pavol54
14.06.19,14:00
pomýlil som sa....čo to mení na podstate ? to sú ako argumenty , ?? slamky sa chytáš ?

ty slovenský národný hrdina kiska je teda zločinec, lebo mu neuznali daňové výdavky

ale toto je slovenský národný hrdina .:

V takmer dvanásť rokov ťahajúcom sa procese žilinský okresný súd trikrát rozhodol o vine obžalovaného, dvakrát ho odsúdil na rok nepodmienečne a raz na rok podmienečne. Popradský sudca sa vždy odvolal. Naposledy ho žilinský okresný súd odsúdil v máji 2011 na jeden rok podmienečne. V aute popradského sudcu našla policajná hliadka v júli 1999 pri cestnej kontrole v Košiciach osemnásť skladačiek so 16,8 gramu päťdesiatpercentného kokaínu a nelegálne držanú podomácky upravovanú guľovú zbraň so štyrmi nábojmi.

Radačovský sa cítil byť nevinný. Ako uviedol na pojednávaniach, nanajvýš sa mohol dopustiť trestného činu nadržiavania a neoznámenia trestného činu. Odmietol sa však vyjadriť, odkiaľ drogy aj nelegálnu zbraň získal.
Zaujímavé, mne ešte nikdy policajti auto neprehrabávali, takže museli vedieť že práve to jeho majú prehrabať, mne tiež prišiel bývalý policajt na pole rovno na miesto kde ako náhodou ležala nevybuchnutá mína a on ju našiel.
pavol54
14.06.19,12:04
Prezident sa volí na 5 rokov, nie na 4.
V prvom príspevku máš chybu, to už by si mohol vedieť.
Prieskumy beriem presne rovnako ako všetko čo napíšu vretenice z DenníkaN.
Jediný prieskum pre mňa sú ostré voľby.
Kiska nechtiac svojimi zlodejinami ale jednu vec urobil pozitívne. Aj vďaka nemu je bývalý sudca p. Radačovský novodobý slovenský hrdina a europoslanec.
Keby som mal blízky vzťah k nejakému denníku a chcel by som niekoho poškodiť tak by som v jeho mene by som nadával na iných čím sprostejšie tým lepšie
Nandrolon
14.06.19,12:26
Aka je sanca, ze sudcovi nahodne prehrabu auto a najdu tam toto?
Je to presne 0,00.
Niekto to cez jeho syna chcel pekne naraficit, no nevyslo...
PS: on sa vyjadril, ze to ma od syna...
buchač
14.06.19,13:23
Aka je sanca, ze sudcovi nahodne prehrabu auto a najdu tam toto?
Je to presne 0,00.
Niekto to cez jeho syna chcel pekne naraficit, no nevyslo...
PS: on sa vyjadril, ze to ma od syna...

....a ďalej nič ?
bjuty smis
14.06.19,13:38
pomýlil som sa....čo to mení na podstate ? to sú ako argumenty , ?? slamky sa chytáš ?

ty slovenský národný hrdina kiska je teda zločinec, lebo mu neuznali daňové výdavky

ale toto je slovenský národný hrdina .:

V takmer dvanásť rokov ťahajúcom sa procese žilinský okresný súd trikrát rozhodol o vine obžalovaného, dvakrát ho odsúdil na rok nepodmienečne a raz na rok podmienečne. Popradský sudca sa vždy odvolal. Naposledy ho žilinský okresný súd odsúdil v máji 2011 na jeden rok podmienečne. V aute popradského sudcu našla policajná hliadka v júli 1999 pri cestnej kontrole v Košiciach osemnásť skladačiek so 16,8 gramu päťdesiatpercentného kokaínu a nelegálne držanú podomácky upravovanú guľovú zbraň so štyrmi nábojmi.

Radačovský sa cítil byť nevinný. Ako uviedol na pojednávaniach, nanajvýš sa mohol dopustiť trestného činu nadržiavania a neoznámenia trestného činu. Odmietol sa však vyjadriť, odkiaľ drogy aj nelegálnu zbraň získal.
Zaujímavé, mne ešte nikdy policajti auto neprehrabávali, takže museli vedieť že práve to jeho majú prehrabať, mne tiež prišiel bývalý policajt na pole rovno na miesto kde ako náhodou ležala nevybuchnutá mína a on ju našiel.
a mávaš v aute 17 g koksu a ostrelovačku ?
ešte mal zo sebou vysoku finančnú hotovosť....

googliť vieš, tak si najdi rozhovor s ním, aký má vzťah k zákonom....ako prevádzkoval parkovisko a podobne...
ešte sa chváli, ...
bjuty smis
14.06.19,13:41
Aka je sanca, ze sudcovi nahodne prehrabu auto a najdu tam toto?
Je to presne 0,00.
Niekto to cez jeho syna chcel pekne naraficit, no nevyslo...
PS: on sa vyjadril, ze to ma od syna...
naozaj si myslíš, že protidrogové jednotky pracujú tak, že náhodne zastavujú a prehrabávajú autá ?????
to snád nemôžeš myslieť vážne....

a čo nevyšlo ? 17 g kokainu je nič ??, špeciálne úpravená puška je nič ?

3x odsúdený je nič ?
Nandrolon
14.06.19,15:21
Aka je sanca, ze sudcovi nahodne prehrabu auto a najdu tam toto?
Je to presne 0,00.
Niekto to cez jeho syna chcel pekne naraficit, no nevyslo...
PS: on sa vyjadril, ze to ma od syna...
naozaj si myslíš, že protidrogové jednotky pracujú tak, že náhodne zastavujú a prehrabávajú autá ?????
to snád nemôžeš myslieť vážne....

a čo nevyšlo ? 17 g kokainu je nič ??, špeciálne úpravená puška je nič ?

3x odsúdený je nič ?
Preco teda nesedi?
Ktori soudruzi udelali chybu?
Ak by mojmu synovi niekto podhodil koks a flintu a bol som v tak vyznamnej pozicii, tiez by som sa toho chcel zbavit bez medii.
Ale zrejme bol 24h sledovany, tak isli na istotu. Ale ked bol 24h sledovany, mali mat na neho milion veci, evidentne nic nemali...
bettylou
14.06.19,16:03
SHMU
Oliwa
15.06.19,19:56
Prekvapilo a potešilo - dopravná situácia dnes v BA, resp. v Starom Meste. Od rána rozprávali v rozhlase o dopravných obmedzeniach a uzáverách kvôli inaugurácii, od 12h Staromestská uzavretá celkom. Čo čert nechcel, práve na tú sme sa mali dnes dostaviť a nedalo sa to nijakovsky preložiť. K tomu avizované rekordné teploty.
Poviem Vám, že sa nám išlo kráľovsky. Tak vyľudnenú Bratislavu si nepamätám, a to som tam kedysi žila. Neviem, či to bolo tým teplom a všetci boli niekde pri vode alebo zalezení doma alebo tou slávou, ale ísť takými prázdnymi ulicami bola paráda. Parkovanie v blízkosti detto.
misoft
16.06.19,08:45
Prekvapilo a potešilo - dopravná situácia dnes v BA, .....................
No vidíš.... i takýto cirkus bol na niečo dobrý.... pre teba...... všetci boli inde a ty si mala pľacu do aleluja..... :D
Mikae
16.06.19,15:40
potešil výlet na Budatínsky hrad, plus prikladám nejaké miš-maš foto zo záhrady a pod.:D . Tie žlté kvietky som našla na jednom mieste našej zarastenej lúky, pekne voňali, tak som si ich natrhala do vázy. Teraz mi ujo gúgeľ našiel, že je to pyštek obyčajný a je to liečivá rastlinka. Takže druhýkrát nie do vázy, ale usušiť a na čajík :D. A ten zaujímavý chrobák, inak bol dosť veľký asi 5 cm, je majka fialová a je jedovatý - našťastie som nechytala.
korela
16.06.19,22:11
Zaujalo
Návrat vrabcov
Populácie vrabca domového sú už dlhodobo klesajú, príčiny sú rôzne. Kedysi boli vrabce samozrejmou súčasťou každého dvora, každej dediny a mesta. Dôvodom, prečo už tomu tak nie je, je zmena nášho životného štýlu. Spravili sme z miest aj dedín sterilný priestor, kde, mimo psov a mačiek, nikto nič nechová, nekŕmi, nepasie, smeti vyhadzujeme v igelitových vreciach. Potravné zdroje vrabcov začali takto po tisícročiach spolužitia zrazu ubúdať. Rozhodli sme sa preto tých zákazníkov, ktorí chovajú aspoň sliepky, odmeniť veľkou zľavou na búdky určené pre vrabce. Stačí poslať foto z "dvora".
http://www.ornitolog.sk/kampane.html
Mária27
19.06.19,07:31
Nandrolon
19.06.19,08:55
korela
19.06.19,12:43
Mapa priezvisk
https://noizz.aktuality.sk/zaujimavosti/mapa-priezvisk-a-mien-na-svete/f4gjlb0?utm_campaign=fbnoizzorg&utm_medium=post&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3BSyHfYsLM3Z6Epe95WyyWsceE_rggYtxxpYrA6 PbF-oC8gJEK98E3IRU
Na Slovensku je síce nie najnovšia databáza priezvisk, úplne dolu na stránke, dala som Kalina - Databáza priezvisk na Slovensku vytvorená z publikácie P. Ďurča a kol.: Databáza vlastných mien a názvov lokalít na Slovensku z r. 1998.
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=kalina&s=exact&c=29e1&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
Brat je jediný na SK, nemá pokračovateľa rodu.
korela
19.06.19,12:45
misoft
19.06.19,14:11
Jednoznačne likvidácia štátnosti, národa sa začína.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516245-zbytocny-navrh-saskarov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tí oní - akože posranci - Peter Osuský, Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková - tak tých by som označil za zradcov národa. Veď predsa jazyk je jedným z faktorov, ktoré určujú štátnosť.
misoft
19.06.19,14:20
Brat je jediný na SK, nemá pokračovateľa rodu.
....čiže je unique.... mal by na tom popracovať....:D... aby nebol unique....
korela
19.06.19,14:43
Jednoznačne likvidácia štátnosti, národa sa začína.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516245-zbytocny-navrh-saskarov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tí oní - akože posranci - Peter Osuský, Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková - tak tých by som označil za zradcov národa. Veď predsa jazyk je jedným z faktorov, ktoré určujú štátnosť.
Čo sa dá od nich očakávať v tomto smere?
A to je iba začiatok.
Bude ako nebolo.
Nandrolon
19.06.19,15:22
Nepotešilo, 18-roční nestabilní, nešťastne zaľúbení, marihuanoví pubertiaci budú za volantom nákladných áut.
Takže tuc, tuc, už nebude počuť iba z Golfov a Octávií TDI, ale už aj z Tatroviek.
Asi budem mimo zimy chodiť do práce na elektrobicykli po chodníkoch pre chodcov, ako už druhý týždeň teraz :-))))))))) ale som ohľaduplný, uhýbam sa, prípadne skáčem cez obrubníky :-))
Ako rodinné auto + auto do práce si kúpim vyradený domiešavač so zatvrdnutým betónom vo vnútri.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
19.06.19,16:27
Jednoznačne likvidácia štátnosti, národa sa začína.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516245-zbytocny-navrh-saskarov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tí oní - akože posranci - Peter Osuský, Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková - tak tých by som označil za zradcov národa. Veď predsa jazyk je jedným z faktorov, ktoré určujú štátnosť.
Záver nielen voliči by mali mať doklad svojprávnosti ale aj poslanci
korela
19.06.19,21:02
Jednoznačne likvidácia štátnosti, národa sa začína.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516245-zbytocny-navrh-saskarov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tí oní - akože posranci - Peter Osuský, Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková - tak tých by som označil za zradcov národa. Veď predsa jazyk je jedným z faktorov, ktoré určujú štátnosť.
Záver nielen voliči by mali mať doklad svojprávnosti ale aj poslanci
To máš ako so sčítavaním hlasov pri voľbách. Niekto im už tú svojprávnosť potvrdí.
korela
19.06.19,21:11
Ako si napr. Francúzi chránia po stáročia svoj jazyk, dobré čítanie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Franc%C3%BAzska_akad%C3%A9mia
Francúzska akadémia (franc. Académie française) je francúzska inštitúcia zodpovedná za normovanie a kodifikáciu francúzštiny a vydávanie príslušných záväzných slovníkov a iných jazykovedných diel. Jej úloha je teda podobná Jazykovednému ústavu Ľ. Štúra Slovenskej akadémie vied.

