Servitech
11.02.19,10:00
Mám príkaz na začatie exekúcie, mala by som zrážky začať sťahovať do depozitu. Ale máme dosť časté presuny zamestnancov a niekedy sú u nás len mesiac napr. Stiahnem im do depozitu, ukončí pracovný pomer, môžem mu peniaze hneď vrátiť ak stále nemám exekučný príkaz ? Ako dlho držíte zrážky v depozite?

Doteraz som to riešila tak, že napr. Začal pracovný pomer 15.1.2019, 17.1.2019 mi prišiel príkaz na začatie exekúcie, neriešila som a čakala na exekučný príkaz. Pracovný pomer ukončil 30.1.2019, stále nemám exekučný príkaz. Odoslala som informáciu exekútorovi, že pracovný pomer bol ukončený.

Ale teraz keď bude ten istý prípad, stiahnem mu zrážku do depozitu, ukončí pracovný pomer, exekučný príkaz ešte nemám, kedy môžem zrážku vrátiť zamestnancovi?

Konkrétny príklad, s ktorým si neviem dať rady :
Zamestnanec začal PP 21.8.2018. 24.9.2018 mi bol doručený príkaz na začatie exekúcie. Do depozitu som mu nesťahovala. PP bol ukončený 24.10.2018. Informácia o skončení PP bola exekútorovi zaslaná 2.11.2018. Teraz gro problému. 23.1.2019 mi prišiel Exekučný príkaz, v ktorom mi exekútorka podčiarka, že : Povinný bol u Vašej spoločnosti zamestnaný do 24.10.2018.

Nerozumiem čo odo mňa teraz očakáva...Ak by som mu to aj stiahla do depozitu, určite by som to tam nedržala 3 mesiace. Ako postupuje vy ??
ivka70
11.02.19,09:30
Podla mna si ich mala zrazit (ak bolo z coho, ak nie, oznamit exekutorovi, ze prijem bol prilis nizky) a drzat v depozite dovtedy, kym ti bud exekutor nedoruci exekucny rozkaz alebo rozhodnutie o zastaveni exekucie.
V prvom pripade odosles peniaze na ucet exekutora, v druhom pripade vratis peniaze odoslanim na ucet povinneho.
Tam nie je dany casovy udaj ako dlho drzat depozit ani to, ze depozit sa ukoncenim PP rusi. Mozes s tym mat problem a exekutorka bude ziadat od teba, aby si vyplatila peniaze, ktore mali byt zadrzane (z vyplaty za september a za oktober).
kvjetecko
07.03.19,05:50
súhlasim s ivka70 - tiez drzime v depozite zrazene peniaze az do nekonecna.... ale priebezne sa informujem u exekutorov ze ci sa s tym nieco deje, kedy vydaju exekucny prikaz. U niektorých to mam ulozene aj niekolko rokov v depozite.
zlatka.b
07.03.19,08:58
Ano depozit môže byť do nekonečna, po desiatich rokoch som sa informovala u exekútora, či mu to ešte nemôžeme poslať, lebo zamestnanec už u nás nie je 8 rokov zamestnaný. Odpoveď bola, že ešte nie, lebo si dlžník neprevzal informáciu o začatí exekúcie. Tak držím depozit ďalej. Zaujímavá by bola situácia, keby sa firma dostala do konkurzu. Mám však aj prípad, keď bola v roku 2009 urobená zrážka do depozitu, v roku 2015 prišiel papier od exekútora, že zastavuje exekúciu. Chceli sme zadržanú sumu vrátiť už bývalému zamestnancovi a zistili sme, že v roku 2012 zomrel. Už by som potrebovala aj detektívnu kanceláriu, keby som mala pátrať po dedičoch.