Dr.coldrex
15.02.19,15:38
Chcem vyhlásiť osobný bankrot. Problém je však v tom že mám úver zo ŠFRB a nejakou zhodou okolností na ňom ostali ručitelia. Nechcem aby boli oddĺžením postihnutí aj oni lebo sú to moji kamaráti. Dá sa to nejako vyriešiť???
ivka70
15.02.19,17:10
Nejakou zhodou okolnosti? Nemal si podla zmluvy to rucenie po kolaudacii prepisat z rucitelov na rucenie nehnutelnostou, len si sa na to vyflakol a nechal si kamosov v tom?
Dr.coldrex
16.02.19,07:52
Ano mal aj sme to všetko urobili a požiadali o záložné právo na byt. Lenže v tom období menil kataster názov a keď dostal zmluvy od ŠFRB už mal iný názov tak chcel nové zmluvy na čo sa ŠFRB ohradil že v období spisovania zmluvy mal kataster pôvodný názov a takto sa doťahovali cca rok až to zostalo visieť tak ako to bolo lebo nik s týchto inštitúcií nemal záujem riešiť ten stav. Samozrejme že sme si vtedy mysleli že spolu budeme navždy lenže sme sa rozviedli a úver prešiel na mňa. Byt som musel predať ale na splatenie ŠFRB nevyšlo. Teraz som to chcel vyriešiť osobným bankrotom ale je tam tento zádrhel.
ivka70
16.02.19,12:14
Vzdy za to moze niekto iny... kamarati sa ti podakuju
Dr.coldrex
17.02.19,18:05
Nechápem načo sa vôbec ozývaš keď nedokážeš poradiť. Myslel som že sa to tu volá porada lebo ľudia čo sú tu sa snažia poradiť ako vyriešiť nejaký problém a nie rýpu do vecí ktoré s riešením problému nemajú nič spoločné. Takýchto vecí som tu videl už viac. To by ste to tu mali prmenovať na Rýpadlo.sk namiesto Porada.sk
ivka70
17.02.19,18:13
Pretoze dobre poznam poziciu tvojich kamaratov a pouzitie spojenia "nejakou zhodou okolností" je vysoko zavadzajuce a alibisticke.
A ze to nema s riesenim problemu nic spolocne nie je pravda. Keby si postupoval podla zmluvy a urobil to, co mal, bola by tarcha na nehnutelnosti a nemusel by si riesit problem rucitelov.
Inak jednoznacne SFRB bude ziadat vyplatenie pozicky od rucitelov a to cely zvysok pozicky naraz, nie splatky.
Dr.coldrex
17.02.19,20:01
Spojenie "nejakou zhodou okolností" som použil preto lebo sa moi nechcelo to všetko rozpisovať a aj tu na fóre je písané že otázky majú byť jasné a stručné . Už som napísal že tieto 2 úrady sa nedohodli. Písali sme volali atd až raz jeden úradníček s ŠFRB vyhlásil že ŠFRB sa s tým už zaoberať nebude (to je ten Tvoj komentár že vždy je na vine niekto druhý) Ešte raz hovorím že to či by o tomto niekto vedel alebo nie nemá na riešenie súčastného problému nijaký vplyv lebo vzniknúť mohol rôzne ale riešenie je len jedno. Chcel som vedieť či tu má niekto nejaké hlbšie znalosti ako s tým problémom pohnúť ale evidentne nie. Samozrejme ak vyhlásenie bankrotu bude mať vplyv na ručiteľov budem to musieť riešiť inak. Tu ide o to že namiesto toho aby niekto poradil bude tu zbytočne mudrovať bez nejakého pozitívneho efektu lebo to že ŠFRB bude ziadat vyplatenie pozicky od rucitelov a to cely zvysok pozicky naraz, nie splatky si môžem nájsť aj na internete
ivka70
17.02.19,20:05
Potom uz naozaj netusim, co za odpoved cakas.
Jedinym riesenim ako sa tomu vyhnut je vyplatit cely zvysok pozicky.
Dr.coldrex
17.02.19,20:40
No myslel som napríklad akým spôsobom si súd overuje koľko a akých pôžičiek človek má lebo by som pri bankrote napr. mohol udať všetky pôžičky okrem tejto lebo tú jedinú načas platím aby som nerobil problémy ručiteľom lebo na stretnutí na cpp mi hovorili že ak zamlčím nejakú exekúciu bude to súd brať ako nekalý úmysel ale neviem či je to aj pri pôžičke ktorá je v poriadku. neviem či si to zisťuje len zo zoznamu exekúcií alebo ako