Lynx.33
05.02.19,20:18
Ahojte, idem zacat pestovat zeleninu na zahrade, kde uz par rokov rastla iba trava. Moj plan je zrylovat len riadky, kde budem sadit a zvysok zakryt ciernou textiliou. Mam vsak obavu, ze teraz vo februari ked je poda podmocena a je tam aj ta trava, ze to pod tou textiliou bude hnit a bude to mat vplyv na pestovanie (choroby). Co si o tom myslite?

Bolo by lepsie to cele zrylovat a az potom dat textiliu, pripadne tu travu odstranit uplne pred rylovanim? Diki moc :)
pavol54
05.02.19,19:30
NETKANÁ textília, o akú zeleninu sa jedná? trávy(jednoklíčne rastliny) sú trvalé alebo jednoročné? korene pýru musia von mimo parcelku lebo ti prerazí (koreňová sústava je u väčšiny vodorovná a vytláča výhonky) Všetko Porýľovať, zapracovať hnojivo nastlať a ukotviť plachtu tesne pred VÝSADBOU sadeníc a starať len o prestrihy okolo sadeníc
ZahradnikAmater
06.02.19,20:56
Tvoj plán nie je zlý, len nie je dosť dobrý. Iste, mnohým funguje a zelenina im rastie aj napriek ich starostlivosti. Ale ide to aj inak, ľahšie, lacnejšie, výnosnejšie. permakultúra sa tomu nadáva a keby niekto vzťahovačný nemazal príspevky s linkami, nebolo by treba písať siahodlhé príspevky. Lenže mažú sa preto, lebo ohrozujú daňové príjmy štátu. Šetria totiž peniaze, námahu, menej zarábajú obchodníci a štát. Lenže ešte stále veľa ľudí sa rado nadrie, lebo majú pocit, že si všetko treba zaslúžiť. Takže a chceš rýľovať, rýľuj. Ak chceš dať fóliu, daj. Podľa mňa je to nezmysel, ale komu niet rady, tomu niet pomoci.
buchač
06.02.19,21:13
... keby niekto vzťahovačný nemazal príspevky s linkami, nebolo by treba písať siahodlhé príspevky. Lenže mažú sa preto, lebo ohrozujú daňové príjmy štátu.
Šetria totiž peniaze, námahu, menej zarábajú obchodníci a štát.
===============
Tie linky sa mažú preto, lebo je to v rozpore s etiketou...viď :

Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.
-----------------------------
...a skoro každý tvoj príspevok ohľadom záhradníčenia obsahuje link na jednu stránku, ktorej majiteľom si ty.
...a na uvedenej stránke je zasa plno odkazov na iné stránky.
Proste reklama na reklamu.

Takže v konečnom dôsledku máš aj pravdu...serondí ťa to, že v podstate menej zarobíš.


P.S.:
...a nebuď vzťahovačný...nie si ten najlepší záhradkár na Slovensku...takých je hafo, akurát sa nerealizujú na nete.
afrikánka
06.02.19,22:18
...buchač, ty si akosi dávno "vysadený" na ZahradnikAmater. Dáva link, to je pravda, ale ja som si popri čítaní jeho stránok nevšimla, neuvedomila? žiadne odkazy, reklamy, je to písané zaujímavo, poučne...je vidieť, že dotyčný sa s láskou venuje svojej novej záhrade a o skúsenosti sa rád podelí s ostatnými. Pútavé čítanie, pekne štylizované, doplnené fotografiami.
P.S.
A nepíš, že je takých hafo, to by sa dalo povedať o hocikom, nie? Koľkí majú hobby a tiež nie sú najlepší na Slovensku a predsa si to "svoje" dajú na net, o čo ti ide?