa seknem..
bettylou
15.04.19,07:56
Nie...to bola kritika slovenskych vš... Dobry gymnazista lepsi ako absolent socialnej prace z dubnice..co sme mu vsetci spolu zaplatili
Suhlasim. To gymnazium ma vacsiu hodnotu ako dialkova VS, ktoru si clovek urobi v 40, 50 rokoch.
Vidím, že veľa ľudí tu má "slabosť" pre určité veci. Večerné a diaľkové štúdium beží hádam po celom svete.
To iba niektorí noví čerství rektori po 89 horlivo bojovali za ich ukončenie, našťastie im to podnes neprešlo.
A čo sa týka toho veku, nemusíš vôbec špekulovať, prečo si školy robia v takom veku. Dôvody určite majú.
Škola nemusí byť len v klimatizovanej budove nad papierami, to nás učili v terra australis (nie nie je to firma, je to kontinent), vieme svoje..
veronikasad
15.04.19,08:01
Veronikasaad, neukazuje mi tam link na príspevok, tak neviem presne wo co gou, hlavne sa to musí páčiť tebe, o mňa nejde :), aj ja koľkokrát sa seknem..
Nesekla som sa, len som to upravila do tebe zrozumitelnej reci - pocas RD nerobi = nemá zdanitelny prijem, tak narok na danovy bonus nevznikne
vicktor
15.04.19,08:08
Viete poradit lacnejsieho operatora?
bettylou
15.04.19,08:14
Hej, cez okno :D
vicktor
15.04.19,08:36
Aspon si to kompenzujem na Shellke, O2 mi preplaca 4 centy za liter. :D
kukučka
15.04.19,08:52
Stále niet kde vkladať dobré skladby. :-(((
Bolo by, keby...
afrikánka
15.04.19,10:04
Keby...sme mali lásku
A ku všetkému
Pre tých, ktorí ju vedia prijímať a rozdávať
https://www.youtube.com/watch?v=AXPR0peZ3jY&list=LLlbGRuBNXH5SRgvBdYcB28Q&index=78
bettylou
15.04.19,10:44
nesmíte se na nás hnevat, už sme proste takoví

https://www.youtube.com/watch?v=D0ClvLni0hg
bettylou
15.04.19,11:24
bettylou
15.04.19,11:35
Love incomming right now
pekná kompilácia

https://www.facebook.com/ynteligent.sk/videos/578827892621569/
korela
15.04.19,12:19
hádam pôjde

https://www.facebook.com/LADbible/videos/270331833872952/
Pokiaľ sa hýbeš, žiješ.
Toto zo Slovenska sa mi ráta. Vnúčik púčik nakrúcal. :-)
https://www.facebook.com/watch/?v=331695587427754
pavol54
15.04.19,12:38
hádam pôjde

https://www.facebook.com/LADbible/videos/270331833872952/
Pokiaľ sa hýbeš, žiješ.
Toto zo Slovenska sa mi ráta. Vnúčik púčik nakrúcal. :-)
https://www.facebook.com/watch/?v=331695587427754
vnuk asi pustil do gatí
korela
15.04.19,12:48
Stále niet kde vkladať dobré skladby. :-(((
Bolo by, keby...
...bude. Treba pridať usmernenie do zadania, aby sa nepridávali komentáre a rebeli nech si vytvoria svoj chlievik, keď im chýba.

Ja som tam tiež nemala reagovať na preklad piesne, mrzí ma to.

Teraz som prišla na to, že ayya si dala tú námahu, že vytvárala dokonca zoznamy https://www.porada.sk/t67983-muzika-ktoru-milujeme.html#post598141

Budem žiť v očakávaní, že sa téma znovu otvorí, alebo vytvorí nová. :-)
Sama občas nazriem do Dobrých filmov pre inšpiráciu. Dobre padne.
bettylou
15.04.19,12:51
hádam pôjde

https://www.facebook.com/LADbible/videos/270331833872952/
Pokiaľ sa hýbeš, žiješ.
Toto zo Slovenska sa mi ráta. Vnúčik púčik nakrúcal. :-)
https://www.facebook.com/watch/?v=331695587427754
vnuk asi pustil do gatí

môj synok loko chodí so mnou po streche, dakedy tam aj jabĺčko dáme, zhora na svet pozrieme ako tetky kostolníčky dohora krky vykrúcajú. šak jóga :)

