TK1991
05.02.19,11:26
Zdravim,
1. Existuje racionalny dovod preco su vlastne zdravotna a socialna poistovna povinne? Mohol by tento system dobre fungovat aj keby bol dobrovolny?

2. Preco s narastajucim platom sa mi zvysuju aj odvody? Predsa zdravotna starostlivost je stale ta ista. Bohaty z toho absolutne nic nema. Je to podla vas spravne?

3. Vase nazory nato ze bohati by mali platit vyssie dane. Nejake +/- toho? Dakujem za vase nazory
afrikánka
05.02.19,10:37
A existuje racionálny dôvod, že ty máš na 79 príspevkov 72 bodov?
TK1991
05.02.19,10:41
Neviem o com su tie body. Nejaka sutaz? Myslel som si ze je to diskusne forum.
pavol54
05.02.19,10:56
Nenapísal si koľko by si chcel platiť mesačne a akú si predstavuješ za tvoje platby zdravotnú službu. Potom sa budeme môcť baviť dalej. Inak ty si slobodný jednáčik a sirota?
TK1991
05.02.19,11:03
no výška zdravotnej by zrejme mala byť rovnaka. Ja som so službami spokojny len sa nato trochu pozeram z pohľadu bohača. Nejdem tu súdiť systém len ma zaujíma prečo su veci aké sú. Som slobodný, zo štyroch detí, nie som sirota.
pavol54
05.02.19,11:05
koľko by malo byť 10, 100, 200 mesačne? z toho vyjde odpoveď
TK1991
05.02.19,11:09
No minimalne poistne je vo výške 66,78. Je mi jasné že tvojími otázkami niekam smerujem tak neviem prečo to nenapíšeš rovno. Z minimálnou výškou poistného súhlasim. Otázka je prečo ľudia z vysokým príjmom musia platiť viac.
BXLmiami
05.02.19,11:14
Lebo systém je solidárny a nerieši kto koľko zaplatí.Ciže ty platíš veľa,ale predpokladám,že mama a otec sú odkázaní na štát a tiež niektorí zo súrodencov,či ich detí.Takže z Tvojho sa zatiahne aj to ich.
pavol54
05.02.19,11:14
Takže tvojim rodičom strhnúť z dôchodku 66,78 nech si platia, a čo bude stáť viac nech si doplatia, len trhanie zubu čo stojí, a to nehovorím o bežných nemociach ako tlak, chrípka a pod blbá debata. byť tebou by ma trápila otázka prečo si poisťovne z tvojho odvodu odstrihnú zisk
TK1991
05.02.19,11:16
ale veď ja nepíšem nič o dôchodcoch :)
BXLmiami
05.02.19,11:17
A čo myslíš z čoho sa im platí zdrav.starostlivosť?Predsa z ekonomicky činných ľudí,ktorí odvádzajú peniaze.
TK1991
05.02.19,11:19
BXLmiami: čiže chceš tým povedať že keby sme všetci platili rovnakú sumu tak by v systéme bolo málo peňazí nato aby to fungovalo? existujú nejaké štatistiky v ktorých je koľko sa vyberie na socialku a zdravotnú ročne a koľko sa prerozdelí? mimochodom zdravotná poisťovna je zisková organizácia čiže si niesom istý či sa tuna jedná o nejakú solidaritu.
BXLmiami
05.02.19,11:35
Tak sociálka je iná vec a v zdravotníctve je penazí už teraz málo.
pavol54
05.02.19,12:15
rodičia dôchodcovia sa neliečia? Viac ako ostatní, tak im plať lieky a lekára
Katy a R
05.02.19,12:41
Ak chceš diskutovať - tak to zadaj do diskusie - debaty. Nie do otázok!
V našej spoločnosti existuje aj nejaká miera solidarity. Aká je, alebo bude - o tom rozhodujú zákonodarcovia - takže kto má záujem, môže sa zapojiť do tvorby zákonov ... Treba sa dať na politiku, alebo svojim zástupcom posielať návrhy, tiež existuje aj pripomienkovanie zákonov .... a ...
misoft
05.02.19,17:28
Nenapísal si koľko by si chcel platiť mesačne a akú si predstavuješ za tvoje platby zdravotnú službu. Potom sa budeme môcť baviť dalej. Inak ty si slobodný jednáčik a sirota?
