Said
01.02.19,22:51
Ak mám bezpečnostnotechnickú službu a dodávateľským spôsobom ponúkam firme služby, vypracujem BOZP dokumentáciu atď... ako je to zo školením pokiaľ ešte niesom ABT a nemám oprávnenie na výchovu a vzdelávanie? Musím nájsť náhradu na túto jednu činnosť?
ferozanony
06.02.19,14:26
Áno
Said
08.02.19,13:18
Dosť hlúpo postavený zákon...
ferozanony
11.02.19,13:05
Prečo? Dôvod
Said
12.02.19,08:02
Tak lebo ako BT nemôže byť školiteľ?
Školiteľom podľa prílohy c.2 k zákonu 124/2006 Z.z. Je: ABT, osoba s príslušným dokladom a iná odborne spôsobilá osoba.
Čiže ako samostatný BT si musí hľadať nejakého garanta na školenia, čo by som povedal, že to je dosť dôležitá činnosť pri tejto profesii.
EHL
22.01.20,10:16
Pri poskytovaní služieb záleží od zmluvy, ktorú máte s klientom. Tú tvoríte Vy a klient. Ak je predmetom zmluvy napr. len vypracovanie dokumentácie, nie ste povinný zabezpečovať bezpečnostnotechnickú službu, ani školenia, celkom iste by som ale upozornila na potrebu zamestnancov školiť a na nutnosť mať nielen vypracovanú dokumentáciu, ale aj BTS.

V prípade bezpečnostnotechnickej služby poskytujete poradenskú službu:
zákon 124/206 Z.z §22 ods. 1 ustanovuje "(1) Bezpečnostnotechnická služba poskytuje zamestnávateľovi poradenské služby v oblasti odborných, metodických, organizačných, kontrolných, koordinačných, vzdelávacích úloh a iných úloh pri zaisťovaní bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, najmä z hľadiska primeranosti pracovných priestorov a stavieb, pracovných procesov a pracovných postupov, pracovných prostriedkov a iných technických zariadení, pracovného prostredia a ich technického, organizačného a personálneho zabezpečenia. Bezpečnostnotechnická služba v záujme optimalizácie pracovných podmienok ovplyvňuje postoje zamestnávateľa, vedúcich zamestnancov a zamestnancov k bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci."

Avšak, ak ste do zmluvy zakomponovali aj vykonávanie školení BOZP, prípadne OPP, alebo čokoľvek navyše, musíte to zabezpečiť.