vetvickova
03.02.19,16:41
Sused si vykopal dve studne. Už stavbou prvej studne sa znížila hladina a kvalita vody v mojej studni. Na vyjadrenie ku stavbe prvej studne som nebol vyzvaný.Ku stavbe druhej studne som dal Obecnému uradu odmietave vyjadrenie. Napriek tomu Obecný úrad stavbu druhej studne povolil, následkom toho sa mi celkom stratila voda z mojej studne. Poradte prosim, ako dalej postupovat . Dakujem
Nandrolon
03.02.19,16:16
Znalecky posudok + sud.
Anika61
03.02.19,17:10
Kopať hlbšie ....
sosak
03.02.19,18:06
vetvickova
Už stavbou prvej studne sa znížila hladina a kvalita vody v mojej studni.
-----------------------------------------------------------------------------------
Zhoršená kvalita vody v studni môže napovedať, že časom sa studňa zanáša.
Raz za 3 až 5 rokov treba studňu vyčistiť od sedimentov ktoré s natekajúcou vodou sa v studni usadzujú. Sedimenty potom zvyšujú dno studne a potom sa voda môže stratiť a v sedimentoch sa môžu množiť baktérie a samozrejme sa zhorší kvalita vody, čo je vo vašom prípade čo spomínate. K uvedenému sa môžu pridružiť aj činnosti suseda pri stavaní svojej studne. https://fajnvoda.cz/sk/m/cisteni-studni-12/cisteni-studni-17/
Zavolajte si odborníka na studne aby sa odborne vyjadril a navrhol riešenie.
sosak
03.02.19,18:27
Je studňa jediný zdroj vody? Nemáte vodovod?
misoft
03.02.19,20:58
Na polievanie záhrady stačí i zo studne (je satarmo), nebude platiť za vodu z vodovodu....
sosak
04.02.19,03:08
@Misoft, viem že na polievanie... Keby to bol jediný zdroj vody, to by bol poriadny problém....
buchač
04.02.19,06:11
Ale to je predsa úplne jedno, či na polievanie alebo na niečo iné.
Tu ide o zjavné porušenie zákona...pri oboch studniach.

...ani nevravím, že na kieho frasa je niekomu potrebné dve studne.....teda, pri bežnom rozmere pozemku.
willma
04.02.19,07:35
Buchy no predsa jedna na teplú a druhá na studenú vodu :P Také ľahké nevieš? :D
buchač
04.02.19,07:45
Jáááj...iba ak tak...
Oliwa
05.02.19,07:29
Myslíš sud na dažďovú vodu? :D Lebo v tom bude voda skôr ako tá, ktorú vysúdi...
Nandrolon
05.02.19,08:23
Samozrejme, že máš pravdu. Pýtal sa na riešenie a okrem súdu so znaleckým posudkom asi nič nevyrieši.
Ja by som sa proste na tú studňu takpovediac vy*ral a dal navŕtať novú, min. 30m hlboký vrt. Čím hlbšie, tým je predpoklad kvalitnejšej vody a vyššej výdatnosti.
Lenže o mne to tu nie je.
vetvickova
05.02.19,11:22
Studňa i dom sa nachádzajú ďalej za obcou na
"štáloch" kde nie je vodovod.
Po smrti starých rodicov sa dom zacal využivať ako víkendová chalupa.Studňa fungovala bez problemov viac než 70 rokov a je jediný zdroj vody.