Jan Hrko
01.02.19,11:51
Našiel som inzerát na kúpu auta, ktorý zodpovedal mojím požiadavkám. Takéto autičko chcela moja manželka. Prišli sme do mesta vzdialeného cca 300km. Auto celkom zodpovedalo mojím požiadavkam, cenu sme zaokruhlili smerom nadol a išli sme na políciu prepísať auto. Pán, ktorý predával auto nám oznámil, že auto je synové, a on ho prepíše prv na seba a potom ho prepíše na kupujúcu, t.j. moju manželku, že ma na to splnomocnenie od syna. Všetko prebehlo na polícii bez problémov, policajtovi sme odovzdali doklady a chvíľu sme počkali, dal nam podpísať, dostali sme novú značku, nový technicky preukaz a odišli sme...Ide o to, že až doma sme si všimli, že predávajúcim v novom technickom preukaze je syn pána, ktorý nám auto predával, /pretože mali totožné mená obaja syn aj otec sa volali rovnako/ zbadali sme to podľa dátumu narodenia. Poradte, mám mať strach, že si niekto príde auto vypýtať?, alebo je to v poriadku, kedže pán policajt auto bez problém prepísal...bez prítomnosti predávajúceho...t.j. toho syna.
Katy a R
01.02.19,14:57
Ak mal dotyčný splnomocnenie od syna na predaj a prepis - tak by to malo byť v poriadku . Kúpili ste od syna. (on ho len zastupoval) A to - že najskôr na seba ... to boli len kecy
Ale treba si vždy riadne skontrolovať, čo podpisujem . veď aj na tom splnomocnení musel byť text - že čoho presne sa týka!
ZahradnikAmater
02.02.19,20:19
Nedávno som mal záujem kúpiť auto, po telefonickom rozhovore sme sa stretli s majiteľom. Vysvitlo, že vlastne nieje majiteľ, tvrdil, že bol, ale že je teraz auto na syna, lebo mu ho darovali. Tesne pred uzatvorením dohody už hovoril, že pôvodne bolo auto na svokra, ale oni s ním jazdili a teraz je auto na syna. No, nedohodli sme sa. Áut je všade plno, nemám záujem riešiť podvodníčkov.
A keby ho aj od teba niekto pýtal, kúpil si auto v dobrej viere. A ak budeš mať dobrého právnika, nič sa nestane. Ale na takéto veci treba myslieť dopredu, nie s kľúčikmi doma.