toria
23.08.06,11:22
Prosím o radu:
Mám SZČO, ktorý podniká od februára 2006, teraz k októbru by chcel pozastaviť živnosť ktorú má a chce otvoriť s.r.o.
Ako je to z odvodmi na sociálku, teraz platí len dobrovolné poistenie v nezamestnanosti. Bude musieť na budúci rok ak vlastne bude mať pozastavenú živnosť platiť odvody z toho príjmu, ktorý mal za tých 8 mesiacov?
Ide o to, že má už vysoký príjem, aj keď celkovo je ešte v strate. No a odvody na socku sa platia z príjmov a nie z daňového základu. :mad: (Nemýlim sa ???)
Ale chce s.r.o. hlavne kôli ručeniu, aby nevznikli nejaké problémi. Klientela sa zvyšuje a príjem tiež.

Poradte ako postupovať, čo všetko je potrebné urobiť, keď prechádza SZČO na s.r.o.
Niečo som tu už našla.

Asi som to zle zaradila, ale snažila som sa!!!(neviem s tým moc pracovať - s tým ako so zadávaním nových tém)
Odpuste, ak som to spravila zle!!!:cool:
Tori

VĎAKA veľká a srdečná vďaka, za odpovede.:)
Zoltán Kovács
23.08.06,11:02
Prosím o radu:
Mám SZČO, ktorý podniká od februára 2006, teraz k októbru by chcel pozastaviť živnosť ktorú má a chce otvoriť s.r.o.
Ako je to z odvodmi na sociálku, teraz platí len dobrovolné poistenie v nezamestnanosti. Bude musieť na budúci rok ak vlastne bude mať pozastavenú živnosť platiť odvody z toho príjmu, ktorý mal za tých 8 mesiacov? Ak pozastaví živnosť potom mu nevzniká povinnosť platiť na SP. Len pozor, keĎ je dobrovoľne prihlásený potom na túto skutočnosť nemá vplyv pozastavenie živnosti. Čiže dobrovolný platiteľ musí platiť aj keď má pozastavenú činnosť.
Ide o to, že má už vysoký príjem, aj keď celkovo je ešte v strate. No a odvody na socku sa platia z príjmov a nie z daňového základu. :mad: (Nemýlim sa ???) Mýliš sa. Na posúdenie povinnosti platiť odvody do SP sa berie obrat, ale na výpočet odvodu sa berie daňový základ, čo má stratu. takže bude musieť platiť z minimálneho VZ ak nepreruší (pozastaví) živnosť.
Ale chce s.r.o. hlavne kôli ručeniu, aby nevznikli nejaké problémi. Klientela sa zvyšuje a príjem tiež.

Poradte ako postupovať, čo všetko je potrebné urobiť, keď prechádza SZČO na s.r.o.
Niečo som tu už našla.

Asi som to zle zaradila, ale snažila som sa!!!(neviem s tým moc pracovať - s tým ako so zadávaním nových tém)
Odpuste, ak som to spravila zle!!!:cool:
Tori

VĎAKA veľká a srdečná vďaka, za odpovede.:)


Hrubo písané sú odpoveďe.