kacicka1891
23.08.06,11:31
Pradte mi!
Ak je hlavný pracovný pomer a robia sa 12-stky - nepretržitá prevádzka, tak ako je to s vyplácaním výkendov a sviatkov. Majú podľa zákona ľudia pracujúci na 12-stky nárok na preplácanie výkendov a sviatkov, keď vlastne odpracujú v podstate len polovicu mesiaca ako 12-káry. Má to byť preplatené alebo sa to má rozpisovať ako by robili celý mesiac na osmičky?
SÚRNE
karol.za
23.08.06,20:22
Pradte mi!
Ak je hlavný pracovný pomer a robia sa 12-stky - nepretržitá prevádzka, tak ako je to s vyplácaním výkendov a sviatkov. Majú podľa zákona ľudia pracujúci na 12-stky nárok na preplácanie výkendov a sviatkov, keď vlastne odpracujú v podstate len polovicu mesiaca ako 12-káry. Má to byť preplatené alebo sa to má rozpisovať ako by robili celý mesiac na osmičky?
SÚRNE
ahoj
zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas,pojem víkend už nieje v právnych predpisoch definovaný,príplatok by zamestnancovi patril vtedy keby to bolo dojednané v kolektívnej zmuve,ale vo sviatok je ešte stále stanovené že výkon práce pre zamestnanca je výhodný, nakoľko v prípade že pracuje vo sviatok je jeho mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok 50% jeho riemerného zárobku!
Nevidím dôvod rozpisovať na osmičky ,keď niekto pracuje dvanásť hodín tak nemôžem písať,že pracoval osem hodín!
s pozdravom karol
:):):):):)
keď pracuje 12 hodín aj tak sa mu počíta len 11 a1/2 hodiny, nakoľko dúfam že má aj prestávku v práci ,ktorá sa nezapočítava do odpracovaných hodín
Maxi Mucha
24.08.06,01:55
Od septembra budem pracovať na polovičný úväzok,mám aj živnosť,ako sa mi zmení doterajšia situácia?(môžem si nárokovať lístky na obed ako živnostník,musím si platiť aj odvody?)Vďaka D.M.
Manual
24.08.06,04:23
Od septembra budem pracovať na polovičný úväzok,mám aj živnosť,ako sa mi zmení doterajšia situácia?(môžem si nárokovať lístky na obed ako živnostník,musím si platiť aj odvody?)Vďaka D.M.
Ak sa dá, uprav si prac. zmluvu so zamestávateľom tak, aby si pracovala 4dni viac ako 4 hodiny denne a v piatok ten zbytok. Potom budeš mať nárok na stravenky na tie 4 dni v týždni.
Pekný deň...:)
Maxi Mucha
10.01.10,21:34
Dobrý večer,
neviem, kde zaradiť novú otázku, už som tu dávno nebola, takže v prvom rade všetko dobré v novom roku poraďáčky a poraďáci. Chcela by som porosiť o radu. Zamestnávateľ mi dal v skúšobnej dobe v posledný deň 3. mesiaca výpoveď a dôvod uviedol : nesplňanie nárokov na zamestnanca.(najprv chcel,aby som si ju napísala sama.) Nemusel tam udať dôvod,nie? Takže som napísala, že beriem na vedomie a o prosím o uvedenie konkrétnych nesplnených nárokov ide. Ako je to s odpoveďou z jeho strany ? Môže mi strhnúť zo mzdy prostriedky za plášť, ak je to v zmluve, alebo je to v rozpore so zákonom ? Ďakujem D.M.
zdenka131
10.01.10,21:44
Ahoj,
§ 72 Zákonník práce

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.