No z jeho otázok mi vychádza jedno: Platiť mesačne - NIČ. Staroslivosť - lepšia ako pre korunované hlavy.
pavol54
05.02.19,18:05
Nenapísal si koľko by si chcel platiť mesačne a akú si predstavuješ za tvoje platby zdravotnú službu. Potom sa budeme môcť baviť dalej. Inak ty si slobodný jednáčik a sirota?
No z jeho otázok mi vychádza jedno: Platiť mesačne - NIČ. Staroslivosť - lepšia ako pre korunované hlavy.
To je to isté ako obec pridelí za vyhorené bývanie unimobunku miesto toho aby zaplatila dobrovoľného hasiča za preventívnu kontrolu komínov (ale to je z inej oblasti)
ZahradnikAmater
05.02.19,20:12
Áno, existuje. Povinné zdravotné poistenie v podobe, ako funguje u nás, je zavedené pre to, aby sa niektorí ľudia a ich firmy, spravujúce poisťovne,. lekárne a nemocnice mali dobre. Nemá to nič spoločné s blahom a zdravím pacientov. Žiaľ. My platiť musíme zo zákona, oni sa už o naše peniaze postarajú ;)
BXLmiami
06.02.19,11:23
:-)) Niekedy si vravím ked takéto čítam,že by Vám mali vyhovieť.Len potom by Rozboril nestíhal :-)).
misoft
06.02.19,11:32
To je to isté ako obec pridelí za vyhorené bývanie unimobunku miesto toho aby zaplatila dobrovoľného hasiča za preventívnu kontrolu komínov (ale to je z inej oblasti)
Oné.... v dedinách oni chodia! Dobrovoľne. Lenže problém nie je v dobrovoľných hasičoch, ale majiteľoch domov - mnohí ho ani nepustia, lebo "netreba, šak ťahá dobre...". A potom je oheň na streche..... a dobrovoľný hasič hasí (a potichu nadáva, že pred mesiacom u neho bol a nepustil ho skontrolovať komín).
pavol54
07.02.19,10:10
To je to isté ako obec pridelí za vyhorené bývanie unimobunku miesto toho aby zaplatila dobrovoľného hasiča za preventívnu kontrolu komínov (ale to je z inej oblasti)
Oné.... v dedinách oni chodia! Dobrovoľne. Lenže problém nie je v dobrovoľných hasičoch, ale majiteľoch domov - mnohí ho ani nepustia, lebo "netreba, šak ťahá dobre...". A potom je oheň na streche..... a dobrovoľný hasič hasí (a potichu nadáva, že pred mesiacom u neho bol a nepustil ho skontrolovať komín).
Však nech poslanci prijmú patričné VZN
misoft
07.02.19,14:42
To je to isté ako obec pridelí za vyhorené bývanie unimobunku miesto toho aby zaplatila dobrovoľného hasiča za preventívnu kontrolu komínov (ale to je z inej oblasti)
Oné.... v dedinách oni chodia! Dobrovoľne. Lenže problém nie je v dobrovoľných hasičoch, ale majiteľoch domov - mnohí ho ani nepustia, lebo "netreba, šak ťahá dobre...". A potom je oheň na streche..... a dobrovoľný hasič hasí (a potichu nadáva, že pred mesiacom u neho bol a nepustil ho skontrolovať komín).
Však nech poslanci prijmú patričné VZN
...a pribudne i do obecnej kasy....:D:D:D
vicktor
08.02.19,09:34
Este dopln otazku o dalsie body:
4 - "milionarska dan"
5 - pripravovane cenove mapy pre zvysenie dane z nehnutelnosti
6, 7, 8, ... najde sa kadeco
misoft
08.02.19,09:46
Este dopln otazku o dalsie body:
4 - "milionarska dan"
5 - pripravovane cenove mapy pre zvysenie dane z nehnutelnosti
6, 7, 8, ... najde sa kadeco
6 - daň z dýchania
7 - daň za slnečné svetlo
8 - daň za sr*nie
9 - daň z platenia dane......