lubko6394
06.02.19,13:09
Prišlo mi toto: Vážený pán/Vážená pani,

bola nám doručená žiadosť o registráciu webovej stránky www.XXX.com. Náš systém ukazuje, že ste vlastníkom stránky www.XXX.sk. To môže mať pre vás ďalekosiahle dôsledky v budúcnosti. Preto sme povinní vás kontaktovať, aby sme vám poskytli právo na prvú registráciu. Znamená to, že žiadosť tretej strany zamietneme a webová stránka:

www.XXX.com

Po dohode prepojíme túto webovú stránku s:

www.XXX.sk

To znamená, že budete mať prednostné právo na názov domény, aby ste predišli možným problémom v budúcnosti.
Zvyčajne sme povinní zaregistrovať názov domény a chrániť ho po dobu 10 rokov. Ročná cena za doménu s koncovkou . COM je 19,95 € ročne. Znamená to jednorazovú platbu vo výške 199,50 €. Po dokončení prepojenia sa celá internetová návštevnosť, ku ktorej dochádza na doméne s koncovkou .COM , bude automaticky prepojené s vašou súčasnou doménou a webovou stránkou. Tento proces trvá maximálne 24 hodín. Tento názov domény potom bude mať celosvetový dosah. Tretia strana bude odmietnutá a už nebude môcť používať vaše meno domény.

Dôležité informácie:
- Dostanete jednorazovú faktúru vo výške 199,50 €, bez DPH, za obdobie 10 rokov.
- Táto zmluva môže byť zrušená vždy po prvom roku. Zaplatená suma na zostávajúci počet rokov bude vrátená na váš účet.
Ak súhlasíte s našou ponukou, pošlite nám email do 48 hodín od doručenia tohto e-mailu s uvedením vášho mena, adresy a čísla DPH v odpovedi na túto e-mailovú adresu.

Tretia strana bude potom odmietnutá a následne dokončíme prepojenie. Dostanete potvrdenie a všetky informácie, ktoré potrebujete, e-mailom v ten istý deň.

S pozdravom,
Thomas Horváth


Odosielateľ sa označuje ako DNS Slovakia a odosielacia adresa je: thomas@dnsslovakia.com
misoft
06.02.19,14:03
Nejaká firma DNS Slovakia v tomto (priďeľovanie domén) na Slovensku neexistuje. A to dokonca doménu prvého rádu!
Domény registruje len SK-NIC.
https://sk-nic.sk/kontakty/
Sú tam aj ďalší registrátori, ktorých NIC-SK schválil (zoznam na ich stránke dostupný https://sk-nic.sk/zoznam-vsetkych-registratorov/). Ale DNS Slovakia tam nefiguruje.
Takže - ďalší odrb.
Oliwa
06.02.19,14:10
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=33260&SID=2&P=1
Zaujímavá zmes konateľov a spoločníkov... :D
buchač
06.02.19,14:14
Čítaj a zaujmi stanovisko k problematike.

http://www.dnsslovakia.com/zaregistrujte-si-nazvy-domen/
Martuk
06.02.19,18:31
Ak si si neobjednal žiadnu registráciu tvojej stránky, tak riešenie je nasledovné: otvoriť mailovú schránku, označiť tento mail ako spam a šup s ním do spamového koša. Odpovedať a žiadať o výmaz danej mailovej adresy z ich databázy a podobné hovadiny nemá význam, takéto maily posiela robot. Krom toho ti nikto nekáže zaplatiť, ja na tvojom mieste takýto mail okamžite šmarím do koša, či už normálneho alebo spamového.

Ešte by som ti poradil, skús si kuknúť tento mail, či tam niekde nie je odhlásenie sa z noviniek, odoberania a podobne.
misoft
06.02.19,18:42
Inak - v tom liste píšu pekné kraviny. *.sk je platná doména 1.rádu - platí všade vo svete a žiadne problémy z jej používania nebudú.. Podľa *.sk sa pozná, kto tú doménu registroval - v tomto prípade SK-NIC.
Dodkoo
06.02.19,20:57
Zjednodušený príklad, žiadateľ vlastní doménu porada.sk a niekto sa mu snaží predať či nechce kúpiť porada.com na 10 rokov za dvojnásobok bežnej ceny. A tvári sa, že bez domény porada.com mu ubudne návštevnosť stránky porada.sk
misoft
06.02.19,21:33
Okrem toho: uvažuje sa že domény com, org, gov, edu...... budú výlučne pre goverment (štátne inštitúcie, spoločnosti pod patronátom štátu). To preto, aby sa rozlišovalo, čo komu patrí.
martechdt
07.02.19,10:34
Tieto e-maily sa začínajú šíriť. Jedná sa o pokus o podvod. Firma nie je uvedená v obchodnom ani živnostenskom registri a ani v SK-NIC ako registrátor domén. Uvádzajú síce sídlo v Bratislave, ale majú čudné úradné hodiny. Od pondelka do soboty od 8 hod do 20 hod. Predpokladám, že na mieste sídla nikto nepracuje. Keď som im poslal e-mail so žiadosťou o telefonický kontakt, dostal som informáciu o doručení môjho e-mailu s nasledovnej adresy: postmaster@NETORGFT4766400.onmicrosoft.com,
s dvoma txt prílohami, ktoré som poslal na analýzu do spoločnosti ESET.
Je pravdepodobné, že v prípade kladnej odpovede záujemcu o takúto "službu" dostane faktúru na ktorej bude uvedený bankový účet v zahraničí.
Doporučujem: NEPOSIELAŤ ŽIADNY SÚHLAS S TOUTO PONUKOU a hlavne NEPLATIŤ FAKTÚRU ak ju prípadne dostanete!
martechdt
07.02.19,10:43
Pozor, jedná sa zrejme o inú firmu, Táto má sídlo na Trenčianskej 53 a podvodníci uvádzajú sídlo na Karadžičovej!
Zuzana45
07.02.19,11:22
Dobrý deň, aj mne to dnes prišlo. Ten istý odosielateľ. Evidentne je to nová snaha o podvod.
Oliwa
07.02.19,12:02
Nemenili sa len názvy firmy, menilo sa aj jej sídlo... DNS prestala existovať v r. 2005. Z výpisu z OR je to zrejmé.
Richard
07.02.19,13:01
Je to marketingový podvod pretože hneď prvá veta je nepravdivá a podvodná.

"bola nám doručená žiadosť o registráciu webovej stránky www...."


Ak by si u nich niekto objednal doménu, tak mu ju zaregistrujú a nemajú ju čo ponúkať akože mne.

Prišlo to aj mne :)

Zbytok je len nátlak a niekoho možno "chytia" čo im to zaplatí.... takto normálny registrátor nefunguje.... treba to označiť za spam, prípadne aj fishing
lubko6394
08.02.19,05:47
Aj s odhlásením mám problém. Odhlásenie mi blokuje Eset. Takéto: obchod_scgcwjhjautosuciastkami@sethhayhurst.icu annakdwnasb@thoolikanewstv.icu casopisywdwsnxdomov@squareoneadv.icu
intro7
08.02.19,11:16
Jedná sa jednoznačne o podvodné konanie s cieľom zinkasovať na zálohové faktúry prostriedky za fiktívnu službu. Tento email sa začína šíriť hromadne a u niektorých firiem sa im to aj podarí.

Dá sa toto niekde nahlásiť?