Jan Hrko
05.02.19,07:18
Kupovali sme auto. Predávajúci prišiel s nami na policiu, predával auto syn, na tento akt mal splnomocnenie. Auto bolo evidované v Pezinku, na policii v Galante policajt prepísal z Pezinku technický preukaz na Galantu a následne auto v Galante odhlásil a prepísal na MŇA. Nemal prísť policajt v Galante obhliadnúť auto, ktoré sa prepisovalo? Doma t.j. cca 400km vzdialené miesto , sme prišli na políciu prihlásiť a pred tým prišiel policajt k autu robiť obhliadku a chcel vidieť VIN-ten sa našiel vo vnútri vozidla, ale chcel ešte vidieť štítok´, ktorý mal byť nalepený na karosérii...ale ten tam chýbal. Našlo sa po ňom miesto na karosérii pri dverách vodiča, kde bol odtlačok ešte po lepidle...ale štítok chýbal! Nebolo povinnosťou policajta, ktorý robil prepis, prísť urobiť obhliadku predávajúceho vozidla?
pavol54
05.02.19,06:45
evidenčná STK v mieste predaja
Jan Hrko
05.02.19,07:31
nerozumiem tomu...predávajúci urobil STK bolo robené štyri dni pred predajom auta...
buchač
05.02.19,08:25
Nebolo povinnosťou policajta, ktorý robil prepis, prísť urobiť obhliadku predávajúceho vozidla?

Nie nebolo.

Predsa nemôžeš očakávať, aby poliš (robiaci úradný úkon) chodil ku každému autu.

Poznámka - my starší túto prax síce poznáme, ale za oných čias bolo teda oveľa menej áut a tým pádom aj menej úkonov.

-----------------

Majiteľ auta je povinný pred prepisom pristaviť auto na obhliadku, na miesto určené daným DI.

Poznámka - Kontrola motorových vozidiel sa uskutočňuje na parkovisku za Supermarketom Jednota v Galante každý stránkový deň.

https://www.otvaracie-hodiny.sk/product/okresne-riaditelstvo-policajneho-zboru-galanta-hlavna-591/
Žabinka
05.02.19,08:30
citujem:...predávajúci urobil STK bolo robené štyri dni pred predajom auta... možnosti sú dve.. ak bola robená STK seriózne s výsledkom spôsobilé, štítok tam musel byť..
možnosť 2 -- STK bola robená neseriózne po známosti, ale to je len okrajová možnosť, lebo v dnešnej dobe je evidovaný priebeh STK cez kamery.. ale možné je všetko..
štítok skús pohľadať aj na iných miestach..
a či mal policajt v Galante obhliadať pred prihlásením vozidla na galantské čísla? mal.. ale ako teraz dokážeš že tak neurobil?
Jan Hrko
05.02.19,08:50
na iných miestach sme hľadali nie je...ak viete poradiť, kde by to ešte mohlo byť, tak prosím Vás, poraďte...ale pri dverách vodiča je po štítku iba flek od lepidla...
a že policajt neurobil obhliadku, sme svedkovia dvaja.../a na okraj, predávajúci asi nechtiac niečo medzi rečou spomenul, že na pracovisku, kde robia prepisy má rodinu...neviem, či to bol konkrétne ten policajt, či iný...na otázku, či to bol ten, lebo sa rozprávali, ako keby sa poznali, dal odpoveď, že Galanta je malé mesta, tu sa každý s každým pozná...a prepis sme robili na Úrade asi mestskom a pre čísla sme išli na políciu...
misoft
05.02.19,09:13
"Majiteľ auta je povinný pred prepisom pristaviť auto na obhliadku, na miesto určené daným DI."
-----------------------------------------------------
Dokonca tým hore už napadlo, že tie fyzické kontroly sa nebudú vykonávať, pretože bude prístup aj k záznamom od STK a EK. Ale kedy to bude.... neviem....
Samozrejme - zodpovednosť za správnosť údajov prejde na majiteľov vozidiel... policajti budú len evidovať a evidovať a evidovať.....
Žabinka
05.02.19,09:17
cez google si podľa značky a typu vozidla pozri kde by teoreticky štítok mohol byť.. alebo si nájdi manuál k vozidlu, ak nemáš, a tam sa táto informácia tiež zvykne udávať..
každý výrobca dáva štítok inde..
krajná možnosť požiadať importéra/predajcu príslušnej značky o nový identifikačný štítok..
najkrajnejšia možnosť - vrátiť auto predávajúcemu..
misoft
05.02.19,09:20
Aké vozidlo? Nalepený štítok nie je smerodajný. Štítky sú často kovové a pevne pripevnené niekedy v interiéri na stĺpikoch dverí, pri predných dverách, na prahoch, alebo v motorovom priestore na prepážke - príklad:
https://www.zkontrolujsiauto.cz/img/old/vin_tps1.jpg
Inak VIN je vyrazený - príklad
https://www.zkontrolujsiauto.cz/img/old/vin_vin4.jpg
Žabinka
05.02.19,09:44
štítky sú aj lepené, aj kovové.. a prečo nalepený štítok nie je smerodajný? veď okrem vyrazeného VIN sa pri prihlásení kontroluje aj štítok s číslom typového schválenia, VIN a hmotnosťami, a ten mu pravdepodobne chýba, takže je dosť smerodajný..
pavol54
05.02.19,10:01
Nech si to vyrieši predávajúci s STK ktorá robila kontrolu, dnes to dokonca kontrolóri fotia a prenášajú do svojej dokumentácie.
FourF
05.02.19,10:26
Minulý mesiac sme prihlasovali dovozové auto a vôbec nemuselo byť na polícii. STK malo urobenú, ale na dovozové značky. Po získaní nových značiek je treba ísť znova na STK, kde urobia len administratívnu STK na nové značky, nové značky sa museli oznámiť aj na poisťovňu. Dokonca to auto muselo prejsť cez tú STK linku, kde to všetko znovu nafotili. Dnes majú policajti v autách skenery a počas jazdy im vyhodí o ľubovoľnom aute všetky informácie, teda či má PZP, STK a ostatné info. Takže všetko musí byť evidované na nové číslo.
Žabinka
05.02.19,10:33
dovozové auto musí mať platnú kontrolu originality, ktorá nahrádza obhliadku vozidla.. to je niečo úplne iné a netýka sa to otázky zadávateľa..
dmc
05.02.19,11:53
Pri zmene drzby vozidla z jedneho okresu do druheho sa na Dopravnom inspektorate v mieste predavajuceho vykona IBA ODHLASKA VOZDILA -- je to iba AVIZO ZMENY - pri tomto sa obhliadka vozidla nevykonava. Kupujuci si potom v mieste prislusnom DI vozidlo prihlasi na seba - pri prihlasovani sa VYKONAVA OBHLIADKA. Takze problem niesu policajti - mas to uvedene aj na stranke MV SR https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

