Beba BS
14.02.19,19:41
Chcem sa opytat, priatelovi strpla polka tvare v lietadle.Nedalo sa mu ani oko zatvorit. Este pred pristatim mu to odtrplo ale zacal citit sladku chut v ustach. Z coho to mohlo byt? Letel prvy krat, takze mal trochu strach. Mohlo to byt aj z toho?
buchač
14.02.19,18:53
Nie som lekár...no niečo už mám za sebou.
Ono všetko je raz po prvý krát...a všetko záleží od rôznych okolností.
No nebolo by od veci navštíviť neurológa....čím skôr, tým lepšie...mozgovú príhoda nie je sranda.
Terezia13
14.02.19,19:10
tŕpnutie tváre netrebas nikdy podceňovať, radšej by som mu odporučila návštevu lekára, nech radšej potvrdí, že sa nič nedeje, ale nech to určite posúdi lekár
Beba BS
14.02.19,19:29
Ide o 25 r. tak dufam, ze to az take vazne nebude. Ale skusim ho dotiahnut k doktorovi.
buchač
14.02.19,19:35
Aj mladí a trénovaní športovci dostali na ihriskách rôzneho druhu infarkt.

Ja som si svojho času tiež myslel, že mi je blbo od žalúdka...o hodinu na to ma na JISke z toho rýchlo vyviedli s tým, že problém je v srdci.
misoft
14.02.19,20:23
Pokiaľ by sa to zopakovalo aj na zemi - tak je to na lekára. Ale v lietadle - treba si uvedomiť, že zabezpečenie tlaku vzduchu v lietadle sa vykonáva automaticky a so stúpajúcou výškou klesá. Najvyššia hranica je 3000m - cca 9800ft a v lietadle sa musí udržiavať preto takýto minimálny tlak (je to tzv výška, kedy je zabezpečený dostatok kyslíka pre prežitie pasažierov a lietadlá do takejto výšky čo najskôr zostupujú pri núdzovom klesaní). Je teda možné, že sa zmenil tlak v kabíne lietadla a on bol na to viac citlivý (a mozog začal reagovať).
kukučka
14.02.19,22:19
Jediný v lietadle? Nezdá sa mi.
BXLmiami
15.02.19,06:57
Pokiaľ to bola polka tváre,treba isť ihned k lekárovi a na neurologiu.
misoft
15.02.19,07:02
Nie každý je rovnaký - on mohol byť senzitívnejší... a vraj navyše - letel prvýkrát a k tomu asi určité obavy a stres. Keď sa to spočíta - môže to tak byť. A v lietadle sa menia i chute - vďaka tej "klimatizácii" a tlakovaniu vzduchu do kabíny. Vzduch sa totiž do kabíny privádza nie priamo z vonku, ale od motorov (stačí pozerať Letecké katastrófy - tam sa človek toho dozvie strašne veľa - ako to v lietadle funguje).
ivka70
15.02.19,07:25
Kludne mohol prekonat slabu mozgovu porazku (upchata mensia cievka), ktorej priznakom trpnutie polovice tvare je. Urcite by som s tym isla za lekarom: aj ked nenajde nic, ale aspon si bude isty, ze je ok.
Sladka chut v ustach mohla byt nasledkom stresu, ta by mala do 3 dni zmiznut.
vicktor
15.02.19,08:12
Co si necital pozorne? To sa stalo v lietadle, nie v ponorke.
vicktor
15.02.19,08:15
Poznam jeden taky pripad ked strpla polovica tvare a pricina bol kliest a za 2-3 mesiace borelioza.
Teraz v zime klieste nie su aktivne. U nas. Ale mozno ste leteli z teplych krajin?
BXLmiami
15.02.19,08:47
:-))))) Keby bolo otvorené tak by sa už asi nepýtali,nemyslíš? :-))
Oliwa
15.02.19,09:07
Ja som to vyhodnotila, že to myslel ironicky... Vážne to myslené byť predsa nemohlo...:D
buchač
15.02.19,09:10
Ja som zasa presvedčený, že síce ide o iróniu...ale som aj presvedčený, že kto sa tou iróniou realizuje.
Leniqa
15.02.19,09:20
Nemaľujme čerta na stenu. Určite treba ísť za neurológom, vyšetrí, spraví CT alebo MRI a uvidíte. Treba zvážiť neurogénnu tetaniu, tá sa tiež prejavuje trpnutím, aj tváre. BTW, približne jedna tretina chuťových pohárov môže vo vysokých nadmorských výškach znecitlivieť a vnímanie predovšetkým sladkosti a slanosti môže klesnúť až o 30%.
BXLmiami
15.02.19,09:23
Ale nie trpnutím pol tváre...
Leniqa
15.02.19,09:27
By sa sa čudoval... máš tetaniu? Resp. niekto blízky?
Oliwa
15.02.19,09:42
Zrovna minulý týždeň dávali v nejakej TV relácii o letectve reportáž, kde si veľká letecká spoločnosť dala na vzorke veľkého množstva ľudí urobiť prieskum, prečo pasažieri počas letu uprednostňujú rajčinovú šťavu pred pomarančovou. Ročne to boli totiž závratné čísla, ktoré sa v lietadlách minuli, kým v letiskových halách to bolo opačne - tam išla na odbyt pomarančová. Prieskum robili na zemi i vo vzduchu a výsledkom bolo zistenie, že rajčinová šťava vo výškach chutí sladšie a osviežujúcejšie ako na zemi - preto ten záujem zo strany pasažierov. To len tak na okraj... som si spomenula v súvislosti so zmenou chute...