didi6
11.02.19,17:33
Mam len jednu otazku: co obsahuje balik s objednanym tovarom z aliexpress ??? je tam nejaky doklad - faktura , ,dodaci list a podobne? Vdaka
jslancik
11.02.19,16:47
nie.

zvyčajne býva na adresnom štítku napísané, čo to je (napr gift) a aká je toho cena (čo je zhruba desatina normálnej ceny). To je ich špecialita, že uvádzajú vždy iné ceny, násobne nižšie. aj na prípadných dokumentoch, ktoré by boli vnútri. potom je to problém, ak zásielku rieši napr. DHL v colnom konaní.
vulxy
11.02.19,19:25
nic take tam nieje,pokial si kupujes elektroniku a pod.tak tam sa moze nachadzat manual ale nie je to pravidlo,poslednu dobu coraz castejsie posielaju iba link odkial sa stihne manual ...naco to potrebujes?pre colnicu?to sa posiela na vyzvu vypis z uctu a rozpis objednavky z ali...
didi6
11.02.19,20:07
velmi pekne dakujem :-) som v tom novacik, no mam svoju firmu sro som neplatca DPH a rozmyslala som ze odtial nieco kupim a skusim predat nejedna sa o velke veci faktura mozno vzdy do 20 eur ... len neviem teda ako to zlegalizovat co sa tyka uctovnictva , ako preukazem co som vlastne nakupila? a staci mi ako podklad uhrada cez banku? neviem pytam sa , aby som nieco nevyviedla a bude zle :-) ak mate s tym skusenosti , tak kludne aj do sukromnej spravy, ak sa to neda tu zverejnit, ale vdacna budem za vsetky postrehy a rady , pretoze toto som nikde nenasla a to som preluskala cely internet uz tyzden sa tu kutrem
vulxy
11.02.19,20:11
to zas tolke skusenosti nemam,ja si objednavam len pre seba alebo rodinu..
didi6
11.02.19,20:11
jo a dalsia vec, nakupovat mozem na svoje meno ako konatelka , ci tam mam radsej zadat namiesto mena nazov firmy?
didi6
11.02.19,20:16
aha no ved ok :-) pisala som to tu , ze keby nahodou niekto skusenost mal tak ti dakujem ... lebo viem ze kopec eshopov tam nakupuje , len sa neviem nikde dopatrat ako to dokladuju
vicktor
12.02.19,07:54
Od Aliho som este nekupil nic, ale ine e-sopy mi po objednavke poslu do mailu potvrdenie o jej prijati, potom o expedicii tovaru aj s rozpisom poloziek, ich cenami a ich sucet.
Na skusku kup nejaku drobnost pre sukromne pouzitie a zistis.
Nandrolon
12.02.19,08:12
Do účtovníctva to legálne nijako nedostaneš.
didi6
12.02.19,17:22
dakujem :-) asi mi to je jasne a poradit mi nevies prosim?
didi6
12.02.19,17:23
ano dakujem, presne to som urobila a ake su tie ine stranky? :-)
avalik
12.02.19,23:25
Do uctovnictva das doklad z colneho konania -JCD, k colnemu konaniu prilozis to, co mas k dispozicii.

Ak kupujes tovar do s.r.o. tak uvadzas udaje sro a nie svoju sukromnu adresu konatelky.

Nezabudni, ze mas aj dalsie povinnosti ako dovozca suvisiace s umiestnovanim vyrobkov na trhu v SK a EU.

Bolo by dobre si najst aj uctovnika.
didi6
13.02.19,06:53
ano dakujem, to viem... lenze, ked tovar nepresiahne 22 eur aj tak mi vystavia JCD? uctovnicku mam, len momentalne je prec mimo SK a tak zatial sama patram po infoskach :-) ak mi predajca na moju ziadost posle mailom fakturu tak potom by to malo byt v poriadku si myslim... pisala som im a fakturu mi poslu, tak uvidim vdaka zatial
vicktor
13.02.19,08:25
Ziadne uzasne nezname stranky, ale bezne e-sopy, 90% nieco na auto - ziarovky, aditivum, pneumatiky, autokozmetika, ... Obvykle sa k nim dostanem cez heureku a pod.
avalik
13.02.19,21:20
ale faktura musi byť na sro, nie na teba ... sro je samostatny pravny subjekt, to nie si ty
didi6
13.02.19,21:41
Ale ved to viem preboha nie som tupana oooh :-D
mirosvetly
05.06.19,02:37
Ked je cena pod hranicou pre clo a doplatenie dane, nemáš žiadny klasický papierový doklad. Môžeš si vystrihnúť nálepku s kusom igelitového obalu. Návody prikladajú, aspoň podľa mojej skúsenosti.

Ale tovar, kde prichádza do úvahy reklamácia, by som tam nekupoval.
vicktor
05.06.19,07:25
Na aky tovar reklamacia neprichadza do uvahy?
Vsetko by malo byt funkcne.
Richard
05.06.19,12:51
Bolo by fajn upresniť otázku, pre aké potreby chceš doklady. Do účtovníctva, alebo?
didi6
05.06.19,17:14
Ano, presne tak, do uctovnictva :-) dik