V prvom rade si si to mal prikupe skontrolovat ty - v navode na udrzbu su vyznacene vsetky miesta kde je vyrazene VIN cislo a umiestnenie stitka - a ze nemas navod ? A koho je to problem.....policajtov ????
dmc
05.02.19,11:54
dmc
05.02.19,11:56
kontrola vozidla sa vykonava pri prihlasovani......nie odhlasovani https://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
Žabinka
05.02.19,12:11
a toto patrí k čomu??
vlado 33
05.02.19,12:16
Presne tak. Keď prihlasuješ vozidlo, musíš mať vykonanú obhliadku. Veď to VIN číslo je na viacerých miestach, policajt nie je povinný ho hľadať. Pozri do manuálu, alebo pozri na YouTube. O aké vozidlo sa vlastne jedná? veď daj typ vozidla.
Katy a R
05.02.19,13:05
no že pristavenie vozidla ku kontrole pri odhlásení nie je povinné ;)
Žabinka
05.02.19,13:09
a to kde píšem? ak to bolo adresované mne..:rolleyes: ja som písala, že pred prihlásením na ŠPZ Galanta mala byť urobená obhliadka..
Katy a R
05.02.19,13:20
máš pravdu - pozerám že robili vlastne až 2x prihlásenie ! - už aj v inej téme o tom písal. (len mimo témy - sa čudujem, že ľudia takto kupujú - tiež nedávno moja známa sa ulakomila na nízku cenu, tiež šla ďaleko ... a nakoniec ju to stálo oveľa viac... lebo ak to chcela mať v poriadku, všetky poplatky zacvakala ona ... a na prípadnú reklamáciu môže zabudnúť )
Žabinka
05.02.19,13:24
no veď, ľudia sú nepoučiteľní.. ;)
vlado 33
05.02.19,19:12
Daj konečne typ auta, nemám čas čítať pičoviny
comodo
15.02.19,20:14
nech ťa teší aspoň to , že prehliadkam sa blíži koniec. A až sa ktosi zbadá , že by to mohlo byť ako inkde vo svete, že kúpiš auto i s číslom a nikdy nemeníš značky a autá sú evidované v civilnom nie policajnom úrade , tak si dáme po pol deci. A pošoférujeme : - )
vicktor
18.02.19,07:03
Ako sa to vezme.
Ja som auto poistil nie na znacky, ale na VIN. Policajt sa neunuval pozriet na auto, len mi dal znacky do ruky. Pani z akehosi dopravneho uradu ma poslala na STK na evidencnu kontrolu a odtial ma poslali prec ze netreba ked auto este nema 4 roky a teda ani zahranicnu STK.
vicktor
18.02.19,07:04
Uz pred 15(?) rokmi som pocul ze v Nemecku isiel sofer na OBECNY urad a tam mu pani na pockanie vybavila papiere aj vyrazila znacky.