MartaTN
23.08.06,14:33
Dobry deň, potrebovala by som poradiť ohľadne prevádzkového poriadku pre kozmeticky salón. Vie niekto kde by sa dali pozrieť vzory už vystavených prevádzkových poriadkov pre kozmetiku?

ďakujem Martula
lenkak
23.08.06,15:29
vivienne
27.02.07,19:54
dobry den.chcem sa opytať,či nemáte vypracovaný prevádzkový poriadok pre kozmeticky salon.dakujem
vivienne
03.05.07,14:21
dobry den.chcem sa opytať, či nemáte vypracovaný prevádzkový poriadok pre bufet prípadne rýchloobčerstvenie.ďakujem
lenkak
03.05.07,17:05
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html?highlight=haccp
nájdeš ho v príspevku odo mňa v prílohe pod názvom HACCP.
ian belian
05.10.07,21:28
Od 1. septembra vstúpil v účinnosť zák. č. 355/2007 Zb. Tento zákon upresňuje ktoré zariadenia sú povinné vypracovať prevádzkový poriadok a predložiť ho na schválenie Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Na predchádzajúci zákon č.126/2006 Zb. naväzovali nariadenia vlády SR napr. nariadenie vlády č. 352 z 3. mája 2006 ktorým sa ustanovujú podrobnosti o požiadavkách na zariadenia, pri ktorých v prevádzke dochádza ku kontaktu s ľudským telom, a náležitosti ich prevádzkového poriadku.
Podľa tohto nariadenia postupovali holičstvá, kaderníctva, kozmetické salóny, solária, sauny a pod.
Náležitosti prevádzkového poriadku resp. čo musí obsahovať prevádzkový poriadok ustanovuje § 9 uvedeného nariadenia č. 352/2006 Zb.
Podobne takéto nariadenia boli vydané aj pre ubytovacie zariadenia č. 353, kúpaliská, bazény č.252, fotoateliery č. 355 a zariadenia spoločného stravovania č.298. V sučastnej dobe sa čaká na nové nariadenia vlády naväzujúce na zák. č. 355/2007 Zb. Domnievam sa, že náležitosti pre vypracovanie prevádzkových poriadkov zostanú nezmenené. Čo sa týka zariadení spoločného stravovania, predajní potravín a výrobní potravín, tak v týchto prípadoch musia prevádzkovatelia postupovať podľa zásad správnej výrobnej praxe - druhá časť ôsma hlava Potravinového kódexu SR. Podľa zásad správnej výrobnej praxe sa vypracujú aj projekty zabezpečenia kontroly hygieny potravín (HACCP) pre výrobcov potravín vrátane zariadení spoločného stravovania a primerane pre osoby, ktoré manipulujú s potravinami a potraviny uvádzajú do obehu. (predajne potravín, sklady potravín a pod.
Ak máte záujem o vypracovanie prevádzkového poriadku vrátane HACCP napíšte na belian@atlas.sk Rád pomôžem.
ian belian
05.10.07,21:40
Napíšte na belian@atlas.sk a pošlem Vám prevádzkový poriadok pre kozmetický salón
meryen
24.01.08,15:17
Poprosila by som Vás o prevádz. poriadok pre kozmetický salon.Dakujem meryen
ludo70
06.05.08,05:54
Prosím o radu. Mám 4 roky masážny salón. Teraz som si dokúpil infrakabínu /prehriatie svalstva pred masážou/. Som povinný volať hygienu, alebo mi stačí doplniť prevádzkový poriadok?
Stina
06.05.08,15:59
Rozhodne doplniť prevádzkový poriadok. Ale odporúčam overiť si na hygiene , či treba aj ich "požehnanie".
copaty
30.05.09,19:25
ahoj dostal si prevádzkový poriadok.potreboval by som aj ja do bagetérií..