Czbebe
05.02.19,14:35
Od 01.01.2019 zamestnávatelia majú povinnosť nahlasovať voľné pracovné miestá podľa zákona. Nenašla som vysvetlenie zákona, preto neviem, že na koho je to platný. Keď máme vybraného človeka na pracovné miesto aj v tomto prípade máme hlásiť na úrad práce voľné pracovné miesto?
misoft
05.02.19,17:52
No logicky: ak už máte kandidáta na pracovné miesto - tak načo hlásiť toto miesto? Kým ho vycapia na nástenku, už bude i obsadené a budete opäť hlásiť, že už je obsadené.
Czbebe
06.02.19,06:11
http://faturama.sk/hlasenie-volnych-pracovnych-miest/
na ten link som čítala, že vo všetkých prípadoch treba poslať hlásenie, preto som stala neistá. Podľa Vás čo písali je nesprávne?
Czbebe
06.02.19,10:38
Niekto vie mi pomôcť?
Katy a R
06.02.19,11:32
trošku pohľadaj - už sa to tu riešilo nedávno (myslím, že taký istý prípad to bol)
lubko6394
06.02.19,11:43
Ja by som si stiahol tú tabuľku, vyplnil čo treba podľa návodu a poslal im to mailom. Inak nechápem načo to tým debilom bude keď kríza nie je a skôr je umenie niekoho solídneho zohnať. Asi je to to zjednodušenie pre podnikateľov spolu s pracovnou zdravotnou službou.

Btw. by ma zaujímalo že keď nás donútili na čipové občaňáky a elektronickú komunikáciu s DÚ aj pilčíka živnostníka ako to že s tým zázrakom nemôžem hlasovať vo voľbách ?
Czbebe
06.02.19,12:41
som hľadala aj predtým, že som napísala otázku, ale nenašla som žiadne také prípady. pod akým názvom mám hľadať? Vopred ďakujem za pomoc!!!
misoft
06.02.19,13:42
mimotemy
Celý ten ich systém je skosnatelý a byrokratický.Uvediem starší pípad (zo strany mojej 3/4 :D):
Za doby, keď bola vyššia nezamestnanosť, bola evidovaná na ÚPSVaR. Keď už čakala fazuľku, nahlásila (ako žiadali) na ÚPSVaR tehotenstvo a nástup na MD. O dva dni z úradu jej prišlo, aby sa dostavila do práce (mraziarne a balenie potravín) -šla, odtiaľ ju poslali, že v takom stave nemôže tam pracovať). Oznámila to na úrade a o tri dni ďalšia ponuka - pre zmenu pneuservis. Tak šla i tam. Majiteľ sa chytil za hlavu - ot totiž potreboval chlapa a aj to pred troma mesiacmi a to že už má pracovné miesto obsadené - oznámil úradu (tam však to ani nevyškrtli, že už nemá voľné miesta a naďalej viedli u neho voľné miesto). Teda princíp na ÚPSVaR i v čase digitalizácie sa vôbec nezmenil - neustále niečo požadujú, ak sa niečo zmení, tak u nich sa to prejaví s oneskorením, alebo vôbec.