Naďa
23.08.06,10:45
Od 1. 9. 06 sa vracia do práce pracovníčka po rodičovskej dovolenke. Okrem toho, že ju prihlásim do ZP a SP, na čo nemám zabudnúť? Stačí, ak jej vypracujem mzdový dekrét, ktorý bude tvoriť dodatok pracovnej zmluvy? Pre ukončenie rodičovskej dovolenky potrebuje predložiť Pracovnú zmluvu. U mňa sa však nejedná o nový pracovný pomer. Je potrebné vystaviť pracovnú zmluvu, alebo stačí, ak jej nástup do práce potvrdím?
Za odpoveď ďakujem.
Zoltán Kovács
23.08.06,08:48
Od 1. 9. 06 sa vracia do práce pracovníčka po rodičovskej dovolenke. Okrem toho, že ju prihlásim do ZP a SP, na čo nemám zabudnúť? Stačí, ak jej vypracujem mzdový dekrét, ktorý bude tvoriť dodatok pracovnej zmluvy? Pre ukončenie rodičovskej dovolenky potrebuje predložiť Pracovnú zmluvu. U mňa sa však nejedná o nový pracovný pomer. Je potrebné vystaviť pracovnú zmluvu, alebo stačí, ak jej nástup do práce potvrdím?
Za odpoveď ďakujem.

Stačí ak potvrdíš listom nástup do praovného pomeru po ukončení rodičovskej dovolenky. Ja som to riešil týmto spôsobom a pre SP do stačilo.
jankasm
23.08.06,08:57
Od 1. 9. 06 sa vracia do práce pracovníčka po rodičovskej dovolenke. Okrem toho, že ju prihlásim do ZP a SP, na čo nemám zabudnúť? Stačí, ak jej vypracujem mzdový dekrét, ktorý bude tvoriť dodatok pracovnej zmluvy? Pre ukončenie rodičovskej dovolenky potrebuje predložiť Pracovnú zmluvu. U mňa sa však nejedná o nový pracovný pomer. Je potrebné vystaviť pracovnú zmluvu, alebo stačí, ak jej nástup do práce potvrdím?
Za odpoveď ďakujem.

Plat stačí riešiť dodatkom k pracovnej zmluve. Do ZP napíšeš ukončenie RD, do SP tak isto na RLFO ukončenie RD a na druhom RLFO ukončenie prerušenia.
A jasné, že jej nemusíš robiť novú pracovnú zmluvu, len vystav nejaké potvrdenie.
marilyn30
23.08.06,14:33
Nezabudni preveriť nárok na dovolenku:rolleyes: