Niba AA
12.02.19,13:14
Ahojte priatelia, chcela by som premalovat kuchynsku linku ikea savedal odtien dub na bielo.
Kedze manzel moje nadesnie nezdiela, rozmyslam premalovat to sama. Viete mi poradit farbu, ktora je na to vhodna?
Uvazujem nad akrylovou alebo kriedovou Annie Sloan? Neviete mi povedat, ktoru vybrat a na co si davat pozor? Pripadne vase skusenosti s tou ci tou fabrou alebo vysledkom...Velke DAKUJEM
vicktor
12.02.19,12:31
nahaj tak
afrikánka
12.02.19,12:38
Na odpoved som aj ja zvedava, lebo nikdy sa mi nepodarilo natriet tak, aby som bola s vysledkom spokojna...zeby druh farby?
Inac, si odvaznaaa...
misoft
12.02.19,12:40
Hmmmm... IKEA..... teda lisovaná drevotrieska... neoplatí sa ani maľovať.
afrikánka
12.02.19,12:50
Asi nenatierat, skor by som ti doporucila vymenit horne dvierka, ked tak tuzis po zmene...pokial viem, tak rozmery su v Ikei nemenne, vypadli iba 50cm skrinky. Alebo sa obrat na profi natieraca.
ivka70
12.02.19,13:01
Niba AA
12.02.19,13:23
...tam uz som dnes pisala, dakujem :)..a s tapetou nie som nejak stotoznena
buchač
12.02.19,13:40
Kedze manzel moje NADSENIE nezdiela,...
----------------------
Kedže nepoznáš zmýšľanie mužov, tak sa mu nečudujem...;)
On nie je nadsený...on je zdesený..

Ale inak ? Také dvierka horia pekne...ale na druhej strane poriadne zadrbú komín.
Chobot
12.02.19,14:14
Chápem, že si asi našla nejaké internetové inšpirácie na zmenu v doomácnosti, ale nie je to tak jednoduché, ako si to predstavuješ. Navyše si si vybrala nehorázne predražené farby. Jednoduchšie je dvierka vymeniť. Výsledok nebude taký, ako je to prezentované na fotkách na nete.

Ale ak to chceš vyskúšať, nenechaj sa odradiť. Kúp si jedno balenie farby, dobrý štetec (s jemnými štetinami) a skús jedny dvierka premaľovať. Ak sa ti výsledok bude páčiť, tak si to zrealizuj.
Dáša_
12.02.19,14:57
jedine valčekom takúto plochu natierať. Ideálne by bolo nastriekať.
vicktor
12.02.19,15:16
Ivka, to si naozaj povazovala za reklamu na IKEU? Omyl...
vicktor
12.02.19,15:18
Pokial ja viem, tak pred par rokmi kompletne zmenili cely kuchynsky system.
Potom je otazne ci ta linka bola kupena pred alebo po.
afrikánka
12.02.19,17:06
Mas pravdu, zmenili, ale zda sa mi, ze spodne skrinky...vrchne by mali byt rozmerovo totozne. Je na zadavatelke, aby si ich pomerala. Ale ak ma spodne zachovale, tak by mozno stacilo vymenit vrchne, trebars aj s korpusom...pre zmenu ma velku moznost vyberu, stylu...toho jeeee
PaulaSamova
30.10.19,09:34
S drevotrieskou je to trocha ošemetné, ten materiál nie je určený na renovácie a úpravy. My sme boli na kurze, kde sme maľovali len drevený nábytok a tie kriedové farby od Annie Sloan sú skvelé, už sme nimi premaľovali rôzne kusy nábytku, aj jedálenský set v kuchyni. Na kurze sme boli u verchielkreativ na orave, tu som našla nejaké tipy k premaľovaniu kuchynskej linky: https://verchielkreativ.sk/voskovat-alebo-lakovat-kuchynsku-linku/