Mirka1986
30.01.19,13:57
Ahojte poraďáci, opäť som si k Vám prišla po radu. Riešim taký pre mňa celkom zapeklitý prípad, kedy aby som Vám to trochu priblížila, bol zamestnanec počas výkonu práce pod vplyvom alkoholu, mal na sebe pracovnú uniformu, menovku, daný večer pil s klientmi na akcii, bol hlučný, atď. až sa na neho na druhý deň sťažovali ostatní klienti, že takýto prístup od manažéra jednoducho nevideli.
Tak sme to riešili, a ja chcem navrhnúť, aby sme mu dali závažné porušenie pracovnej disciplíny, jednoducho mu dať písomné varovanie, že ak sa bude jeho správanie opakovať, ukončíme spoluprácu okamžite.
No a tu pre mňa vyvstáva otázka, aký paragraf mám uviesť v písomnom upozornení s možnosťou ukončenia PP? § 63 ods. 1 písm. e)??? Teda ak ešte raz poruší PD, ide z kola von???
No a druhá otázka z mojej strany, v prípade uplatnenia daného paragrafu, bude mať aj výpovednú dobu daný zamestnanec???
Mám z tohto trochu mišung, veľmi som s tým ešte neprišla do kontaktu, preto by som radšej poprosila o radu skúsenejších kolegov.
Vopred Vám všetkým veľmi pekne ďakujem!