MT1989
16.02.19,18:08
Mzdu dostávam v hotovosti. Exekútor vykonáva exekúciu formov zrážok zo mdzy. Exekútor mi zablokoval sumu exekúcie na účte, tým pádom je účet nepoužitelný.
Dve otázky:
1. Môžem požiadať exekútora o "uvolnenie"/odblokovanie účtu? - ide o to že ak platím dalšie veci musím navštívit banky a platiť poplatky za vklady na účet, platením z účtu by som sa tomu vyhol a ušetril na poplatkoch ktoré začínajú byť čim ďalej vyššie, resp. je to dostačujúci dôvod požiadať exekútora o zrušenie blokovania účtu keď už vykonáva exekúciu zrážkami zo mzdy?
2. v prípade ak by som si založil ďalší účet v hocktorej banke - dozvie (nemyslím to v zlom) sa o tom exekútor, alebo som povinný mu to oznámiť?
Onko
16.02.19,23:00
Môžeš platiť faktúry z cudzieho účtu, nemusí to byť z tvojho, podstatné je použiť správny variabilný symbol, aby platba bola správne spárovaná s tvojou faktúrou.
vicktor
18.02.19,07:37
Este doplnim ze do poznamky / spravy pre prijimatela nech napise meno a priezvisko alebo aj nieco viac.
MT1989
18.02.19,10:59
ďakujem za odpoveď. viem že je to tak možné riešit, ale bohužial to neviem tak riešiť, nemam koho iný účet použiť, preto potrebujem vedieť ako poriešiť môj účet alebo nový
Onko
18.02.19,14:36
Tak čo sa týka existujúceho účtu, za opýtanie nič nedáš, ale treba sa pýtať exekútora, či by nebol ochotný účet odblokovať.

O nových bankových účtoch sa môže dozvedieť rovnako, ako sa dozvedel o tom súčasnom.

Keď už, tak by som skúsil zriadiť účet v nejakej zahraničnej internetovej banke, napr. Revolut alebo N26, predpokladám, že na ne majú slovenskí exekútori menší dosah.
matelk0
10.06.19,07:42
V prvom rade začni komunikovať s exekútorom a začni splácať svoje dlhy.