Darina1234
23.08.06,09:44
Prosila by som o radu pri zápale slinných žliaz, včera to diagnostikovala synovi krčná lekárka. Má niekto s touto diagnozou skusenosť?
KIKA16
31.01.09,15:08
Vidím, že je to staršia téma a bez odozvy. Chcela som otvoriť rovnakú tému. V rodine máme možno podobný problém. Neter 5 rokov čas od času opuchla (oblasť krku). V poslednom čase stále častejšie. Trvá to už viac ako 2 roky. Medzi prvým a druhým opuchom bola pauza vyše roka, za posledné cca 3 mesiace opuchla asi 5x. Lekári sú zatiaľ bezradní, nevedia čo je príčina. Zistili, že sa neteri upchávajú slinné žľazy, a vtedy opúcha. Pri ošetrení na stomatochirurgii uvolnili zo slinných žliaz hnis. A teraz sa začal kolotoč rôznych vyšetrení - imunológia, krčné, endokrinológia... Zatiaľ boli všetky výsledky negatívne. Nečakám odbornú radu, len typ čo asi by to mohlo byť, aby sa zistila príčina. Sestra býva v malom meste na východe, už začala navštevovať poradne v PO,KE. Lekári pomaly nevedia, eké vyšetrenia ešte skúsiť. Vraj také problémy u dieťaťa vo veku 5 rokov sú natoľko atypické, že sa s tým ešte nestretli. Mal niekto podobný problém? A zistili príčinu?:mee:
Pomôže niekto?
Darina1234
01.02.09,13:40
Tažko radiť, asi je to dost individualny problem, ktory sa musi riešiť komplexne a pod kontrolou lekarov. Ja len z mojej skusenosti napišem, že ani u nas sa to nedotiahlo do konca a pri každom prechladnuti sme s tým mali problem, ktory trochu ustupil, ale neskor sa vždy ohlasil bolestou a zväčšením uzliny. Konkretne slinne žľazy sme pri akutnom zapale liečili len cmuľaním citrona a žutím tvrdej žuvačky a samozrejme boli sme doma a v teple. Ked išiel syn nadlho v chladnom počasi von, musel si chraniť usta aj krk teplou prikryvkou. Pomohlo nam aj celkove otužovanie organizmu, prijem vitaminov a podobne. prajem vela zdravia
slnenko
01.02.09,13:59
Darina1234..a vyskúšali ste aj homeopatiu??? Môjmu ocinovi sa asi tak pred 13 rokmi prestali tvoriť sliny...hrozila mu dokonca operácia...homeopatiká ho zachránili pred ňou...viem, že je to trochu iný problém...ale myslím si, že za pokus by to stálo
KIKA16
01.02.09,19:06
Ďakujem za príspevok, najmä Tebe Darina1234. Som rada že si sa ozvala. Samozrejme, že neter bude naďalej pod kontrolou lekárov. Ja len, že sestra sa trápi, a ako sa zdá, jedná sa o zriedkavé problémy. Preto som aj skúsila popýtať sa tu, či sa niekto s niečím podobným nestretol. Lebo jej lekárka takýto prípad vraj nemala. A myslím, že na stomatochirurgii v KE jej ten citrón poradili. A ako sa drží Tvoj syn? Prešli dva roky, povyrástol. Problém ustúpil? Ešte raz vďaka.
A čo sa týka homeopatie, ak bude mať sestra záujem, lekárka mojich synov má aj diplom z homeopatie. Ale o takomto type liečby musí rozhodnúť sestra.