Je to jedna z najstarších francúzskych inštitúcií. Bola založená v roku 1635 kardinálom Richelieuom, hlavným ministrom kráľa Ľudovíta XIII., s cieľom dohliadať na čistotu francúzskeho jazyka. Je najstaršou z piatich akadémií Francúzskeho inštitútu.
...
Prezident Francúzska je protektorom alebo patrónom Akadémie. Túto úlohu pôvodne vykonával kardinál Richelieu, ktorého po jeho smrti v roku 1642 nasledoval Pierre Séguier, francúzsky kancelár. Kráľ Ľudovít XIV. prebral túto funkciu po Séguierovej smrti v roku 1672. Od tých čias zastáva francúzska hlava štátu funkciu protektora Akadémie.
Atď.
pepsikova
20.06.19,06:12
..našťastie, poradu som mala zatvorenú..
Tweety
20.06.19,06:35
Aj takto sa správa posranec nášho parlamentu, terazky už nanešťastie europosranec, že sa nehanbí. https://otozarnay1.blog.sme.sk/c/511309/kridelko-alebo-stehienko-pan-europoslanec-ciz.html
lujza.j
20.06.19,07:25
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
Tweety
20.06.19,07:47
Ja zase verím, jeho správanie sledujem už dlhšie a zdá sa mi dosť arogantný.(ako ináč, veď nezaprie svojho precedu)
Nandrolon
20.06.19,07:53
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
Tweety
20.06.19,08:00
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
A ty zase kritizuješ prezídentku, exprezidenta, obhajuješ a volíš extrémistov... Budem si pridávať, koho chcem,máme demokraciu.
korela
20.06.19,08:13
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
A tie oveľa dramatickejšie nevyjdú ani na svetlo. Konkr. poslanca z opozície.
Možno sa naozaj vyhulákal, ale išlo iba o krik, a nie tiché podrazy na občanoch. Predtým, teraz, v budúcnosti.
korela
20.06.19,08:37
Aj dnes, zajtra, pozajtra, o rok sa budú médiá zaoberať jej šatami? Ako keby to bolo v súčasnosti najpodstatnejšie v jej pracovnom živote. Mi to pripadá ako na britskom dvore s rozdielom, že tie ženy aspoň oficiálne o ničom štátnom nerozhodujú.
Na jedny šaty p. Cameronovej neviem zabudnúť, keď odchádzal z funkcie. Ale ona mala krásnu figúru, mohla si dovoliť väčší výber modelov.
Ešteže má Merkel svoju praktickú "dennú rovnošatu". Niet čo rozoberať.
Nandrolon
20.06.19,08:39
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
A ty zase kritizuješ prezídentku, exprezidenta, obhajuješ a volíš extrémistov... Budem si pridávať, koho chcem,máme demokraciu.
Som presvedčený, že extrémistov volíš ty, nie ja.
Určite to bude niekto z PS, SPOLU, alebo SaS. Je mi to jedno a teší ma, že každý volič týchto fašistických strán nadáva "na ostatné strany" ale nikdy sa nie je schopný slobodne postaviť a priznať tú svoju, ktorú v tichosti volil. A to taktiež o niečom vypovedá.
lujza.j
20.06.19,08:40
Arogancia...hmmm....smutne....zazila som rozne stupne.....slova do dnes v hlave....ked obcas zazriem spomienka sa vrati....posledna v sobotu ked som staru hlavu statu z ke...videla...brrr...ale inak zlatucko vie rozpravat....
Mne je jedno kto z ktorej grupy je......ked sa nevie chovat prasa ako prasa...
Nandrolon
20.06.19,08:41
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
A tie oveľa dramatickejšie nevyjdú ani na svetlo. Konkr. poslanca z opozície.
Možno sa naozaj vyhulákal, ale išlo iba o krik, a nie tiché podrazy na občanoch. Predtým, teraz, v budúcnosti.
Trebalo by zabúdajúcemu národu pripomenútť, kto je vlastne Miroslav Beblavý, koľkými stranami prešiel, jeho profesnú činnosť, komu robil poskoka /a koľko invalidov chceli obrať o peniaze/, kto ho predstavil ako mladého perspektívneho politika.
Ovce bez názoru častokrát zabúdajú a stačí, ak im niekto povie, voľte tohoto, ten všetko urobí za vás....
korela
20.06.19,08:43
korela
20.06.19,08:52
Beriem, ako Česi v článkoch spomínajú Kiskovú iba ako jeho manželku a nie prvú dámu.
Ja si nespomínam, žeby aspoň raz bola videná na verejnosti v tejto funkcii. Prijal za celý čas aspoň jednu oficiálnu štátnickú návštevu? Ja si naozaj nespomínam. Môžete pripomenúť.
kukučka
20.06.19,09:10
lui, ja tak neviem zabudnúť, ako bol hosťom v jednej zábavnej relácii /hádali jeho totožnosť/ a naša hviezda si dala dole škrabošku, našpúlila pusinku a zašveholila: Servus, Rudko!
Tweety
20.06.19,09:14
lui, ja tak neviem zabudnúť, ako bol hosťom v jednej zábavnej relácii /hádali jeho totožnosť/ a naša hviezda si dala dole škrabošku, našpúlila pusinku a zašveholila: Servus, Rudko!
Myslíš Zdenu?, šak keď si tykajú, tak prečo nie, muži sa radi cmukajú :---
Áno, aj mňa to šoklo ale čo už, keď niekto nepozná bontón.
kukučka
20.06.19,09:18
Nestarám sa do súkromia, na verejnosti je to vždy pán prezident.
korela
20.06.19,09:53
Malo by to tak byť, ale bez home officov.
misoft
20.06.19,11:14
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
Lui.... veď to ani nie je tak dávno, čo istá politická osoba čosi vykrikovala o sorošovcoch, presstitútkach, štátnom prevrate, atentátoch.... a výsledok? Nič z toho. Ospravedlnil sa? NIE! Teraz ako radový posranec opäť vyskakuje ako taký tajtrlík.... ono totiž, skoro všetci (česť výnimkám) vysokí členovia SMER-SD toto majú v charaktere - vyskakovať, klamať, kradnúť, urážať, ale NIKDY sa neospravedlňovať!
pavol54
20.06.19,15:59
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
Lui.... veď to ani nie je tak dávno, čo istá politická osoba čosi vykrikovala o sorošovcoch, presstitútkach, štátnom prevrate, atentátoch.... a výsledok? Nič z toho. Ospravedlnil sa? NIE! Teraz ako radový posranec opäť vyskakuje ako taký tajtrlík.... ono totiž, skoro všetci (česť výnimkám) vysokí členovia SMER-SD toto majú v charaktere - vyskakovať, klamať, kradnúť, urážať, ale NIKDY sa neospravedlňovať!
Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil, bojoval až do poslednej možnosti si ponechať ukradnuté To že poslanec vyskakoval a urážal je zrejmé, ale či kradol je len teoretická úvaha, nebolo na neho podané TO
bjuty smis
20.06.19,16:00
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
ani magiáááánka ti nepochválila...fuj
bjuty smis
20.06.19,16:04
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
Lui.... veď to ani nie je tak dávno, čo istá politická osoba čosi vykrikovala o sorošovcoch, presstitútkach, štátnom prevrate, atentátoch.... a výsledok? Nič z toho. Ospravedlnil sa? NIE! Teraz ako radový posranec opäť vyskakuje ako taký tajtrlík.... ono totiž, skoro všetci (česť výnimkám) vysokí členovia SMER-SD toto majú v charaktere - vyskakovať, klamať, kradnúť, urážať, ale NIKDY sa neospravedlňovať!
Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil, bojoval až do poslednej možnosti si ponechať ukradnuté To že poslanec vyskakoval a urážal je zrejmé, ale či kradol je len teoretická úvaha, nebolo na neho podané TO
ako môžeš v kuse takto sprosto klamať ??
kde bol kiska odsúdený ?
bjuty smis
20.06.19,16:07
Neverim,ze to bolo take dramaticke....
Lui.... veď to ani nie je tak dávno, čo istá politická osoba čosi vykrikovala o sorošovcoch, presstitútkach, štátnom prevrate, atentátoch.... a výsledok? Nič z toho. Ospravedlnil sa? NIE! Teraz ako radový posranec opäť vyskakuje ako taký tajtrlík.... ono totiž, skoro všetci (česť výnimkám) vysokí členovia SMER-SD toto majú v charaktere - vyskakovať, klamať, kradnúť, urážať, ale NIKDY sa neospravedlňovať!
výsledok ?
už sa na ňom smeje aj danko, harakter a pellé...
prefackal ho aj zlepenec zlodejov
Nandrolon
20.06.19,16:43
Bjuty, ty si ten bývalý riaditeľ čistiarne, alebo si iba platonický obdivovateľ pani dôchodkyne?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))
Nandrolon
20.06.19,16:46
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
ani magiáááánka ti nepochválila...fuj
A Miuko Bebuavy je kde? na Logopédii?
Veď bol Kaníkova puavá uka a železničiar ho predstavil národu ako peuspektivneho kandidata suovenskeho nauoda.. Asi spadou z tych penazi, ktore ueubali s fotjikom v Paume Tumys.
Nandrolon
20.06.19,16:50
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
ani magiáááánka ti nepochválila...fuj
Magiánka chvália v jej veku najmä vysoko vzdelaní a časť lekárskej obce, takže sa to dalo predpokladať.
Nakoniec Kisku budú voliť tí menej vzdelaní, lebo je evidentné, že sú to ľudia, ktorí sa necháli nabaláchať od médií, takže jednoznačne bez názoru, ľahko ovplyvniteľní, nechcem písať, že hlúpi.
Ale je dokázané, že napr. aj gambleri sú menej inteligentní ľudia. Má do dosť spoločné, nechcem sa viac rozpisovať...
https://slovensko.hnonline.sk/1955124-kto-su-volici-subjektu-andreja-kisku-najma-mladi-ludia-s-nizsim-vzdelanim
Nandrolon
20.06.19,17:13
Si opitý, choď spať...
ps: zmizol mi príspevok, rešpektujem, nejdem sa opakovať.
misoft
20.06.19,17:24
.................
Nakoniec Kisku budú voliť tí menej vzdelaní, lebo je evidentné, že sú to ľudia, ktorí sa necháli nabaláchať od médií, takže jednoznačne bez názoru, ľahko ovplyvniteľní, nechcem písať, že hlúpi.
...........
............. jednoducho povedané - žaludi - :D:D:D
bjuty smis
20.06.19,18:03
tak určitéééé
že miuko, alebo jeho otec kradli nedoložíš...len sa zasmejme nad tvojím klamstvom
takisto ako pavol54 SPROSTO KLAME, že kisku odsúdili.ked to bolo presne naopak...
chlapi...keby ste aspon boli schopní argumentovať :)

kašlime na to...

dajte šancu novej generácii politikov....
misoft
20.06.19,18:09
.......................

dajte šancu novej generácii politikov....
Akej novej? Máme len tých starých, obkúkaných, prekuknutých, potom tých záložných, zopár raz videných, ešte neobkúkaných a "elévov", ktorí ešte nič nevykonali, ale ani nepokazili (pretože ich k slovu nepustili)..... :D:D
misoft
20.06.19,18:11
:D to je v piči!

https://www.porada.sk/t311492-obmedzenie-pouzivania-vytahu-v-panelaku-pre-psov-a-iny-naklad.html#post3102075 :D
Klídek.... o chvíľu vyskočí téma "Susedia búchajú dverami, čo mám robiť?" :---
bjuty smis
20.06.19,18:12
.......................

dajte šancu novej generácii politikov....
Akej novej? Máme len tých starých, obkúkaných, prekuknutých, potom tých záložných, zopár raz videných, ešte neobkúkaných a "elévov", ktorí ešte nič nevykonali, ale ani nepokazili (pretože ich k slovu nepustili)..... :D:D
je to na každom z nás...ale nič si od toho neslubujme :)
KoxXxo
20.06.19,18:31
cc
pavol54
20.06.19,18:31
.......................

