Zuzulik_0
12.02.19,17:38
Dobrý deň,
chcela by som od vás právnu radu.
Rezervovala som si v svadobnom salóne svadobné šaty. Dala som salónu 200 eurovu zálohu. Nejaký papier som podpísala a dôležitý bod zmluvy ako DOBA NAJMU, ostal nevypísaný. Po 2 týždňoch nekľudu, či som si vybrala správne svadobné šaty, som napísala majiteľke salónu, že dokedy teda bude požičiavať už moje rezervované svadobné šaty.Keď som podpisovala zmluvu tak povedala, že mám prísť v marci upraviť šaty a potom to zmenila na týždeň pred svadbou. Prvotne povedala, že mi ich začne upravovať týždeň pred mojou svadbou s čím som samozrejme nesúhlasila a nebudem prežívať stresy či ich upraví správne. Ona povedala že ich na moje želanie požičiavať nebude, ale ja ju nijak neodsledujem, či to do môjho termínu svadby ich nebude požičiavať a či nebudú poškodené.
Po tejto nepríjemnej situácií a nedôvere som sa rozhodla, že o šaty už nemám záujem.

S majiteľkou sme dospeli k návrhu že 100 eur si nechá a za 100 eur si požičiam spoločenské šaty.
Po pravde ja by som chcela aspoň 80percent zálohy a kľud aby som si išla hľadať nové šaty.

Je nejaká možnosť dostať sa k vráteniu zálohy či aké riešenie by ste mi navrhli....???
Ak bude potrebné pošlem podpísanú nájomnú zmluvu.

Ďakujem....
buchač
12.02.19,19:01
či aké riešenie by ste mi navrhli....???



Nie som právnik, ale navrhujem preštudovať ... bod 7, 8, 12.

http://www.anna-garden.sk/index.php/uvod/vase-otazky
Chobot
12.02.19,20:55
Jediný, kto robí zmätok a špekuluje si ty. Tebe to môže byť jedno, dokedy a komu obchodník požičiava šaty. Ty ich máš rezervované na daný dátum a vtedy by si ich mala mať. Čo sa deje dovtedy ti môže byť jedno a nie je to tvoja starosť.Ty si si tie šatky nekúpila. Nepatria tebe, ale obchodníkovi a ten s nimi môže zatiaľ zarábať.

Od zmluvy si odstúpila ty, predajca si mohol nechať celých 200 €. Bol seriózny, že ti vrátil aspoň 100 €. Zbytočne zveličuješ význam svadby. O 20 rokov si povieš, že si mala ísť so ženíchom a 2 svedkami a zobrať sa niekde na miestnom úrade. Škoda vyhodených peňazí.
alaya1
12.02.19,21:32
Svadobne salony maju v zmluvach o prenajme svadobnych siat bod, v ktorom mas specifikovane podmienky odstupenia od zmluvy. Myslim, ze mas tam uvedene, ze sa zaloha nevracia.
Ked si zmluvu podpisovala, iste si si to precitala.- Co sa tyka poziciavania siat, ktore si ty prenajmes. Mala si si ziadat exkluzivitu na saty, t.j, ze saty sa nebudu poziciavat, kym ich ty nebudes mat oblecene. Samozrejme, suma vtedy je ovela vyssia. saty stoja, neprinasaju zisk. Neviem, ci mas vedomost kolko stoja znackove svadobne saty a kolkokrat musia byt pozicane, aby sa majitelke vratila len kupna suma.
Co sa tyka upravy siat- bezne sa upravuju tyzden pred svadbou, napr.pondelok, utorok a saty si prevezmes stvrtok. To je bezna prax.

Myslim, ze si si nedomyslela celu story najmu siat v pozicovni, majitelka teda bola este ustretova, ak ti za 100 eur storna chcela dat spolocenske saty.
Mala si si saty kupit a tak by si predisla tymto pre teba "stresom".

Zalohu ti nevratia a bud rada, ze ti chcu v cene zalohy pozicat spolocenske saty.
misoft
12.02.19,21:36
Alebo .... "že som sa ja - spo*tá - vôbec vydávala" ..... :D:D:D
ivka70
13.02.19,05:48
to mozno aj skor ako o 20 rokov :D