Eva Eva
07.02.19,12:51
Dobrý den.
V mojej pracovnej naplni je uzatvaranie zmluv. Co vsak ak viem, že obcan mi dava obciansky preukaz, kde ma neplatné trvalé bydlisko?
Katy a R
07.02.19,12:01
Je jeho povinnosťou spraviť si zmenu v dokladoch, ak k tomu prišlo. A ako vieš naisto, že má neplatné TP ... veď tam nemusí skutočne aj bývať - ak je preukaz platný- tak podľa mňa nemusíš riešiť . do zmluvy uvedieš údaje z dokladu totožnosti.
Chobot
07.02.19,12:33
Odkiaľ vieš, že má neplatné trvalé bydlisko?

Ak máš prístup na RFO a vieš priamo preukázať, že adresa TP uvedená v OP je neplatná, a máš na to zo svojej pozície vyplývajúce kompetencie, tak môžeš odmietnuť OP ako neplatný (napr. úverový pracovník banky, ktorý si môže preveriť osobu z rôznych zdrojov). Lebo podľa zákona o OP, ak je v ňom neplatná adresa TP, tak celý OP je neplatný.

Ak to ale vieš iba preto, že je to sused a vieš, že má TP niekde inde, tak pre teba sú smerodajné iba údaje z OP a nie je tvojou povinnosťou overovať ich pravosť. Ak vznikne škoda tým, že osoba uvedie chybný TP, tak zodpovednosť je na ňom. Ty nie si povinná a predpokladám, že ani oprávnená pátrať a overovať, či sú údaje v jeho OP pravdivé a aktuálne.
vicktor
08.02.19,09:28
Ak ma platny OP, tak tam uvedene trvale bydlisko je platne, aj ked sa zdrziava kdekade.
Oliwa
08.02.19,11:00
Ako vieš, že je neplatné? Pracuješ na evidencii obyvateľstva alebo na tej adrese bývaš Ty? Veď môže mať iný trvalý pobyt, iný prechodný pobyt a inú zasielaciu adresu na doručovanie zásielok...
Umbo
08.02.19,12:01
nemusi ta to zaujimat
P.s. buchac nemyslel som teba, ale zadavatelku otazky
Katy a R
08.02.19,13:49
Čo má toto spoločné s trvalým pobytom? - ako to tvoje upozornenie pomôže zadávateľovi? ... neviem načo si riešiš tu vaše spory ! ..
- a keď už - tak je jeho odpoveď v tomto prípade správna! (vlastne všetci majú pravdu) ;)
misoft
08.02.19,14:01
mimotemy
Zle sa trafila.... :D:D:D .... i mne sa niekedy stane, že píšem, píšem a kukám - ups - som v inom chlieviku....
A môže to byť aj tým, že kompas ukazuje inde - šak severný magnetický pól sa sťahuje na Sibír - už má dosť toho javorového listu....
Katy a R
08.02.19,14:11
vôbec sa jej nestalo, že yle trafila !;) ... normálne by som nereagovala, ale už ozaj - koho to má zaujímať tie večné "žalovačky" .. aj včera , aj inokedy okopírované ... čo je porada o mínuskách a o pluskách? alebo kto koho neznáša - a robí si napriek? ..sme v škôlke? - každá téma je tým pomaly za ...ná !
vlado 33
08.02.19,14:17
Skôr samolepiace kiwi kúp, tie lepšie dopestuješ. Budeš mať 12 mesiacov v roku.
afrikánka
08.02.19,14:40
Dostal odo mňa mínusku?! Odpoveď je správna
Za....té je tu všetko od neho, má možnosť vystupovať pod jedným nickom, ako aj ostatní, nie?