Sedrik89
30.01.19,18:07
Dobry den. Mam problem s kotlom Buderus GB 072 - 14. Regulacia ( termostat RC 25 ). Je regulovany podla vonkajsej teploty. Ani na kotli a ani na termostate nevypisuje ziadnu chybu. Problem spociva v tom, ze napr. rano vstaneme a je zima. Kotol nezapne, ako keby nefungovala automatika. Na termostate sa objavi nieco ako " slnecnik ", co znamena letny rezim. Aj ked je vonku zima. S nastavenim nikto nic nerobil. Stale je to tak ako to bolo doteraz, a fungovalo to super, cize aby niekto pomenil stupne Celzia nieje mozne. Kotol nezapne ani, ked pridam na termostate stupne C, cize mi to pride, ze nefunguje automatika. Ak automatiku vypnem a dam kurit iba ako denne kurenie ( na termostate slnko ), tak kurenie zapne a aj funguje. Aby to fungovalo automaticky ( na termostate AUT ), tak pomoze iba vypnut a zapnut kotol.To sa vsak neda kazdy den. Snad som to napisal zrozumitelne. Pisal som dnes aj na podporu na stranke Buderusu, zatial bez odpovede. Zaujima ma, ci sa niekto nestretol s podobnym problemom. Kotol je v prevadzke od r. 2014, zatial bez problemov a kazdy rok je vykonana servisna prehliadka.
Sedrik89
03.02.19,07:58
Vyriesene. Bol to snimac vonkajsej teploty.