Damián
23.08.06,13:20
Som prihlásený na colnú správu ohľadom štatistiky predaja alkoholu a vôbec si neviem poradiť s tlačivom ktoré sa tam musí vždy do 25 podať. Nevie mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké vysvetlivky k tomu alebo nejaký vzor? Ďakujem
Melnick
23.08.06,11:49
Damian,z dôvodu časovej tiesne, nemám čas Ti to tu rozpisovať ,ak sa nikto nevyjadrí,napíš mi cez ss číslo telefónu zavolám Ti. Je to rýchlejšie.
Ospravedlňujem sa iným,že volím túto formu.;) Maja:)
abel
23.08.06,12:11
Damián, už tu bolo o tom veľa popísané, skús pozrieť aj napr. http://www.porada.sk/t28038-pozor-znova-registracia.html?highlight=alkohol
alebo http://www.porada.sk/t14510-hlasenie-o-liehu.html?highlight=alkohol

alebo napíš konkrétnejšie, s čím máš problém.
alušik
23.08.06,12:13
Je to celkom jednoduché. Dôležité je, aby si vedel určiť stav zásob ku koncu sledovaného mesiaca a jeho príjem počas tohto mesiaca. Prvá strana je asi jasná. Na druhej strane zapisuješ stav zásob k poslednému dňu - skúsim teda napísať úplne "po lopate" - na konci júla máš na sklade napr.:
1 ks vodka 1l balenie 40%
1 ks um 1l balenie 40%
1 ks martignac 1 l balenie 40% - tieto 3 fľaše zapíšeš na druhú stranu do okienok takto:
Objem SBL v litroch - tam zapíšeš 1 l
Objemová koncentrácia SBL v % - tam zapíšeš 40,0
Stav zásob SBL v ks k poslednému dňu - tam zapíšeš 3.
Takto zapíšeš stav všetkých typov spotrebiteľských balení a rôznych koncentrácií.
Rovnako to potom uvádzaš na stránke 3 - tam sa zapisuje, čo všetko si počas mesiaca nakúpil a robíš za každého dodávateľa samostatnú stránku. Ak nakupuješ len od jedného, máš to o to jednoduchšie.
Stránku 4 - t.j. výdaj - sa už nevyplňuje. Dá sa to jednoducho skontrolovať z Tvojich hlásení.
Neviem, čo presne Ti je však nejasné. Ak to vypisuješ ručne a nerobí Ti to Tvoj softvér, tak rada pomôžem.:)
Damián
23.08.06,12:27
Ďakujem pekne skúsim to podľa toho čo si mi napísala a ak mi to nepôjde tak sa určite na teba obrátim, ešte raz ďakujem
Damián
24.08.06,06:03
Po stručnom výklade som to zvládla len stále nerozumiem tej štvrtej strane. Vôbec sa nevyplňuje a ani sa nedáva na colnú správu?

Ešte raz dakujem za skvelú radu
abel
24.08.06,06:09
Po stručnom výklade som to zvládla len stále nerozumiem tej štvrtej strane. Vôbec sa nevyplňuje a ani sa nedáva na colnú správu?

Ešte raz dakujem za skvelú radu Štvrtú stranu vyplňuješ vtedy, ak poznáš konečného odberateľa (tým nemyslím, že predáš fľašu susedovi a oznámiš to na colný úrad :D ). Ak si maloobchod alebo napr. reštaurácia a pod., tak vyplňuješ a zasielaš len prvé 3 strany. Ak by si napr. predávala napr. cez faktúry a je Ti odberateľ známy, v takom prípade vyplníš a pošleš aj 4. stranu.
Zoltán Kovács
24.08.06,07:37
Štvrtú stranu vyplňuješ vtedy, ak poznáš konečného odberateľa (tým nemyslím, že predáš fľašu susedovi a oznámiš to na colný úrad :D ). Ak si maloobchod alebo napr. reštaurácia a pod., tak vyplňuješ a zasielaš len prvé 3 strany. Ak by si napr. predávala napr. cez faktúry a je Ti odberateľ známy, v takom prípade vyplníš a pošleš aj 4. stranu.

