Vivi
08.02.19,08:10
Dobry den,chcela by som sa poradit v otazke spravneho zaradenia do platovej triedy.
zamestnanec pracuje ako ekonom obecného uradu. Ekonóm má VS ekonomického smeru. Na obecnom urade robi komplexné účtovníctvo, zúčtovanie miezd,pripravuje žiadosti a vyúčtovania dotácií a projektov cez Úrad práce (aj z prostriedkov EU) ale aj pre iné inštitúcie (ministerstvá,Úrad vlády). Spracovava uctovnu zavierku, pripravuje záverečný účet aj výročnú správu obce. Spolupracuje na vypracovavani interných smerníc a VZN obce.Spracováva návrh rozpočtu,rozpis položiek rozpočtu,zabezpečuje sledovanie plnenia príjmov a výdavkov v rozpočte. Metodicky usmernuje zakladnu skolu,ktorej je obec zriadovatelom,spracovava konsolidaciu ZS a obce, robi vykaznictvo pre RISSAM za obidve institucie. Ma byt od 1.1.2019 zaradeny v triede 6 „Samostatné zabezpečovanie rozpočtovania alebo financovania“ alebo 7. triede: „Odborná špecializovaná práca na úseku rozpočtovania alebo financovania“?
Dakujem.
dalesi
13.02.19,15:57
Môže byť zaradený aj do 8. triedy (VŠ II. stupňa) - 01.08.04 Komplexné zabezpečovanie prác na úseku rozpočtovania a financovania
Vivi
13.02.19,16:00
ano,ale ktore zaradenie podla zakona je to uplne najspravnejsie? potrebovala by som to niecim podlozit/obhájiť.....
Ľubica2
13.02.19,16:26
Pozri v analytických listoch k jednotlivých činnostiam: https://www.vlada.gov.sk//verejna-sluzba/
Ľubica2
13.02.19,16:29
Pozerám, že ešte nie sú upravené podľa novely zákona, účinnej od r. 2019, ale táto činnosť tam je uvedená v PT11.
Vivi
13.02.19,16:43
pozerala som,mne by to pasovalo do novej 7ky,starej 10 ky. Ale to je len moj nazor,potrebovala by som k tomu odborne stanovisko.