genko
30.01.19,11:59
Ahojte, zaujimalo by ma, ci v pripade, ze zena, ktora je subezne v HPP (u zamestnavatela) a okrem toho este aj SZCO, moze pokracovat v aktivnom vykonavani SZCO (jazykove preklady - pracuje doma), ak by jej bolo uznane rizikove tehotenstvo, a teda bola by PN z HPP, ale popritom by bola zaroven nadalej aktivnou SZCO?

Odvody plati len z HPP (povinne opocitane zamestnavatelom), zo SZCO plati len do ZP (do socpoist nie).

Dakujem.
Katy a R
30.01.19,13:39
Jedna vec je rizikové tehotenstvo - a druhá vec je DPN. Ak ťa lekár vypíše DPN - tak si povinná dodržiavať liečebný režim, ktorý ti on určí. (totok je dôležité!!!!!).
Ak ti pri kontrole zo SP zistia a konštatujú porušenie LR - tak ti od toho dňa pozastavia dávku.
A preštuduj si na stránke SP info k k DPN ... sú aj také prípady, keď má poistenec dve poistenia (zamestnania, resp činnosti) - a z jedného môže byť vypísaný a z druhého nemusí ...☺
genko
31.01.19,13:01
Prepac, ale keby ma aj lekarka vypisala na rizikove, co je kvazi PN, a bola by som doma, resp. preklady na SZCO by som vykonavala z domu, mozes mi povedat, akym sposobom by som tu porusila liecebny poriadok? Dalsia vec je, ako by mohla kontrola vobec zistit, ze vykonavam na rizikovom aj obcasne preklady na zivnost? - Na toto som sa pytala. Na nic ine. Dakujem.
Katy a R
31.01.19,13:05
veď ti píšem, že musíš dodržiavať liečebný režim, ktorý určuje lekár ! nič viac a nič menej! ☺

(a nemýľ si rizikové s DPN- dočasná práceneschopnosť. Nie je to jedno!)
genko
31.01.19,13:07
OK, uz chapem. ;-) Dakujem.