dajte šancu novej generácii politikov....
Akej novej? Máme len tých starých, obkúkaných, prekuknutých, potom tých záložných, zopár raz videných, ešte neobkúkaných a "elévov", ktorí ešte nič nevykonali, ale ani nepokazili (pretože ich k slovu nepustili)..... :D:D
Pomenovanie niečo ako . : "Čerstvé maslo- nikdy nebude staré ", "Nový politik - nikdy nebude ojazdený"
pavol54
20.06.19,18:40
Ja zase sledujem, ako tu dávaš denne príspevky a srandičky o Smere, už je to trápne takáto jednostranná kritika.
ani magiáááánka ti nepochválila...fuj
Magiánka chvália v jej veku najmä vysoko vzdelaní a časť lekárskej obce, takže sa to dalo predpokladať.
Nakoniec Kisku budú voliť tí menej vzdelaní, lebo je evidentné, že sú to ľudia, ktorí sa necháli nabaláchať od médií, takže jednoznačne bez názoru, ľahko ovplyvniteľní, nechcem písať, že hlúpi.
Ale je dokázané, že napr. aj gambleri sú menej inteligentní ľudia. Má do dosť spoločné, nechcem sa viac rozpisovať...
https://slovensko.hnonline.sk/1955124-kto-su-volici-subjektu-andreja-kisku-najma-mladi-ludia-s-nizsim-vzdelanim
Kdesi som počul . : "Niekoho môžeš vodiť za nos stále vždy bude veriť, ale moju manželku ani minútu" tisíc krát a možno niekoho opiť rohlíkom a ešte aj tísíc prvý ho piješ
Terezia13
20.06.19,19:02
po prihlásení sa mi nezobrazujú debaty, niečo mi ušlo?
Tweety
20.06.19,19:09
po prihlásení sa mi nezobrazujú debaty, niečo mi ušlo?Daj si tam na ne fajočku.
kopretinka
21.06.19,06:31
Keby nebol prezidentom,žiadna dobrá viera nebude......skôr by to dopadlo tak,žeby dokázali,že povodný vlastník sa o to nestaral
Nandrolon
21.06.19,06:42
Keby nebol prezidentom,žiadna dobrá viera nebude......skôr by to dopadlo tak,žeby dokázali,že povodný vlastník sa o to nestaral
Ak sa o niečo nestaráš, to neznamená, že niekto príde a zoberie si to...
misoft
21.06.19,06:42
...
...
...
...
...

...
Bla-bla-bla..... už teraz nepodstatné....
Zaráža ma však jeden fakt - a to, že ex-prezident vtedy, keď to "kupoval" si NEOVERIL skutočný stav.
Buď slepo a hlúpo veril - potom sa čudujem, ako mohol predtým robiť obchody, alebo vedel o tom, lenže šlo to cez "tretiu" osobu (teda okolo neho nepriamo) a konal podrazácky ("ja nič - to všetko ONI!")
Takto sa odrbávajú dôchodci zo starej školy, ktorí verili a veria úradom (bezvýhradne), pretože vtedy to tak bolo.
misoft
21.06.19,07:15
No toto!?
Moja 3/4 prepla včera program na telke - vyskočila reklama od telekocka - reku "teflónová multifunkčná podložka" - "nezaplatíte 60€, ani 40€, ale len 20€ za dva kusy - objednávajte teraz"... samozrejme k tomu poštovné a balné.... Takže jedna podložka = 10€... na ich webe je za 9€ dva kusy.
https://www.telekocka.sk/p/180/multifunkcna-podlozka-na-pecenie-2ks
Najväčšia sranda je v tom, že ja som takú pred cca pol rokom kúpil v T*** za 1,5€ za kus (veľká) a 1€ (malá) - ale môžem konštatovať, že "funguje" tak, ako je popísané. Teda kšeft ako noha.... 3x predražené (300%). Moja 3/4 už nezhána stále papier na pečenie - capne to čierne a jede se... :D a potom stačí len opláchnuť a je to čisté.
Nandrolon
21.06.19,09:07
Na pečenie máme aj my také čosi, to ešte beriem, ale keď to vidím na rozpálenom grile, nechce sa mi veriť, že sa z toho čosi neuvoľňuje do jedla...
Mimochodom mám v pamäti, že u teflónových panvíc bolo upozornenie, aby sa "neprepaľovali", lebo sa nejaká škodlivina uvoľňuje, ak ma pamäť neklame, tak nad 250 stupňov celzia.
bettylou
21.06.19,09:54
.................
Nakoniec Kisku budú voliť tí menej vzdelaní, lebo je evidentné, že sú to ľudia, ktorí sa necháli nabaláchať od médií, takže jednoznačne bez názoru, ľahko ovplyvniteľní, nechcem písať, že hlúpi.
...........
............. jednoducho povedané - žaludi - :D:D:D

buta tót :D
korela
21.06.19,12:13
Keby nebol prezidentom,žiadna dobrá viera nebude......skôr by to dopadlo tak,žeby dokázali,že povodný vlastník sa o to nestaral
Ak sa o niečo nestaráš, to neznamená, že niekto príde a zoberie si to...

Supy vidia všetko.
.
Vedeli ste? http://www.biospotrebitel.sk/clanok/451-sup-bielohlavy-nad-slovenskom.htm
misoft
21.06.19,12:23
Supy vidia všetko.
.
Vedeli ste? http://www.biospotrebitel.sk/clanok/451-sup-bielohlavy-nad-slovenskom.htm
Nemal to vtedy ďaleko odniekiaľ z Francúzska, alebo z Afriky. Ibaže..... už vtedy to možno bol africký imigrant..... :D
korela
21.06.19,13:16
Supy vidia všetko.
.
Vedeli ste? http://www.biospotrebitel.sk/clanok/451-sup-bielohlavy-nad-slovenskom.htm
Nemal to vtedy ďaleko odniekiaľ z Francúzska, alebo z Afriky. Ibaže..... už vtedy to možno bol africký imigrant..... :D
Však píšu, že u nás vyhubený, inak tu hniezdil, a keď dnes, tak z Balkánu či Ukrajiny. Z Afriky sem je pre ne ďaleko, ale zbadať ho v poli krúžiť, to by bol ľak.

V DE ešte o siedmej, na obed v Litomericiach.
korela
21.06.19,13:17
Tweety
21.06.19,16:19
lujza.j
21.06.19,16:40
Krasna:)
Terezia13
21.06.19,18:26
kopretinka
21.06.19,21:50
Keby nebol prezidentom,žiadna dobrá viera nebude......skôr by to dopadlo tak,žeby dokázali,že povodný vlastník sa o to nestaral
Ak sa o niečo nestaráš, to neznamená, že niekto príde a zoberie si to...
Ale to mne nepíš,to ja viem.
Si nepochopil,ako som to myslela?
bjuty smis
22.06.19,05:24
Niekomu tu evidentne prekáža pravda...

Klamár Pavol 54.... ako to je s tým kiskom? Kde bol odsúdený?
Len si mažte, šmejdi....voľby sa bližia
lujza.j
22.06.19,06:25
Náádych-vydych:D
bettylou
22.06.19,14:05
Mám dáke neprispôsobivé mandelínky: vôbec ich netankuje, že sadba bola proti pásavke namorená, to poprvé. Ďalej nereagujú ani na chren, paradajky, piliny, popol týý brďo, oni asi nemajú internet a nečítali, že im to má vadiť...:D
misoft
22.06.19,14:47
Mám dáke neprispôsobivé mandelínky: vôbec ich netankuje, že sadba bola proti pásavke namorená, to poprvé. Ďalej nereagujú ani na chren, paradajky, piliny, popol týý brďo, oni asi nemajú internet a nečítali, že im to má vadiť...:D
Ale majú..... rady hľadajú na Yandexe, komunikujú V Kontakte....:D:D:D... sú to US emigranti....
Terezia13
22.06.19,18:31
a nie je to pravda!?
lujza.j
23.06.19,05:43
Potesili ceresne za tasku...ugendžim džemik...jupiii:)
kopretinka
24.06.19,05:39
vicktor
24.06.19,07:21
Tak uz sa nam dni skracuju, blizia sa Vianoce a Lujza nic...
"Tomorrow will be 0 minutes 15 seconds shorter "
lujza.j
24.06.19,08:59
Tak uz sa nam dni skracuju, blizia sa Vianoce a Lujza nic...
"Tomorrow will be 0 minutes 15 seconds shorter "
Anó..uz len 26tyzdbov:D:---
alaya1
24.06.19,14:50
korela
24.06.19,19:05
Takto si predstavujem každú ulicu na Slovensku, moja obľúbená kvôli tým starým stromom, teploty už nebudú tak rýchlo nižšie. Som sa cez google maps pozerala na naše ulice, keďže sa zábery robili v lete, tak ulice ako na Sahare. V lete úpek. A v záhradách veľké stromy tiež poskromne. Kríky sú fajn, ale nebudú stačiť chladiť zem. Ani vytvárať vhodnú klímu.
https://www.google.com/maps/place/Pomlejsk%C3%A1+cesta,+931+01+%C5%A0amor%C3%ADn/@48.032168,17.3121419,3a,75y,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1swOdyvKkFPsf_hwKWJLfysQ!2e0!3e1 1!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x476c7e333bdc864b :0x311cd112b0dce364!2zUG9tbGVqc2vDoSBjZXN0YSwgOTMx IDAxIMWgYW1vcsOtbg!3b1!8m2!3d48.0341832!4d17.31485 7!3m4!1s0x476c7e333bdc864b:0x311cd112b0dce364!8m2! 3d48.0341832!4d17.314857
Pomlejská v Šamoríne (býba na nej bugy).
.
V detstve sme chodievali v Nových Zámkoch zo stanice na nám. do mesta, tiež tam mali alej, dlhá ulica, vždy sa mi páčila kvôli stromom.
korela
24.06.19,19:15
bodliak
25.06.19,08:17
Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil, bojoval až do poslednej možnosti si ponechať ukradnuté

Odsúdený ? Daj niečo konkrétne, alebo si pletieš pojmy a dojmy.
Ako inak mal Kiska podľa teba postupovať, než nechať rozhodnúť súd, komu pozemok patrí ?
misoft
25.06.19,09:28
Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil, bojoval až do poslednej možnosti si ponechať ukradnuté
Pali - buď si zabrzdený, alebo pribrzdený.... Ten súd neprejednával niečo o krádeži - tam sa prejednávalo určenie vlastníckeho práva k pozemku a neplatnosť prevodu. Takže ČO TY SPLIETAŠ niečo od odsúdení Kisku? Súd určil, že vlastnícke právo toho pôvodného vlastníka bolo porušené, že prevod na Katastri bol vykonaný podvodným spôsobom (ale nie Kisku! Toho, čo mu ho predal - bieleho koňa) a uviedol právny stav do poriadku. A odporučil, aby si Kiska náhrady pýtal od podvodného predajcu. To, čo hovoril sudca potom - je nepodstatné. Bol to jeho názor.
Nebol tam ŽIADNY rozsudok za krádež.
UŽ SA ZOBUĎ! Začalo leto, tuším ti teplo škodí....
vicktor
25.06.19,11:11
Kiskovi vlastne ten pozemok vnutili podvodom bez jeho vedomia?
Dobre ten vedel o co sa jedna. Taku vymeru za smiesny peniaz!
Samozrejme, "odsudeny" nebol.
bjuty smis
25.06.19,11:27
Kiskovi vlastne ten pozemok vnutili podvodom bez jeho vedomia?
Dobre ten vedel o co sa jedna. Taku vymeru za smiesny peniaz!
Samozrejme, "odsudeny" nebol.
viktor, aspoň si prečítaj, na čo reaguješ...


Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil,
vicktor
25.06.19,12:39
A ty na co / naco reagujes?
bjuty smis
25.06.19,13:31
A ty na co / naco reagujes?
Keď si toto nepochopil, zbytočne sa baviť...
Nandrolon
25.06.19,15:33
Kiska a dobra viera, to je ako "ludozrut - vegetarian".
buchač
25.06.19,16:07
lujza.j
25.06.19,16:13
Ale iba pre tych co prvy krat do prveho rocnika...aspon,ze tak....
pavol54
25.06.19,16:22
Máš pravdu, ale kiska bol aj odsúdený a ani sa len neospravedlnil, bojoval až do poslednej možnosti si ponechať ukradnuté
Pali - buď si zabrzdený, alebo pribrzdený.... Ten súd neprejednával niečo o krádeži - tam sa prejednávalo určenie vlastníckeho práva k pozemku a neplatnosť prevodu. Takže ČO TY SPLIETAŠ niečo od odsúdení Kisku? Súd určil, že vlastnícke právo toho pôvodného vlastníka bolo porušené, že prevod na Katastri bol vykonaný podvodným spôsobom (ale nie Kisku! Toho, čo mu ho predal - bieleho koňa) a uviedol právny stav do poriadku. A odporučil, aby si Kiska náhrady pýtal od podvodného predajcu. To, čo hovoril sudca potom - je nepodstatné. Bol to jeho názor.
Nebol tam ŽIADNY rozsudok za krádež.
UŽ SA ZOBUĎ! Začalo leto, tuším ti teplo škodí....
Prečo ma tak dôverne hodnotíš, ja predsa nie som ani tvoj syn, ani tvoja dcéra také hodnotenie si nechaj pre nich, ak to je u vás zvykom
buchač
26.06.19,03:32
Pozrite si čo k tomu povedal pre TV Pravda poslanec a exminister práce Jozef Mihál, ktorý prešiel viacerými stranami a teraz je v strane Spolu.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517076-predvolebna-trojkoalicia-restartujeme-spolupracu-s-kiskom-hovori-mihal/

...ááále trt som sa pozrel.
korela
26.06.19,05:45
Načo Fico vyrába soc. balíčky, keď si poštve proti sebe národ s ubytovňami, iba zneguje celé svoje úsilie.
Nech si fy postavia vlastné pre svojich zamestnancov rovnako ako Baťa, Gumon, Kablo, textilky, zbrojovka v Dubnici, a za socíku všetky podniky.
A mladí sa vyháňajú z republiky si zarobiť na bývanie von. Nájomné bývanie stále ostáva bokom.
Ale z fondu?
korela
26.06.19,05:51
Nandrolon
26.06.19,06:03
Načo Fico vyrába soc. balíčky, keď si poštve proti sebe národ s ubytovňami, iba zneguje celé svoje úsilie.
Nech si fy postavia vlastné pre svojich zamestnancov rovnako ako Baťa, Gumon, Kablo, textilky, zbrojovka v Dubnici, a za socíku všetky podniky.
A mladí sa vyháňajú z republiky si zarobiť na bývanie von. Nájomné bývanie stále ostáva bokom.
Ale z fondu?
Popri priemyselných parkoch na kysuciach sa to srbmi iba hemží. Ubytovne nastavané priamo pri fabrikách, a otroci robia deň noc, víkend, nevíkend.
Som zvedavý, keď sa tu zabývajú a začnú robiť bordel, čo bude robiť vedenie daných fabrík. Prepustia svojich kolonizovaných otrokov? A kde pôjdu?
Podľa mňa ich budú vydierať vyhostením z krajiny a podobne. Som zvedavý na následné konflikty dopichaných manažérov....
Ale kto chce kam, pomôžme mu tam...
A ešte ďalšia vec, či aspoň tým Srbom dávajú to, čo si odpracujú, alebo si rôzni supervízori, teamleaderi a ďalšie 3,14če ukradnú časť ich odpracovaných hodín. Predsa len tí cigáni /srbi/ asi nebudú raketoví inžinieri, aby si dokázali podrobne odkontrolovať svoju výplatnú pásku od svojich /našich/ cudzokrajných pandúrov.
Ak by si niektorá strana dala do programu ukončenie pracovných pobytov ľudí z tretích krajín, hneď by som nielen ja volil.
Predsa len nám tým znižujú celkovú cenu práce vo všetkých odvetviach, aj v tých, v ktorých ani nepracujú.
Oliwa
26.06.19,07:15
Ale iba pre tych co prvy krat do prveho rocnika...aspon,ze tak....
Ako k tomu prídu rodičia prvákov stredoškolákov/vysokoškolákov? Tí majú menšie výdavky? Vnímam to ako diskrimináciu detí podľa veku. OK, budúci vysokoškolák si môže cez prázdniny privyrobiť, ale budúci stredoškolák ešte nie - zákon mu to nedovoľuje. Už mi s tými balíčkami fakt lezú na nervy... Nesystémové opatrenia, ktoré majú raz zvýhodniť raz toho, raz onoho... A stále sú skupiny obyvateľstva, ktoré sa nezmestia do nijakého balíčka - nemajú prváčika, nie sú na materskej, nepracujú vo firme nad 50 zamestnancov, nie sú dôchodcovia... Kedy sa dožijeme štátnikov, ktorí budú pracovať pre blaho všetkých a nielen pre to svoje a ľudia nebudú odkázaní na všelijaké balíčky, ale budú zarábať toľko, aby mohli žiť ako iní Európania a nie živoriť a aby nákup školskej tašky nezruinoval ich rodinný rozpočet?
lujza.j
26.06.19,07:32
Ja som reagovala na buchiho..ze v osadach..ruka hore....a hlavne o tych prvakoch som pisala...
vicktor
26.06.19,07:40
Prvaci z osad uz nebudu opat prvakmi na vyssom stupni.
Oliwa
26.06.19,07:58
Lui, vicktor - viem, ale Ústava SR, čl. 41:
"Rodičia, ktorí sa starajú o deti, majú právo na pomoc štátu."
Alebo tí ostatní nie sú rodičia, alebo sa zrejme nestarajú...
Cca 59 000 prváčikov = 59 000 potenciálnych/vďačných rodičov/voličov možno aj krát 2.
kopretinka
26.06.19,08:03
Lui, vicktor - chápem, lenže Ústava SR, čl. 41:
"Rodičia, ktorí sa starajú o deti, majú právo na pomoc štátu."
Alebo tí ostatní nie sú rodičia, alebo sa zrejme nestarajú...
Cca 59 000 prváčikov = 59 000 potenciálnych/vďačných rodičov/voličov možno aj krát 2 /otec+mama/.
Tak pre mňa 100vka je velice málo,aby som za toľko sa dala kúpiť......
kopretinka
26.06.19,08:05
Pozrite si čo k tomu povedal pre TV Pravda poslanec a exminister práce Jozef Mihál, ktorý prešiel viacerými stranami a teraz je v strane Spolu.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517076-predvolebna-trojkoalicia-restartujeme-spolupracu-s-kiskom-hovori-mihal/

...ááále trt som sa pozrel.
V ktorej strane ešte nebol?
korela
26.06.19,08:12
Ale iba pre tych co prvy krat do prveho rocnika...aspon,ze tak....
Ako k tomu prídu rodičia prvákov stredoškolákov/vysokoškolákov? Tí majú menšie výdavky? Vnímam to ako diskrimináciu detí podľa veku. OK, budúci vysokoškolák si môže cez prázdniny privyrobiť, ale budúci stredoškolák ešte nie - zákon mu to nedovoľuje. Už mi s tými balíčkami fakt lezú na nervy... Nesystémové opatrenia, ktoré majú raz zvýhodniť raz toho, raz onoho... A stále sú skupiny obyvateľstva, ktoré sa nezmestia do nijakého balíčka - nemajú prváčika, nie sú na materskej, nepracujú vo firme nad 50 zamestnancov, nie sú dôchodcovia... Kedy sa dožijeme štátnikov, ktorí budú pracovať pre blaho všetkých a nielen pre to svoje a ľudia nebudú odkázaní na všelijaké balíčky, ale budú zarábať toľko, aby mohli žiť ako iní Európania a nie živoriť a aby nákup školskej tašky nezruinoval ich rodinný rozpočet?
Keby sa pri prechode na euro robil kurz 1:15. resp. max 1:20, neboli by potrebné žiadne balíčky. Myslím, že Nemci udali tón.
Počas prezident. kampane nikto dôchodcov nespomenul. Väčšina z nich už v dôchodku bránou fabriky neprejde.
Mňa postavila moja poliklinika tento rok pred rozhodnutie - odídeš alebo ročný poplatok.
Nie, dôchodcovia nemajú nepredvídané výdavky, im sa už v domácnosti nič nekazí, nepotrebujú si už nič kúpiť na seba, potrebujú už iba dožiť. A to čím skôr.
V živote si už do vlaku nesadnem.
korela
26.06.19,08:15
Lui, vicktor - chápem, lenže Ústava SR, čl. 41:
"Rodičia, ktorí sa starajú o deti, majú právo na pomoc štátu."
Alebo tí ostatní nie sú rodičia, alebo sa zrejme nestarajú...
Cca 59 000 prváčikov = 59 000 potenciálnych/vďačných rodičov/voličov možno aj krát 2 /otec+mama/.
Tak pre mňa 100vka je velice málo,aby som za toľko sa dala kúpiť......
Pokiaľ niečo neposkytne aj druhá strana, v tom veku nie je nad čím uvažovať, jednoduchá logika. Tým som myslela dôchodcov so žobráckymi dôchodkami.
Na druhej strane keď vezmem mladých ľudí okolo tridsať plus mínus, firma im dokáže nezdvihnúť plat takmer 10 rokov, šéfovia už nevedia, na akej zn. áut sa majú voziť, koľko bytov kúpiť a pod.
Tak aj tá stovka od štátu poteší, aj vianočný príspevok. Príde nová garnitúra, a nemilosrdne pozrušuje všetko. Nemám obavy, žeby sa zdvihla nejakým skokom životná úroveň týchto skupín obyvateľstva, bolo na všetko, keby sa nerozkradlo.
buchač
26.06.19,09:50
Práve pred pár dňami .."lahke aktovky ergonomicke 3700 čes. korún pre prvákov?"
Tých 100 eur je aj málo. :-)
https://www.mall.sk/skolske-batohy-aktovky?b%5B%5D=step-by-step&ppcbee-adtext-variant=CAT-TXT-1-nejlep%C5%A1ia+ponuka&gclid=CjwKCAjwxrzoBRBBEiwAbtX1nympYSd9KvDZceyZYid9 uVWAq-1-28AfB-lz2fxaCtHnYUWNxbcNbBoC39EQAvD_BwE

To vážne ???
Pozri sa na toto...a pritom ide o rovnakého predajcu.
Jedná sa o tašky pre 1. stupeň.
https://www.mall.sk/skolske-tasky-aktovky-pre-1-stupen?o=_price
buchač
26.06.19,09:55
Pozrite si čo k tomu povedal pre TV Pravda poslanec a exminister práce Jozef Mihál, ktorý prešiel viacerými stranami a teraz je v strane Spolu.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517076-predvolebna-trojkoalicia-restartujeme-spolupracu-s-kiskom-hovori-mihal/

...ááále trt som sa pozrel.
V ktorej strane ešte nebol?

Mne je jedno...ale o niečom to svedčí.
Mne na ňom vadí niečo úplne iné...z oblasti účtovníctva, daní a spol.
Svojho času mi zdvihol solídne tlak.
Nandrolon
26.06.19,10:19
Práve pred pár dňami .."lahke aktovky ergonomicke 3700 čes. korún pre prvákov?"
Tých 100 eur je aj málo. :-)
https://www.mall.sk/skolske-batohy-aktovky?b%5B%5D=step-by-step&ppcbee-adtext-variant=CAT-TXT-1-nejlep%C5%A1ia+ponuka&gclid=CjwKCAjwxrzoBRBBEiwAbtX1nympYSd9KvDZceyZYid9 uVWAq-1-28AfB-lz2fxaCtHnYUWNxbcNbBoC39EQAvD_BwE

To vážne ???
Pozri sa na toto...a pritom ide o rovnakého predajcu.
Jedná sa o tašky pre 1. stupeň.
https://www.mall.sk/skolske-tasky-aktovky-pre-1-stupen?o=_price
Presne.
Ja sa čudujem tým rodičom, čo kupujú takéto drahé tašky.
Kvalitná školská ergonomická taška je v pohode do 50 eur.
Stačí, ak sa tam dá nejaká "potlač" typu mimoň, spiderman a pod. a hneď je cena o stovku vyššie.
Chápem pracháčov, že si povedia niečo v štýle beriem to najdrahšie, je mi to jedno, nechce sa mi hľadať, porovnávať zisťovať a čurákovať okolo toho.
Ale sú aj takí, ktorí majú hlboko do vrecka ale dieťa musí mať tašku za 150 a viac.
Za niektoré veci som ochotný taktiež priplatiť, ale určite taška za 40 eur je OK.
lujza.j
26.06.19,10:52
Som mysela,ze sa da prepadnut aj v prvom rocniku a zas byt prvak...
kopretinka
26.06.19,15:08
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.
buchač
26.06.19,15:56
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.
Mne to ani stránku nenašlo.

Chyba bude niekde medzi PC a stoličkou....;)
bettylou
26.06.19,16:39
Som mysela,ze sa da prepadnut aj v prvom rocniku a zas byt prvak...

Nestraš, to by boli niektorí 9x prváci a potom ukončili PŠD :D
misoft
26.06.19,18:01
Prečo ma tak dôverne hodnotíš, ja predsa nie som ani tvoj syn, ani tvoja dcéra také hodnotenie si nechaj pre nich, ak to je u vás zvykom
Nehodnotím..... konštatujem.
misoft
26.06.19,18:07
Pozrite si čo k tomu povedal pre TV Pravda poslanec a exminister práce Jozef Mihál, ktorý prešiel viacerými stranami a teraz je v strane Spolu.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/517076-predvolebna-trojkoalicia-restartujeme-spolupracu-s-kiskom-hovori-mihal/

...ááále trt som sa pozrel.
Onééééé.... žeby žaluď? Zaludi........:D
misoft
26.06.19,18:09
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.


Mne to ani stránku nenašlo.
https://best.aliexpress.com/?lan=en - hentoto?
korela
26.06.19,22:13
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.
Mne to ani stránku nenašlo.

Chyba bude niekde medzi PC a stoličkou....;)
Žeby chlpáč zaľahol klávesnicu?
lujza.j
27.06.19,08:45
"Lahko sa mi zrutil svet" chceli sme dat vonkajsie rolety....nakopla ma tema od dáši...co nedavno tu.....nas barak zateplili tak,ze nie je o co ich namontovat....aj milimeter okenneho ramu netrci.....dnes druha firma,ze neda sa....ale pan,ze udajne je u mna v dedine firma co to robi...ale,ze ako netusi....
Najjednoduchsie je dat klimu,ale....
Katy a R
27.06.19,08:58
kopretinka
27.06.19,10:19
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.
Mne to ani stránku nenašlo.

Chyba bude niekde medzi PC a stoličkou....;)
Žeby chlpáč zaľahol klávesnicu?
Chlpáč je už skoro 2roky v nebi.....
lujza.j
27.06.19,12:41
Keby nahodou niekto nevedel:---:D
pepsikova
27.06.19,13:37
buchač
27.06.19,15:50
Ako čítam, tak čítam...odzadu-odpredu...aj diskusiu...
Kúúúúwa...spoločnosť EI, čo dojebabrala parkovanie v KE sa má ešte čo učiť....holt progres je progres....
Vallo je teda solídny kus hovada (a to som slušný)...zasa na druhej strane primátor ako primátor...aj Poliačik je dobrý ujo.

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/517269-bratislavski-poslanci-schvalili-parkovaciu-politiku/
--------------------------------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
misoft
27.06.19,18:38
----------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
To by ešte ušlo..... ale keď rodina o počte 2 členov má 3-4 autá - šak "normál" nie? :D
misoft
27.06.19,19:08
http://www.teraz.sk/regiony/strelba-na-diskoteke-v-horovciach-ma/403872-clanok.html Takže aj druhý je na pravde Božej.... a vraj "zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy sčasti dokonaným, sčasti v štádiu pokusu."
Prokurátor by to mal preklasifikovať na dvojnásobnú vraždu. A nie 25 rokov - doživotie bez možnosti predčasného prepustenia.
vicktor
28.06.19,04:48
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
Viem si predstavit velku vilu kde byvaju 3 generacie a maju 6 aut v GARAZI, ale dostanu len 3 karty aby mohli parkovat v meste.
BXLmiami
28.06.19,05:50
Ako čítam, tak čítam...odzadu-odpredu...aj diskusiu...
Kúúúúwa...spoločnosť EI, čo dojebabrala parkovanie v KE sa má ešte čo učiť....holt progres je progres....
Vallo je teda solídny kus hovada (a to som slušný)...zasa na druhej strane primátor ako primátor...aj Poliačik je dobrý ujo.

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/517269-bratislavski-poslanci-schvalili-parkovaciu-politiku/
--------------------------------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
No to vieš-osoba a obsadenie nepustí,aj ked hovorí ako anjel :-)
korela
28.06.19,17:27
Nasratá som,neviem sa prihlásiť do Aliexpr.ani cez tie ich kódy,čo:mad::mad::mad: mi posielajú.
Mne to ani stránku nenašlo.

Chyba bude niekde medzi PC a stoličkou....;)
Žeby chlpáč zaľahol klávesnicu?
Chlpáč je už skoro 2roky v nebi.....
Ja som reagovala na zvonček. Ten ľúbi kvetinové nicky. .-)
korela
28.06.19,17:31
korela
28.06.19,17:36
----------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
To by ešte ušlo..... ale keď rodina o počte 2 členov má 3-4 autá - šak "normál" nie? :D


Keď si to môžu dovoliť, nech majú, ale predpokladám, že sa povezú stále iba dvaja.
.
Aj pre toto sú každodenné zápchy zo a do satelitov, čo člen rodiny, to auto.
buchač
28.06.19,17:56
----------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
To by ešte ušlo..... ale keď rodina o počte 2 členov má 3-4 autá - šak "normál" nie? :D
Keď si to môžu dovoliť, nech majú, ale predpokladám, že sa povezú stále iba dvaja.
.
Aj pre toto sú každodenné zápchy zo a do satelitov, čo člen rodiny, to auto.

Ale trt dvaja...zle predpokladáš.
Veď si vezmi, že koľko mladých je ešte doma - Hotel Mama-Tata....takže ak sú dvaja dospelí a dve deti = 4 autá.
Nepoznáš také rodiny ? Nuž vedz, že v našom vchode je jedna taká...
bettylou
28.06.19,19:00
To tie zmeny v doprave, čo poliaček sľuboval, to je tých pár verejných bicyklov (bohužiaľ len na appku cez smartfone), čo sa objavili po meste??? :D:D
Terezia13
30.06.19,14:04
toto ma odrovnalo
Terezia13
01.07.19,18:22
Terezia13
01.07.19,19:55
Žabinka
02.07.19,06:28
ríbezľový džem.. výborný sa podaril..:)
vicktor
02.07.19,07:58
Prisiel mi mail z Posty, zavadzaju novu sluzbu OKAMZITE :D posielanie penazi:
"...umožňuje okamžité posielanie peňazí Vášmu príbuznému alebo známemu... peniaze mu vložte na kartu na pošte ... peniaze si môže okamžite vybrať zo svojej karty na ktorejkoľvek pošte."
Novy zmysel pojmu okamzik. :D
Tweety
02.07.19,08:07
Prisiel mi mail z Posty, zavadzaju novu sluzbu OKAMZITE :D posielanie penazi:
"...umožňuje okamžité posielanie peňazí Vášmu príbuznému alebo známemu... peniaze mu vložte na kartu na pošte ... peniaze si môže okamžite vybrať zo svojej karty na ktorejkoľvek pošte.
Novy zmysel pojmu okamzik. :D
Zabudli napísať, že si zas ceny navýšili. Nakoľko sa zvýšili personálne náklady, znížil dopyt po službách ......
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/517999-posta-opat-dviha-ceny/
korela
02.07.19,09:14
----------
Ale na druhej strane je tiež nenormálne, ak jeden byt o počte 4 členov rodiny má na parkovisku pred barákom 3-4 autá...
To by ešte ušlo..... ale keď rodina o počte 2 členov má 3-4 autá - šak "normál" nie? :D
Keď si to môžu dovoliť, nech majú, ale predpokladám, že sa povezú stále iba dvaja.
.
Aj pre toto sú každodenné zápchy zo a do satelitov, čo člen rodiny, to auto.

Ale trt dvaja...zle predpokladáš.
Veď si vezmi, že koľko mladých je ešte doma - Hotel Mama-Tata....takže ak sú dvaja dospelí a dve deti = 4 autá.
Nepoznáš také rodiny ? Nuž vedz, že v našom vchode je jedna taká...
Poznám, preto som reagovala. Štyria dospelí, štyri autá. Nič výnimočné. Alebo aj seniora v rodine, na leto ešte kabriolet.
korela
02.07.19,11:26
Pripnem to aj sem, začína naživo o 19.30 z Royal Opera https://www.youtube.com/watch?v=ER0Cj4DP4jo
kopretinka
02.07.19,12:32
Prisiel mi mail z Posty, zavadzaju novu sluzbu OKAMZITE :D posielanie penazi:
"...umožňuje okamžité posielanie peňazí Vášmu príbuznému alebo známemu... peniaze mu vložte na kartu na pošte ... peniaze si môže okamžite vybrať zo svojej karty na ktorejkoľvek pošte."
Novy zmysel pojmu okamzik. :D
Toto robí tesco už dávno,ale medzinárodne,pochybujem,že vložíš na slov.pošte a vyberieš v polskej,nemeckej,rumunskej.....
kopretinka
02.07.19,12:59
Prisiel mi mail z Posty, zavadzaju novu sluzbu OKAMZITE :D posielanie penazi:
"...umožňuje okamžité posielanie peňazí Vášmu príbuznému alebo známemu... peniaze mu vložte na kartu na pošte ... peniaze si môže okamžite vybrať zo svojej karty na ktorejkoľvek pošte."
Novy zmysel pojmu okamzik. :D
Toto robí tesco už dávno,ale medzinárodne,pochybujem,že vložíš na slov.pošte a vyberieš v polskej,nemeckej,rumunskej.....
By som chcela vedieť,s čím dotyčný mínuskár nesúhlasí?
Že to robí tesco? Alebo nesúhlasí s tým,že ja pochybujem?
Kebyže napíšem,že nebo je zelené,tak s tým sa dá nesúhlasiť.
buchač
02.07.19,13:12
Toto robí tesco už dávno,ale medzinárodne,pochybujem,že vložíš na slov.pošte a vyberieš v polskej,nemeckej,rumunskej.....
By som chcela vedieť,s čím dotyčný mínuskár nesúhlasí?
Že to robí tesco? Alebo nesúhlasí s tým,že ja pochybujem?
Kebyže napíšem,že nebo je zelené,tak s tým sa dá nesúhlasiť.[/QUOTE]
--------------------------

Chceš vedieť ?
Tesco mám na háku aj s jeho finančnými službami...už len to, že ponúka produkt Home Credit, je solídny odrb.
Ty si pochybuj, koľko len chceš...Ale ja tvrdím, že :

- vložíš na Slov.pošte a vyberieš love v zahraničí
- Tesco a ani Cohen neboli na svete, keď WU fungoval...rozdiel cca 70 rokov v založení oboch spoločností.

Western Union je bezpečný a najrýchlejší spôsob zasielania a prijímania hotovosti na viac ako 500 000 výplatných miestach a vo viac ako 200 krajinách na celom svete bez toho, aby ste potrebovali bankový účet. Peňažnú hotovosť je možné vyplatiť už o niekoľko minút po odoslaní.

https://www.posta.sk/sluzby/western-union



P.S.:
...a aj nebo sa občas poihrá farbou zelene.
misoft
02.07.19,14:13
............................
Western Union je bezpečný a najrýchlejší spôsob zasielania a prijímania hotovosti na viac ako 500 000 výplatných miestach a vo viac ako 200 krajinách na celom svete bez toho, aby ste potrebovali bankový účet. Peňažnú hotovosť je možné vyplatiť už o niekoľko minút po odoslaní..............
.............a práve preto rôzni podvodníci, rôzne e-shopy používajú a využívajú spôsob platby cez WU! Pretože okamžite prevezmú prachy a konec Japonec. Nie sú ani prachy, ani tovar - NOTHING!
A toto (aj napriek dobrému umýslu) prisudzuje WU nelichotivú popularitu - jednoducho - svojou "rýchlosťou" sa podieľa (nechtiac) na väčšine podvodov.
Môžeš oponovať - skutočnosť je však taká!
vicktor
02.07.19,14:15
Ponuka pre mna nebol WU, ale presun penazi prostrednictvom "kreditov" cez Postove karty.
"WU je bezpecny a najrychlejsi..." - ano, podsvetie si ho pochvaluje. :)

A Home Credit s Tescom mi poskytli vyhodnu kreditku.
buchač
02.07.19,15:12
.............a práve preto rôzni podvodníci, rôzne e-shopy používajú a využívajú spôsob platby cez WU! Pretože okamžite prevezmú prachy a konec Japonec. Nie sú ani prachy, ani tovar - NOTHING!
A toto (aj napriek dobrému umýslu) prisudzuje WU nelichotivú popularitu - jednoducho - svojou "rýchlosťou" sa podieľa (nechtiac) na väčšine podvodov.
Môžeš oponovať - skutočnosť je však taká!

Pointa môjho príspevku ALE neznela v tom, že aký je Western.
Mne je u prdele, či niekto platí cez Western tie rôzne platby.
Pointa znela v tom, že kopreti vravela o zasielaní love MEDZI príbuznými , ktoré vraj nikde inde neexistuje, teda okrem Tesca.
Pointa je, ak si už načal, že statočne ojebabranie urobí aj podnikateľ osobne.