hoci ak ide o vyššie štácie (vyhliadky) tak ca od 15m môj žalúdok štrajkuje,, ale ked už z výšky kukám na vrcholce jedlí, tak mi je to u ďabla. Aj na bandži džampingu zo žeriava, meranie .. pulz 163, že už bol aj vyšší mi chlapík hovorí. Ne tlak, pulz :D
lujza.j
15.04.19,12:54
Videla som to aj na inych strankach....nemusi byt sk....skorej by som,ze russia....
kukučka
15.04.19,13:04
bettylou a skočila si? :rolleyes:
kukučka
15.04.19,13:23
Muzikou, svokrinou kuchyňou a mnohým iným tu Ayya zanechala nezmazateľnú stopu, bolo to obdobie budovania Porady. A pri muzike sme prispievali svojou mladosťou, svojimi láskami.
Korela nemusíš sa ospravedlňovať, nejde o ojedinelé príspevky, to je predsa normálne. Nemám chuť zachádzať do podrobností, všetci vieme o čo ide. Malého Kubka, ktorého miluje celé Slovensko, som dala do témy Zázračné deti, dodnes mi je veľmi ľúto ako práve tu bola znevažovaná jeho matka. A vôbec, nakuknem a radšej idem preč...
bettylou
15.04.19,13:53
hej, už dvakrát, ale som si musela predstaviť pod sebou bazén, ten prvýkrát :)
Terezia13
15.04.19,17:12
kukučka
15.04.19,17:38
Hrozná správa, už to sotva uhasia.
afrikánka
15.04.19,17:48
Muzikou, svokrinou kuchyňou a mnohým iným tu Ayya zanechala nezmazateľnú stopu, bolo to obdobie budovania Porady. A pri muzike sme prispievali svojou mladosťou, svojimi láskami.
Korela nemusíš sa ospravedlňovať, nejde o ojedinelé príspevky, to je predsa normálne. Nemám chuť zachádzať do podrobností, všetci vieme o čo ide. Malého Kubka, ktorého miluje celé Slovensko, som dala do témy Zázračné deti, dodnes mi je veľmi ľúto ako práve tu bola znevažovaná jeho matka. A vôbec, nakuknem a radšej idem preč...

Tak ste prispievali muzikou svojej mladosti... a čo svet ustrnul, zastavil sa, nepokračuje, nevolala sa tá rubrika "Muzika, ktorú milujeme"? Každý hudobný žáner má svoju hodnotu! Samé výhovorky...keď pozriem na začiatky, vidím úsmevy, pozdravy, kávičkovanie. A dnes? Tí, čo tam každodenne prispievali, tak teraz nazerajú a mínuskujú, hoci na Poradu nedali príspevok niekoľko rokov.
Ste si to tu predplatili, alebo čo? Okrem vás "starých" tu nik nemôže niečo dať?!
Nedávno som objavila rubriku "Rock", zakladateľovi som s nadšením dala srdiečko a poslala odkaz, že ako fajn, predsa nejaká hudba...a? Rubriku zrušil! Takýto ste tu vy super ľudkovia. Samé podrazy, neprajnosť, klam, vypočítavosť. Sedieť a zízať, kritizovať, striehnuť na každú zápletku, ponižovať... to vám fakt ide super!!!
Čo si myslíte, prečo ste tu? Porada má žiť a nie prepáčte "zdochýňať", život pulzuje, napreduje, každý deň prinesie niečo nové, aj krásne a tu len samý negativizmus. Kto je unavený, užundraný, znechutený, tak nech si dá pauzu a sedí v kúte.

Ja sa teším z každého dňa, to prajem aj vám.

Pekný večer vospolok

https://www.youtube.com/watch?v=3Bsnuew8f6s&list=LLlbGRuBNXH5SRgvBdYcB28Q&index=18&t=0s
buchač
15.04.19,17:55
Terezia13
15.04.19,17:57
žiaľ, videla som to, hlavná veža sa už zrútila
buchač
15.04.19,18:06
žiaľ, videla som to
Fasa realita...

Keď sa to tak vezme ?
Počas II. WV sa tie staré kultúrne pamiatky vyhli následkom vojen...síce nie všetky a za nie rovnakých okolností, ale to je teraz jedno.
No nepozornosťou, nezáujmom, hlúposťou, škrtnutím jednej zápalky došlo-dochádza-a aj bude dochádzať k neskutočným stratám.
Terezia13
15.04.19,18:15
práve robili rozsiahle rekonštrukcie možno aj na el. vedení, neviem
korela
15.04.19,19:04
Takéto nehody sa často stávajú pri úplne bežných rekonštrukciách bytov, domov, striech, stačí ozaj malé nedodržanie tech. postupu, neopatrnosť a oheň je na svete.
Takto som zachránila novému susedovi na Veľkú noc RD, ešte neboli nasťahovaní. Pracoval sám na druhej strane objektu, keď mu začala vpredu horieť strecha. Keby mi tam nepadli oči,.. ešte stihol zahasiť sám, Plamene už mali 30 - 40 cm.
.
A čo sa týka kultúrnych nenahraditeľných pamiatok, to by mali robiť špeciálne tímy a správať sa pri práci ako pri reštaurovaní, nie obyčajnej rekonštrukcii.
Verme, že neišlo o úmysel, ale i tak tento aspekt hlboko podcenili.
bettylou
15.04.19,19:27
https://www.cas.sk/clanok/827354/panika-v-parizi-hori-svetoznama-katedrala-notre-dame/
Reálne vysielanie

https://www.youtube.com/watch?v=RIXxTrAa9nc

no tak to j.blo, škoda, lebo decká idú začiatkom júna pozrieť Paríž. Ta, boh dal boh vžal, dufajme, že to nehukne cale
Mária27
15.04.19,20:26
15. 4. 1865 - atentát na Abrahama Lincolna
15. 4. 1912 - potopenie Titanicu
15. 4. 1989 - tragédia na štadióne Hillsborough
15. 4. 2013 - bombový útok na maratóne v Bostone
15. 4. 2019 - požiar katedrály Notre Dame
kopretinka
15.04.19,20:31
15. 4. 1865 - atentát na Abrahama Lincolna
15. 4. 1912 - potopenie Titanicu
15. 4. 1989 - tragédia na štadióne Hillsborough
15. 4. 2013 - bombový útok na maratóne v Bostone
15. 4. 2019 - požiar katedrály Notre Dame
A ostatné roky??? :-D
buchač
15.04.19,20:41
Nedávno som objavila rubriku "Rock", zakladateľovi som s nadšením dala srdiečko a poslala odkaz, že ako fajn, predsa nejaká hudba...a? Rubriku zrušil!


