kyci
06.02.19,15:15
Prosim potrebujem poradit jedna sa o manzelkine rocne zuctovanie- je zamestnanec nepobera rodicovsky,ani pridavky na deti,preddavkovu dan mala vyssiu ,mala navratku dani,len rocne zuctovanie jej robili tak ze nema tam uvedenu sumu nezdanitelnej casti zakladu dane ,to ma ako zdanene? je to obr c...1,na obr c ...2 na porovnanie je moje rocne zuctovanie ,sme zamestnany v jednej firme dakujem
veronikasad
06.02.19,14:19
Podpísala vyhlásenie ? Nie je poberatelom starobného alebo predčasného dôchodku ?
kyci
06.02.19,15:18
nie je poberatel ziadneho dochodku,je obycajny zamestnanec a vyhlasenie ani nedostala podpisat za minuly rok
veronikasad
06.02.19,15:33
Bude si robiť DP sama, alebo požiadala zamestnávatela o vykonanie RZD ?
kyci
06.02.19,15:46
zamestnavatel jej oznamil ze na DP nema akysi program ze by ho musel kupit za 80 € takze DP si musi urobit sama
Katy a R
06.02.19,15:53
toto, čo si priložil nie je RZD - to je len potvrdenie, ktoré sa prikladá k DP. Zamestnávateľ je povinný urobiť RZD ak manželka na správnom tlačive požiada, dokonca je tam aj sankcia - ak nespraví. (ak teda nemá iný príjem - napr prenájom, podnikanie....)
Ale zase - ak chce čím skôr dostať tie dane späť a má takéhoto "úžasného" zamestnávateľa, - nech si sama spraví DP - treba len dobre prečítať poučenie, zvládne to. Bude mať preplatok, pretože si vôbec neuplatňovala NČZD ... a nech tak aspoň odteraz urobí!
kyci
06.02.19,16:03
tento rok si to uz uplatnila,danove si musi urobit sama lebo zamestnavatelovi vraj chyba nejaky program za 80€ ktory by musel ,,kupit,, len som chcel vediet ci jej prijem spravne danili ked nemala uvedenu sumu nezdanitelnej casti ,ja tomu uplne nerozumiem myslim si ze ta suma nezdanitelnej casti zakldu dane je nejaka suma az od ktorej sa prijem dani a ci nemala zdanovany cely prijem vedeli by ste mi to prosim vysvetlit? dakujem
kyci
06.02.19,16:05
len som chcel vediet ci jej prijem spravne danili ked nemala uvedenu sumu nezdanitelnej casti ,ja tomu uplne nerozumiem myslim si ze ta suma nezdanitelnej casti zakldu dane je nejaka suma az od ktorej sa prijem dani a ci nemala zdanovany cely prijem vedeli by ste mi to prosim vysvetlit? dakujem
Katy a R
06.02.19,16:07
sú to len kecy zamestnávateľa ... už sú aj el. tlačivá na stránke FS - tak skús spraviť, nie je to až také ťažké. ale ak by ti to robilo veľké problémty - požiadaj zamestnávateľa. veď treba urobiť aj tebe aj manželke !
kyci
06.02.19,16:10
Danove si dame spravit ,len som chcel vediet ci jej prijem spravne danili ked nemala uvedenu sumu nezdanitelnej casti ,ja tomu uplne nerozumiem myslim si ze ta suma nezdanitelnej casti zakldu dane je nejaka suma az od ktorej sa prijem dani a ci nemala zdanovany cely prijem a preco nema nic v riadku 09 vedeli by ste mi to prosim vysvetlit? dakujem
Katy a R
06.02.19,16:11
opakujem - bude mať teraz preplatok dane - keďže si vlani neuplatňovala NČZD (nepodpísala vyhlásenie !) po podaní DP - asi začiatkom mája jej DU vráti☺
veronikasad
06.02.19,16:22
Pokial nepodpísala Vyhlásenie a neuplatnila si mesačnú NČZD, celý príjem po odpočítaní odvodov je zdanený 19 %.
Keď si v DP uplatní ročnú NČZD, vznikne jej preplatok cca 727€.
veronikasad
06.02.19,16:25
To nie je žiadny argument. Zamestnávatel nerobí DP, ale ročné zúčtovanie dane. Ak on zamestnanec požiada na predpísanom tlačive do 15.2., zamestnávatel je povinný RZD vykonať
kyci
06.02.19,16:27
Velmi pekne dakujem