Ja neoponujem...ja argumentujem...a to je kuwa rozdiel.


Ponuka pre mna nebol WU, ale presun penazi prostrednictvom "kreditov" cez Postove karty.
"WU je bezpecny a najrychlejsi..." - ano, podsvetie si ho pochvaluje. :)

A Home Credit s Tescom mi poskytli vyhodnu kreditku.

Western neriešim...nemám skúsenosti, takže neposlúžim.
Ale s Buzík Kreditom som už do činenia mal...nikdy viac, neexistuje...to by som zašiel radšej za nejakým úžerníkom.
Poštová banka detto...zdrhol som z nej svojho času...bolo nemysliteľné, že výplata mi išla na účet 2x dlhšie ako u iných bánk.
kopretinka
02.07.19,16:39
.............a práve preto rôzni podvodníci, rôzne e-shopy používajú a využívajú spôsob platby cez WU! Pretože okamžite prevezmú prachy a konec Japonec. Nie sú ani prachy, ani tovar - NOTHING!
A toto (aj napriek dobrému umýslu) prisudzuje WU nelichotivú popularitu - jednoducho - svojou "rýchlosťou" sa podieľa (nechtiac) na väčšine podvodov.
Môžeš oponovať - skutočnosť je však taká!

Pointa môjho príspevku ALE neznela v tom, že aký je Western.
Mne je u prdele, či niekto platí cez Western tie rôzne platby.
Pointa znela v tom, že kopreti vravela o zasielaní love MEDZI príbuznými , ktoré vraj nikde inde neexistuje, teda okrem Tesca.
Pointa je, ak si už načal, že statočne ojebabranie urobí aj podnikateľ osobne.

Ja neoponujem...ja argumentujem...a to je kuwa rozdiel.


Ponuka pre mna nebol WU, ale presun penazi prostrednictvom "kreditov" cez Postove karty.
"WU je bezpecny a najrychlejsi..." - ano, podsvetie si ho pochvaluje. :)

A Home Credit s Tescom mi poskytli vyhodnu kreditku.

Western neriešim...nemám skúsenosti, takže neposlúžim.
Ale s Buzík Kreditom som už do činenia mal...nikdy viac, neexistuje...to by som zašiel radšej za nejakým úžerníkom.
Poštová banka detto...zdrhol som z nej svojho času...bolo nemysliteľné, že výplata mi išla na účet 2x dlhšie ako u iných bánk.
A kde ja píšem,že toto robí IBA tesco? A čo do toho pletieš príbuzných?
babka - ježibabka
02.07.19,16:46
Pred chvíľou mi prišlo na Skype. Kto je zvedavý, nech si zistí: https://platstarostu.sk/?obec
kopretinka
02.07.19,16:51
Pred chvíľou mi prišlo na Skype. Kto je zvedavý, nech si zistí: https://platstarostu.sk/?obec
Ten náš má viac ako petržalský
buchač
02.07.19,17:12
A kde ja píšem,že toto robí IBA tesco? A čo do toho pletieš príbuzných?

Kriste Pane na nebesiach....a potom debatuj...
Súvislosti sú o niečom inom a nie o tom, čo ty vravíš.

Ale snáď nechceš poprieť svoje slová....či ?????




Prisiel mi mail z Posty, zavadzaju novu sluzbu OKAMZITE :D posielanie penazi:
"...umožňuje okamžité posielanie peňazí Vášmu príbuznému alebo známemu... peniaze mu vložte na kartu na pošte ... peniaze si môže okamžite vybrať zo svojej karty na ktorejkoľvek pošte."
Novy zmysel pojmu okamzik. :D
Toto robí tesco už dávno,ale medzinárodne,pochybujem,že vložíš na slov.pošte a vyberieš v polskej,nemeckej,rumunskej.....



Ja pochybujem o niečom inom...a radšej nenapíšem, že o čom...ešte by si sa urazila (aj keď si už urazená dávno).
vicktor
03.07.19,06:20
Ocuj Superman, tu sa jedna o dve rozne veci - prevody samotnou Slovenskou postou a prevody WU, kde Posta je len sprostredkovatel / agent, ... (?)

Este porad coho sa vyvarovat pri Homeless Tesco kreditke, pretoze neviem o ziadnej skrytej pasci.
Žabinka
03.07.19,07:32
máme krásnu kvetinovú výzdobu, len škoda že pri semaforoch, a nie niekde na námestí..
babka - ježibabka
03.07.19,15:28
Môj džem a sirup z čiernych ríbezlí. Džemu bolo o 1 pohárik viacej. To sa mi ešte nestalo. Pri otáčaní hore dnom mi dno vyletelo, horúci džem vytiekol do ľavej dlane a na zem. Zo zeme horúce prskance na nohy. Zrejme bol pohárik vadný.
misoft
03.07.19,16:16
Kua - to je dneska deň...... idem na nákup - zatvorené - horelo v hypermarkete. Moja prišla domov, zavárame oharky (Olinka vie, čo to je :D) - hrniec tečie - dierka sa objavila. Ide si urobiť čaj, rýchlovarná kanvica praskla a tečie - do elektroodpadu s ňou. Pýta sa moja 3/4: Čo ešte bude? A ja na to - Ešte u nás nehorelo :---:---:---
misoft
03.07.19,16:52
No bisťu. Zase ukradli hospodárske zvieratá. Minulý týždeň tiež. Ak by bol farmársky zákon prísnejší (resp. by sa uplatňoval) - ak by chytili zlodejov - tí by v budúcnosti asi nechodili a papkali kašičky cez slámky.
kopretinka
03.07.19,17:54
Ja pochybujem o niečom inom...a radšej nenapíšem, že o čom...ešte by si sa urazila (aj keď si už urazená dávno).
Kludne si pochybuj o čom chceš,aj si píš,o čom chceš.Máme slobodu slova.
misoft
03.07.19,18:01
Kua - to je dneska deň...... .........
Prišiel som na koreň veci!!!!!
Zajtra je 4.júl. Amerykánci oslavujú, mimozemšťania sa chystajú....
https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
https://www.kinobox.cz/data/clanky/640x400x1/den-nezavislosti-3-zautoci-znovu-na-zemi-smejdi-z-vesmiru.jpg
buchač
03.07.19,18:35
Ja pochybujem o niečom inom...a radšej nenapíšem, že o čom...ešte by si sa urazila (aj keď si už urazená dávno).
Kludne si pochybuj o čom chceš,aj si píš,o čom chceš.Máme slobodu slova.

Potom ale nechápem, prečo komentuješ moje názory...ba dokonca mi chceš (čo sa udialo už nie raz) rozkazovať, kde nemám prispievať so svojím názorom.
kopretinka
04.07.19,03:32
Ja pochybujem o niečom inom...a radšej nenapíšem, že o čom...ešte by si sa urazila (aj keď si už urazená dávno).
Kludne si pochybuj o čom chceš,aj si píš,o čom chceš.Máme slobodu slova.

Potom ale nechápem, prečo komentuješ moje názory...ba dokonca mi chceš (čo sa udialo už nie raz) rozkazovať, kde nemám prispievať so svojím názorom.
Si nepochopil??? Lebo je sloboda slova.
vicktor
04.07.19,05:28
Dnes rano 11 stupnov... ?!
BXLmiami
04.07.19,05:50
Chladné jesenné ráno.Príjemné.
Tweety
04.07.19,05:58
Už aj včerajší večer bol taký jesenný.
bjuty smis
04.07.19,06:52
to ste tu všetci z popradu ?
Darina1234
04.07.19,09:49
ja som z popradu
babka - ježibabka
04.07.19,09:54
ja som z popradu
Škoda že som nevedela. Mohli sme sa presne pred mesiacom stretnúť na výstave Terakotovej armády v bývalej elektrárni
BXLmiami
04.07.19,09:55
to ste tu všetci z popradu ?
Nie,ale hory robia svoju prácu na väčšine SK.Zatiaľ.
Oliwa
04.07.19,09:59
Kua - to je dneska deň...... idem na nákup - zatvorené - horelo v hypermarkete. Moja prišla domov, zavárame oharky (Olinka vie, čo to je :D) - hrniec tečie - dierka sa objavila. Ide si urobiť čaj, rýchlovarná kanvica praskla a tečie - do elektroodpadu s ňou. Pýta sa moja 3/4: Čo ešte bude? A ja na to - Ešte u nás nehorelo :---:---:---
Oheň, voda, vítr, dým... ;)
Tomu sa hovorí deň blbec. Vtedy je lepšie radšej nevstať z postele. Lenže to človek zistí až večer... :)
korela
04.07.19,14:55
Ráno o piatej bolo iba 14 st., dobre sa počas noci vychladil byt. Cca pred mesiacom bolo ešte o druhej v noci 26 st., to bol úmor.
V 1972 bolo celé leto studené, žiadne letné šaty, kostýmčeky, pulóvre...Ešte počas týždňa slnko zasvietilo, ale studené, cez víkendy zamračené, dažde. Čo si spomínam, to bol pre mňa najvýraznejší extrém počasia. Potom ešte buď 1979 al. 80, to bolo tiež jedno z chladných liet, zasadili sme 850 sadeníc vodových melónov, ani jeden nedozrel. Chceli sme si zarobiť, máš ho vidieť. Už som to tu niekedy spomínala. Rok predtým sme len tak pohodili pár semien cukrových melónov do ešte k tomu štrkovej pôdy pri plote, ani sme na ne nechodili pozerať, polievať, a zrazu boli dozreté všetky naraz, tie boli jedna báseň.
misoft
04.07.19,18:55
No bisťu. Zase ukradli hospodárske zvieratá. Minulý týždeň tiež. Ak by bol farmársky zákon prísnejší (resp. by sa uplatňoval) - ak by chytili zlodejov - tí by v budúcnosti asi nechodili a papkali kašičky cez slámky.
Jedného našli....koníka.... v maďarských novinách - inzercia... ponúkal Rumun.... darmo je, Rumuni sú ako naši Romuláni (kradnúť vo veľkom - Poliaci sú len kšeftári).
A aj v poslednej dobe sa po Slovensku pohybujú bandy Rumunov, Maďarov, čo kradnú vo veľkom.
Terezia13
04.07.19,18:59
žiaden komentár netreba
buchač
05.07.19,05:25
Cirkvi majú dostávať štátne peniaze aj podľa počtu veriacich
https://www.etrend.sk/ekonomika/cirkvi-maju-dostavat-statne-peniaze-aj-podla-poctu-veriacich.html

Málo majú....???
lujza.j
05.07.19,05:39
Nech si ich veriaci financuju sami....to uz si neberieme priklad zo zahranicia....ved ako sa komu hodi...
pavol54
05.07.19,06:11
Cirkvi majú dostávať štátne peniaze aj podľa počtu veriacich
https://www.etrend.sk/ekonomika/cirkvi-maju-dostavat-statne-peniaze-aj-podla-poctu-veriacich.html

Málo majú....???
a politické strany? prečo sú financované zo štátneho rozpočtu, teda z mojich daní je platený politik ktorému by som nedal ani deravý groš?
kopretinka
05.07.19,07:12
Nejde mi dať súhlas....takže ohľadne cirkvi a politiky súhlasím:D
pavol54
05.07.19,10:20
Nejde mi dať súhlas....takže ohľadne cirkvi a politiky súhlasím:D
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
misoft
05.07.19,10:34
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
kopretinka
05.07.19,10:51
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
buchač
05.07.19,11:27
a politické strany? prečo sú financované zo štátneho rozpočtu, teda z mojich daní je platený politik ktorému by som nedal ani deravý groš?
...o politikoch som sa už nie raz vyjadril...naposledy k tým registráciám nových strán, ktoré majú menej členov ja priemerná cigánska rodina v osade.
----------------------------


a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Jeden netradičný súbor a jeho účinkovanie šlo rýchlo niekde pááá...podobne by som riešil aj v budúcnosti.
Tie folklórne akcie ? Nuž sorry, ale nie malou mierou na ne prispievajú mestá/obce, ktoré sú ich usporiadateľom. Ďalší, ktorí podporia takúto akciu sú sponzori...napríklad
https://www.fspdetva.sk/
-----------------------------




a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
Misoft, mýliš sa.
Do zvončeka - na oferu sa dáva len v nedeľu. Koľko sa vyberie, to záleží od jednotlivca a samozrejme aj od lokality.
Pred dvoma dňami som mal debatu so susedom na hentú témy - odluka cirkvi od štátu..a aj ten zvonček. Susedovci dávajú po 1€...ako ostatní, to nevie nik.