Tú tému "Rock" som založil ja.
ALE rozhodne som ju ja nezrušil (to sa ani nedá, to musí urobiť moderátor) a ani nedal podnet na jej zrušenie !!!


P.S.:
Ten zvyšok radšej neriešim...
Mária27
15.04.19,21:03
Nandrolon
16.04.19,05:43
bettylou
16.04.19,05:56
A ja, že čo ten kaliňák aj s partiou aj s ich k...mi sa tam tak trepe.. :D
bettylou
16.04.19,06:04
Veronikasaad, ak si chcem pozrieť spätne typ pochvaly a čo bolo písané, mi v tvojom prípade vyhadzuje nedostatočné práva k prístupu. Ja s tým neviem pohnúť, a nepíšem len tebe. Je to moje maslo, ale vykrikovať mi to nemusíš. V daktorých profiloch si viem kliknúť a pozrieť wo co gou, a reagovať, takto ma len zatláčaš do kúta a nemám ti to ani ako vysvetliť. :confused:
bettylou
16.04.19,06:07
Detto, Afrikánka,.... mi píše, "čo sa vyhováraš, čo nesúhlasíš..." ale link nenechá, že čoho sa to týka. Ozaj nemám čas ani chuť prechádzať 300 odstavcov, že kde... ked chce debatu, nech dá jasný link. Že už mi to začína pripadať, ako klasické ženské intrigánstvo.
afrikánka
16.04.19,06:14
Sa smejem...mne jeden nick posiela "pochvaly" do uzavreteho profilu, ked chcem odpovedat, tak nemam pristupove pravo...ale tento nick dokaze vstupit do toho mojho uzavreteho! a pochvalu vymazat, aby nebol ziadny dokaz.
No nepochval ho potom verejne:cool::D
afrikánka
16.04.19,06:20
Detto, Afrikánka,.... mi píše, "čo sa vyhováraš, čo nesúhlasíš..." ale link nenechá, že čoho sa to týka. Ozaj nemám čas ani chuť prechádzať 300 odstavcov, že kde... ked chce debatu, nech dá jasný link. Že už mi to začína pripadať, ako klasické ženské intrigánstvo.
Ojoooj...tak intriganstvo
Bejby od teba mam tiez kopu nezrozumitelnych odkazov v ktorukolvek dennu, ci nocnu hodinu a minusiek tiez habadej, kedy stihas tolko aktivit?
Otieraj si papulku inde, ok?
bettylou
16.04.19,06:21
Trafená hus zagágala. No tak aspoň daj, ktoré nesúhlasné odo mňa si myslela, a ne tu zastieraš
A sa pozri, k sebe do profilu, ktorý z mojich odkazov je nezrozumiteľný? A pri všetkých sú linky na témy, ktorých sa odkazy týkajú. BODKA
afrikánka
16.04.19,06:25
Ale prestan...to si uz ani nepamatas?!
bettylou
16.04.19,06:46
Čo si ja pamätám, do toho ťa nič nie je.
A tie aktivity? Venujem sa jóge, rodine, snažím sa riešiť podstatné veci, som kráľ času.
Ak mínuska bola myslená na ten klip, každý máme iný vkus, na tom sa snáď zhodneme. Načo si kaziť deň, aj tak sme na tomto svete krátko. :)
A samozrejme vekovo sa ti skúsenosťami nevyrovnám, tak ako ty mne zážitkovo.
Tejk it izy bejbe.
A diki, že furt spomenieš aj tie plusky, čo máš odo mňa.

Raz učiteľka napísala na tabuľu, násobilku deviatimi. 1x9 dala schválne zle, ostatné správne..
Decká jej kričali, to máte zle vypočítané.
A ona, veru, deti. Je jedno, že tie ostatné, ťažšie, sú správne vypočítané. Ľudia sú takí, že striehnu na jedinú vašu chybu a tú vám budú kričať, aj keby ste im modré z neba zniesli...

V živote je dôležité vidieť podstatné veci.
afrikánka
16.04.19,08:21
Ale dievcaaa, ved uz tolko nevycituj a neohanaj sa, ze si mi dala plusky...a ja tebe nie?! Malo ich nebolo:)
Tych minusiek bolo od teba viac, nie len za nejake to videjko;), ale kde mas minusku odo mna? Neminuskujem ine "hviezdy", preco by som mala prave teba. Teda obcas jeden membrer nieco schyta, ale zase? Povie on, kolko plusiek mu dam ja a kolko minusiek on mne?:rolleyes:
Inak moja...na co to tu pretriasame...bavime inych?
Mna viac zaujimaju ine taktiky, praktiky, podpasovky, ako tvoje dzavotanie.

A mas pravdu...sme tu naozaj kratko
bettylou
16.04.19,08:52
:D, tak dobrú chuť k obedu, u nás už zvonia
afrikánka
16.04.19,11:35
;):---
Mária27
16.04.19,17:47
https://i.ytimg.com/vi/VF3kD-ypTEQ/maxresdefault.jpg
Prehľad získaných bodov (19000 bodov spolu !)
pepsikova
16.04.19,17:50
https://i.ytimg.com/vi/VF3kD-ypTEQ/maxresdefault.jpg
Prehľad získaných bodov (19000 bodov spolu !)
.

