Ikan
14.02.19,09:54
Dobrý deň, chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosť ako je to s poskytovaním údajov tretím stranám. Správca chce poskytnúť telefónne číslo zástupcu vlastníkom právnickej spoločnosti, ktorá bude vykonávať prev.prehliadky bytových domov.
misoft
14.02.19,15:52
Ak s tým zástupca vlastníkov nebude súhlasiť - tak právnicka spoločnosť môže s nim komunikovať jedine cez správcu. GDPR je "svyna" :D.
Ikan
18.02.19,07:33
Ďakujem.
Ing. Ľubomír Janoška
14.06.19,09:22
V tomto prípade ide o spracúvanie prostredníctvom "sprostredkovateľa", na ktoré nie je potrebný súhlas dotknutých osôb.
Prevádzkovateľ (správca) je ale povinný vhodnou formou informovať vlastníkov o spracúvaní ich údajov prostredníctvom sprostredkovateľa.
gollmann98
15.06.19,11:33
prosím o radu - ak anonymne oznámim opakované rušenie nočného kľudu na mestskej polícii, komu je tento orgán kompetentný posunúť moje telefónne číslo? Ďakujem
misoft
15.06.19,11:56
V podstate - nikomu. Ale pokiaľ sa bude napr. po zistení riešiť v priestupkovom konaní - môžu to poskytnúť orgánu, ktorý to bude riešiť.
gollmann98
15.06.19,12:16
totiž mám veľmi vážne podozrenie, že občianska hliadka ( tvorená z našich tiež "spoluobčanov" ) ktorá má pôsobiť v našej štvrti, a má vzťahy s mestskou políciou asi niečo takéto neovláda a zrejme im to nemá kto povedať, ako toto riešiť ak to ukáže ako fakt? na koho sa obrátiť? ďakujem
misoft
15.06.19,12:30
Občiansku hliadku i obecnú políciu predsa riadi samospráva - a tá má predsa svoju "hlavu". Ak tá "hlava" je dutá, tak nad ňou je iná "hlava".... ale už nie v obci, ale vyššie, oveľa vyššie....:D
Ing. Ľubomír Janoška
15.06.19,12:49
Čo je to "občianska hliadka"? Kto ju zriadil? Aké má právomoci? Platí na ňu zákon o obecnej polícii? Má právo riešiť priestupky? Má právo zasahovať, obmedziť niekoho? Má nejaké povinnosti?
gollmann98
15.06.19,14:24
občianska hliadka alias uličná - 2 postavičky, ktoré zriadilo mesto, s právom prijímať podnety, sťažnosti a pomáhať mestskej polícii pri incidentoch, ale kto rieši ich výsledky neviem??? z toho ako sme ich zatiaľ videli v teréne je to zaujímavá funkcia. zasahovať, nezasahujú aspoň som ja osobne nič také nevidela. ale ide o to že my máme v priamom sebectve ubytovňu sociálne odkázaných - ktorí sa tvária, že môžu všetko!!! postavičky sa tu zatiaľ neprejavili, iba ak debatami, posedávaním a pod. a keďže sú to vlastne z ich radov ľudia tak sa niet čomu diviť, aj keď .....
marjankaj
15.06.19,14:31
Vidím, že mám medzery v slovenčinovi. Čo je sebectvo?