Love zo zvončeka idú na opravy, na elektrinu, na chod fary...a podobne.
-------------------------------
Jedno je ale zaujímavé.
Farári majú tú minimálnu mzdu. Nech mi ale potom niekto povie, ako sa dá kúpiť auto za takýto príjem ? ... autom ale rozhodne nemyslím nejakú jazdenku značky Škoda Fabia...skôr nové SUV v plnke.
pavol54
05.07.19,12:38
a čo s dotáciami na folklórne akcie, alebo netradičné umelecké súbory?
Tých až toľko nie je. Ovšem politických strán je na Slovensku ako nas*atých, cirkev ani sama nevie, čo všetko vlastní - ale pýtať pýtajú....
A máš pravdu! Strany a straničky - financujte sa príspevkami svojich členov, cirkev - nech financujú veriaci, čo chodia do kostola - veď i tak furt do zvončeka hádžu - a nemyslite si - za omšu to hodí od 100-300€! A koľko omší mávajú za rok? Koľko to hodí za rok? Medzi 200000-250000€!!!!!! Nezdanených!!!!!! A to nepočítam, koľko tých svätostánkov je! Takže za rok i milión € - NEZDANENÝCH! Toto v žiadnom účtovníctve nevedú.
Ozaj,čo robia s tými peniazmi zo zvončeka?
komisionálne prepočítajú a spíšu zápisnicu, potom to o týždeň farár(ka) vyhlási po kázni, výnos sa používa na režijné náklady a opravy budov.
kopretinka
05.07.19,16:26
buchač
05.07.19,16:40
buchač
05.07.19,16:44
...a ako tak pozerám...psíčKárka asi (skôr určite) dala podnet na výmaz môjho príspevku.
Jednalo sa o henten link a aj môj koment k nemu.
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22161229/postarku-napadol-pes-dohryzena-lezi-v-nemocnici.html?ref=njct
alaya1
05.07.19,19:35
Kto ma zaujem :)
Grécky ostrov hľadá obyvateľov, ponúka 500 eur mesačne a k tomu dom

https://cestovanie.pravda.sk/more/clanok/516650-grecky-ostrov-hlada-obyvatelov-ponuka-500-eur-mesacne-a-k-tomu-dom/
lujza.j
06.07.19,07:21
Uz to niekde opravili..ze len grćke:(mala som zaujem...len neviem rec...
korela
06.07.19,12:43
Aj na severe Talianska sa vyľudňujú obce, tiež ponuky pre nových obyvateľov aj s podporou, niekomu to môže prísť vhod. Reč sa človek v prirodzenom prostredí naučí rýchlo. Ani to od nás nie je tak ďaleko.
alaya1
06.07.19,12:53
Aj na severe Talianska sa vyľudňujú obce, tiež ponuky pre nových obyvateľov aj s podporou, niekomu to môže prísť vhod. Reč sa človek v prirodzenom prostredí naučí rýchlo. Ani to od nás nie je tak ďaleko.
Kde je to aktualne v Taliansku? Mas link?
Katy a R
06.07.19,13:22
korela
06.07.19,13:34
alaya1
06.07.19,13:58
https://www.google.com/search?q=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDc h+obyvate%C4%BEov&rlz=1C1JZAP_skCZ836CZ836&oq=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDch+obyv ate%C4%BEov&aqs=chrome..69i57.28719j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Je ich viac, asi každý sa s podobnými článkami už stretol.
To uz je neaktualne, z roku 2017. Tam predavaju lacno domy hlavne v oblasti kde ludia odisli kvoli zemetraseniu co tam bolo. V Grecku ti este za to,, ze tam budes zit zaplatia
korela
06.07.19,14:25
https://www.google.com/search?q=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDc h+obyvate%C4%BEov&rlz=1C1JZAP_skCZ836CZ836&oq=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDch+obyv ate%C4%BEov&aqs=chrome..69i57.28719j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Je ich viac, asi každý sa s podobnými článkami už stretol.
To uz je neaktualne, z roku 2017. Tam predavaju lacno domy hlavne v oblasti kde ludia odisli kvoli zemetraseniu co tam bolo. V Grecku ti este za to,, ze tam budes zit zaplatia
Neviem, čo odo mňa chceš. Ponuky tohto druhu sú vo viacerých štátoch Európy, sústreďujú sa na jednom informačnom portáli a aktualizujú sa.
alaya1
06.07.19,15:58
https://www.google.com/search?q=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDc h+obyvate%C4%BEov&rlz=1C1JZAP_skCZ836CZ836&oq=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDch+obyv ate%C4%BEov&aqs=chrome..69i57.28719j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Je ich viac, asi každý sa s podobnými článkami už stretol.
To uz je neaktualne, z roku 2017. Tam predavaju lacno domy hlavne v oblasti kde ludia odisli kvoli zemetraseniu co tam bolo. V Grecku ti este za to,, ze tam budes zit zaplatia
Neviem, čo odo mňa chceš. Ponuky tohto druhu sú vo viacerých štátoch Európy, sústreďujú sa na jednom informačnom portáli a aktualizujú sa.
Vazne? Super info to som fakt nevedela, mas link na ten portal?
buchač
06.07.19,16:01
https://www.google.com/search?q=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDc h+obyvate%C4%BEov&rlz=1C1JZAP_skCZ836CZ836&oq=talianska+obec+h%C4%BEad%C3%A1+nov%C3%BDch+obyv ate%C4%BEov&aqs=chrome..69i57.28719j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Je ich viac, asi každý sa s podobnými článkami už stretol.
To uz je neaktualne, z roku 2017. Tam predavaju lacno domy hlavne v oblasti kde ludia odisli kvoli zemetraseniu co tam bolo. V Grecku ti este za to,, ze tam budes zit zaplatia
Neviem, čo odo mňa chceš. Ponuky tohto druhu sú vo viacerých štátoch Európy, sústreďujú sa na jednom informačnom portáli a aktualizujú sa.


Súhlas...furt je niečo aktuálne....ale furt je v niečom zádrhel, nik nedá nič zadarmo...respektíve to zaplatia iní.
Citujem, ale link nedávam...každý má nejaký prehliadač :

" Štvrtok 11. apríla 2019 12:33

If your dream home is a crumbling old villa in a beautiful Italian village, then good news – it could be yours for just €1.
In January, homes in Sicilian town X went on sale for just €1 , with the condition that the new owners must invest €15,000 into refurbishing their new home within three years.

Ak je váš sen domov rozpadajúca sa stará vila v krásnej talianskej dedine, potom dobrá správa - mohla by to byť vaša za 1 €.
Domy v sicílskom meste X boli v januári v predaji len za 1 € , s podmienkou, že noví majitelia musia investovať 15 000 € do renovácie svojho nového domova do troch rokov. "
bettylou
06.07.19,21:11
pod tým článkom o Antikythere je super diskusia :D
babka - ježibabka
07.07.19,12:26
Dnes dorobené sirup a džem. Keď sa ma zima opýta čo som robila v lete
misoft
07.07.19,15:56
misoft
07.07.19,16:06
Kapánek tu pršalo:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22162337/burka-v-kosiciach-opat-s-krupami-velkych-rozmerov.html?ref=trz
Okrem vodičáku bude asi potrebný aj kapitánsky preukaz (preukaz vodcu plavidla).
Mikae
07.07.19,19:43
potešil pekný výlet na hrad Tematín:)
Terezia13
08.07.19,19:10
u vás je to ako?
bettylou
08.07.19,21:13
alaya1
09.07.19,08:35
lujza.j
09.07.19,09:42
To..ako...fakt....ludom uz vyrezali slusnost:(
misoft
09.07.19,13:23
https://aeronet.cz/news/skandal-do-medii-unikla-fotokopie-navrhu-smlouvy-na-rozmisteni-vojsk-americke-armady-na-slovensku-americane-podle-smlouvy-maji-mit-v-zemi-dve-letecke-zakladny-podle-vzoru-americkych-zakladen/?fbclid=IwAR3usVqdmtLZCBfICeJONjNjjjCBvbGwdANQd7mF uXynXCs13JQTXv05jp4
FAKE NEWS. Už len z ich textu "Dokument pochází z roku 2017 a byl pořízený na kopírce ve velké rychlosti, z kopie je patrné, že někdo velmi rychle spěchal při kopírování, oskenovaný dokument je místy rozostřený, ale to vůbec nevadí, protože jeho obsah je i tak čitelný. " je to jasné..... všetko rozmazané, ale text čitateľný?
Takýchto textov ti hocikto narobí celé kopy.
Mimochodom - AENews (American European News) sú dcérskou stránkou Aronet.cz (konšpirátorské správy, fake news).
misoft
10.07.19,16:40
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518682-nemecka-kancelarka-merkelova-dostala-uz-tretiu-triasku-za-necely-mesiac/
A vraj je na 100% fit.... toto už nebude dehydratácia.... žeby nervičky pracovali?
misoft
10.07.19,16:43
Tak predsa dosiahol svoje:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518626-iracan-ktory-v-nemecku-znasilnil-a-zavrazdil-dievca-dostal-dozivotie/
Má ubytovanie,stravu, kultúru, nevyhostia ho.... akurát len pohľad vonku je cez #.
dusik16
10.07.19,18:19
Jednoznačne likvidácia štátnosti, národa sa začína.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/516245-zbytocny-navrh-saskarov/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Tí oní - akože posranci - Peter Osuský, Ondrej Dostál, Zuzana Zimenová a Renáta Kaščáková - tak tých by som označil za zradcov národa. Veď predsa jazyk je jedným z faktorov, ktoré určujú štátnosť.
ty by si tu ani nemal pisat. MISOFT je obycajny podvodnik a zakerak. Sam by si sa mal najprv pozriet do zrkadla a nie utocit na druhych.
bettylou
10.07.19,18:52
lujza.j
10.07.19,18:56
Vies,ze clanok z roku 2016?
bettylou
10.07.19,19:18
Aha, už vidím. Takže sa to nestalo?

Mám dáky posun v čase :D:D:D
buchač
11.07.19,05:00
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518682-nemecka-kancelarka-merkelova-dostala-uz-tretiu-triasku-za-necely-mesiac/
A vraj je na 100% fit.... toto už nebude dehydratácia.... žeby nervičky pracovali?
Žeby Deutschland über alles...

Ááááále trt makový nervičky...tie má stará vražda v pohode.
Detto dehydratácia...pár pohárov vody za tak krátky čas nedajú jedinca dokopy...a ani tá triaška podľa rôznych zdrojov nie je indikáciou.
Merkelka má pravdepodobne nejaký vážnejší zdravotno - telesný problém.
...a hlavu nemá v poriadku už dávno.
bjuty smis
11.07.19,11:08
volala mi dcéra - dones mi rýchlo 35, €
volala jej gynekologička - sestra -že jej dôvera 2 x ročne prepláca preventívnu prehliadku . tak si dohodla termín -na dnes.
Po bezplatnej prehliadke bloček do ruky 35 .-€.........25 .-€ odbery a 10.-€ konzultácie....

no nepoteší ?
bettylou
13.07.19,06:27
volala mi dcéra - dones mi rýchlo 35, €
volala jej gynekologička - sestra -že jej dôvera 2 x ročne prepláca preventívnu prehliadku . tak si dohodla termín -na dnes.
Po bezplatnej prehliadke bloček do ruky 35 .-€.........25 .-€ odbery a 10.-€ konzultácie....

no nepoteší ?