..Maruška, stískanec dodatočne letí..
Dáša_
16.04.19,18:04
Tento rok si nejak daňový úrad švihol, preplatok na dani už mám na účte.
kopretinka
16.04.19,20:20
Tento rok si nejak daňový úrad švihol, preplatok na dani už mám na účte.
Ja som mala vo vyplate už 10-teho.Prvý krat v živote som mala preplatok,to asi bilo tym,ze som bola 2mesiace pn.
Dáša_
17.04.19,04:06
Tento rok si nejak daňový úrad švihol, preplatok na dani už mám na účte.
Ja som mala vo vyplate už 10-teho.Prvý krat v živote som mala preplatok,to asi bilo tym,ze som bola 2mesiace pn.
Danový úrad má na vrátenie preplatku, respektíve u mňa išlo o daňový bonus 40 dní od posledného marca. A teda, relatívne rýchle to bolo už aj minulý rok
bettylou
17.04.19,04:56
Narodený v ČSSR

Ako to dokázali bez dlhov a eurofondov?
Stále ohováraní „súdruhovia komunisti“ za „socializmu“ vo vojnou zničenom Československu :
• Vydržiavali veľkú armádu, ktorá nielen že strážila hranice a bola pripravená chrániť vlasť, ale bola kedykoľvek pripravená pomáhať pri živelných udalostiach a aj na akomkoľvek úseku hospodárstva.
• Zabezpečili prácu všetkým svojim občanom.
• Všetci Rómovia museli pracovať. Príživníci išli do väzenia. Ten, kto neplatil výživné na deti, išiel do vezenia, tam musel pracovať a peniaze išli matke a deťom.
• Ľudia zarábali toľko, že každý mohol vyžiť.
• V každom meste postavili továrne.
• Elektrifikovali a plynofikovali krajinu.
• Postavili vodné a tepelné elektrárne.
• Postavili nemocnice, zdravotnícke strediská a zaistili bezplatnú zdravotnú starostlivosť.
• Postavili obrovské množstvo cenovo dostupných bytov, ktoré ešte dnes majú takú cenu, že hypotéku na nich treba splácať celý život. Ich nájom bol veľmi lacný.
• Ceny energii boli veľmi lacné.
• Školstvo na všetkých stupňoch bolo úplne bezplatné.
• Postavili školy s jedálňami, telocvičňami a ihriskami.
• Vybudovali vodovody.
• V každej obci postavili kino, knižnicu, kultúrny dom, požiarnu zbrojnicu, poštu a obchod.
• Vybudovali pionierske domy a pionierske tábory. Starali sa o bezplatné aktivity mládeže vo voľnom čase?
• Postavili rekreačné zariadenia a pracujúcim poskytovali rekreácie na zotavenie zadarmo.
• Postavili zimné štadióny, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia.
• Vybudovali bezprašné cesty do každej dediny.
• Stavali diaľnice.
• Zelektrifikovali železničné trate.
• Zabezpečili lacné autobusové spojenie do každej dediny od rána do polnoci.
• Poskytovali zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich.
• Zabezpečili sebestačnosť vo výrobe potravín.
• Potraviny boli veľmi kvalitné.
• Potraviny boli lacné s rovnakou cenou na celom území Československa.
• Veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny.
• Neboli bezdomovci.
• Mladým rodinám poskytovali nenávratné pôžičky na kúpu zariadení a stavbu rodinných domov.
• Do dôchodku sa odchádzalo v 60-ke, ženy „s deťmi“ a niektoré ťažké roboty skôr.
• Vybudovať telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie.
• Ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne. Malé deti sa samé voľne pohybovali po širokom okolí.
• Počet ľudí pribúdal, pričom sme na bicykloch nemuseli nosiť prilby, v autách sa nepoužívali sedačky, ...
• Nechránili sa osobné údaje, lebo ich nikomu nebolo treba.
• Ľudia boli družnejší a viac sa spolu zabávali (osobne, nie cez mobilné telefóny).
• Pôdu mohol vlastniť iba občan Československa.
• Drogy, terorizmus, ... boli neznámymi pojmami.
• O homosexuáloch, ... nebolo nič počuť.
• Cenzúra čiastočne dokázala ochrániť plátna kín, obrazovky televízorov, koncertné sály, ... od „kultúrnych“ výplodov idiotov, debilov, úchylákov, ... ktorí sa museli stiahnuť „do pivníc a tmavých uličiek“.
• Ukážte mi jediný národ našej veľkosti, ktorý dokázal vyrábať a vyvíjať prúdové lietadlá, dopravné lietadla, atómové reaktory, lokomotívy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykle, osobné automobily, špičkové zbrane, tkáčske stroje, poľnohospodárske stroje, obrovské turbíny, nákladné automobily, námorné lode, tanky, špičkové sklárske a porcelánové výrobky, podieľať sa na vesmírnom výskume a vyrábať kvalitnú oceľ a hutnícke výrobky. Dnes nevyvíjame nič, sme iba montovňa automobilov.
• Po „okupácii“ v roku 1968 nám „Rusi“ nerozkradli štát, nechali nám naše banky a naše peniaze, ponechali nám naše poľnohospodárstvo a fabriky, obchodovali s nami, zabezpečili, pokoj, spokojnosť a mier.
• A pri tom všetkom mali vyrovnaný štátny rozpočet a žiadne dlhy !!!!
• „Kapitalizmus“ mal lepšiu iba jednu vec : dokonale prepracovanú a účinnú propagandu, ktorou dokázal nakaziť našu spoločnosť a dostal osprostený dav do ulíc, kde sa štrngajúcimi kľúčmi pripravil o všetko.

