ivanahu
08.02.19,11:57
Dobry den, podavam danove priznanie ked som pocas roka bola: na materskej dovolenke, po nej som sa na 1 den vratila do prace (vyplatena mi bola dovolenka: 1250 €), nasledne som bola 6 mesiacov na urade prace a po skonceni naroku na podporu som presla na poberanie rodicovdkeho prispevku.

Zamestnavatel je uz byvaly zamestnavatel a rocne zuctovanie mi uz neurobi. Mam od neho potvrdenie k rocnemu zuctovaniu. Je mozne aj tu ziskat nejakeho danovnika ktory by sa mi na to samozrejme za poplatok podujal?
misoft
08.02.19,11:03
Otázka: keďže si aj napriek tomu (MD) bola stále v PP, potom 1 deň v zamestnaní - dostala si od zamestnávateľa RZD? Tam je všetko uvedené, koľko si dostala od zamestnávateľa a koľko on odviedol.
Katy a R
08.02.19,11:03
Aj keď nie si povinná - určite sa ti oplatí podať DP ... pretože si tam mala preddavkovú daň. všetku ju budeš mať vrátenú ☺
Alebo ešte môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD (predpísané tlačivo - termín do 15.2.)
....
tu máš poučenie (ak teda nejdeš za zamestnávateľom) ... postupuj podľa toho, zvládneš
https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/Poucenia/DPFOAv18-poucenie.pdf
a tu DP : https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/DP/form.415.html
ivka70
08.02.19,11:04
Nemas povinnost podat DP, ale oplati sa ti to, lebo dan, ktoru si zaplatila z tej preplatenej dovolenky, sa ti cela vrati.
mozes poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dani.
Tweety
08.02.19,11:05
Nemáš povinnosť podania ale ak podáš, preddavky na daň ti budú vrátené.
Do 15.2.možno požiadať zam-ľa o RZD. Potom už DP nepodávaś.
Katy a R
08.02.19,11:05
zamestnávateľ nerobí RZD bez žiadosti - a aj tak je ešte skoro, žeby ho už dostala;)
ivanahu
08.02.19,11:17
Potvrdenie k rocnemu zuctovaniu dane od zanestnavatela mam. Nakolko je ale uz byvaly zamestnavatel rocne mi uz neurobi.
Katy a R
08.02.19,11:20
ak požiadaš - musí urobiť! (máš to už v odpovediach - a pozri ZP)
ivanahu
08.02.19,11:34
Zamestnavatel je uz byvaly zamestnavatel a rocne zuctovanie mi uz neurobi. Mam od neho potvrdenie k rocnemu zuctovaniu. Je mozne aj tu ziskat nejakeho danovnika ktory by sa mi na to samozrejme za poplatok podujal?
Katy a R
08.02.19,11:42
priložila som ti prílohy - preštuduj .. alebo si najdi učtovníčku, ale načo by si za to platila, keď stačí požiadať zamestnávateľa!
ivka70
08.02.19,11:45
Ak vypises ziadost a dorucis mu ju do 15.2., musi ti RZD urobit, ma taku povinnost zo zakona.