U nás, že euro za gumu, čo natiahla na ultrazvuk a euro za "zrkadlá", tak som jej gumu dala rovno, že mohla povedať aj predtým... Kurva, čo guma stojí 18centov ona pyta euro..
bettylou
13.07.19,06:28
Dáša_
13.07.19,08:44
https://sk.axahealthkeeper.com/news/rastlinne-pondelky-vykopnite-pracovny-tyzden-inak/?utm_source=Facebook&utm_medium=Organicpost&utm_campaign=zdravy_zivotny_styl_hk&fbclid=IwAR0GvpqkO-5MdmXugi9kp0Myl3Bt88_uVK7rYfG_5GW4j3ilB0rnMxba2wg

Akurat, ked mam rizky abo kuru, prípadne kotlety od nedele, tak si určite dám zeleninový pondelok.. :D:D:D

No vidíš, preto sa tie posty držali v piatok :D - teda bezmesité dni, alebo ked chceš zeleninové
bettylou
13.07.19,14:16
https://sk.axahealthkeeper.com/news/rastlinne-pondelky-vykopnite-pracovny-tyzden-inak/?utm_source=Facebook&utm_medium=Organicpost&utm_campaign=zdravy_zivotny_styl_hk&fbclid=IwAR0GvpqkO-5MdmXugi9kp0Myl3Bt88_uVK7rYfG_5GW4j3ilB0rnMxba2wg

Akurat, ked mam rizky abo kuru, prípadne kotlety od nedele, tak si určite dám zeleninový pondelok.. :D:D:D

No vidíš, preto sa tie posty držali v piatok :D - teda bezmesité dni, alebo ked chceš zeleninové
To mi príde logické aj sa dá, hoci si kôlivá tomu nebudem kupovať mandľové mlieko.. Stačí aj taký granadír...
pavol54
13.07.19,16:37
https://sk.axahealthkeeper.com/news/rastlinne-pondelky-vykopnite-pracovny-tyzden-inak/?utm_source=Facebook&utm_medium=Organicpost&utm_campaign=zdravy_zivotny_styl_hk&fbclid=IwAR0GvpqkO-5MdmXugi9kp0Myl3Bt88_uVK7rYfG_5GW4j3ilB0rnMxba2wg

Akurat, ked mam rizky abo kuru, prípadne kotlety od nedele, tak si určite dám zeleninový pondelok.. :D:D:D
Aby som bol úprimný, pondelky nikdy neboli bezmäsité, lebo rozumné gazdinky to robili tak že v pondelok sa dojedali zvyšky z nedele, piatok si vymysleli ako pôstny deň aby sa organizmus pripravil na nedeľu,"sobota bola halušková robota"(slaný chod aj sladký chod) dokonca z vody v ktorej sa varili slíže sa robila polievka, nedeľa klasika mäsová strava
Dáša_
13.07.19,17:05
https://sk.axahealthkeeper.com/news/rastlinne-pondelky-vykopnite-pracovny-tyzden-inak/?utm_source=Facebook&utm_medium=Organicpost&utm_campaign=zdravy_zivotny_styl_hk&fbclid=IwAR0GvpqkO-5MdmXugi9kp0Myl3Bt88_uVK7rYfG_5GW4j3ilB0rnMxba2wg

Akurat, ked mam rizky abo kuru, prípadne kotlety od nedele, tak si určite dám zeleninový pondelok.. :D:D:D
Aby som bol úprimný, pondelky nikdy neboli bezmäsité, lebo rozumné gazdinky to robili tak že v pondelok sa dojedali zvyšky z nedele, piatok si vymysleli ako pôstny deň aby sa organizmus pripravil na nedeľu,"sobota bola halušková robota"(slaný chod aj sladký chod) dokonca z vody v ktorej sa varili slíže sa robila polievka, nedeľa klasika mäsová strava

presne tak, u nas sa podľa jedla na stole dalo povedať, ktorý je deň v týždni :) V piatok bola vždy fazuľa na sladko so sušenými slivkam (https://nanicmama.sme.sk/polievky/postna-fazulova-polievka)i. V sobotu v zime bývala kapustnica (https://nanicmama.sme.sk/polievky/kapustnica-s-krajancami) a v lete krúpna baba. No a v pondelok klasika - paradajková omáčka, knedľa alebo zemiaky a hovädzie z polievky :)
veronikasad
14.07.19,14:21
Podelím sa s Vami o skúsenosť pri odstraňovaní lepidla, ktoré zostáva na niektorých sklenených pohároch po odstránení etikety - stačí obyčajný servítok a kuchynský olej. Po chvíli pôsobenia sa dá zotrieť nielen z pohára, ale aj víčka ... (ocot, školská guma ... nepomohla)
lujza.j
14.07.19,14:34
Niekedy mam pocit....ze lepidla je tolko...ze lepidlo drahsie ako "plnka"co v poharku:Dalebo vo flasi....ja som tak bojovala min.rok s vinovymi flasami...kde som chcela dat jablcny ocot
veronikasad
14.07.19,14:37
Niekedy mam pocit....ze lepidla je tolko...ze lepidlo drahsie ako "plnka"co v poharku:Dalebo vo flasi....ja som tak bojovala min.rok s vinovymi flasami...kde som chcela dat jablcny ocot
Kupujem ovčie jogurty v malých sklenených pohároch. Neviem čo za ekrazit používajú na lepenie etikiet, keď som ich nechcela na pohári, poháre som vyhadzovala ... Dnes som našla radu s tým olejom - vyskúšala a skutočne pomáha ...
lujza.j
14.07.19,15:00
Ja som ich kupovala..este pekne isli dole...ale to je par rokov nazad...potom si tusim dali vyrabat aj flasky s logom a vtedy tusim aj lepidlo ine...mozno o tych istych...hovorime
veronikasad
14.07.19,15:03
sú dvaja výrobcovia, u jedného sa dajú odstrániť bez problémov, u druhého, aj keď som etiketu dala dole, lep sa mi nikdy nepodarilo. Dnes som našla na nete tú radu so stolovým olejom - funguje. Etiketou býva prelepené aj viečko, tak aj to doteraz končilo v koši ...
pavol54
14.07.19,15:15
Ja som ich kupovala..este pekne isli dole...ale to je par rokov nazad...potom si tusim dali vyrabat aj flasky s logom a vtedy tusim aj lepidlo ine...mozno o tych istych...hovorime
plnia ustanovenia noriem,: etiketa musí byť neodstrániteľne umiestnená na výrobok a musí tam vydržať kým je tovar v obale. Etiketovačka tlačí na samolepiace formáty, My pred použitím pohárov odstraňujeme staré etikety dlhším máčaním vo vode, ale zbytky lepidla ostávajú ale to nám nevadí.
lujza.j
14.07.19,15:39
Palino papier zlezie vo vode...ale lepidlo des-hruza...
veronikasad
16.07.19,06:21
lujza.j
16.07.19,07:15
Nehram..a ani ziadne zdielacky o vyhru....vyhravaju blizke alebo vyvolene osoby:D
pavol54
16.07.19,10:06
kalamita s myšami na poliach- moje mačky sa činia denne aj trikrát ich vidím bežať so živou konzervou domov z poľa. takže je to v norme horšie je to so zajacmi a srnkami v okolí 5 km žiadna zelenina tak sa vyšantili na mojej paprike a melónoch cca 1 ha podrviť a zaorať škoda námahy
buchač
16.07.19,11:33
Dnes 09:03 Oliwa: Prekvapilo a potešilo... :) U nás je na známkach len jedna žena...



...
misoft
16.07.19,14:52
Nehovorí.... PÍŠE.... :---:---:---
veronikasad
16.07.19,15:35
lujza.j
16.07.19,17:51
Potesi..ked sa vyberiem do terenu na čajočku v šatočkach...dojdem do garaze a zamok zaseknuty.....najprv busenie a mixovanie dverami....ze sa jazycek uvolni...potom od uja z inej garaze...pozicane strobovaky...ze potlacim...nic......tak ,ze dom svoj mega srobovak,kladivo a daky wd-čkoidny sajrajt....nakoniec fajny pajser som nasla.....:Dtak som sa vratila....vypajstrovala dvere....prestriekala zaseknuty jazycek a isla het:D
Ujo mi strasne poradil....to mate zaseknute:Dak mate manzela musi vam to vypacit.....
Musim kuk daky zamok ci doma....alebo kupit....hento sa bojim rozobrat vyskocia na mna dake strunky:D
Terezia13
16.07.19,18:32
:---
kopretinka
17.07.19,06:42
Kamarátka sa už 4 roky lieči na rakovinu,transplantácie kostnej drene jej nepomohli,má dostať chemoterapiu a od apríla čakã na schválenie v poisťovni......šak načo,aj tak umrie....
lujza.j
17.07.19,07:07
Nie je sama:( tiez mame v rodine...caka na smrt......
Kazda jedna chemo co mal sa schvalovala....lebo sa im to neoplati...
buchač
17.07.19,08:15
Nie je sama:( tiez mame v rodine...caka na smrt......
Kazda jedna chemo co mal sa schvalovala....lebo sa im to neoplati...
Lui...ale no táááák...šak neblázni, aj keď v určitých súvislostiach s Tebou súhlasím.

Neoplatí ? Ale šak jasné, že sa niekedy neoplatí z tých finančných dôvodov, nakoľko tie lieky idú do solídnych páliek.
Niekedy sa ale neoplatí z iných dôvodov...nie je totiž záruka, či liečba vôbec zaberie...a ani nevravím o tých vedľajších účinkoch, kde by to starší jedinec proste nezvládol.

Ja poisťovne neobhajujem, skôr naopak (aj keď mne nič neschvaľovali)...ale čo by bolo v prípade, ak by sa za liečbu platilo ???
A strana Sprostí a Sprostejší k tej platbe dosť inklinuje...
buchač
17.07.19,09:53
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/519415-sef-tesca-pre-strednu-europu-buducnost-su-potraviny-on-line/
To je ale dilino...čistý dilino
Sedí na riti niekde v kancli mimo Slovenska...nemá absolútne ani len predstavu o mentalite slovákov...ale ide poučovať.
vicktor
17.07.19,10:48
No ked som bol dvakrat naposledy v Tescu Lamac a polovicu z listka nemali (uz to tam vyzera skoro ako v Carefoure pred bankrotom), tak asi tymto chce donutit zakaznikov objednavat dovoz.
Ale moze sa stat / stane sa ze oni pojdu do ineho obchodu.
lujza.j
17.07.19,11:29
Buchi...je mi jasne,ze liecba je nakladna......aj ked neviem kto je boh a robi ceny:eek: ale clovek chce zit..chce skusit...ci zazrak nenastane....lebo kazdy je indivindi....ze moze sa stat.......hlavne ked kazdy a vsade kde chodi...ze nic sa neda robit.....
veronikasad
17.07.19,11:35
No ked som bol dvakrat naposledy v Tescu Lamac a polovicu z listka nemali (uz to tam vyzera skoro ako v Carefoure pred bankrotom), tak asi tymto chce donutit zakaznikov objednavat dovoz.
Ale moze sa stat / stane sa ze oni pojdu do ineho obchodu.
U nás /PD), je tiež v porovnaní s Kauflandom velˇmi slabý výber ovocia a zeleniny. Minitesco v centre mesta v popoludňajších hodinách úplne zíva prázdnotou.
Terezia13
17.07.19,17:46
už veríte, že bociany nosia deti!?
Katy a R
17.07.19,17:53
:) jééj Terezka! ... a ja som už prestávala veriť! Vďaka za potvrdenie :):):)
buchač
17.07.19,17:57
už veríte, že bociany nosia deti!?
...hm...keď deti nosia bociany, tak kto nosí bocianov ?
Tweety
17.07.19,17:59
už veríte, že bociany nosia deti!?
Ale sa ten bocian akosi dlho túlal kade.tade.
Terezia13
17.07.19,18:03
už veríte, že bociany nosia deti!?
...hm...keď deti nosia bociany, tak kto nosí bocianov ?
bocianov predsa nikto! tie sa liahnu! to som videla na KUKAJ:D:D:D
Terezia13
17.07.19,18:04
už veríte, že bociany nosia deti!?
Ale sa ten bocian akosi dlho túlal kade.tade.
veru niekde blúdil! a mal už aj čo niesť!:D
buchač
17.07.19,18:18
už veríte, že bociany nosia deti!?
...hm...keď deti nosia bociany, tak kto nosí bocianov ?
bocianov predsa nikto! tie sa liahnu! to som videla na KUKAJ:D:D:D
...no dobre, bociany sa liahnu...ALE kde sa "liahnu" deti, keď bocian je len ten kuriér ?
misoft
17.07.19,18:20
Týýýý brďo...... fakt! Kde sa tie deti liahnu? :---:---:---
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11720.gif
Tweety
17.07.19,18:22
Týýýý brďo...... fakt! Kde sa tie deti liahnu? :---:---:---
No kde, kde, predsa v liahni.
Terezia13
17.07.19,18:22
už veríte, že bociany nosia deti!?
...hm...keď deti nosia bociany, tak kto nosí bocianov ?
bocianov predsa nikto! tie sa liahnu! to som videla na KUKAJ:D:D:D
...no dobre, bociany sa liahnu...ALE kde sa "liahnu" deti, keď bocian je len ten kuriér ?
aha...........no asi niekde na juhu, však odtiaľ prilietajú
misoft
17.07.19,18:28
Takže zhrnutie: v liahni niekde na juhu.... a asi z toho:
https://madlovefarms.com/img/poultry-farming-2018/breeding-ostriches-at-home-4.jpg