Stav po 30-tich rokoch kapitalizmu a liberalizmu :
• Majetok štátu rozkradnutý, veľká časť národa nevie ako prežiť, bezdomovci, ... a dlh štátu a občanov dosahuje astronomickú výšku. V krajine ktorú nepustošia tornáda, nesužujú zemetrasenia, nevybuchujú sopky, úrodu nežerú kobylky, netrápia ju suchá a 70 rokov nezažila vojnu.
• Za socializmu niekto ukradol vrece uhlia alebo cementu, ale teraz po "novembri" niekto ukradol celé bane a cementárne.
• Západ nás skrotil ako lacnú pracovnú silu a urobil si z nás odbytište pre svoje druhotriedne výrobky.
• Z komunistu sa stal demokrat, z ateistu katolík, z veksláka podnikateľ, zo zlodeja a podvodníka podnikateľ, z výpalníka esbeeskár. Z dušičiek sa stal Helloween, z deda Mráza sa stal Santa Claus. V škole sú učitelia bez autority a po chodbách drogy. Nekvalitné potraviny, v alkohole metanol. V televízii hnoj.
• Aj socializmus mal svoje mínusy, lenže teraz plusov poriadne ubudlo a mínusov extrémne pribudlo a stále pribúda.

Zdroj : Za všetky tieto informácie ručím tým, že som ich osobne prežil „na vlastnej koži“. Narodil som sa v roku 1953 a aby ste si nemysleli, že som nejaký „prokomunistický“ idiot, tak vám hovorím, že počas „socializmu“ mi do mojich kádrových materiálov za moje nekompromisné názory napísali, že som „antisocialistický“ živel. No to mi nebráni v tom, aby som dokázal odlíšiť zrno od pliev a brata od nepriateľa.
Pavol Stankovič, 26.11.1953.
++++
bettylou
17.04.19,05:32
zelená
Terezia13
17.04.19,18:37
smutná realita:D
vicktor
18.04.19,09:50
bettylou
18.04.19,10:19
afrikánka
18.04.19,10:29
Bližšia košeľa, ako kabát...;):)
korela
18.04.19,11:02
"úradníci budú kontrolovať, či spia v jednej posteli"
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/509158-sobas-imigranta-v-britanii-najskor-vypocuvanie/

Plakať, či sa smiať...."V jednom prípade pri nočnej kontrole sa pár napokon dozvedel, že ich vzťah nemôže byť skutočný, lebo v posteli boli v pyžamách."
Už kontrolujú, nesprávny titulok.
lujza.j
18.04.19,11:42
Ze to nerobili v 90tych rokoch....ked tu kvitla "laska" za keš...ku chlapom z jugošky....potom si tu robili "vojnu"...
bettylou
18.04.19,14:27
hej maďarská sova, adresa Huhu@hu.huu

boha, už dakto to asi má :D
misoft
18.04.19,17:49
He! Je aj belgická ovca Beebee@be.be :D
bettylou
19.04.19,03:45
som myslela, že doména hu, ale huu?
pavol54
19.04.19,04:09
"úradníci budú kontrolovať, či spia v jednej posteli"
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/509158-sobas-imigranta-v-britanii-najskor-vypocuvanie/

Plakať, či sa smiať...."V jednom prípade pri nočnej kontrole sa pár napokon dozvedel, že ich vzťah nemôže byť skutočný, lebo v posteli boli v pyžamách."
Už kontrolujú, nesprávny titulok.
No keď na Slovensku môžu kontrolovať dievčatám na škole či majú svoje dni, tak prečo nekontrolovať či im neprerušili predmanželský styk, také jednoduché.:)
bettylou
19.04.19,04:15
Inak, keď sme sa v AU s už bohužiaľ nebohým manželom (RIP 39) brali, tiež sme museli dokladovať, že to nie je len finta, fotky, priatelia... a potom nás osobitne vypočúvali. A padla aj taká otázka, že aké periny máme. Akurát boli také modro, červeno, žlté. Ja povedala, že modré, on, že žlté..:confused: Ale uznali nám to nakoniec.:) A prežili sme spolu pekných pár rokov...
pavol54
19.04.19,04:23
Inak, keď sme sa v AU s už bohužiaľ nebohým manželom (RIP 39) brali, tiež sme museli dokladovať, že to nie je len finta, fotky, priatelia... a potom nás osobitne vypočúvali. A padla aj taká otázka, že aké periny máme. Akurát boli také modro, červeno, žlté. Ja povedala, že modré, on, že žlté..:confused: Ale uznali nám to nakoniec.:) A prežili sme spolu pekných pár rokov...
Pre odľahčenie : Pýtajú sa manželky Aké mal dnes v noci manžel pyžamo? "Neviem, lebo mi vyhodil nočnú košeľu na oči"
afrikánka
19.04.19,07:04
Ak by niekto nevedel, o čom sú veľkonočné sviatky...
misoft
19.04.19,08:30
misoft
19.04.19,09:48
Pozrel som sa do post box (poštová schránka) a tam - voľby a zoznam kandidátov. Čítam, čítam a potom som sa začal od smiechu priam zvíjať. Akí to že sú tam kandidáti. Prečítajte si (až to nájdete) a máte o zábavu postarané.
buchač
19.04.19,14:33
Blava furt a furt by chcela mať to metro....
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/509491-riesenie-pre-bratislavu-namiesto-metra-bus-pruhy/

Tunel Višnové by bol tunel - malá dieročka, že jak by sa tunelovali tunely na to metro...

