Chovky
02.02.19,11:41
Zdravím, pred mesiacom som predal na Bazosi Iphone 7 plus, ktory mal nefunkcne tlacitko home button a prasknute sklicko na fotaku ale fotak fungoval a to som aj uviedol do inzeratu. Teraz po mesiaci mi volal ze pri nahravani videa, kamera preostruje alebo nieco podobne a chce mi telefon vratit pretoze vymena fotaku stoji 100€. Telefon bol osobne pozriet aj vyskusat s kamaratom a telefon zobral. Ma dake pravo alebo ? Dakujem
ZahradnikAmater
02.02.19,20:21
Nepredával si bazošu, predával si konkrétnej osobe. Bazoš s tým nič nemá. A prečo by si sa ty mal zaujímať o to, čo chce niekto iný? Vedel čo kupuje a kúpil. Že si to rozmyslel neskôr je jeho vec, nie tvoja.
PotPalo
02.02.19,22:07
Alebo. (prečo je rozšírený hlúpy zvyk nedokončovať vety)
Je to čisto na predávajúcom. Ja som takto zobral naspäť ohrievač predaný cez bazoš s tým, že vraj bol poškodený kábel. Pri tom sme ho u mňa odskúšali, predviedli, káblu nič nebolo, sám som ho kontroloval. Samozrejme osoba zdržovala, že teraz nemôže, a že chce vymeniť kábel. Kábel som jej zohnal, ale osoba prišla asi až po mesiaci, a aj to bez ohlásenia, že to chce vrátiť celé, že už nechce vymeniť kábel. Tak som jej vrátil peniaze a poslal ju kade ľahšie, vec som zobral naspäť. Kábel som porovnal s tým ktorý som mal na fotke ešte vo fotoaparáte keď som ho fotil do inzerátu, a ťažko povedať či to bol on, ale ten na fotke evidentne poškodený nebol. V každom prípade ale nevrátila aj návod na použitie. Čo si o tom myslieť. Buď zlá náhoda a kábel sa jej skutočne nejako poškodil, alebo iba potrebovala kábel a návod k jej ohrievaču. Neviem.