Janka 66
12.02.19,07:15
Na DK sme boli traja dediči.
Dk prebehlo pokojne, dohodli sme sa a prepísali sme všetky nehnuteľnosti na tetu., Veď sme rodina, myslela som si že u nás sa niečo vážne stať nemôže a sľubom som uverila. Teta porušila osvedčenie o dedičstve zdedila peniaze ktoré sa zaviazala že použije na obnovu pomníka po rodičoch a nedodržala danú písomnú zmluvu, a nakoľko sme na ňu prepísali 1/4tinu všetkých pozemkov, kde sa zaviazala že po predaji nás vyplatí do 3 dní tak teraz sa vyhráža že nič nedostaneme a ide všetko prepísať na syna. Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po predaji nehnuteľnosti. DK bolo v roku 2012. Ďakujem za akú koľvek odpoveď
vicktor
12.02.19,07:15
toto tu uz bolo, naco to opakujes?
misoft
12.02.19,09:04
Žeby - opakovanie = matka hlúposti?
Upozornenie pre Janka 66: Nezakladaj neustále nové otázky s rovnaklým problémom - môže sa to považovať za SPAMovanie - a SPAMerov odtiaľ vyhadzujeme!
Chobot
12.02.19,09:57
Keby syn zdedil po nej tú nehnuteľnosť, tak môžeme uvažovať, že by bol viazaný aj on povinnosťou vyplatiť vám váš podiel v prípade predaja.

Ak ale ona prevedie na tretiu osobu nehnuteľnosť, ktorú získala v rámci dedičského konania, tak tá tretia osoba už nie je viazaná jej záväzkami. Museli by ste tie peniaze, ktoré sa zaviazala vyplatiť v rámci dedičského konania, vymáhať od nej, nie od jej syna.

Takže ak to prevedie na syna, on už môže pozemky v pohode predať a nič vám nemusí vyplatiť. Museli by ste sa súdiť s ňou a vymáhať tie peniaze od nej.

Bola to chyba prepísať to celé na ňu, ale teraz to už vieš aj ty.
Janka 66
12.02.19,10:00
Je neskoro, viem....škoda. Ďakujem
Kvaka
12.02.19,12:11
No, ja tu vidím tri témy a tri samostatné problémy. Pomník, záväzky z dedičského konania v súvislosti s prepisom na tretiu osobu a možnosť získať kúsok pozemku navyše z jednej parcely, ktorá je v spoluvlastníctve.
misoft
12.02.19,12:45
Oné.... prečítaj si znenie pod touto otázkou... "Teta porušila osvedčenie o dedičstve zdedila peniaze ktoré sa zaviazala že použije na obnovu pomníka po rodičoch a nedodržala danú písomnú zmluvu, a nakoľko sme na ňu prepísali 1/4tinu všetkých pozemkov, kde sa zaviazala že po predaji nás vyplatí do 3 dní tak teraz sa vyhráža že nič nedostaneme a ide všetko prepísať na syna. Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po..." - čo z toho vyplýva? Všetky majú jedno spoločné - týkajú sa všetkých problémov! Alebo mám všetky popisy sem dať a ukázať zhody?
mimotemy
Ja som kedysi tiež založil jedno vlákno (TIP) Windows 10 - pôvodne len o tomto OS, ale aby som nevytváral ďalšie zbytočné vlákno - tak do neho pchám všetky rady ohľadom W10, W8.1,W7 - aktualizácie, opravy. A predstav si - ono to funguje a mnohí vedia, že tam môžu hľadať potrebné.
Kvaka
12.02.19,12:56
Spoločné majú dedičské konanie z roku 2012, akurát sú konce otázok vždy iné, tu napr.: "Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po predaji nehnuteľnosti". Mohla sa opýtať aj v jednej téme, s tromi otázkami, ale rozhodla sa dať tri samostatné, jasné, že spomína v nich aj tie ostatné, súvisia s tým. Nie je to spam, ani dôvod na vyhadzovanie. :), iba to som chcela napísať.
Katy a R
12.02.19,16:51
O napadnutí zbytočne písať. ALE!
Záleží od toho, čo máte v tej dedičskej dohode napísane! Veď nato ste ju uzavreli, aby bolo podľa čoho postupovať!
Zvykne byť ošetrené aj darovanie, aj prenájom, nielen predaj. (aspoň my to tak máme - presne definované, čo v ktorom prípade). Tak sa aj ty už konečne pozri do tej dohody - a pozri, čo je v prípade prevodu - či už predaja, alebo darovania?? ... že ako a dokedy sa vyplatí odstupujúci spoludedič ?
Alebo či si sa všetkého zriekla bez náhrady! (aj tak to môže byť)
....
doplním - že ak niekto nedodržiava dohody a zmluvy - tak je riešenie ťažké, rodinné spory sú veľmi nepríjemné, v takom prípade asi len súd pomôže? Ale so vzťahmi ti nepomôže nikto - to je len na vás.
misoft
12.02.19,16:59
V tom prípade prevodu a dohody - sú dátumy? Podmienky? Ak sú, tak tu:
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis#
si môže vyhľadať tú nehnuteľnosť v danom katastrálnom území, zistíť aj meno majiteľa a číslo LV a tu:
https://kataster.skgeodesy.sk/Portal/sk/Search/NaturalPersons
po zadaní tých údajov sa dostane k čiastočnému LV, kde je aj presný dátum prevodu a podľa toho môže jednať.
Katy a R
12.02.19,17:04
načo sem zase pletieš kataster - pre ňu je dôležitá len dedičská dohoda - a ako je tam ošetrený PRÍPAD DAROVANIA. (a či sa náhodou nevzdala bez náhrady?) A tú má doma. (my ju nevidíme) Vlastníctvo už má predsa ujasnené - v tej druhej téme!
misoft (mimo témy)- ty by si hádam mohol rozlíšiť - že práve ona dodržuje pravidlá - a pýta sa na tri veci rôznymi troma otázkami! (len podľa návodu postupuje)