Názor z diskusie :

" Na poondené staré americké stíhačky boli peniaze....na Metro nie sú.
academicus "

To akože sa celé Slovensko má poskladať na metro v Blave ???
Dobrý joke...fakt dobrý.
misoft
19.04.19,18:25
No! Len aby to nebol fakt - Slovensko sa poskladá na BA metro.
Lebo teraz sa pýta turista Bratislavčana: A máte u vás metro?
Odpoveď: Ani centimetro!
pepsikova
19.04.19,18:40
..rozčúlilo..najedovalo..nasr**alo poriadne!..som sa dnes s diablíkmi vychystala do " našej hory" a ešte sme neboli ani celkom na chodníku, už mi slzy tiekli..vnúčikovia zostali obarení, oči vytreštené-babina, toto čo sa stalo!..krásnu horu, kde bol chodník, rástlo všetko možné a dalo sa po nej bezpečne prejsť , dokonca s detským kočíkom, rozorvali traktory, ktoré,aby sa dali zoťať 40-ročné buky, krížom-krážom zničili všetko, čo im prišlo pod kolesá....a to sme ešte z cesty videli, čo cirkev urobila s ďaľším kusom hory,no nech som svynajenna, ale kliala som ako furman,ba aj horšie..svoj majetok-zoťali,predali,nechali len holý kusisko zeme..na plač..kliať nepomôže....ale čo bolo najhoršie, 5-ročný sa ma opýtal :"..babina, prečo na nás kričíš, aby sme stromčeky nechali na pokoji a niekto príde a odpíli ich?"..niet čo povedať..
misoft
19.04.19,18:49
A to ešte svätuškári pýtajú, aby štát im viacej dával... koľko majú majetku, to nevie ani ten hore....
bettylou
20.04.19,05:05
Ak by niekto nevedel, o čom sú veľkonočné sviatky...

a bol REBEL nie sr.čka, zabudol niekto dopísať :)
bettylou
20.04.19,05:09
A to ešte svätuškári pýtajú, aby štát im viacej dával... koľko majú majetku, to nevie ani ten hore....

Čo z toho, keď majú hlavy vymetené a (česť výnimkám) sú leniví a ani nevedia ten majetok zveľadiť.
bettylou
20.04.19,12:47
novodobí:

V pokojný jesenný piatkový večer vyzeralo Staré Mesto ako vymreté. Jediný faktor, ktorý je schopný vyhnať tulákov spod Michalskej, a to je zima, udrela toho roku naplno už v Októbri. Okrem pár opilcov, ktorí sa zobudili s opicou a telesnou teplotou ľadovca, si to odnieslo aj pár prihorených sťahovavých vtákov, ktorí zostali primrznutí visieť na kábloch vysokého napätia. Kde tu sa lenivo pregúľal vymretý nočný spoj. Táto neuveriteľná pohoda bola ako stvorená na romantiku. Zaľúbenci sa prechádzali po Vajanského nábreží, hľadiac na rumunské remorkéry a potkýnajúc sa o časti rozpadnutej 70tky, ktorú v priebehu dňa voľajaký náhodný okoloidúci rozmlátil na šrot. Pokoj vládol aj v kaviarni nad Novým mostom, kde ráno elektrárne odstavili prúd.
Šerom sa ozýval iba občasný huriavk raňajších návštevníkov tohto slovenského ehm...monumentu, ktorí sa z kaviarne nemohli nefunkčnými výťahmi dostať dole. Nákazlivý pokoj neobišiel ani riečku Dunaj, v ktorej následkom dajakých rakúskych toxických splaškov nadobro stíchla veškerá fauna. Na hrade sa mihalo jedine svetlo baterky podnikavých zlodejov, ktorých ešte len čakalo zistenie, že táto zrúcanina nič hodnotné neukrýva. Občasný škrekot vrán a vreskot návštevníkov reštaurácie skáčucich z mosta do ľadovej vody už nemohli narušiť tú jedinečnosť posledného októbrového dňa.
V tomto duchu sa niesol aj večer trojice výrastkov v byte na Poľskej 2. O siedmej sa konalo stretko v pivnici, kde Tibor, mimochodom člen rodiny vlastniacej tú dier..., tento podzemný priestor, mal predniesť svetobornú správu dvojici svojich nedočkavých kamarátov.
„Sme tu všetci?“ , spýtal sa napokon Tibor. Hlúpejšia otázka mu totiž na um neprišla, tak vyrukoval s jediným, čo mal.
Po viacnásobnom sčítaní osádky sa trojica zhodla na tom, že nik im nechýba, a satisfikovaný Tibor mohol pokračovať vo svojom prejave.
„Tákže, hoši, s pýchou v srdci a červenou hviezdou na čele zahajujem krst nášho spoločného rappa-trappa CDčka. Ako isto viete, trvalo nám takmer celý rok, kým sme...“
Emo, ktorého Tiborove riedke drísty usilovne uspávali, neadresne vyhlásil že potrebuje voľačo zariadiť na Krížnej a vyparil sa ako cigánsky prd.
„Čo mu je?!“, podráždene sa spýtal prerušený recitátor.
Ale Bastov hlboký spánok nemala šancu prekričať ani žobráčka spred McDonaldsu na SNPčku.
Nieto kamarátov kurací hlások.
Tibor si sadol do kresla a začal sa tváriť že tuho premýšľa. Pravdupovediac, naozaj premýšľal, pričom hľadel na mapy na strope. Podchvíľou sa musel premiestniť na kresle, lebo struny mali tendenciu tlačiť sa mu do zadku.
Nemal vôbec kvalitnú náladu, veď tento večer si predstavoval ako pamätný okamih, o ktorom bude raz rozprávať svojim akváriovým rybičkám. A oni toto! No hrôza.
Ale nič to. S Bastom a Emom prežil skvelé chvíle pri tom, ako skladali priblblé texty na ešte priblblejšie druhotriedne raperské výkony, alebo pritom, ako posielali Maďarských turistov namiesto na Kamzík smerom na cvičebné vojenské priestory pri Kuchyni, alebo keď sa im podarilo presvedčiť istého dedka vliezť do kanálu, s tým že tam sa vybudovala fungl nová podzemná železnica, ktorou to má na Patrónku len dve zastávky. Takýchto skutkov za tie roky spôsobili nespočetne veľa, a i keď tie roky boli rozhodne najlepšie v jeho živote, teraz uvažoval, že ich priateľstvo nadobro preruší. Už to totiž neni ono.
Nebol by to síce ich prvý rozchod, Tibor sa však rozhodol že dnes nad tým uznesie definitívu.
Skúsene odohnal švába z kresla a priateľsky kopol Bastu pod rebrá. Ten horko-ťažko vstal a s dvojitou fraktúrou pečene sa ospalo natiahol.

