maped
04.02.19,18:46
Poprosím o poradenie. Účtujem PÚ neplatiteľa dph ešte za r. 2018 a stala sa mi taká chyba hneď na začiatku že som začala číslovať PPD od č.2. Chýba mi príjmový pokl. doklad č.1.
Neviem, asi som niečo odúčtovala už si nepamätám a teraz ak si zobrazím pokladničnú knihu mám PPD od 2.
Už nám všetky doklady vytlačené nalepené bločky pri nich, čo by si tam vložila aký príjem? Chcela by som to nejako vykryť, aby som nezačínala s číslom 2.
Môžem napr. 211/365 0.01€, fakt neviem ako to opraviť?
Ďakujem pekne.
kukučka
04.02.19,18:13
Dôležité je, aby ti sedel zostatok v pokladni. Doúčtovať nemusíš nič, založ do dokladov papier s poznámkou omyl v číslovaní.
PS.
Neviem aký používaš program, ako svieti? Hlási ti chybu v číslovaní? Nedá sa označiť, aby nebol zahrnutý do kontroly? Ja už neúčtujem, ale keď sa mne stala chyba a nevymazala som doklad ale len sumu, dal sa vytlačiť s nulovou sumou, do textu som dalas tú poznámku o chybe, prípadne vysvetlenie ako k nej došlo. Doplním do odpovede ak by zmizli komentáre, už sa mi to stalo.
maped
04.02.19,18:25
Ďakujem a nevadí že hneď to zo zač. roka svieti ?:-) Ak tam založím zrušený doklad aj to môže byť? Ešte raz ďakujem pekne.