Anka75
04.02.19,18:06
Dobry den,rada by som sa poradila, do posledného zamestnania som nastupila 1.6.2017, pracovny pomer stale trva, takze by som mala splnat podmienku 270 dni, momentalne v 14tt, datum nastupu na matersku 29.6.2019, datum porodu 10.8.2019, hruby prijem v minulom roku 920eur/mesacne. Vo firme mame personalne zmeny a ponukaju mi novu poziciu s vyssim prijmom cca o 250 eur by to malo byt od 1.3.2019. Ovplyvni to nejako vysku mojej materskej? resp ako by mohlo? Je moznost zeby som dala vypoved(dohodla sa) a prijali by ma na novu poziciu s novym prijmom a zmluvou ale stale u toho istého zamestnavatela? (kedy by to muselo byt najneskôr aby bola splnena podmienka odpracovanych 90dni?)
Resp. mam uvazovat aj o inej moznosti - pomohlo by mi keby som sa subezne zamestnala u iného zamestnavatela - napr. od 1.3 a vymeriavacie zaklady sa spocitaju?
resp. posledna moznost dat vypoved a zamestnat sa u iného zamestnavatela s vyssim prijmom? to by som uz ale asi nestihla keby som dala teraz vypoved s 2 mesacnou vypovednou dobou a potom sa zamestnala inde?
dakujem za pomoc
Katy a R
04.02.19,17:26
Pomohlo by, keby to bol nový PP - nové poistenie a muselo by trvať min 90 dní (platených, žiadna DPN). to by si mohla stihnúť. Ale nesmie to byť posúdené ako pokračovanie poistenia .
Súbežné zamestnanie popri terajšom ti už nepomôže (z obidvoch poistení treba splniť podmienku - nestíhaš)
Druhý PP - u iného zamestnávateľa by ti pomohol tiež len v prípade, že ukončíš terajší PP . a že by si mala dva nové PP súčasne . len tak by sa doba starého poistenia pripočítala - ale to by som asi nedoporučovala ..
ivka70
04.02.19,17:48
Zmena vysky prijmu u toho isteho zamestnavatela uz v roku nastupu na MD vplyv na vysku materskej mat nebude.
Fingovane vypovede a opatovne zamestnanie sa u toho isteho zamestnavatela SP sleduje a vyssiu davku neprizna, berie to ako prebiehajuce zamestnanie. Cize by si tym nic neziskala.
Subezne zamestnanie nepomoze, musela by si splnit podmienku 270 dni poistenia aj z toho noveho zamestnania, ak nemas v poslednych 2 rokoch ine ukoncene nemocenske poistenie.
Ukoncenie PP a iny zamestnavatel s vyssim prijmom bez PN aspon 90 dni by davku zvysil - ale kedze by si to nestihla, tak nema zmysel o tom uvazovat. Nehovoriac o tom, kto ta zamestna vo vyssom stadiu tehotenstva.
Anka75
04.02.19,17:55
a kedy sa to posudzuje ako pokracovanie poistenia? a kedy nie?ale dalej niekto pise, ze u toho istého zamestnavatela to neprejde..stve ma to, lebo prijem som uz mala mat davno vyssi, len sa to odkladalo a teraz sa mi bue pocitat z toho nizsieho prijmu z roku 2018, no co uz
co sa tyka nového PP, uplne nového a ukoncenia terajsieho PP, kedy najneskôr by som mala zacat u nového zamestnavatela aby bolo splnených 90dni - neviem presne ako sa to pocita, 90 kalendárnych ci pracovnych dni? dakujem
Anka75
04.02.19,17:58
takze len ta tretia moznost by mi zmenila VZ, kedze je datum nastupu na MD:29.6.2019, tak potom kedy musi byt naneskor nastup do nového zamestnania (teoreticky uvazujem aj o tejto moznosti)..dakujem
ivka70
04.02.19,18:06
Kalendarnych
ivka70
04.02.19,18:07
90 kalendarnych dni pretym, plus par dni rezerva.
Katy a R
04.02.19,18:12
počítajú sa kalendárne dni. SP určite môže kedykoľvek skontrolovať, že či nejde o účelové skončenie PP a znovuuztvorený PP. . takže to by fakt musela byť nová zmluva, niečo iné . určite nie len obyčajné povýšenie - to sa väčšinou robí dodatkom ..a určite nie hneď na druhý deň nový PP. A SP tiež môže/nemusí prevetrať zamestnávateľa, že či tam je všetko tip-top☺ (treba to dobre premyslieť, lebo ľahko sa napíše ..... ale )
Anka75
04.02.19,18:48
no bola by to ina zmluva predtym som bola na recepcii w teraz robim nieco upne ine back office support a bid management ale teda keby tam malo byt prerusenie.. ze sa zas zamestnan o par dni tak to je komplikovane..ale asi je to aj na dohode so zamestnavatelom.. na jednej strane mi to aj dlzia lebo na novej pozicii som uz pol roka bez zvysenia platu a novej zmluvy a teraz sa vsetko preraba(nielen moja zmluva)