A mohlo sa to stať v hociktorom meste v 21..... do kalendárov sa nejdem súkať.:D
pavol54
21.04.19,16:48
Žilinčanka málo chodila do cirkusu nie ruku ale hlavu si tam mala pichnúť. V akom sa to dnes virtuálnom svete žije. tiger je len väčšia mačička ktorá nám nič nespraví ako v nejakých filmoch.
Dáša_
21.04.19,17:06
Žilinčanka málo chodila do cirkusu nie ruku ale hlavu si tam mala pichnúť. V akom sa to dnes virtuálnom svete žije. tiger je len väčšia mačička ktorá nám nič nespraví ako v nejakých filmoch.
to vôbec nemusí ísť o virtuálny svet. V roku 1984 som ležala na kramároch na očnom oddelení. Zrazu priviezli úraz. Chlap sa chcel ísť pozdraviť v ZOO, už neviem, či s tigrom alebo levom. Ten ho pekne privítal a labou pohladil po tvári. Zasiahol mu vážne oči. A o virtuálnom svete vtedy nebolo ani chýru ani slychu. Len akurát teda ľudská blbosť, tá bude asi večná :D
pavol54
22.04.19,03:47
Žilinčanka málo chodila do cirkusu nie ruku ale hlavu si tam mala pichnúť. V akom sa to dnes virtuálnom svete žije. tiger je len väčšia mačička ktorá nám nič nespraví ako v nejakých filmoch.
to vôbec nemusí ísť o virtuálny svet. V roku 1984 som ležala na kramároch na očnom oddelení. Zrazu priviezli úraz. Chlap sa chcel ísť pozdraviť v ZOO, už neviem, či s tigrom alebo levom. Ten ho pekne privítal a labou pohladil po tvári. Zasiahol mu vážne oči. A o virtuálnom svete vtedy nebolo ani chýru ani slychu. Len akurát teda ľudská blbosť, tá bude asi večná :D
Virtuálny svet bol bol vždy,( len sme to tak nenazývali), Dobšinský nám ho vytvoril (rozprávkach) perom a papierom, dnešné vymoženosti techniky sú iné a ich vplyv na zotrvávanie človeka v tomto svete sú výraznejšie. Väčšina ho dokáže opustiť, niektorí v ňom zotrvávajú. (Preto aj niektoré reklamy upozorňujú že ich dej je virtuálny)
misoft
22.04.19,04:47
No na Slovensku som sa (teda aspoň ja) nestretol s tým, aby v reklame upozorňovali na "virtualitu", skôr upozorňujú na to, aké je to "kvalitné", "super", že to "musíte mať"..... a podobne.
A "najlepšie sú v tom asi tie teleshopy.... vychvaľovanie do nebies, pritom zábery "potvrdzujú" tie ich hlášky o nutnosti to kúpiť zas výhodnú cenu "len za ****€", ale už neukazujú, koľko v skutočnosti tých výrobkov na vytvorenie reklamy použili. A pre istotu - hneď ti to zopakujú aj 5x za sebou v jednom kuse....
pavol54
22.04.19,04:59
No na Slovensku som sa (teda aspoň ja) nestretol s tým, aby v reklame upozorňovali na "virtualitu", skôr upozorňujú na to, aké je to "kvalitné", "super", že to "musíte mať"..... a podobne.
A "najlepšie sú v tom asi tie teleshopy.... vychvaľovanie do nebies, pritom zábery "potvrdzujú" tie ich hlášky o nutnosti to kúpiť zas výhodnú cenu "len za ****€", ale už neukazujú, koľko v skutočnosti tých výrobkov na vytvorenie reklamy použili. A pre istotu - hneď ti to zopakujú aj 5x za sebou v jednom kuse....
No nebolo ich veľa, lebo aj tak prepínam, ale najmä pri rôznych atletických výkonoch v šote ide text "toto neskúšajte je to virtuálna realita", alebo tak nejak. Určite lebo som si ešte povedal keby to nenapísali, tak sa nájdu nejakí debili čo to budú skúšať po vypití alebo navoňaní sa.
misoft
22.04.19,05:00
Ja tieto oné ani nepozerám....
babka - ježibabka
22.04.19,06:57
K návšteve maličkej princezničky mi urobila neterka takúto plienkovú tortu. Tak sa mi lúbí, hlavne tie papučky, že sa asi naučím háčkovať :D
bettylou
22.04.19,12:04
aj taká je veľká noc
babka - ježibabka
22.04.19,14:09
Prišiel mi mail. Torta je už načatá. :D
buchač
22.04.19,14:21
aj taká je veľká noc
Hm...Nesúhlasné...?
Terezia13
22.04.19,17:59
bettylou
23.04.19,06:38
bettylou
23.04.19,06:39
aj taká je veľká noc
Hm...Nesúhlasné...?