Zaujímavá informácia aj pre mňa, nakoľko robím hlásenie pre jednu reštauráciu a doteraz sme vyplňovali aj 4.stranu s tým, že odberateľ je verejnosť. Zatial colná správa nám neavizovala, že by to bolo zle.
abel
24.08.06,08:43
Ja to posielam zo zotrvačnosti podľa tohoto, konkrétne bod 7 na str. 3

(7) Predkladateľ oznámenia uvedený v odseku 5, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva spotrebiteľské balenie odberateľovi liehu, ktorého identifikačné údaje mu nie sú známe, alebo predkladateľ oznámenia uvedený v odseku 5, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať údaje podľa odseku 5 písm. b).
abel
24.08.06,08:49
Ešte chcem dodať, že toto je znenie ešte pred 1.7.2006, ak bol v niektorom § zákon novelizovaný, treba si pozrieť posledné znenie.
alušik
24.08.06,08:49
Áno, je to tak. Tiež spracovávam toto hlásenie za reštauráciu, no a nosíme na colnicu hlásenia osobne, takže nám to oznámili pri preberaní hlásenia, že nie je potrebné už vyplňovať tú 4. stranu.;)
Zdenko
13.10.06,06:41
Som prihlásený na colnú správu ohľadom štatistiky predaja alkoholu a vôbec si neviem poradiť s tlačivom ktoré sa tam musí vždy do 25 podať. Nevie mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké vysvetlivky k tomu alebo nejaký vzor? Ďakujem
Na uvedenej stranke WWW.lieh.colnasprava.sk v kolonke tlaciva su aj formulare aj kompletny navod ako tieto formulare vyplnat
betulka
13.10.06,08:11
co sa týka mesačného hlásenia colnému úradu ohľadom predaja Liehu v spotreb. balení, čoskoro vstúpi do platnosti §44 zákona 105/2004 ZB, kde podľa odseku 1 -
(1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá chce v rámci podnikateľskej činnosti na daňovom území predávať v daňovom voľnom obehu lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení, musí mať povolenie na predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu (ďalej len "povolenie na predaj"), ak tento zákon neustanovuje inak; taká právnická osoba alebo fyzická osoba musí písomne požiadať colný úrad o vydanie povolenia na predaj.

Pre získanie tohto povolenia je potrebné splniť tieto náležitosti:

(4) Žiadosť o vydanie povolenia na predaj musí obsahovať
a) identifikačné údaje žiadateľa a adresu umiestnenia jeho prevádzkarne, ak nie je totožná so sídlom alebo s trvalým pobytom žiadateľa,
b) identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak bolo žiadateľovi pridelené,
c) daňové identifikačné číslo žiadateľa.

(5) Prílohami k žiadosti sú
a) výpis z obchodného registra alebo zo živnostenského registra nie starší ako 30 dní alebo jeho osvedčená kópia,
b) zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov,
c) zoznam odberateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov s výnimkou odberateľov spotrebiteľského balenia, ktorými sú koneční spotrebitelia,
d) výpis z registra trestov žiadateľa alebo jeho zodpovedného zástupcu, ak je žiadateľom fyzická osoba, a ak je žiadateľom právnická osoba, výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú členmi riadiacich orgánov alebo kontrolných orgánov; výpis z registra trestov nesmie byť starší ako 30 dní.


Toto povolenie nie je vôbec ťažké získať, my sme ho vybavili cca za týždeň.

Držím palce :)
Adkah
13.10.06,09:11
Ahojte mam jednu otazku. Tlacivo OZNAMENIE o prijme, vydaji a stave zasob spotrebitelskeho balenia liehu menilo sa nieco? Je nejake nove alebo sa pouziva to ise. Lebo som pocula o novaom zakone a zmenach.Ak niekto ma nejake info. dajte vediet. Dakujem
lenkak
13.10.06,19:11
zatiaľ to isté.