akozuchova
23.08.06,15:08
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme zamestnanca na kratší pracovný čas a vedenie mu chce dať výpoveď. Bola mu zaslaná dohoda o skončení prac. pomeru - §60, ale nepodpísal ju. Akým spôsobom mu môžme dať výpoveď? Na základe ktorého §?
katkaj
23.08.06,13:17
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme zamestnanca na kratší pracovný čas a vedenie mu chce dať výpoveď. Bola mu zaslaná dohoda o skončení prac. pomeru - §60, ale nepodpísal ju. Akým spôsobom mu môžme dať výpoveď? Na základe ktorého §?

Napríklad paragraf 49 odstavec 6:
Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 20 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 15 dní a začna plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď
Danila
23.08.06,13:17
Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov výslovne ustanovených v § 63 odst.1, písm. a až c ZP.
abel
23.08.06,13:18
Ak je rozsah pracovného času kratší ako 20 hodín týždenne, je možné použiť § 49 ods. 6 Zákonníka práce - výpovedná doba 15 dní bez uvedenia dôvodu.
Ak je ale týždenná prac. doba 20 hodín a viac, už treba zrejme postupovať podľa § 63 ZP, ak nie je dôvod na § 68 a keď s dohodou nesúhlasí.
Jura
23.08.06,13:18
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme zamestnanca na kratší pracovný čas a vedenie mu chce dať výpoveď. Bola mu zaslaná dohoda o skončení prac. pomeru - §60, ale nepodpísal ju. Akým spôsobom mu môžme dať výpoveď? Na základe ktorého §?
Podľa §-u 49 ods. 6 sa PP na kratší prac. čas, v ktorom je rozsah prac. času menej ako 20 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skonči výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 15 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
akozuchova
23.08.06,13:21
jeho pracovný čas je menej ako 20 hod., takže to bude §49 ods. 6.
Ďakujem Vám za rady.