Mne jedno, ja som si ho nedala :D
pavol54
23.04.19,07:13
a že:

https://hitky.sk/policia-varuje-toto-je-zoznam-podozrivych-lekarov-na-slovensku/?fbclid=IwAR1CsBBinge8jZCCh122cJ4dcCq1wvmQWuwoMnNQ 71Fdowy3jawt_xe_V7A
Ak je podozrivý lekár tak s plným menom a pracoviskom v priemere 2400 na lekára ten zisk (4%) zdravotných poisťovní je nižší o 152000,
Ak je podozrivá skupina z podvodu na DPH vo výške milión tak sa napíše podozriví Tibor B, Andrej K atď
bettylou
23.04.19,07:19
Ale, vždy sa písalo... Keď som bola vonku tak sa muselo odhlásiť z našej poisťovne a prihlásiť v krajine, kde si bol. A domov mi prišiel účet, za preventívnu prehliadku.... Tak musel otec zbehnúť za lekárom (dnes už žiaľ nebožtík), a dohasiť to. Hoci bol to veľmi šikovný lekár. Vždy to tak bolo.. :)
bettylou
23.04.19,07:32
pavol54
23.04.19,08:45
Ale, vždy sa písalo... Keď som bola vonku tak sa muselo odhlásiť z našej poisťovne a prihlásiť v krajine, kde si bol. A domov mi prišiel účet, za preventívnu prehliadku.... Tak musel otec zbehnúť za lekárom (dnes už žiaľ nebožtík), a dohasiť to. Hoci bol to veľmi šikovný lekár. Vždy to tak bolo.. :)
To či bol postup lekárov správny alebo nie, neposudzujem nemám na to kompetenciu, ale to zverejňovanie mien ( Vraj pani zobrali na urgentný zákrok a zrazu lekár hovorí dcére čo ju doprevádzala že má problém s poisťovňou že buď spravia len základný úkon alebo to bude platiť, tak dcéra (syn to nemohol byť) povedala nech to napíšu na ňu.
bettylou
23.04.19,09:19
tak teraz neviem, toľko sa bojovalo proti cenzúre, že sloboda sa vyštrngala a naraz viac treba držať hubu ako predtým, človek už pomaly ani slobodne po dedine neprejde, aby náhodou dáky príkaz neporušil...
bettylou
23.04.19,17:51
od astrologičky:
9-TKA HOVORI, ZE CO MI NESTOJI NA PEVNYCH ZAKLADOCH - JE MI ZO ZIVOTA ODOBRANE.

do rici, tak ja mám to víno na bars pevných základoch postavané, ne a ne sa ho zbaviť :D
Terezia13
23.04.19,18:01
aspoň od tohto som ušetrená - nemám vodičák:D
Mária27
24.04.19,17:40
pepsikova
24.04.19,18:05
..no potešilo, neskutočne, som radosťou odpadnutá..toť aha!..a toto už štvrtá stránka dnes..

Odlíšte sa
Zobrazovanie vášho odznaku top fanúšika vám pomáha zviditeľniť sa na stránke Radio Expres a ďalších. Ľudia tento odznak uvidia napríklad, keď okomentujete príspevky stránky Radio Expres. Pri komentovaní príspevkov iných stránok sa tento odznak nezobrazí.

..a už tri týždne nie som na facebuku..hlavne, že o mne vie..fakt, že nikdy nespí..jáááj!..:)
pavol54
24.04.19,18:25
Nandrolon
25.04.19,04:37
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57595615_644421519337898_2470798718639538176_n.png ?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=d69b793bf113d0c2818b0b09986fd60b&oe=5D70FDB4
znečistenie emisiami by sa malo rátať na kg prepravovanej brutto hmotnosti
Ten obrázok je pravdivý, hlavne tá posledná veta.
Tento hoax už chodí po nete hádam 15 rokov...
bettylou
25.04.19,04:55